Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχουν το πρόβλημα όλα τα τηλέφωνα, αλλά σε γενικές γραμμές υπάρχει θέμα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχουν βγάλει εδώ και μήνες ένα update μαύρο χάλι και δεν λένε να το διορθώσουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν το πρόβλημα όλα τα τηλέφωνα, αλλά σε γενικές γραμμές υπάρχει θέμα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχουν βγάλει εδώ και μήνες ένα update μαύρο χάλι και δεν λένε να το διορθώσουν.

 

Εγώ τα προβλήματα που έχω εντοπίσει είναι τα εξής: τον τελευταίο χρόνο ενώ πριν όλα ήταν μια χαρά

 

1. Αραιά και που χάνει την πρώτη sim με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί το τηλέφωνο στη μία sim. Στρώνει μόνο με reboot

2. Η μπαταρία έχει γίνει ένα μαύρο χάλι. Με μέτρια χρήση δεν βγάζει 24ώρο.

3. Λαγκάρει πλέον εμφανώς. (το viber π.χ κάνει να ανοίξει 3-4 δεύτερα)

 

Τι άλλο να πω; Αυτά είναι πολύ σημαντικά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είσαι; Εγώ είμαι miui 10.2.3 μετά από επαναφορά και downgrade από την 11 και είναι μια χαρά από θέμα μπαταρίας και ταχύτητας.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είσαι; Εγώ είμαι miui 10.2.3 μετά από επαναφορά και downgrade από την 11 και είναι μια χαρά από θέμα μπαταρίας και ταχύτητας.

 

Στην 11.0.2 είμαι ότι μου έρχεται σε update. Δεν έχω κάτσει να δω πως είναι η διαδικασία downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν το πρόβλημα όλα τα τηλέφωνα, αλλά σε γενικές γραμμές υπάρχει θέμα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχουν βγάλει εδώ και μήνες ένα update μαύρο χάλι και δεν λένε να το διορθώσουν.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που σε προβληματίζει με βρίσκει σύμφωνο. Είναι μία πολύ κακή αναβάθμιση αυτή που έχουμε αυτή τη στιγμή. Πιστεύω ότι θα διορθώσει το software η Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που σε προβληματίζει με βρίσκει σύμφωνο. Είναι μία πολύ κακή αναβάθμιση αυτή που έχουμε αυτή τη στιγμή. Πιστεύω ότι θα διορθώσει το software η Xiaomi.

Το θέμα είναι ότι πάνε σχεδόν 3 μήνες και ακόμα δεν το έχουν φτιάξει. Έχουν αφήσει τη συσκευή να σέρνεται τόσο καιρό. Δηλαδή αν δεν μπορούσαμε να ξεκλειδώσουμε το bootloader και να περάσουμε μια προηγούμενη έκδοση ή μια custom rom, θα ήμασταν καταδικασμένοι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις αναβαθμίσεις κάπου έχει γίνει παραγινει. Περισσότερο μάρκετιγκ και λιγότερο ουσία.

Είχα πάρει το xiaomi redmi note 3 pro (δουλεύει ακόμη) από vickmall με αναβαθμίσεις κάθε εβδομαδα.. Κάθε αναβάθμιση είχε και περισσότερα bugs κλπ. Πρέπει λίγο να σοβαρευτεί η xiaomi. Λες και δε μπορεί να βρει μια σταθερή rom που να δουλεύουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις αναβαθμίσεις κάπου έχει γίνει παραγινει. Περισσότερο μάρκετιγκ και λιγότερο ουσία.

Είχα πάρει το xiaomi redmi note 3 pro (δουλεύει ακόμη) από vickmall με αναβαθμίσεις κάθε εβδομαδα.. Κάθε αναβάθμιση είχε και περισσότερα bugs κλπ. Πρέπει λίγο να σοβαρευτεί η xiaomi. Λες και δε μπορεί να βρει μια σταθερή rom που να δουλεύουν τα πάντα.

 

Η φτήνια τρώει τον παρά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κάποιο μαγαζί που να μπορώ να δώσω το κινητό (δε το χρησιμοποιώ πλέον γιατί έχει σπασμένη οθόνη) για ανταλλακτικά και να μη κοροϊδέψουν;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Εχω ενεργοποιησει Τα παντα στις ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης αλλα ποτε δεν μου εχει ερθει τπτ , 5plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά χαρα, τελικά το δικό μου 5 plus έχει μεν την 11 miui αλλά παραμένει στην έκδοση ανδρειδές 9.0 και η απορία μου είναι γιατί δεν πήρε έστω την 10 έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα, τελικά το δικό μου 5 plus έχει μεν την 11 miui αλλά παραμένει στην έκδοση ανδρειδές 9.0 και η απορία μου είναι γιατί δεν πήρε έστω την 10 έκδοση
Το 5 plus έχει την 8.1 oreo. Δεν θα πάρει ούτε την 9 ούτε την 10. Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι. Το Redmi note 5 θα την πάρει.
Δεν είναι ξεκάθαρο το τοπίο ακόμα. Έχω διαβάσει και για το Plus μας.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τηλ είναι το 5 plus ... ακόμα και με αυτή που έχει σκίζει ! .... και απο πολλλααα τηλέφωνα

Δεν τι αλλάζω μέχρι να διαλυθεί

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συσκευή, την έχω ως δεύτερη τώρα που πήρα το rn8 pro και δεν καταλαβαίνει τίποτε

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω. Το έχουν παρατήσει το τηλέφωνο.
Εάν πάρουμε παράδειγμα παλαιότερες συσκευές, δε νομίζω. Εκτός κι αν άλλαξε πολιτική η Xiaomi.

0f31067e0bd5d124f11d544f0eb46205.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρουμε παράδειγμα παλαιότερες συσκευές, δε νομίζω. Εκτός κι αν άλλαξε πολιτική η Xiaomi.

0f31067e0bd5d124f11d544f0eb46205.jpg

Γι'αυτό ακριβώς το αναφέρω. Έχει αλλάξει πολιτική και συντηρεί λιγότερα τηλέφωνα. Δεν το λένε βέβαια, αλλά φαίνεται.

 

Και μια απάντηση που βρήκα τώρα στο mi community

 

a88a19f58d79ebc84923470e4696802d.jpg

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Σημερα μου εβγαλε την ωρα που το ειχα να φορτισει αναβαθμηση στον launcher πατησα να κανει κ το αφησα οταν το πηρα ειχε κολλησει κ μου βγαζει συνεχεια μυνημα αναφορας βλαβης, δοκιμασα επαννεκινηση αλλα τπτ εχει κανεις καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Σημερα μου εβγαλε την ωρα που το ειχα να φορτισει αναβαθμηση στον launcher πατησα να κανει κ το αφησα οταν το πηρα ειχε κολλησει κ μου βγαζει συνεχεια μυνημα αναφορας βλαβης, δοκιμασα επαννεκινηση αλλα τπτ εχει κανεις καμια λυση?

Πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση, βρίσκεις τον system launcher και κάνεις uninstall updates.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...