Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, χρειάζομαι την βοήθεια σας.Κατ'αρχήν μένω στην Σοφια , ειμαι φοιτητης.

Εχω ενα θεμα με την δορυφορικη τηλεοραση και τον προσανατολισμο της βεραντας μου ( γιατι εδω ειναι στη μοδα να τοποθετουντε στην βεραντα) :P H βεραντα μου κοιταει Δ-ΒΔ και πιστευω πως εχω προσβαση στις 13 μοιρες που ειναι η Νοβα,αντιθετη αποψη ειχε ο τεχνικος (βουλγαρος) που προσπαθησε να τοποθετησει το πιατο,με την δικαιολογια οτι το πιατο μου πρεπει να κοιταει οπως και τα απεναντι (BULSATCOM) που ειναι στον hellas sat 2,στον ελληνικο δορυφορο το ξερω κι εγω ο ιδιος πως δεν εχω προσβαση αλλα στον αλλο πιστεβω πως εχω (13 μ),δε ξερω τι να κανω ..... συγγνωμη για την πολυλογια αλλα καταλαβαινετε πως η ζωη στο εξωτερικο δεν ειναι και ευκολη!!

 

p.s : λεπτομεριες για την τοποθεσια μου στην φοτο απο κατω, ειναι απο το dishpointer.com

Edited by giorgakis2218
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες netmonitor, τι ακριβως εννοεις;

 

Να στο πω ετσι,ειναι μια εφαρμογη που απεικονιζει διαφορα στοιχεια του δικτυου.....

 

Δεν ξέρω αν είναι ακριβής ο χάρτης, παρ' όλα αυτά..ορίστε.

 

Το συγκεκριμενο site ειναι κατα των κεραιων,προσπαθει να περασει την καραμελα της καρκινογονας ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας,μιλαει για παρανομες κεραιες κτλπ παρ'ολα αυτα οι συνδεσεις στην Ελλαδα ξεπερνουν τον πληθυσμο της,απο τη μια ξυλωνουν τις κεραιες απο την αλλη αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν καλη καλυψη,υπαρχει σοβαρο προβλημα παραπληροφορησης στην Ελλαδα......

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο site ειναι κατα των κεραιων,προσπαθει να περασει την καραμελα της καρκινογονας ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας,μιλαει για παρανομες κεραιες κτλπ παρ'ολα αυτα οι συνδεσεις στην Ελλαδα ξεπερνουν τον πληθυσμο της,απο τη μια ξυλωνουν τις κεραιες απο την αλλη αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν καλη καλυψη,υπαρχει σοβαρο προβλημα παραπληροφορησης στην Ελλαδα......

 

Εχει όμως χάρτη κάλυψης. Αυτό δεν είναι το θέμα μας; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει όμως χάρτη κάλυψης. Αυτό δεν είναι το θέμα μας; :rolleyes:

 

Eχει λιστα με τις κεραιες στην Αττικη.......δεν ειδα πουθενα χαρτη.....

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Antena/index.html#26

 

Το παραπανω λινκ της ΕΕΤΤ δειχνει οτι υπαρχει τεταρτο φασμα για 3G το οποιο δεν διατιθεται,υπαρχει περιπτωση να δωθει σε μια νεα εταιρια????

Link to comment
Share on other sites

ωπ κατσε τωρα γιατι φτιαχτικα.. Επειδη ξερω πως να debrarw τη συσκευη με φλασαρισμενα θεματα, και επειδη αυτο το κινητο (c510) δε το πολυχρησιμοποιω και το εχω πιο πολυ και για πειρ-γ-αματα λογισμικου τωρα, πως περιπου η ακριβως μπαινουν οι drivers και σε πιο φακελο του λογισμικου? Που τους βρισκω στο νετ?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για αυτο ακριβως εχω να σου προτεινω το νοκια χ6 με 4 ηχεια περιμετρικα της συσκευης

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για αυτο ακριβως εχω να σου προτεινω το νοκια χ6 με 4 ηχεια περιμετρικα της συσκευης

 

Δεν εχει 4 ηχεια το Χ6.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει 4 ηχεια το Χ6.

 

το Χ7 ειναι πολυ πιθανο να εχει :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ωπ κατσε τωρα γιατι φτιαχτικα.. Επειδη ξερω πως να debrarw τη συσκευη με φλασαρισμενα θεματα, και επειδη αυτο το κινητο (c510) δε το πολυχρησιμοποιω και το εχω πιο πολυ και για πειρ-γ-αματα λογισμικου τωρα, πως περιπου η ακριβως μπαινουν οι drivers και σε πιο φακελο του λογισμικου? Που τους βρισκω στο νετ?

 

Τα είχα βρεί από εδώ http://www.se4ever.ru/ . Τα περισσότερα έχουν σβηστεί από το Site. Αν θες στα ανεβάζω μαζί με τις οδηγίες και τους Original Drivers σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα με τους Custom ;)

Link to comment
Share on other sites

το Χ7 ειναι πολυ πιθανο να εχει :lol:

Ναι το Χ7 λαθος μου ε με τοσα νουμερα που εχουν τα νοκια που να τα θυμασαι ολα :P

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν φερνουνε σε ολες τις χωρες του κοσμου ολα τα κινητα που βγαζει η καθε εταιρια? ΠΧ στη sonyericsson.gr δεν εχουν καποια κινητα που εχουν στο site της ιαπωνιας για παραδειγμα. Τι παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλα κινητα αφης τελευταια που οι ιδιοκτητες τους τους εχουνε βαλει προσωψεις διαφορων σχεδιων κυριως στη πισω μερια. Ποια κινητα εχουν την δυνατοτητα αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω εννοείς κινητά όπως το SE xperia X8.

