Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκει εκλεισε η LG το καταστημα και το service είχε μεταφερθεί Κωσταντινουπόλεως.

Τωρα δεν υπαρχει service στην θεσσαλονικη.

Αυτο να το γνωριζουν οι υποψηφιοι αγοραστές κινητων LG της B. ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βλεπω παντως οτι τους περισσοτερους τους ειναι αδιαφορο... μαλλον το χουν παρακανει με τις μηνυσεις ολες οι εταιρειες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για δές αυτό το σαιτ έχει πληροφορίες βάζεις τις μοίρες δηλαδή την τοποθεσία σου και σου λεει ποσες μοίρες θέλει κλίση και πόσες μοιρες θέλει δεξιά αριστερά !!

http://www.satlex.net/el/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=35.18%2C25.72&la=35.18

Link to comment
Share on other sites

Το μπαλκόνι σου πρέπει απαραιτήτως να βλέπει νότια.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Δεν ειδα κάποιο σχετικό θεμα και θελω να ρωτήσω.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα φόρτισης μονάδων καρτοκινητου online μεσω ιντερνετ και δεύτερον αν μπορώ online να δω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας.

 

Αν υπάρχουν αυτες οι υπηρεσίες ποια εταιρεία κινητής τις διαθέτει?

...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ι δεύτερον αν μπορώ online να δω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας.

 

...

αν θυμαμαι καλα η vodafone το υποστηριζει αυτο.

περισσοτερα στο site της :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα κοστιζει πανο απο 200ε οπως το βλεπω. Συνοδευεται δε και απο μια τεραστια τσαντα με τα καλοδια που χριαζοντε, οσο κινητα και να εχεις παντος το πιθανοτερο ειναι να σε συμφερει να πληρωσεις σε ενα καταστημα κινητης να στα κανουν αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχουν πολλοί τρόποι για να περάσεις τις επαφές σου και χωρίς κανένα κόστος.Εγώ τόσα χρόνια εκάνα συγχρονισμό με το outlook και σε 5 λεπτά είχαν περαστεί οι επαφές μου στο άλλο κινητό.Επίσης άλλος τρόπος είναι backup στη κάρτα μνήμης και αν το άλλο κινητό υποστηρίζει την ίδια κάρτα μνήμης κάνουμε ανακτήση και σε 2 λεπτά έχουν περαστεί οι επαφές στο κινητό.Τώρα που πήρα και το πρώτο μου android κινητό κατέβηκαν αμέσως οι επαφές μου απο το gmail.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περα απο τα καταστηματα της καθε εταιριας, μπορει μια επιδοτηση να αξιοποιηθει σε ενα εξωτερικο καταστημα? Παλιοτερα ειχα ακουσει απο ενα φιλο μου, που ειχε χρησιμοποιηση επιδοτηση συμβολαιου Vodafone στο VNPshop.

 

Ρωταω επειδη αναρωτιεμαι τι να την κανεις την επιδοτηση οταν πχ ο γερμανος εχει τιμες συσκευης 100Ε+ απο οτι βρισκεις στα περισσοτερα καταστηματα? Ας πουμε κινητο που παει γυρω στα 240 το εχει 340. Αρα η επιδοτηση 200 που παιρνει καποιος αυτοματος γινεται 100, αν αφερεσεις τα 100 παραπανισια. Αυτο ειναι ενα θεμα και ψαχνω λυσεις...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ολα τα μεγαλα δινουν οτι τιμες θελουν. Τοθεμα ειναι αν μπορεις σε τυπου tech'n'easy που εχουν παντακ αλες τιμες...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

δες ποιο καταστημα σε ενδιαφερει, παρε τηλεφωνο και ρωτησε τους :)

α, και τα eshop απο οτι θυμαμαι ειχαν επιδοτησεις

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερικη τι τροπο επικοινωνιας εχουν ρε παιδια? Στις περισσοτερες ταινιες που εχω δει οι πρωταγωνιστες κουβαλουσαν μαζι τους βομβητες νομιζω λεγονται. Νομιζω και εγραφαν μονο μυνηματα με αυτα. Ειναι διαφορετικα απο τα κινητα? Τι λειτουργειες εχουν με το περασμα του χρονου?

Πχ στα φιλαρακια ο ρος, στο videoclip by the way ο flea, ktl..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερικη τι τροπο επικοινωνιας εχουν ρε παιδια? Στις περισσοτερες ταινιες που εχω δει οι πρωταγωνιστες κουβαλουσαν μαζι τους βομβητες νομιζω λεγονται.

 

ναι, τη δεκαετια του 90' και του 80'

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είχε ο πατερας μου ένα τέτοιο περίπου το 87 αν θυμάμαι καλά.ήταν του οτε και λειτουργούσε ως εξης:εδινες ένα νούμερο σε 3 άτομα που ήθελες να μπορούν να σε βρουν.όποτε σε έπαιρνε κάποιο από τα άτομα χτύπαγε ο βομβητης και καταλάβαινες οτι κατι σε θελει και τον επαιρνες το συντομοτερο δυνατο τηλεφωνο.Φυσικα ειχε 3 διαφορετικους χτυπους που καθε ενας αντιστοιχουσε και σε ενα προσωπο.η υπηρεσία λεγοτανε τηλεειδοποιηση αν θυμαμαι καλα

sent from my motorola defy using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση ηταν για εκεινον τον καιρο , απλα τωρα με τα κινητα εχουν εξαφανιστει αυτα...

