Jump to content

Το πρώτο μου κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

panasonic g450 telestet b-free 60.000 δρχ.. χρονια νομιζω 1998

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ericsson gf-768....:):):)

απο τις παλιοτερες καραβανες.........

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το ericsson t68 στην 6η δημοτικού αν θυμάμαι καλά... Πολύ το αγαπούσα αυτό το κινητό... Αν και δεν είχε ούτε κάμερα ούτε τίποτα...:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παντως κινητο που με ειχει εντυπωσιαση ειναι αυτο που ειχε παρει ο πατερας μου ενα μοτορολα πολυ μικρο για τι εποχη του με πορτακι πραγματικα ηταν θαυμα για την εποχη εκεινη ηταν η εποχη που διαφημηζαν πολυ τα hands free. το επαιρνα κ γω καμια φορα κ πουλουσα μουρη

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα :happy:

 

Πρώτο μου κινητό ήταν το 3310 του πατέρα μου, που μου το είχε δώσει για να πάρει το 3510i, πίσω στο 2002 ( ; ), κάπου εκεί. Σκυλί, μετά από άπειρες πτώσεις-βουτιές στη θάλασσα-χτυπήματα δουλεύει ακόμα, του άλλαξα και πρόσοψη τις προάλλες, ψάχνω να βρω και καμιά μπαταρία γιατί με αυτή που έχει τώρα δεν βγάζει ούτε 2ωρο και να το ξαναβάλω να αναπαυθεί στο κουτάκι του.

Link to comment
Share on other sites

ενα nokia 6110 στην τριτη γυμνασιου. ειναι το μονο κινητο που εχω κρατησει ακομα
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου κινητο δεν ηταν συτο που ηθελα τοτε να αποκτησω..! Εγω ηθελα το νοκια 3410 που εβλεπα στις τοσες διαφημισεις (που ελεγε κιολας θυμαμαι.. "κοιτα,μπορεις να γραψεις και το ονομα σου!..(εννοουσε την εφαρμογη με την οποια ζωγραφιζες η εγραφες κατι και αυτο περιστρεφοταν ως φοντο στο κινητο σου!))).

Αλλα οταν πηγα με τη μαμα-μανα-μητερα στο πλαισιο της αρεσε περισσοτερο το νοκια 3510!! Το παραγκειλαμε κ την αλλη μερα πηγε μονη της να μου το παρει αλλα δεν ηξερα τοτε οτι υπηρχαν πολλα διαθεσιμα χρωματα και το πηρε σε βυσσινι(ετσι κ ετσι).

Παντως το νοκια 3510 ηταν καλυτερο τελικα καταλαβα μετα απο το 3410 και το 3310 που ειχε παρει ο φιλος μου. Ειχε απιστευτα γραφικα στα παιχνιδια του (κυριως στο space impact που μπορουσες να πυροβολισεις και τους βραχους πχ!!)

Αλλα εκεινη την εποχη δεν ημουν πληροφορημενος για το τι αλλο υπαρχει απο εταιριες και μοντελα και καπου καπου στη συνεχεια ζηλευα μοντελα φιλων μου οπως το 5210, 8310.

Πιστευω μου δημιουργηθηκαν παιδικα τραυματα :cry::cry::p και απο τοτε προσπαθω να εχω το καλυτερο κινητο (και χαρακτηριστικα που αρεσουν μονο σε μενα) απο ολους τους γνωστους μου..!

Link to comment
Share on other sites

Ενα Ericsson T10s αν δεν κανω λαθος πρεπει να ηταν το 1999 με πακετο cosmokarta που ειχε καρτα με 10.000δρχ και ενα handsfree ραδιοφωνακι :happy: παιζει αυτη την καρτα να την ειχα και 10 μηνες :happy: το κουτι το εχω ακομα!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα χρόνια,η ΠΑΕ ΑΕΚ είχε βγάλει το εξής κινητό σε κιτρινόμαυρη έκδοση και με τα λογότυπα της ομάδας.Ενώ δεν ήθελα κινητό καθόλου τότε,μόλις το είδα,αρρώστησα! :!: Το πήρα ASAP!

 

Πολύ καλό για τα τότε δεδομένα,δυστυχώς το ξέχασα σε ένα ταξί και το έχασα...Αν το είχα σήμερα,θα ήταν ΥΠΕΡ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ μιας και δεν νομίζω να το είχε πάρει άλλος :p και ούτε στο google μπορώ να βρω αναφορά...

Link to comment
Share on other sites

βασικα θυμαμαι οτι ειχα philips νομιζω touch λεγοτανε ειχε μια πτυσομενη κεραια που την τραβουσες και εβγαινε και μπουρουσες να βαλεις και απλες μπαταριες μεσα αν ξεμενες καπου χωρις φορτιστη. απο τον κωτσοβολο το ειχαμε παρει με συνδεση παναφον 12.500 δρχ παγιο..
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου κινητό ήταν ενα τεράστιο Ericsson(παντόφλα :P ) που δεν έχω ίδέα ποιό μοντέλο ήταν, και το είχα πάρει στην 2α γυμνασίου νομίζω, χρονιά 2001...

Και μετά απο μιά μικρή αναζήτηση μάλλον το κινητό ήταν το GA628

http://www.gsmarena.com/ericsson_ga_628-105.php

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ασημί Panasonic GD-30.Μόλις είχα τελειώσει τη σχολή και το είχα πάρει για το στρατό.Μάλιστα ήταν καρτοκινητό της τότε Wind :) Δεν παίρνεις λογιαριασμό , δεν δίνεις λογαριασμό που έλεγε και ο Μπονάτσος. χαχαχα :)

Πολύ όμορφο κινητό με παρα πολύ καλό menu και αντοχή στις σκληρές δοκιμασίες του στρατού. χαχα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1ο δικο μου...Καλοκαιρι 2003,με ενα "τελειωμενο" StarTac του πατερα μου και Vodafone...