Δεν είναι και πολλές οι συσκευές πλέον που αλλάζουν με αυτόν τον τρόπο πρόσοψη.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου εξηγησετε την διαφορα του 3g Απο την βιντεο κληση ??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κατάσταση με το telemarketing έχει ξεφύγει τελευταία. Από την Τετάρτη που ανακοίνωσε η NetOne ότι σταματάει την παροχή υπηρεσιών LLU μας έχει ταράξει η Wind στα τηλεφωνήματα για να μεταβούν στο δίκτυό τους.

 

Πού γνωρίζουν ότι έχουμε NetOne;

Πού γνωρίζουν τα στοιχεία του κατόχου της γραμμής;

 

Είπα λοιπόν στη μητέρα μου αν μας ξαναενοχλήσουν να μου δώσει το τηλέφωνο να τους μιλήσω. Παίρνει λοιπόν το απόγευμα μια κυρία από τη Wind (ή αντιπρόσωπό της) και της λέει η μητέρα μου να περιμένει να μιλήσει με τον κύριο soublaki-3.

Μου λέει ότι καλεί από τον Ομιλο Wind, της ζητάω ευγενικά τα στοιχεία της, και πολύ πρόθυμα μου τα δίνει. Της λέω λοιπόν ότι ενοχλεί τον κόσμο, ότι μας έχουν πάρει μέσα σε λιγότερο από εβδομάδα τουλάχιστον 5 φορές, ότι αυτό είναι παράνομο και θα δώσω τα στοιχεία της στις Αρχές.

 

Αυτό ήταν. Αρχισε να με απειλεί, να με βρίζει. Εγώ παρέμεινα ψύχραιμος. Στο τέλος μου έκλεισε το τηλέφωνο κατάμουτρα.

 

Πολύ θα ήθελα να το τραβήξω το θέμα όσο δεν πάει. Υπάρχει ένα αλλά: δεν θα κερδίσω απολύτως τίποτα. Αποκλείεται να είναι από την ίδια τη Wind ώστε να φάει ένα γερό πρόστιμο, αυτές τις δουλειές τις κάνουν εξωτερικοί συνεργάτες και πληρώνονται με την αίτηση. Θα μπορούσα να ηχογραφήσω τη συνομιλία, όμως και πάλι δεν μπορώ να το κάνω διότι αν δεν γίνει με τη συγκατάθεση του συνομιλητή είναι παράνομο, άσε που στα δικαστήρια δεν ισχύει ως αποδεικτικό στοιχείο.

 

Εχω βαρεθεί να μας παίρνουν τηλέφωνο κάθε τρεις και λίγο και να μας ενοχλούν. ΟΚ, κάνουν τη δουλειά τους, θα μου πείτε. Και γω το έκανα κάποτε αυτό, στη 2η μέρα όμως παραιτήθηκα γιατί ενοχλούσα τον κόσμο και δεν γουστάρω να κάνω αυτά που μου κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ακρη σιγουρα δεν προκειται να βρεις.Ο τελευταιος παντως που φταιει ειναι ο υπαλληλος που κανει το τηλεφωνημα.Φαντασου και αυτος τι θα ακουει ολοκληρη τη μερα για να βγαλει ενα εικοσαρικο ,και το οποιο πολλες φορες σε αυτες τις δουλειες δε το παιρνουν καν.Το καλυτερο που εχεις να κανεις κατα τι γνωμη μου ειναι να μην ασχολησε Και απλα να κλεινεις το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

το 3G ειναι τεχνολογια,χρησιμη για μεγαλυτερες ταχυτητες δεδομενων data(σε απλη γλωσσα) η βιντεοκληση ειναι μια υπηρεσια που παταει σε αυτη,πολλοι κανουν το λαθος να συνδεουν το 3g με τη δευτερη καμερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνει αυτή τη δουλειά. Εσένα σου αρέσει να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σε ενοχλούν; Πόσο μάλλον να σε ενοχλούν το μεσημέρι.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει ,σε κανεναν δεν αρεσει.Αλλα το να μην κανει αυτη τη δουλεια ,ευκολα το λες ,αλλα οταν εχεις πραγματικα αναγκη δε νομιζω να σκεφτεις αν θα ενοχλεις καποιον το μεσημερι με ενα τηλεφωνημα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απαιτήσεις να μάθεις που βρήκαν τα στοιχεία σου,εκεί είναι το παράνομο του θέματος.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

το 3G ειναι τεχνολογια,χρησιμη για μεγαλυτερες ταχυτητες δεδομενων data(σε απλη γλωσσα) η βιντεοκληση ειναι μια υπηρεσια που παταει σε αυτη,πολλοι κανουν το λαθος να συνδεουν το 3g με τη δευτερη καμερα

 

Το x10 mini εχει βιντεο κληση ??

αν οχι μπορω να κανω κατι χωρις να πληρωνω ??

Link to comment
Share on other sites

Το x10 mini εχει βιντεο κληση???

Nαι έχει.

μπορω να κανω κατι χωρις να πληρωνω ??
Απλά κάνω παράθεση για να μη μπερδευτεί κάποιος αναγνώστης:

Η βιντεοκλήση δεν χρεώνεται παραπάνω από την απλή φωνητική κλήση. Για την Cosmote αναφέρομαι, αλλά πιστεύω ότι και στις άλλες εταιρείες θα ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

π.χ στο whats up δεν στην χρεωνει αν εχεις δωρεαν..

αλλα γενικα νομιζω πως χρεωνεσαι κατι παραπανω , δεν νομιζω να εχει την ιδια χρεωση..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...