 

στα νοσοκομεια τα χρησιμοποιουν κανονικα!! οταν θελουν να ειδοποιησουν καποιο γιατρο ή νοσοκομο..(δεν μιλαμε για ασθενη)

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο cosmote. Το ποσό και την ημερομηνία ενεργοποίησης της επιδότησης μπορώ να τα δώ κάπου online χωρίς να χρειάζεται να ρωτάω σε γερμανούς?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

μετά απο ένα ΄γρήγορο search δεν βρήκα κάποιο συγκεκριμένο Post να με καλύπτει οπότε είπα να κάνω ένα καινουριο. Πιστευώ οτι κάπου θα έχει συζητηθει αλλά συμπαθάτε με.. Δεν αντέχω να troll-άρω όλα τα section. :)

 

Προσεχώς θα περάσω απο Symbian σε Android, συγκρίνοντας συσκευές διαπίστωσα οτι το Samsung Galaxy Ace ενώ με καλύπτει δέν έχει PUSH Email. (με βάση τα specs απο το gsmarena... google-αροντας βλέπω διάφορες απαντήσεις οτι όλα τα android υποστηρίζουνε push email)

Και εδώ μου έρχετε η απορία... Αν έχω καταλάβει καλά το PUSH email σου στέλνει κατεφτείαν τα email στο κινητο περίπου όπως τα SMS, αλλά δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να συνδέετε με 3g/gprs για πολύ λίγο στο ιντερνετ για να τα 'κατεβάζει' Η' όντως είναι σαν τα SMS...

 

Για να το βάλω σε μία πρόταση:

A. Αν έχω κινητό με PUSH email και του σετάρω ενα Gmail account, όταν λαμβάνω email θα μου έρχετε κατευθείαν στο κινητο σαν SMS?

Β. Εγώ τι χρεώνομαι για αυτό?

Edited by panosp1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά android υποστηρίζουν push email για λογαριασμούς google.

Για να γίνει όμως αυτό χρειάζεται σύνδεση δεδομένων, δηλαδή ίντερνετ στο κινητό.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, για να αποφύγεις και τυχόν περίεργες ή μη ηθελημένες χρεώσεις, βάλε ένα πρόγραμμα με δωρεάν mb κάθε μήνα. Δεν είναι δα και τόσο ακριβό πια. Ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις, διάλεξε και τον όγκο. Αν έιναι μόνο για μέιλ, 100 mb θα σε φτάσουν πιστεύω.

 

Τα email θα σου έρχονται στο κινητό αμέσως, όχι ακριβώς σαν sms, αλλά σαν να τα άνοιγες από τον υπολογιστή σου. Δεν θα ερχεται δηλαδή μόνο το κείμενο ξερό, αλλά θα έχει και τις εικόνες, τα πάντα. Όπως το βλέπεις και από το pc. Θα μπορείς να κατεβάζεις τα συνημμένα, να τα ανοίγεις από το κινητό (ανάλογα τον τύπο του αρχείου , θα χρειαστείς και το κατάλληλο πρόγραμμα εννοείται) , να τα αποθηκεύεις στο κινητό, να τα επεξεργάζεσαι κλπ κλπ

 

Επιπλέον, εννοείται ότι θα μπορείς και να στέλνεις email απευθείας από το κινητό. Η μόνη χρέωση σε όλα αυτά είναι τα mb internet που ξοδεύονται για το κατέβασμα των email ή την αποστολή τους. Καμία άλλη χρέωση.

 

Πάντως, το κυριότερο είναι ότι χρειάζεται σύνδεση δεδεομένων για να γίνει αυτό. Τα android κινητά πραγματοποιούν τη σύνδεση αυτή ΑΥΤΟΜΑΤΑ, από μόνα τους δηλαδή και θα πρέπει, αν δεν θέλεις εσύ χειροκίνητα να την διακόψεις, από τις ρυθμίσεις του κινητού (αναλόγως και την έκδοση android , γιατί σε έκδοση παλιότερη από 2.2 ΔΕΝ μπορείς να τη διακόψεις, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή). Γι αυτό σου ξαναλέω ότι το καλύτερο και ασφαλέστερο έιναι ένα πρόγραμμα με δωρεάν mb ίντερνετ κάθε μήνα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργουν ακομα και οταν τα δαχτυλα μας ειναι ιδρωμενα? Η οταν βγεις απο τη θαλασσα,οκ τα σκουπιζεις αλλα καποιο ιχνος νερου μενει στα δαχτυλα.

Ακομα ενα αλλο ακραιο ερωτημα.. Αν ημασταν κρεμασμενοι απο ενα σκηνι,η αιωρουμασταν, η βρισκομασταν καπου εκτος εδαφους,πχ θαλασσα, θα λειτουργουνε ακομα αυτες οι οθονες? Παιζει καποιο ρολο η γειωση του σωματος μας με το εδαφος? Τεχνολογικοι προβληματισμοι..

Link to comment
Share on other sites

Αν ημασταν κρεμασμενοι απο ενα σκηνι,η αιωρουμασταν

 

αν είσαι κρεμασμένος και μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό... Παω πασο ! :p

 

Μια χαρά λειτουργεί σε όλες τις περιπτώσεις...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα απετυχε παταγωδως αυτη η προσπαθεια σε αντροιντ...

διαλυει την μπαταρια σε 10 ωρες...

 

μονο τα bb κρατανε μπαταρια με Push email..

 

ή θα τα βαλεις ανα μιση-μια ωρα (κ πολυ λεω)ή αναγκαστικα θα παρεις δευτερη μπαταρια..

 

μετρα τι χρειαζεσαι...αν κυριως push email κατευθειαν δες bb!!! θα σου βγαζoyn μερες με push...

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...