Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να είσαι αυστηρός, κάθε ιστότοπος (website) αποτελείται από τις ιστοσελίδες (webpages) του. Το http://www.myphone.gr κατά κύριο λόγο αναφέρεται στον τόπο (site), όμως ταυτόχρονα αντιστοιχεί στην αρχική σελίδα του τόπου (και αν του βάλεις το http:// μπροστά το περιορίζεις στον ιστότοπο, απ' ότι το γενικό δικτυακό τόπο ο οποίος μπορεί να προσφέρει και άλλες υπηρεσίες όπως ftp, telnet, news κτλ). Το http://www.myphone.gr/forum είναι μια άλλη ιστοσελίδα του τόπου. :)
Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάσει του post αυτού όμως δημιουργήθηκε το παρόν. Δεκτές όλες γνώμες. Με την προϋπόθεση οτι δεν κάνουμε τους έξυπνους και δεν κατηγορούμε κάτι το οποίο δε γνωρίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

paidia pisteuo oti o johner exei dikaio se ayta pou leei ego eixa trelathei mexri na paro to 7650 to pira kai isixasa megali kapsoura leme afou otan to unwired itan anixto imoun kathe mera mesa gia poles ores!! ospou brika gkomena kai skexasa ta panta kai xafnika xthes brika to forum auto kai eipa na do ti paizei oraia ta kinita den leo alla oi ginekes poli kaliteres
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καλα τα γραφω παρακατω;

 

 

Διαδίκτυο (Internet), είναι ένα παγκόσμιο δίκτυο υπολογιστών, μέσω του οποίου γίνεται διακίνηση τεράστιου όγκου πληροφοριών, ιδεών, υπηρεσιών, σε κάθε γωνιά του πλανήτη.

 

Ιστότοπος (Website), είναι η ηλεκτρονική διεύθυνση μιας ή περισσοτέρων ιστοσελίδων στο διαδίκτυο.

 

Ιστοσελίδα (Webpage), είναι η επιμέρους ηλεκτρονική σελίδα ενός ιστοτόπου στο διαδίκτυο.

 

Συνδεσμοι (Hyperlinks ή Links -αναλογως-), ειναι συνδέσεις που μας οδηγουν σε εγγραφα της ιδιας ιστοσελίδας η σε αλλους ιστοτόπους του διαδικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω όπως κλειδωθεί το παρόν θέμα συζήτησης, καθόσον πιστεύω ότι το θέμα έχει καλυφθεί και με το παραπάνω. Κάθε σχόλιο πλέον είναι περιττό.

 

Όλα έχουν δρομολογηθεί.

 

 

Ευχαριστώ. :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Βρισκεστε σε ενα site οπου μαζευονται mobile-freaks!

Εδω υπαρχουν ατομα που εξαντλουν καθε δυνατοτητα του τηλεφωνου τους!

Εμενα μου αρεσει να εξαντλω τα παντα..με γεμιζει και με ικανοποιει οτι εμαθα καποια πραγματα απο αυτο!

Τωρα πιστευω να βγαινουμε εδω και να λεμε "αν δεν εχουμε bluetooth δεν θα πεθανουμε" νομιζω οτι ειναι τουλαχιστο ατυχης εκφραση!

Δεν το προσωποποιω και δεν θελω να θιξω καποιον αλλα νομιζω οτι οι νεες τεχνολογιες που βγαινουν στα κινητα δεν ειναι αχρηστες οπως θελουμε να ειναι..

 

Υ.Γ.Μια χρησιμοτητα του bluetooth ας πουμε ειναι οτι μιλας μακρυα απο το τηλ (ακτινοβολια SAR) χωρις καλωδια!

Ε νομιζω οτι ειναι βολικο..γιατι να μην χρησιμοποιω μια συσκευη που το εχει και να χρησιμοποιω αλλη επειδη εχει μονο ομορφη σχεδιαση και ραδιο?

No hard feelings συζητηση κανουμε!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον georgehh

 

pediaaaaaaaa eimai erwtevmenos me to kinhto mou ax den adexw allo to thelw poli poli de thelw gynaikes de thelw tipote allo mono to kinhto mou ax trela ine poli omorfo mou prosferei agapi afosiwsh ebistosynh koimamai pada me afto exw trelo pathos eseis den xerw ti lete.

