Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι για να βλέπεις ελεύθερα i-mode sites, αλλά για αυτά με συνδρομή, απλά ξεχασέ το, πρέπει το κινητό σου να είναι COTE & i-mode.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

well, na to eksigisw kalitera giati mallon sas mperdepsa.

 

tora exw cOTE me p341i ths panasonic. mia xara, imode kai ola.

 

loipon thelw na parw mia allh siskevi (px. Sharp) h opoia den einai imode (h sigkekrimeni einai voda live)

pws mporw se afthn na vlepw ta imode sites? estw ta free. yparxei kapoio software pou mporw na prosthesw?

Link to comment
Share on other sites

Ενας απο τους βασικους λογους που αλλαζω κινηο (6230ι σου ρχομαι!!) ειναι γιατι αποφασισα πως δε θελω να μηλαω πια με τη συσκευη στο αυτι μου. Πολλα διαβαζουμε, πολλα ακουμε, καποτε θα μαθουμε τι ειναι αληθεια.

 

Επισις δε θελω να μηλαω κρατωντας συσκευη καθως οδηγαω. Το ενσυρματο hands free δε με εχει βολεψει σε καμια απο τις 2 περιπτωσεις, οποτε το μπλε δοντι ειναι μονοδρομος...

 

Οσοι το χρησιμοποιειτε, ποιες ειναι οι εντυωσεις σας? ειναι βολικο? ειναι καλη η ποιοτητα της συνομιλιας? Ποσο αντεχουν οι μπαταριες του?

 

αλλα σχολια?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

thelo na agoraso kati kasetes gia gba apo to amazon.co.uk kserete an stelnoun stin ellada?to site auto einai aggliko?diladi ta lephta pou leei,to simataki enoei pounds?1 pound posa euro einai?an tous po na stiloun ellada pou na tous po na to stiloun stin dieuthinsi mou i sto taxidromio?pou tha katalavoun?episis lene oti dexonte visa electron,se poia trapeza prepei na pao gia na ekdoso mia?kai pos leitourgei?genika pos leitourgi diladi pos xrisimopoieis tin electron kai pos leitourgoun oles autes oi agores.xreiazome kapoion pou na exei agorasei arketa pragmata apo internet :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν υπάρχουν συσκευές iMode και 3G, ειναι διαφορετικές τεχνολογίες που δεν συνδυάζονται σε μια συσκευή. Η NEC είχε προαναγγείλει ενα iMode+3G μοντέλο το οποίο τελικά δεν κατασκευάστηκε.

 

Οπότε η απάντηση είναι ΟΧΙ...

Link to comment
Share on other sites

Prota apo ola mporei kapoios na mou exigisei se ti akribos xrisimeyei to GPRS ( ti einai??? ) kai poso peripou kostizei na to energopiiseis???

 

Isxei oti an thelo na kano xrisi 3G prepei na plirono parapano leyta sto pagio???

 

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τοσο περιεργο ειναι δηλαδη; :confused:

 

Για κινητό, ναι μου φαίνειται αν όχι περίεργο, τότε σίγουρα πρωτότυπο.

Αλλά θα μου πεις, το N-GAGE δεν είναι μόνο κινητό.

Μπράβο πάντως (στη ΝΟΚΙΑ, όχι σε σένα :) ), αφού όλες οι επιπλέον δυνατότητες είναι καλοδεχούμενες.

All science is either physics or stamp collecting.

Ernest Rutherford, in J. B. Birks "Rutherford at Manchester" (1962).

British chemist & physicist (1871 - 1937).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικό τα τελευταία 4 χρόνια. Το τελευταίο (και δευτερο) μου ακουστικό που έχω είναι το Sony Ericsson HBH-660 το οποίο έχει και αναγνώρισης κλήσεως. Με δεδομένο οτι μιλάω περίπου 1-1:30 ώρα την ημέρα, με βγάζει για δύο μέρες.

Δεν κάνω ούτε ένα τηλεφώνημα χωρίς το bluetooth γιατί είναι πραγματικά τόσο βολικό που αν κολήσεις δεν ξεκολάς με τίποτα.

Η ποιότητα της ομιλίας είναι πάρα πολύ καλή. Καμιά φορά που και που μπορεί να τύχει να μην συνδεθεί αμέσως αλλά γίνεται σπάνια.

Αν αγοράσεις το 6230i θα σου πρότεινα να αγοράσεις bluetooth της ίδια εταιρείας (Νοκια), για τον μοναδικό λόγο οτι θα έχουν τον ίδιο φορτιστή κάτι πολύ βολικό όταν πας ταξίδι.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μμμ ναι πραγματι θα ειναι πολυ βολικο αυτο, εχω και φορτιστη αυτοκινιτου Νοκια.

