Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έκανα παραγγελία από banggood στα 260€ για την ανηψια. Ξέρει κανείς αν το στέλνουν με την global rom;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Η κάμερα πως τα πάει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού; πρακτικά αποδίδει το ίδιο με το mi 6;
Και καλύτερα από το Mi6 ότι διαβάζω. Έκαναν καλύτερη δουλειά στο software της κάμερας του Note 3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πως τα πάει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού; πρακτικά αποδίδει το ίδιο με το mi 6;
Επειδή μαζί με τον ξάδερφο μου πήραμε το mi note 3 εγώ και το mi 6 αυτός αντίστοιχα έχει γίνει καλύτερη δουλειά στο mi note 3 από θέμα κάμερας, παρότι έχουν τον ίδιο σενσορα, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό είναι εμφανής η διαφορά υπέρ του mi note 3.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μαζί με τον ξάδερφο μου πήραμε το mi note 3 εγώ και το mi 6 αυτός αντίστοιχα έχει γίνει καλύτερη δουλειά στο mi note 3 από θέμα κάμερας, παρότι έχουν τον ίδιο σενσορα, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό είναι εμφανής η διαφορά υπέρ του mi note 3.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω έχει να κάνει με τα updates. Αν δεν κάνω λάθος, όταν πήρε την oreo το mi6 πήρε ίδιο λογισμικό με το τελευταίο αναβαθμισμένο του mn3 (από αυτά που διαβάζω)

 

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι του mn3 δεν είναι κατώτερη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει να κάνει με τα updates. Αν δεν κάνω λάθος, όταν πήρε την oreo το mi6 πήρε ίδιο λογισμικό με το τελευταίο αναβαθμισμένο του mn3 (από αυτά που διαβάζω)

 

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι του mn3 δεν είναι κατώτερη. ;)

Δεν έχω δει τώρα με το update τι γίνεται Ανδρέα..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμιση η μπαταρια κραταει τουλαχιστον 20% λιγοτοτερο. Εχετε παρατηρησει το ιδιο?

εκανα καθαρη εγκατασταση.

 

Κι εγώ έχω γράψει πως έχω δει μια πτώση απόδοσης της μπαταρίας του κινητού, αλλά όχι τόσο πολύ.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι ψαχνεις κατι οικονομικο οποτε γιατι δεν παιρνεις κατι τετοιο και να χρησιμοποιησεις το adaptor που εχει μεσα για type c?

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-Basic-Edition-In-ear-Headset-Earphone-With-Mic-p-1044879.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα εχω εγω αυτα εδω και 3 μηνες. ειναι παρα πολυ βολικα αλλα οχι αυτο που ψαχνει ο συν-χιαομιτης!

 

https://www.banggood.com/FANBIYA-Q4-HiFi-Type-C-Noise-Canceling-Heavy-Bass-Earphone-Headphone-for-Samsung-S8-Xiaomi-6-Letv-p-1227848.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

βγαινει και σε 4/64 gb?

ρωταω γιατι σε ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα γραγει αυτα τα χαρακτηρηστικα...

Ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

βγαινει και σε 4/64 gb?

ρωταω γιατι σε ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα γραγει αυτα τα χαρακτηρηστικα...

Ναι.

 

Που & Πόσο; :wacko: :what:

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Που & Πόσο; :wacko: :what:
Μπερδεύτηκα! 6/64 νόμιζα έγραψε ο φίλος. 6/64 και 6/128.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το έχω πάρει για την γυναίκα μου.....

Original Xiaomi Mi Note 3 Prime Mobile Phone Snapdragon 660 Octa Core 4GB RAM 64GB ROM 5.5"Four Side Curved Glass 16MP MIUI 9

http://s.aliexpress.com/IVzANjYZ?fromSns=Copy to Clipboard

Γεια σας!

βγαινει και σε 4/64 gb?

ρωταω γιατι σε ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα γραγει αυτα τα χαρακτηρηστικα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το έχω πάρει για την γυναίκα μου.....

Original Xiaomi Mi Note 3 Prime Mobile Phone Snapdragon 660 Octa Core 4GB RAM 64GB ROM 5.5"Four Side Curved Glass 16MP MIUI 9

http://s.aliexpress.com/IVzANjYZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως; Δεν το ήξερα ότι υπήρχε 4/64 έκδοση.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ! κατοχος και γω του Mi note 3 απο σημερα...

εχω ενα θεματακι και θα ηθελα τα φωτα σας. ο φορτιστης ειναι κινεζικος και δεν εχω ανταπτορα.. πειραζει αν φορτιστει το κινητο απο το pc με το usb του ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ! κατοχος και γω του Mi note 3 απο σημερα...

εχω ενα θεματακι και θα ηθελα τα φωτα σας. ο φορτιστης ειναι κινεζικος και δεν εχω ανταπτορα.. πειραζει αν φορτιστει το κινητο απο το pc με το usb του ?

 

καλησπερα και καλοριζικο. Ανταπτορακι τετοιο βρισκεις με 1 ευρω σε οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρικα . Απο που το πηρες και στο εστειλαν χωρις ανταπτορακι? Εννοεις να το φορτισεις μια φορα η μονιμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ! κατοχος και γω του Mi note 3 απο σημερα...