 

 

 

lew alithia :)

 

Και οι γάτες προσφέρουν αγάπη και αφοσίωση.. Γιατί δεν παίρνεις μία? Σοβαρά τώρα, δεν θέλεις γυναίκες και θες κινητό??? Συγκεντρώσοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

einai to gx10 pios ime? kinita for everrrrrr pathos sex kolasi me kinhtaaaaa ti kalitero sex ginete otan vgazeis thn bataria apo pisw kai tou to kaneis agria xexexexexeexexeeexexee filakia gx10 mou ax se thelw
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον georgehh

 

einai to gx10 pios ime? kinita for everrrrrr pathos sex kolasi me kinhtaaaaa ti kalitero sex ginete otan vgazeis thn bataria apo pisw kai tou to kaneis agria xexexexexeexexeeexexee filakia gx10 mou ax se thelw

 

ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!!!! Εϊπαμε κινητά τηλέφωνα = πάθος αλλά όχι κ έτσι... :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

 

Βάσει του post αυτού όμως δημιουργήθηκε το παρόν. Δεκτές όλες γνώμες. Με την προϋπόθεση οτι δεν κάνουμε τους έξυπνους και δεν κατηγορούμε κάτι το οποίο δε γνωρίζουμε.

 

 

Μα δεν είναι δυνατόν τόσα εκατομμύρια συνδρομητές του ΟΤΕ να έχουν γνώσεις επάνω στα τηλεφωνικά κέντρα και σε άλλα θέματα!Θεωρώ εντελώς αταίριαστο το επιχείρημα σου. Αν το θέμα μας ήταν "Το μπρόκολο και οι ιδιότητες του" ΤΟΤΕ θα είχες δίκιο καθ' οτι οποιος δεν έχει ουδεμία πληροφόρηση επάνω στο μπρόκολο ΚΑΙ δεν έχει φάει ποτέ μπρόκολο ,δεν δύναται και να κρίνει. Εδω όμως έχουμε 5 εκατομμύρια Έλληνες ΧΡΗΣΤΕΣ ΟΤΕ. Θεωρώ λοιπόν οτι μπορώ να κρίνω κάτι το οποίο πληρώνω και μάλιστα αδρά.

 

ΥΓ. Εδω,είχα ασκήσει κριτική στα 16 μου στον καθηγητή που μας έκανε φροντιστήριο Μαθηματικά και τον έκανα ρεζίλι σε όλη την περιοχή. Θα κολλήσω στον ΟΤΕ τώρα... ;;;

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Kαθε πελατης που πληρωνει για καποιο προιον-υπηρεσια εχει ολο το δικαιωμα να κρινει και να αξιολογει αυτο που τελικα λαμβανει,η να επιλεγει κατι αλλο που στην περιπτωση μας δεν υπαρχει.

Αυτος ειναι στοιχειωδης νομος της αγορας

Για τους εξυπνακισμους συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υποψιάζομαι ότι το μέλος για το οποίο γράφει ο ΟΤΕ είμαι εγώ, να διευκρινίσω ότι δεν αισθάνθηκα ποτέ να έχουμε κάποια συγκεκριμένη αντιπαράθεση, περισσότερο θα το έλεγα " συντομη ανταλλαγή απόψεων". Ίσως δε και αυτό το thread να δημιουργήθηκε εκ παραδρομής, μιας και o ΟΤΕ απέκτησε την εντύπωση ότι στο thread με τα ψηφιακά κέντρα στην "Σταθερή Τηλεφωνία" ήθελα να συζητήσω μαζί του σε άλλο επίπεδο μετατοπίζοντας το κέντρο βάρους της κουβέντας μας αλλού και όχι στο τεχνικο θέμα του thread. Ελπίζω φίλε ΟΤΕ αν παρακολουθείς ακόμα το θέμα που λέω, να καταλάβεις ότι άλλο πράγμα σε ρωτάω και να μου απαντήσεις.