 

ΝΑ υποθεσω οτι δε χρειαζεται να γκαριζεις για να σε ακουει ο αλλος ε?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα το μοντελο και την εταιρια. Ας πουμε στο 6600 που ξερω θελει 25€ και πιστευω σε μια μερα μπορει να ειναι ετοιμο... :)

 

Παντα μιλαμε για το τζαμακι της οθονης και οχι την ιδια την οθονη απο μεσα, ετσι; ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα το μοντελο και την εταιρια. Ας πουμε στο 6600 που ξερω θελει 25€ και πιστευω σε μια μερα μπορει να ειναι ετοιμο... :)

 

Παντα μιλαμε για το τζαμακι της οθονης και οχι την ιδια την οθονη απο μεσα, ετσι; ;)

Mono mia mera xreiazetai;Kalo ayto...

An gratzoynistei h syskeyh,ti mporei na ginei;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω. Επειδη ειχα δουλεψει το προηγουμενο καλοκαιρι σε service κινητων, δεν ειναι και τιποτα να αλλαξεις μια προσοψη... :)

 

Ε, το ιδιο πραγμα ειναι αν σου γρατζουνιστει η συσκευη. Παλι προσοψη αλλαζεις! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιζει...Μπορει να σου παρει απο μια μερα μεχρι και μια εβδομαδα...

Εξαρταται και σε ποιο μερος της Ελλαδας εισαι (επαρχια η Αθηνα π.χ) , τα κουριερ που χρησιμοποιει το καθε μαγαζι και κασθε ποτε κανουν αποστολο-παραλαβες κτλ κτλ... και η τιμη ειναι γυρω στα 30Ε... ;) αλλα και παλι εξαρταται απο το κινητο.

Π.χ. στο Sx1 καπου ειχε παρει το ματι μου οτι ειναι λιγο πιο ακριβη η προσωψη...

Αν παλι γρατζουνιστει η συσκευει σε σημειο που δεν σε ενοχλει, δεν εγινε και τιποτα.

Αν γρατζουνιστει η οθονη η παλι η υπολοιπη συσκευη και σε ενοχλη, αλλαζει προσοψη.

Μιλαμε παντα για το πλαστικο της οθονης.Γιατι αν χαλασει η "κανονικη" οθονη μιλαμε για 150εΕ ζημια περιπου... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το GPRS, εδώ: http://www.myphone.gr/library/article-33.html

Για το 3G, εδώ: http://www.myphone.gr/library/article-37.html

 

Για ενεργοποίηση και χρεώσεις, καλύτερα να ρίξεις μαι ματιά στα επισημασμένα θέματα, στο αντίστοιχο forum της κάθε εταιριας

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα: Δεν είναι απαραίτητο το bluetooth ακουστικό να είναι ίδιας μάρκας με τη συσκευή, έτσι? :confused:

 

Ρωτάω γιατί έχω δει σε μερικά e-shops να μην αναφέρουν συμβατότητα με άλλες συσκευές...

 

Anyway, εφόσον δεν υπάρχει περιορισμός στο ποια συσκευή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε, ποιο από τα τρία ακουστικά θα προτείνατε? Γνωρίζετε τις ουσιαστικές διαφορές τους?

Motorola Bluetooth Headset NEXUS

Motorola Bluetooth Headset GENIE

Siemens Bluetooth ακουστικό, αγνώστων λοιπών στοιχείων

 

thanx! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα: Δεν είναι απαραίτητο το bluetooth ακουστικό να είναι ίδιας μάρκας με τη συσκευή, έτσι? :confused:

Όλα τα ακουστικά και οι συσκευές είναι φτιαγμένες με το ίδιο πρωτόκολλο, επομένως πρέπει να είναι συμβατά μεταξύ τους :)

Link to comment
Share on other sites

Απλώς μπορεί να μην υποστηρίζει πλήρως ορισμένες λειτουργίες του κινητού πχ φωνητική κλήση απο το bt ακουστικό.Οπότε καλό θα ήταν να μαθένατε με κάποιο τρόπο το πως συνεργάζεται με το δικό σας κινητό το bt headset.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φαντάζομαι σαν ένα πολύ ωραίο σηματάκι.

Τους χρήστες να χρησιμοποιούνε μονάχα φωνητικές υπηρεσίες και οι υπόλοιπες φανταστικές δυνατότητές του να παραμένουν στο ράφι λόγω χρεώσεων.

(τα sms σκοπίμως δεν τα ανάφερα διότι για να στρέψουν οι εταιρείες τους χρήστες προς τις νέες υπηρεσίες θα αυξήσουν την τιμή τους περισσότερο και από τα mms)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδω δεν εχει "καθησει" ακομα καλα καλα το 3g, τι μιλαμε για 4g...

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, έχεις υπ' όψιν κάποιο ακουστικό που να συνεργάζεται σωστά με το SX1?

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...