Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Galaxy A70 δεν δείχνει VoLTE ενώ νομίζω άλλο μέλος εδώ με το ίδιο τηλ ανέφερε πως εμφανίζεται κανονικά. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα όμως θα πρέπει να έχουμε κάνει disable το carrier check για το αν είναι συμβατή η συσκευή σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Σε Α7 του 2018 με εταιρική σύνδεση ενεργοποιήθηκε το wifi calling χωρίς να χρειάζεται η extra εφαρμογή, μάλιστα λειτουργεί και όταν η συσκευή είναι σε airplane mode με ανοιχτό το wifi, τότε και μόνο δείχνει και το εικονίδιο της υπηρεσίας στην αριστερή πλευρά της οθόνης σε αντίθεση με κάρτα cosmote που πάντα δίπλα στο εικονίδιο της γραμμής έχει και αυτό της υπηρεσίας.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απενεργοποίησα το wifi calling. Στα εταιρικά υπάρχει το εξής πρόβλημα :

 

Βγαίνει το μήνυμα ότι ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος και αυτός που σε καλεί χρεώνεται . Το μήνυμα βγαίνει ακόμα και αν έχεις κλειστό το κινητό είτε απορρίψεις την κλήση.

 

Τα τεχνικά προβλήματα συνεχίζονται

Edited by d1969
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα όμως θα πρέπει να έχουμε κάνει disable το carrier check για το αν είναι συμβατή η συσκευή σωστά;
Πως κάνουμε disable φίλε;
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ισως ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση η υπηρεσια wifi calling που ειναι ενεργοποιημενη στην γραμμη μας, να μας δημιουργει καποιο "προβλημα" με εφαρμογες που εχουν σχεση με voip υπηρεσιες, οπως πχ viber κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ισως ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση η υπηρεσια wifi calling που ειναι ενεργοποιημενη στην γραμμη μας, να μας δημιουργει καποιο "προβλημα" με εφαρμογες που εχουν σχεση με voip υπηρεσιες, οπως πχ viber κλπ?

Σε iphone (και αλλού) το μόνο πρόβλημα που έχω δει είναι ότι όταν είναι ενεργοποιημένο το wifi calling δεν μπορεις να στείλεις ή να λάβεις sms. Και άντε να στείλεις οκ αντέχεται αλλά το να μην μπορεις να λάβεις μήνυμα είναι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει θέμα κατά την αποστολή SMS όταν είναι ενεργό το VoLTE; Γιατί σε εμένα κάνει αρκετά λεπτά να κάνει αποστολή, ενώ με κλειστό το VoLTE, κάνει την αποστολή κανονικά, χωρίς καθυστερήσεις.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει θέμα κατά την αποστολή SMS όταν είναι ενεργό το VoLTE; Γιατί σε εμένα κάνει αρκετά λεπτά να κάνει αποστολή, ενώ με κλειστό το VoLTE, κάνει την αποστολή κανονικά, χωρίς καθυστερήσεις.
Και σε.εμενα το ίδιο.....

 

Huawei P20

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει θέμα κατά την αποστολή SMS όταν είναι ενεργό το VoLTE; Γιατί σε εμένα κάνει αρκετά λεπτά να κάνει αποστολή, ενώ με κλειστό το VoLTE, κάνει την αποστολή κανονικά, χωρίς καθυστερήσεις.
Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα σε MiA3. Αντίθετα με τη κάρτα της cosmote όλα λειτουργούν άψογα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει, η Vodafone δεν υποστηρίζει μηνύματα με Volte και VoWifi.

 

Τόσο καλά :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους ενεργοποίησαν το κινητό της γυναίκας μου(εταιρική σύνδεση). Πήρε κάνα 8μηνο αλλά άντε να δούμε. Ελπίζω μα δουλεύει καλά η υπηρεσία γιατί μέσα στο σπίτι η Vodafone αρνείται να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον, η υπηρεσια volte και vowifi της Vodafone, δεν ειναι πιλοτικες και ειναι επισημα διαθεσιμες και εμπορικες!

Πως προκύπτει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ενεργοποιείται και με μήνυμα. Ακόμα έχει θέματα αλλά περιμένουμε να διορθωθούν.
Link to comment
Share on other sites

Απο φιλο μου που εργαζεται στην εταιρια!
Λειτουργεί χωρίς την εφαρμογή της; volte σήμα έχει; Σε λειτουργία flight mode εργάζεται; Με ποιες συσκευές είναι συμβατή;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...