 

Όμως μιας και δημιούργηθηκε και το παρών θέμα, να πω και επ' αυτού τη γνώμη μου ή οποία με βρίσκει σε ένα μεγάλο βαθμό ασύμφωνο με τον ΟΤΕ. Δεν πιστεύω δηλαδή ότι το δικαίωμα κριτικής στις παροχές μιας υπηρεσίας ή ενός προϊόντος είναι ανάλογο των γνώσεων που κατέχει ο αγοραστής για τον μηχανισμό ή τους τρόπους παραγωγής της υπηρεσίας ή του προϊόντος. Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο κι αν ίσχυε αυτό που ισχυρίζεται ο ΟΤΕ τότε, για να έχετε το δικαίωμα, παραδείγματος χάρη, να διαμαρτυρηθείτε για τις συνεχείς καθυστερήσεις των πτήσεων της αεροπορικής σας εταιρείας, θα έπρεπε να έχετε (έστω και σποραδικές) γνώσεις αεροπλοοίας, αεροναυπηγικής, ελέγχου εναέριας κυκλοφορίας και λοιπών σχετικών γνωστικών περιοχών. Εννοείται βέβαια πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

Ναι μεν από τη μία συμφωνώ πως η γνώση κάποιου αντικειμένου συντελεί στο να αντιλαμβάνεται πχ ο καταναλωτής τις αρχές λειτουργίας, τις αντικειμενικές δυσκολίες και γενικά την όλη διαδικάσια παροχής κάποιας υπηρεσίας ή προϊόντος, από την άλλη δε, το γεγονός ότι τελικά αυτός είναι που πληρώνει, καθιστά αναφαίρετο το δικαίωμα του να κρίνει, να δυσανασχετεί και να διαμαρτύρεται σε περίπτωση που δεν είναι ικανοποιημένος από το προϊόν.

Γιατί σε τελική ανάλυση, το πώς η εταιρεία θα κάνει τον πελάτη ευχαριστημένο, είναι καθήκον της εταιρείας και όχι του πελάτη...

 

Όσο για την επί της ουσίας ερώτηση του ΟΤΕ, προς το παρόν οι γνώσεις μου πάνω στις τηλεπικοινωνίες, την ηλεκτρονική και παρεμφερείς τεχνολογικούς τομείς είναι για την ώρα προϊόντα περισσότερο προσωπικής ενασχόλησης πάρα ακαδημαϊκών σπουδών, γιατί παρ' όλο που είμαι φοιτητής στο τμήμα ΗΜΜΥ του Πολυτεχνείου, ακόμα είμαι σε μικρό εξάμηνο και τα μαθήματα είναι περισσότερο γενικής φύσεως (μαθηματικά, φυσικές) και λιγότερο μαθήματα εξειδίκευσης. Ευτυχώς όμως γενικά είμαι από τους τυχερούς που, μεράκι και αντικείμενο σπουδών συμβαδίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον georgehh

 

einai to gx10 pios ime? kinita for everrrrrr pathos sex kolasi me kinhtaaaaa ti kalitero sex ginete otan vgazeis thn bataria apo pisw kai tou to kaneis agria xexexexexeexexeeexexee filakia gx10 mou ax se thelw

 

Mεγάλε χαλάρωσε και σταμάτα να μου στέλνεις pm λέγοντάς μου ότι τη βρίσκεις με το κινητό σου. Εμετό θα κάνω!! Κράτα για τον εαυτό σου τις εμπειρίες σου.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον georgehh

 

einai to gx10 pios ime? kinita for everrrrrr pathos sex kolasi me kinhtaaaaa ti kalitero sex ginete otan vgazeis thn bataria apo pisw kai tou to kaneis agria xexexexexeexexeeexexee filakia gx10 mou ax se thelw

 

Ρε φίλε, εγώ το θέμα το άνοιξα, βλέποντας κάποιες άσχημες καταστάσεις!

Εσύ το έριξες στη μ@λ@κια!!!

Αν αυτό είναι ένα γενικό ειρωνικό σχόλιο για όλα τα μέλη του myphone σε πληροφορώ πως είσαι πολύ λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

Δε γίνεται κάποιος που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ απο στοιχειώδη τηλεφωνία να κάνει σχόλια θετικά ή αρνητικά σχετικά μτ το δημόσιο τηλεφωνικό δίκτυο και με τα προβλήματα που προκύπτουν σε αυτό.