Και ο χαρακτηριστικος ηχος...ΣΕΙΡΙΝΑ!!!

 

οι περισσότεροι χρησιμοποιούσαν τον ήχο με τους 3 τόνους και όταν χτυπούσε κάποιο, ψαχνόντουσαν όλοι!:p

 

Εχω αυτο τον ηχο στο ΝΟΚΙΑ για πλακα...Και για μυνηματα τον μεσαιο....

Ειμαι για καφε,και σε μια φαση ακουω αυτον τον ηχο απο το πουθενα...Και αρχιζω να ψαχνομαι!!!!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

1997 οταν ειμουν φανταρος ενα alcatel touch one καπως ετσι το ειχα παρει γιατι επαιρνε και κανονικες μπαταριες μεσα σε περιπτωση αναγκης. και το χρειαστηκα ουκ ολιγες φορες.... και με συνδεση στην παναφον τοτε πληρωναν οι δικοι μου 12.500 δραχμες παγιο...
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου κινητο ηταν το Ericsson GH 337 και το ειχα παρει το 1995. Προσπαθω να θυμηθω ηταν το κοστος του, αλλα το μονο που εχω συγκρατησει ειναι το μηνιαιο παγιο των 12500-15000 δραχμων που εδινα τοτε στη PANAFON. Μετεπειτα ανακοινωσαν την τοτε νεα υπηρεσια SMS και για μερικους μηνες στην αρχη η αποστολη τους ηταν δωρεαν. Αν δεν κανω λαθος τοτε ηταν η χρονια που ξεκινησε η "κινητη" στην Ελλαδα.

 

http://www.elec-intro.com/EX/05-12-18/ericsson-gh337big.JPEG

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 1ο κινητο μου ηταν κλασσικά, το 3310.Απο τοτε εχω εθιστει για τα καλά, εχω αλλαξει σχεδον 15 συσκευες σε 7 χρονια.(τα περισσοτερα βεβαια τα παιρνω μεταχειρισμενα).

 

Παιδια, δεν θα ηταν φοβερη ιδεα να κυκλοφορησουν καποια ιστορικα κινητα με νεες δυνατοτητες ενσωματωμενες?

 

Πχ στο 3310 πιστευω πλεον θα μπορουσαν να χωρεσουν ενα καρο καλουδια, καμερα, mp3, κτλ.

 

3310, 8210, 6510 κτλ θα πουλαγαν σαν τρελά ειμαι σιγουρος.

 

ΥΓ. ΚΑνεις, με ακρες στην nokia να ριξει ιδεα? χαχα

 

Το εχω σκεφτει και γω αυτο τρελά μακαρι να κυκλοφορήσει ποτε..!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου κινητο δεν ηταν συτο που ηθελα τοτε να αποκτησω..! Εγω ηθελα το νοκια 3410 που εβλεπα στις τοσες διαφημισεις (που ελεγε κιολας θυμαμαι.. "κοιτα,μπορεις να γραψεις και το ονομα σου!..(εννοουσε την εφαρμογη με την οποια ζωγραφιζες η εγραφες κατι και αυτο περιστρεφοταν ως φοντο στο κινητο σου!))).

Αλλα οταν πηγα με τη μαμα-μανα-μητερα στο πλαισιο της αρεσε περισσοτερο το νοκια 3510!! Το παραγκειλαμε κ την αλλη μερα πηγε μονη της να μου το παρει αλλα δεν ηξερα τοτε οτι υπηρχαν πολλα διαθεσιμα χρωματα και το πηρε σε βυσσινι(ετσι κ ετσι).

Παντως το νοκια 3510 ηταν καλυτερο τελικα καταλαβα μετα απο το 3410 και το 3310 που ειχε παρει ο φιλος μου. Ειχε απιστευτα γραφικα στα παιχνιδια του (κυριως στο space impact που μπορουσες να πυροβολισεις και τους βραχους πχ!!)

Αλλα εκεινη την εποχη δεν ημουν πληροφορημενος για το τι αλλο υπαρχει απο εταιριες και μοντελα και καπου καπου στη συνεχεια ζηλευα μοντελα φιλων μου οπως το 5210, 8310.

Πιστευω μου δημιουργηθηκαν παιδικα τραυματα :cry::cry::p και απο τοτε προσπαθω να εχω το καλυτερο κινητο (και χαρακτηριστικα που αρεσουν μονο σε μενα) απο ολους τους γνωστους μου..!

http://i.testfreaks.com/images/products/600x400/46/nokia-3510.1125166.jpg

Link to comment
Share on other sites

το Νοκια 3510 (οχι το i) ειναι απο τα αγαπημενα μου κινητα.

Απλα ονειρο...ειχε και τους πολυφωνικους ηχους (το πρωτο της Νοκια), πολυ γρηγηρο μενου, μεγαλα κουμπια... κλπ κλπ

 

αχχ.. διπλα μου ειναι..ετοιμος ειμαι να του βαλω μια καρτουλα:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ericsson 788.Ηταν το 97 αν δεν κανω λαθος.

Μικρο με πορτακι και αρκετα ακριβο οταν το πηρα.τοτε οπως θα θυμαστε τα μικρα σε μεγεθος κινητα ηταν ακριβα.Ακριβως το αντιθετο με τωρα...

Παντως το αγαπημενο μου κινητο ηταν το sony CDM-Z5 που ηταν το δευτερο η τριτο τηλεφωνο που αγορασα.Εκπληκτικο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...