Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε γενικες γραμμές συμφωνω απολυτα με τον stamatis3133...

Και βασικά θα ηθελα να δω μεσω καποιου λινκ που δημοσιευτηκε ακριβως αυτη η "ειδηση"...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε τίποτα καμιά "μάρκα μ'εκαψες" μπαταρία...μπορεί και να το πιστέψω...
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε τίποτα καμιά "μάρκα μ'εκαψες" μπαταρία...μπορεί και να το πιστέψω...

 

:lol::lol::lol::lol:

Θεϊκό!

Δεν ξερω, τι να πω... Να τρομοκρατησουν ανοητα ισως ηθελαν... Κιαν συνεβη κατι τετοιο γιατι δεν τον "σπρώξαν" στην επιφάνεια? " € "

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μούφα. Είναι φήμη που υπάρχει εδώ και χρόνια και όχι εδώ και λίγες μέρες όπως λέει το mail...

 

 

Don't Answer Cell Phone While Charging!

Netlore Archive: Email alert claims a young man was killed (electrocuted) when he answered a cell phone that was plugged in to charge the battery

 

Description: Email rumor

Circulating since: August 2004

Status: Partly true / Overblown

 

 

Η συνέχεια εδώ.

 

 

Υ.Γ Μια και μιλάμε για chain mail, όταν στέλνετε σε πολλά άτομα από τη contact list σας το ίδιο mail, φροντίζετε να μην βλέπει ο καθένας το mail του άλλου. Καταλήγει να έχει το mail μου η κουτσή Μαρία από την Αργεντινή :mad: (άσχετο, έπρεπε κάπου να το πω :p)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

spam...

Οτιδήποτε τέτοιο mail μου στέλνουν το σβήνω κατευθείαν όσο αληθινό και αν φαίνεται.

 

Aυτο πιστευω και εγω αν και εχει και μια δοση αληθειας!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν είπες όμως τι κινητό είναι.

αν ειναι κανενα κινεζικο, τοτε ενταξει.

αν ειναι κανενα ΝΟΚΙΑ, τοτε οντως θελει προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μόλις αυτό το τραγικό mail....

 

 

 

Ισχύει κάτι τέτοιο? Ψιλοψοφίλα μου ακούγεται...

 

 

Σου ακούγεται αγαπητέ "Ψιλοψοφίλα" (και είναι) αλλά έκανες αυτό που ήθελε ο συγγραφέας του μηνύματος. Το δημοσίευσες δίνοντάς του παράταση ζωής.

 

Αλλά ακόμα κι αν δεχτούμε ότι είναι πραγματικότητα.

Στις κάποιες δισεκατομμύρια συσκευές κινητών τηλεφώνων που υπάρχουν στο πλανήτη και μια έκρηξη να έγινε είναι από αναμενόμενη στατιστικά, έως ανύπαρκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό ακούγεται...

Και μένα το ίδιο μου φαίνεται. Εάν είχε γίνει κάτι τέτοιο θα είχαν ''βουήξει'' όλα τα ΜΜΕ. Εγινε εδώ στην Ελλάδα ή σε ξένο κράτος; Και ας μας γίνει γνωστό, εάν είναι αλήθεια το περιστατικό, η μάρκα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια..ξερει κανεις τα κινητα που πουλαει η γνωστη εταιρια expansys απο που τα προμηθευεται..??στα σιγουρα ομως...κατι ακουσα για μεταχειρισμενα κτλ...αλλα μου φανηκε περιεργο γιατι εχει μεγαλες παρτιδες και ειναι δυσκολο να τα πουλας μεταχειρισμενα πριν καλα καλα βγουν στα μαγαζια....
Link to comment
Share on other sites

Φτάσαμε το 2008 στα 8,1 MP!!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Και τον Ιούνιο του 2009 στα 12...Ε ρε τι θαύματα κάνει το μάρκετινγκ...Αν και,εντάξει,δε φανταζόμασταν ποτέ ότι κάποτε θα βγάζαμε φωτό ανεκτής ποιότητας μέσα σε μόλις 5 χρόνια απ'όταν γράφτηκαν οι τελευταίες απαντήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε και 12MP σε κινητό!!!Τότε θα είναι η υπερβολή!!!όλα το marketing τα κάνει,έχεις δίκιο,αφού δε βελτιώνεται τίποτα άλλο στα φοτογραφικά μέρη του κινητού,παρα μόνο τα MP...Αυτά είναι που χτηπάνε ωραία στο αυτί και τρέχουν όλοι για καινούριο κινητό,περνάει και ένας χρόνος και ζήτημα είναι αν έχουν βγάλει 10 γωτογραφίες...Δε βγάζω τον ευτό μου απ' έξω!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά αφού το κάνουν που το κάνουν δεν βελτιώνουν αισθητήρα, οπτικό ζουμ και φλας; Ξέρω ότι είναι θέμα μεγέθους αλλά αν υπήρχαν εστω και δοκιμαστικά ακόμα και λίγο πιο χοντρά κινητα με σωστες φωτογραφικές θα πήγαιναν λέτε χαμένα;

