Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με καρτοπρόγραμα το ίδιο με είπαν πριν λίγο στο live chat

μέχρι τέλος του μήνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλέφωνο Και δεν ήξεραν καν τι είναι το Wi-Fi calling με συνέδεσαν πρώτα με την εξυπηρέτηση μετά στο τεχνικο Και μετα πάλι στην εξυπηρέτηση...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα και εγώ στο chat με εταιρική σύνδεση. Θα μου έρθει sms λέει σε 10 λεπτά πώς ενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να πειραματιστώ στέλνοντας sms με λέξεις όπως WiFi call κλπ μπας και...

Όχι ότι περίμενα πως θα γίνει κάτι βέβαια. Βρήκα πως το μόνο νούμερο που δέχονταν μηνύματα χωρίς να έρθει απάντηση ότι είναι εσφαλμένος ο αριθμός, ήταν το 1264. Το οποίο απαντούσε μέσω του 1234 πως είναι λάθος το μήνυμα. Δοκιμάζω WiFicall στο 1234 και μου απαντάει ο κωδικός σας είναι τάδε και μου έχει έναν κωδικό.

Τελικά ανακάλυψα πως αν στείλεις οτιδήποτε στο 1234 σου κάνει επαναφορά κωδικού για το λογαριασμό σου μέσω του οποίου συνδέεται δεν εφαρμογή, και πρέπει να καταχωρήσεις αυτόν που σου στέλνει για να μπεις...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

 

Πως το ενεργοποίησες και σε τι συσκευή; Συνάδελφος με iPhone X μόλις του είπαν τηλεφωνικά πως λόγω τεχνικών προβλημάτων (δεν δουλεύει καλά η αναγνώριση κλήσεων και άλλες ψηφιακές ευκολίες) δεν θα του το ενεργοποιήσουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από chat μου το ενεργοποίησαν με την δεύτερη προσπάθεια

 

Σύνδεση ή καρτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Είπα να πειραματιστώ στέλνοντας sms με λέξεις όπως WiFi call κλπ μπας και...

Όχι ότι περίμενα πως θα γίνει κάτι βέβαια. Βρήκα πως το μόνο νούμερο που δέχονταν μηνύματα χωρίς να έρθει απάντηση ότι είναι εσφαλμένος ο αριθμός, ήταν το 1264. Το οποίο απαντούσε μέσω του 1234 πως είναι λάθος το μήνυμα. Δοκιμάζω WiFicall στο 1234 και μου απαντάει ο κωδικός σας είναι τάδε και μου έχει έναν κωδικό.

Τελικά ανακάλυψα πως αν στείλεις οτιδήποτε στο 1234 σου κάνει επαναφορά κωδικού για το λογαριασμό σου μέσω του οποίου συνδέεται δεν εφαρμογή, και πρέπει να καταχωρήσεις αυτόν που σου στέλνει για να μπεις...

 

Sent from my SM-G970F

1285 είναι ο αριθμός για υπηρεσίες δικτύου όπως 4G κλπ. Πειραματισου εκεί :p
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε τελικό στάδιο δοκιμών. Δεν ενεργοποιήθηκε ακόμα. Τουλάχιστον σε εμένα.
Link to comment
Share on other sites

iphone 7 plus και iphone se μου τα ενεργοποίησαν με την πρώτη επικοινωνία με το live chat και δουλεύουν και τα δύο μια χαρά!

Άντε να δούμε και τα SMS...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες όσοι το έχετε ενεργοποιήσει; Συνδεση η καρτοκινητό, συσκευή κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα, να ανοιχτεί ομως αλλά θέμα και να βάζουμε λίστα σε τι μοντέλα δουλευει .

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Για ποιες συσκευές είναι τελικά "διαθέσιμο" (τα εισαγωγικά τα έβαλα γιατί ακομα υποτίθεται δεν είναι επίσημο); Εγώ που έχω σύνδεση με συσκευή που υποστηρίζει WiFi calling(huawei p10 lite) με είπαν πως είναι στη τελική φάση δοκιμών και είναι θέμα ημερών μέχρι να το ενεργοποιησουν και κράτησαν τα στοιχεία μου για να με ειδοποιήσουν όταν είναι διαθέσιμο..

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες περισσότερες πληροφορίες να δώσουν?

Η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.

Μερικά παιδιά ζήτησαν να τους ενεργοποιηθεί πρόωρα. Σε άλλους έγινε το χατίρι, σε άλλους όχι.

Σε όσους έγινε το χατίρι, έγινε "κουτσουρεμένα" (μονο vowifi), ήταν συμβόλαια, και είχαν συσκευή που το υποστηρίζει αυτόματα μιας και η εφαρμογή για τις υπόλοιπες δεν υπάρχει ακόμα αφου η υπηρεσία ΔΕΝ είναι διαθέσιμη (ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Πόσες περισσότερες πληροφορίες να δώσουν?

Η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.

Μερικά παιδιά ζήτησαν να τους ενεργοποιηθεί πρόωρα. Σε άλλους έγινε το χατίρι, σε άλλους όχι.

Σε όσους έγινε το χατίρι, έγινε "κουτσουρεμένα" (μονο vowifi), ήταν συμβόλαια, και είχαν συσκευή που το υποστηρίζει αυτόματα μιας και η εφαρμογή για τις υπόλοιπες δεν υπάρχει ακόμα αφου η υπηρεσία ΔΕΝ είναι διαθέσιμη (ακόμα).

 

Αυτό ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...