Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχε ένα κατάστημα στο skroutz για κράχτη (φυσικά όχι άμεσα διαθέσιμο) στα 255€ μέσα στην μέρα...τώρα το έβγαλε.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους.. υπάρχει επιλογή στο τηλέφωνο για κρυμμενες εφαρμογές;; Στο Ρ8 lite που έχω "σέρνοντας" τα δάχτυλα στην οθόνη προς τα έξω μου εμφανίζει αυτό το μενού κ οι εφαρμογές εκεί δεν εμφανίζονται στην κλασσική οθόνη. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το mate10lite?

 

Και 'γώ, ακόμη το ψάχνω... στο ίδιο thread, post 389.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7477184#post7477184

 

Δεν φαίνεται να υπάρχει πια αυτή η δυνατότητα. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μπουν όλα σε ένα φάκελο. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το τελευταίο update που ήρθε στην περιγραφή δεν λέει τίποτα για το face unlock και το lens AR.

Γράφει μόνο google security patches & Platform language issue fix....

 

Μπορεί να μην τα αναφέρει στην RNE-L21C432B133 αλλά μετά την ενημέρωση οι επιλογές υπάρχουν, "Ξεκλείδωμα μέσω προσώπου" στις ρυθμίσεις και "Φακός AR" στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η αναβάθμιση σε Oreo?

 

 

 

´Οχι, δεν είναι το OREO...λογικά μέχρι το Πάσχα θα έχει έρθει, χωρίς να είναι τίποτα δεδομένο φυσικά.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα το πηρα απο πλαισιο και εχω πρωτη ερωτηση!!!Το διαφανο αυτοκολλητο απο πισω στο καπακι που λεει να μην το βγαλουμε και εχει τα IMEI το ξεκολαμε???Γιατι οπως και να εχει ασχημαινει το κινητο μας!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε. Κάρτες Q και vodafone από Πλαίσιο. Με το πρώτο boot και συνδέθηκε σε wifi την πήρε αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Κωτσόβολο με πάροχο cosmote. Το update δεν ήρθε αυτόματα αλλά με χειροκίνητη επιλογή ελέγχου στις ρυθμίσεις ήταν διαθέσιμο. Το face unlock πολύ ενδιαφέρον είναι ταχύτατο.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους.. υπάρχει επιλογή στο τηλέφωνο για κρυμμενες εφαρμογές;; Στο Ρ8 lite που έχω "σέρνοντας" τα δάχτυλα στην οθόνη προς τα έξω μου εμφανίζει αυτό το μενού κ οι εφαρμογές εκεί δεν εμφανίζονται στην κλασσική οθόνη. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το mate10lite?

Έχει αφαιρεθεί αυτό το χαρακτηριστικό απο το EMUI 5 αλλά υπάρχει η παρακάτω εφαρμογή που το επαναφέρει(είναι η επιλογή "hidden app menu"):

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.emuitweaker

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα το πηρα απο πλαισιο και εχω πρωτη ερωτηση!!!Το διαφανο αυτοκολλητο απο πισω στο καπακι που λεει να μην το βγαλουμε και εχει τα IMEI το ξεκολαμε???Γιατι οπως και να εχει ασχημαινει το κινητο μας!!!

 

Στο κατάστημα που ρώτησα μου είπαν ότι μπορώ να το βγάλω. Σκέφτηκα να επικοινωνήσω με την υποστήριξη αλλά τελικά το άφησα γιατί έβαλα θήκη! Όταν καταργήσω τη θήκη πάντως θα το βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αφήσω το τηλέφωνο με σβηστή οθόνη φριζάρει o launcher στο άνοιγμα (είτε ο εργοστασιακός είτε o nova είτε ο yandex)...

Πρέπει να μπω στις πρόσφατες εφαρμογές και να βγω για να ξεκολλήσει.

Είναι bug του emui???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αφήσω το τηλέφωνο με σβηστή οθόνη φριζάρει o launcher στο άνοιγμα (είτε ο εργοστασιακός είτε o nova είτε ο yandex)...

Πρέπει να μπω στις πρόσφατες εφαρμογές και να βγω για να ξεκολλήσει.

Είναι bug του emui???

Δεν είναι φυσιολογικό.....

Κάνε ένα factory reset και δες πως θα πάει....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έρχεται το update, ακόμα και χειροκίνητα. Κι εγώ αγορασμένο από Κωτσοβολο με παροχο Cosmote...

 

By the way, επειδή αγόρασα τη συσκευή πριν μια εβδομάδα, ας πω κι εγώ εντυπώσεις.

Είμαι πολύ ικανοποιημένη σε όλα όσα έχω "εξερευνήσει". Δεν έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ με την κάμερα ιδιαίτερα, οπότε για αυτό το κομμάτι δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Από την οθόνη και τις επιδόσεις είμαι ευχαριστημένη. Η μπαταρία του πολύ καλή, κρατάει περίπου 1,5 μέρα με αρκετή χρήση. Τα μόνα 2 σημεία που νιώθω ότι "υστερεί" το mate 10 lite σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή μου (Lenovo A7010), είναι η έλλειψη του double tap για να ανάψει η οθόνη, που μπερδεύομαι ακόμα και χτυπάω την οθόνη περιμένοντας να ανάψει :p , καθώς και η θέση του ηχείου, διότι στο Lenovo ήταν στην μπροστινή όψη, πάνω και κάτω, οπότε ακουγόταν πολύ πιο καλά ο ήχος, ερχόταν κατά πάνω σου και δεν "χανοταν"στον χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί αυτό το χαρακτηριστικό απο το EMUI 5 αλλά υπάρχει η παρακάτω εφαρμογή που το επαναφέρει(είναι η επιλογή "hidden app menu"):

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.emuitweaker

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Έχει δοκιμάσει κανείς την συγκεκριμένη εφαρμογή;; Τα tweaks δουλεύουν;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Έχει δοκιμάσει κανείς την συγκεκριμένη εφαρμογή;; Τα tweaks δουλεύουν;;

Εγω την εχω δοκιμάσει, χρησιμοποίησα το tweak για το κρυφό μενού, δουλεύει.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...