εχω ενα θεματακι και θα ηθελα τα φωτα σας. ο φορτιστης ειναι κινεζικος και δεν εχω ανταπτορα.. πειραζει αν φορτιστει το κινητο απο το pc με το usb του ?

Όχι γιατί να πειράζει; Ίσα ίσα που θα φορτίζει πιο αργά και ίσως δώσει και περισσότερη ζωή στην μπαταρία. Απλά αντί για μιάμιση ώρα το πολύ που θα χρειαστεί να φορτίσει με τον μαμά φορτιστή, στο usb του pc θα κάνει κανά 3ωρο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλοριζικο. Ανταπτορακι τετοιο βρισκεις με 1 ευρω σε οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρικα . Απο που το πηρες και στο εστειλαν χωρις ανταπτορακι? Εννοεις να το φορτισεις μια φορα η μονιμα?

 

δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω το ονομα του καταστηματος (σκρουτζομαγαζο)

η αληθεια ειναι οτι εχω κακη αναμνηση απο τετοιου ειδους ανταπτορες.. ( σπιθες , βραχυκυκλωματα κτλ)

δυστυχως ειμαι μακρυα απο πολη οποτε μονο αυριο θα μπορουσα να παω να παρω ανταπτορα .. μονο για σημερα αναφερομαι φιλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι γιατί να πειράζει; Ίσα ίσα που θα φορτίζει πιο αργά και ίσως δώσει και περισσότερη ζωή στην μπαταρία. Απλά αντί για μιάμιση ώρα το πολύ που θα χρειαστεί να φορτίσει με τον μαμά φορτιστή, στο usb του pc θα κάνει κανά 3ωρο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν με πειραζει το ποση ωρα θα κανει να φορτισει μιας και το βαζω το βραδυ οταν κοιμαμαι.. ψιλο ξενερωσα ομως με τον φορτιστη.. πιστευα οτι θα ηταν ευρωπαικος.. ( προηγουμενο κινητο jiayu s3 και ειδα και επαθα με τον φορτιστη και τον ανταπτορα)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω το ονομα του καταστηματος (σκρουτζομαγαζο)

η αληθεια ειναι οτι εχω κακη αναμνηση απο τετοιου ειδους ανταπτορες.. ( σπιθες , βραχυκυκλωματα κτλ)

δυστυχως ειμαι μακρυα απο πολη οποτε μονο αυριο θα μπορουσα να παω να παρω ανταπτορα .. μονο για σημερα αναφερομαι φιλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν με πειραζει το ποση ωρα θα κανει να φορτισει μιας και το βαζω το βραδυ οταν κοιμαμαι.. ψιλο ξενερωσα ομως με τον φορτιστη.. πιστευα οτι θα ηταν ευρωπαικος.. ( προηγουμενο κινητο jiayu s3 και ειδα και επαθα με τον φορτιστη και τον ανταπτορα)

 

ναι οκ για μια φορα βαλτο λογικα θα εισαι ενταξει απλα θα κανει σιγουρα κανα 3 ωρο που λεει και ο φιλος. Εγω που το πηρα οπως οι περισσοτεροι απο bangood ειχε κινεζικο φορτιστη αλλα ειχαν μεσα και το ανταπτορακι

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ για μια φορα βαλτο λογικα θα εισαι ενταξει απλα θα κανει σιγουρα κανα 3 ωρο που λεει και ο φιλος.

 

ευχαριστω για τα καλοριζικα και για την βοηθεια !

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα καλοριζικα και για την βοηθεια !

 

Παρακαλω και εγω φρεσκος ειμαι λιγοτερο απο μηνα, θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το έχω πάρει για την γυναίκα μου.....

Original Xiaomi Mi Note 3 Prime Mobile Phone Snapdragon 660 Octa Core 4GB RAM 64GB ROM 5.5"Four Side Curved Glass 16MP MIUI 9

http://s.aliexpress.com/IVzANjYZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν ειναι λάθος τα 4GB RAM στην τιμη που το πουλάει βρίσκεις με 6GB RAM

Εμένα κατι δεν μου παει καλά, ποιος θα αγοράσει 4 στην τιμή των 6GB RAM ;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι λάθος τα 4GB RAM στην τιμη που το πουλάει βρίσκεις με 6GB RAM

Εμένα κατι δεν μου παει καλά, ποιος θα αγοράσει 4 στην τιμή των 6GB RAM ;;

 

εγω το πηρα στα 288 το 6/64 απο σκρουτζομαγαζο με τιμολογιο..

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα στα 288 το 6/64 απο σκρουτζομαγαζο με τιμολογιο..

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ακομα μια ερωτηση.. παω να κανω την αναβαθμιση σε 9.5.3.0 αλλα οταν φτανει σε ενα σημειο σταματαει και πως πρεπει να ξαναπροσπαθησω σε 2 λεπτα.. τι φαση ?

οπως επισης εχω ακουσει καποια αρνητικα σχολια οσον αφορα την μπαταρια με την συγκεκριμενη αναβαθμιση.. τι ακριβως παιζει ?

Edited by prazi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...