 

Ωραίος φίλε. Δηλαδή για να κάνουμε σχόλια για το δημόσιο τηλεφωνικό δίκτυο θα πρέπει και να μελετήσουμε πρώτα και να αποκτήσουμε γνώσεις τηλεφωνίας;

 

Είμααστε πελάτες, άρα χρήστες του δικτύου και αυτό μας επιτρέπει να κάνουμε όσα σχόλια θέλουμε.

 

Το παράδειγμα με το αυτοκίνητο είναι αστοχότατο: μιλάς για κάποιον που διαβάζει αλλά δεν έχει οδηγήσει. Συμφωνώ λοιπόν, όποιος διαβάζει για την τηλεφωνία αλλά δεν έχει ποτέ τηλεφωνήσει ας μην κάνει σχόλια. Όλοι οι υπόλοιποι που τρώμε το δημόσιο τηλεφωνικό δίκτυο στη μάπα, ας κάνουμε ελεύθερα τα σχόλιά μας.

Απλώς ας μην μπαίνουμε σε τεχνικά ζητήματα.

 

(ρε τι κατηγορείς το δημόσιο τηλεφωνικό δίκτυο;; Έχεις σπουδάσει Ηλεκτρολογία/Ηλεκτρονική/Τηλεπικοινωνίες; Όχι;; Βρε ΟΥΣΤ από εδώ :rolleyes: )

 

αν αισθανόμουν ψυχολογικά καλύτερα, θα έθετα αλίώς το θέμα προς συζήτηση

Φιλική συμβουλή, για όσους δεν αισθάνονται ψυχολογικά καλά υπάρχουν και οι ειδικοί.

Link to comment
Share on other sites

@OTE

Κατ'αρχήν το username σου μου προκαλεί μια απέχθεια!

Πως σου ήρθε να βάλεις το όνομα αυτής της άθλιας εταιρίας σαν username! (Εξηγεί πολλά βέβαια)

 

Στο θέμα μας...

Είσαι σοβαρός;;;

Εγώ πληρώνω και εγώ θα κρίνω τις παρεχόμενες υπηρεσίες! Δεν χρειάζεται να έχω κάνει ιδιαίτερες σπουδές για να κρίνω τον ΟΤΕ!

 

Ο gmac σου ανέφερε την αστοχία του παραδείγματος που αναφέρεις! Αυτό που λες παραπάνω είναι άκρως ρατσιστικό για πολλούς! Δηλαδή αφαιρείς το δικαίωμα απο πολλούς εδώ μέσα να ασκούν την κριτική τους!

 

Δεν ανέφερες το εξής! Μπορούμε να είμαστε φοιτητές ή ρέπει να έχουμε τελειώσει τις σπουδές μας για να μπορούμε να σχολιάζουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

Δεν ανέφερες το εξής! Μπορούμε να είμαστε φοιτητές ή ρέπει να έχουμε τελειώσει τις σπουδές μας για να μπορούμε να σχολιάζουμε;;;

 

 

Δεν αρκεί φίλε μου να έχεις τελειώσει τις σπουδές. Χωρίς phd στις τηλεπικοινωνίες και minimum 5-10 χρόνια έρευνας στο χώρο, απλά δε δικαιούσαι να ομιλείς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Απλώς ας μην μπαίνουμε σε τεχνικά ζητήματα.

 

Αυτό μάλλον είναι η ουσία του αρχικού μηνύματος,

 

Το παράδειγμα με το αυτοκίνητο είναι αστοχότατο: μιλάς για κάποιον που διαβάζει αλλά δεν έχει οδηγήσει. Συμφωνώ λοιπόν, όποιος διαβάζει για την τηλεφωνία αλλά δεν έχει ποτέ τηλεφωνήσει ας μην κάνει σχόλια. Όλοι οι υπόλοιποι που τρώμε το δημόσιο τηλεφωνικό δίκτυο στη μάπα, ας κάνουμε ελεύθερα τα σχόλιά μας.

 

... διότι αν δεν ξέρεις τίποτα από μηχανολογία, μπορεί να πιστεύεις ότι

- €10 είναι η λογική τιμή στην οποία θα έπρεπε οι αυτοκινητοβιομηχανίες να πουλάνε τα αυτοκίνητα - οτιδήποτε παραπάνω είναι αισχροκέρδια, και

- ότι κάποιοι "κακοί" παρεμποδίζουν την κατασκευή αυτοκινήτων που θα μπορούσαν να κάνουν το Paris-Dakar με €5 βενζίνη.