 

Λέτε μετά από 5 χρόνια αν ξαναξεθαφτεί το θέμα να έχουμε τέτοια κινητα που σήμερα φαίνονται απίθανο να κατασκευαστούν; (δε λέω αδύνατο, δεν ξέρω μέχρι πόσο επιτρέπεται να λεπτύνουν τα μέρη της μηχανής, το αφήνω στους γνώστες)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

@manoula2008,

 

Το οτι η σειρά Τ των φωτογραφικών Cyber-shot της Sony έφτασε σε πάχος το 1,5 εκατοστό(πιο λεπτό απ'το C905 για παράδειγμα)και έχει 5 φορές οπτικό ζουμ με το σύστημα των folded lenses(πατέντα τους)και ότι ο φακός είναι Carl-Zeiss συν ότι ο αισθητηρας είναι εξαιρετικής ποιότητας,δε μας λέει κάτι για το πόσο μπορεί να μειωθεί το πάχος μιας αμιγούς φωτογραφικής μηχανής;;Κατ'επέκταση και στα τηλέφωνα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά με περισσότερες δυσκολίες και πανάκριβες τιμές πώλησης,αλλά και πάλι...θα πωλούσε ένα τέτοιο τηλέφωνο,αναμφισβήτητα.

 

@orfeas,

 

ο διάδοχος του C905 θα φέρει 12 mpixels αισθητηρα.Ήδη κατασκευάστηκε ο αισθητηρας του,βασισμένος και αυτός στην τεχνολογία ExMOR της Sony.Ανακοίνωση τον Ιούνιο.Δείτε εδώ περί αισθητήρα:

 

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/200811/08-144E/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτό που ζούμαρε στη ζυγαριά τα λέει όλα!!!Καλό το link kotsiani...Μου φαίνεται οτι θα κάνω απο τώρα οικονομίες και αν έχει και ωραίο design(οχι τπτ τρελό,σαν το C905)το βούτηξα!!!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που το βρήκατε και το ξεθάψατε αυτό??? 5 χρόνια έχει να απαντήσει κάποιος. Μην πω 6 :p Πάντως εγώ θέλω να δω ένα καιρό , δεν γνωρίζω πότε, ένα κινητό που να έχει τόσο καλή κάμερα και φλας όσο μια φωτογραφική μηχανή! Κάποτε θα το δούμε. Το πότε είνα άγνωστο
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

@manoula2008,

 

Το οτι η σειρά Τ των φωτογραφικών Cyber-shot της Sony έφτασε σε πάχος το 1,5 εκατοστό(πιο λεπτό απ'το C905 για παράδειγμα)και έχει 5 φορές οπτικό ζουμ με το σύστημα των folded lenses(πατέντα τους)και ότι ο φακός είναι Carl-Zeiss συν ότι ο αισθητηρας είναι εξαιρετικής ποιότητας,δε μας λέει κάτι για το πόσο μπορεί να μειωθεί το πάχος μιας αμιγούς φωτογραφικής μηχανής;;Κατ'επέκταση και στα τηλέφωνα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά με περισσότερες δυσκολίες και πανάκριβες τιμές πώλησης,αλλά και πάλι...θα πωλούσε ένα τέτοιο τηλέφωνο,αναμφισβήτητα.

 

@orfeas,

 

ο διάδοχος του C905 θα φέρει 12 mpixels αισθητηρα.Ήδη κατασκευάστηκε ο αισθητηρας του,βασισμένος και αυτός στην τεχνολογία ExMOR της Sony.Ανακοίνωση τον Ιούνιο.Δείτε εδώ περί αισθητήρα:

 

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/200811/08-144E/index.html

 

Thanks kotsianis. Αν τώρα όλα αυτά τα βάλουν σε ένα κινητό με οθόνη αφής, ανοιχτό λειτουργικό, wifi, GPS κτλ γιατί να μην πουλήσει; Εδω δίνουμε (όχι εγω:p) >600€ για κινητά ή PDA με πολύ λιγότερα.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...