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την georgehh

einai to gx10 pios ime? kinita for everrrrrr pathos sex kolasi me kinhtaaaaa ti kalitero sex ginete otan vgazeis thn bataria apo pisw kai tou to kaneis agria xexexexexeexexeeexexee filakia gx10 mou ax se thelw

 

Mallon,o filos mas ekane ena ironiko sxolio.

Ektos an to enoei. Tote alazei eipame re file oloi anexere tos edo mesa eimaste crazy in love me ta kinita. Alla esy piges na klaseis kai xestikes eipame oxi kai etsi!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Αρχιμήδης

 

Αυτό μάλλον είναι η ουσία του αρχικού μηνύματος,

 

 

 

... διότι αν δεν ξέρεις τίποτα από μηχανολογία, μπορεί να πιστεύεις ότι

- €10 είναι η λογική τιμή στην οποία θα έπρεπε οι αυτοκινητοβιομηχανίες να πουλάνε τα αυτοκίνητα - οτιδήποτε παραπάνω είναι αισχροκέρδια, και

- ότι κάποιοι "κακοί" παρεμποδίζουν την κατασκευή αυτοκινήτων που θα μπορούσαν να κάνουν το Paris-Dakar με €5 βενζίνη.

 

 

 

Εγώ δεν έχω ιδέα από μηχανολογία κι επίσης δεν έχω ιδέα από την τεχνική πλευρά της τηλεφωνίας.

 

Παράλογες απόψεις όμως δεν έχω εκφράσει από όσο θυμάμαι, οπότε κι εγώ και τόσοι άλλοι σαν εμένα νομίζω δικαιούμαστε να ομιλούμε και για κινητά και για αυτοκίνητα :o

 

Αν η ουσία του αρχικού μηνύματος είναι να μην το παίζουμε ειδήμονες χωρίς να σκαμπάζουμε τότε συμφωνώ.

 

Εκφράστηκε όμως με άκομψο ύφος του στυλ "τι μιλάτε εσείς που δεν ξέρετε, αφήστε εμάς μόνο που έχουμε ιδέα...μπλα μπλα". Και δεν είμαι μόνο εγώ που το εξέλαβα έτσι, όπως φαίνεται από τα σχόλια των υπολοίπων χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά,μα δεν το είδατε τι έγινε; Ξαναέκανε ο ΟΤΕ πόστ,έστω για να μας απαντήσει; Εγω πιστεύω πως όλοι έχουμε δικαίωμα να εκφράζουμε τη γνώμη μας άσχετα απο το επίπεδο των γνώσεων μας.

Δηλαδή αν ο γιατρος κανει σε κάποιον λάθος διάγνωση και ο ασθενής πάει απ το κακο στο χειρότερο,οι συγγενεις του να μην κάνουν παράπονα,κριτική και καταγγελιες διοτι δεν έχουν γνώσεις Ιατρικής!

 

 

 

... διότι αν δεν ξέρεις τίποτα από μηχανολογία, μπορεί να πιστεύεις ότι

- €10 είναι η λογική τιμή στην οποία θα έπρεπε οι αυτοκινητοβιομηχανίες να πουλάνε τα αυτοκίνητα - οτιδήποτε παραπάνω είναι αισχροκέρδια, και

- ότι κάποιοι "κακοί" παρεμποδίζουν την κατασκευή αυτοκινήτων που θα μπορούσαν να κάνουν το Paris-Dakar με €5 βενζίνη.

Αρχιμήδη δεν μπορείς να μην αντισταθείς να μην παρερμηνεύεις τα λεγόμενα μας;.... Άρα εγω που δεν ξέρω απο μηχανολογία τα πιστεύω αυτά που διατείνεσαι; Σε ικετεύω, εξήγησε μου τι απο όσα είπες,στέκει και που το ακουσες και απο ποιόν!

 

Σαν τον γιατρό στο παράδειγμα,ΕΤΣΙ είναι και ο Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος και ως καταναλωτής ΕΦΟΣΟΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΩ ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΙΝΩ!!!

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...