Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το smoothness του κινητού σε κάποια πράγματα.

Όταν κατεβάσω την κουρτίνα ειδοποιήσεων κάποιες φορές σα να χάνει frames, δεν είναι απόλυτα ομαλή η κίνηση. Μου κάνει και κάποια σκαλώματα σε chrome και γενικά όταν σκρολαρω σε κάποιες εφαρμογές. Όχι παντού ούτε όλες τις φορές.

Δεν θα γκρινιαζα αλλά σε OnePlus 5 και mi mix 2 δεν είχα τέτοια θέματα.

Όταν έστησα το κινητό είχα κάνει επαναφορά μέσω Google account από το mi mix 2 που είχα πριν.

Ίσως χρειάζεται στήσιμο σαν καινούργια συσκευή.

Διαφορετικά σκέφτομαι να φλασάρω όλη τη τελευταία ρομ από recovery

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτέ μα ποτέ δεν στήνω νέα συσκευή από backup.

Κανόνας!

Η μόνη εξαίρεση αν έχεις πάρει backup με twrp και κάτι πάει στραβή και τότε μόνο μπορεί να κάνω επαναφορά.

 

Η αν το δώσεις σε γνωστό σου και αφού το έχεις κάνει hard reset για χρήση από αυτόν μετά που παραλαβεις απλά κανείς επαναφορά από twrp και στην ουσία το έχεις στημένο στα πάντα όπως πριν το παραδόσεις:p

 

Προσωπικά Nova Prime έχω και έχω βάλει γραφικά και κίνηση σε fast και επίσης από developer menu έχω μειώσει τα γραφικά σε όλα σε 0.5 και πάει πιο γρήγορα και από σφεντόνα!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα setup as new. Το τηλέφωνο πάει μπάλα παντού!!!

 

sent from my Oneplus 5t

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αναρωτιέται γιατί ασχολείστε με μοντες. Το τηλέφωνο δε χρειάζεται τίποτα! Είναι άριστο out of the box

 

sent from my Oneplus 5t

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αναρωτιέται γιατί ασχολείστε με μοντες. Το τηλέφωνο δε χρειάζεται τίποτα! Είναι άριστο out of the box

 

sent from my Oneplus 5t

Είναι και το μικρόβιο που έχουμε μερικοί!! :p

Βασικά έμενα δε μ' αρέσει να γίνομαι beta tester! Αλλά αν μια μόντα δοκιμαστεί και όντως βελτιώνει κάποιο τομέα είμαι ανοικτός σε δοκιμή!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πάντα setup as new. Το τηλέφωνο πάει μπάλα παντού!!!

Επίσης αναρωτιέται γιατί ασχολείστε με μοντες. Το τηλέφωνο δε χρειάζεται τίποτα! Είναι άριστο out of the box

 

sent from my Oneplus 5t

 

Κοιτα root θέλεις μόνο για 2-3,4 extra πινελιές,αλλιώς custom rom δεν θεωρώ αξίζει.

Εγώ stock είμαι και εκεί σκοπεύω να μείνω,αλλά θέλω και κάποια extra παράλληλα :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας έχει τύχει να συνδεθείτε σε WiFi και μετά από λίγο να μην έχετε internet; Σε δύο router έμπαινα κανονικά και τώρα τίποτα. Συνδέεται αλλά δεν έχω internet. Άλλη συσκευή έχει. Πριν μια ώρα έμπαινα τώρα τίποτα. Τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά μαμά και πάει σφαίρα... Δεν χρειάζεται τίποτα από ρομ... Κατά τη γνώμη μου πάντα...

Πάντα as new η συσκευή παιδιά ποτέ από back up...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν έχω αναφέρει τόσο καιρό και με προβλημάτισε εξ'αρχής. Μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση το γεγονός ότι δεν έχει κρατήσει η αγαπητή Google τα WiFi δίκτυα που είχα αποθηκεύσει με το προηγούμενο μου τηλέφωνο... Συνέβη σε κανέναν άλλον;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν έχω αναφέρει τόσο καιρό και με προβλημάτισε εξ'αρχής. Μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση το γεγονός ότι δεν έχει κρατήσει η αγαπητή Google τα WiFi δίκτυα που είχα αποθηκεύσει με το προηγούμενο μου τηλέφωνο... Συνέβη σε κανέναν άλλον;

 

Και σε μένα το ίδιο που επανέφερα από s8+.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο μπακαλίστικα.

Το ορθόν,είναι να χάνει περίπου ένα 10% η μπαταρία ανά μία ώρα με ανοιχτή την οθόνη και με εφαρμογές να τρέχουν(browser,viber κλπ.);

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο μπακαλίστικα.

Το ορθόν,είναι να χάνει περίπου ένα 10% η μπαταρία ανά μία ώρα με ανοιχτή την οθόνη και με εφαρμογές να τρέχουν(browser,viber κλπ.);

 

Εγω υπολογιζω περιπου καθε 20% ναμου βγαζει 1:20 με 1:30 ωρα οθονη ...αλλα με φουλ wifi και οθονη στο auto.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προχθές ήμουν όλη μέρα σπίτι,αποφάσισα να λιώσω το κινητό και να δω πως ανταποκρίνεται η μπαταρία.

Ξεκινώντας είχα περίπου ένα 86% το πρωϊ και τελείωσα με ένα 8% όταν το έβαλα για φόρτιση το βράδυ.

Ιδέα μου ή η οθόνη τρώει πολύ μπαταρία;Υπόψιν,το browsing ήταν 5-6 ώρες,περίπου μια ώρα gaming και κανά μισάωρο viber.

 

NmilyT1.jpg

 

sXn4Q2V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο μπακαλίστικα.

Το ορθόν,είναι να χάνει περίπου ένα 10% η μπαταρία ανά μία ώρα με ανοιχτή την οθόνη και με εφαρμογές να τρέχουν(browser,viber κλπ.);

Είναι πάρα πολύ γενικό αυτό. Άλλο πράγμα πχ μια ώρα σε browsing ή κάποιο άλλη εφαρμογή και εντελώς άλλο μια ωρα gaming.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι τέρας! Δε ξέρω με το mate 10 τι γίνεται αλλά εγώ βλέπω εξωπραγματικά νούμερα!

 

sent from my Oneplus 5t

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά αποτελέσματα στην 8.00351d4804377ad538a7dd7b820c8ee6c.jpg40b8aa9e2524fceb19f0b7ea42310de4.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι με την beta? Φίλε αυτά τα νούμερα είναι παράλογα! :lol:

Απίστευτο... Δε βγάζω τέτοια νούμερα εγώ πάντως με την τελευταία Nougat.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι με την beta? Φίλε αυτά τα νούμερα είναι παράλογα! :lol:

Απίστευτο... Δε βγάζω τέτοια νούμερα εγώ πάντως με την τελευταία Nougat.

 

Ναι και εγώ με beta είχα βάλει screenshot προχθές με τους ίδιους χρόνους.

https://www.dropbox.com/s/1pdsf4n94juf8pz/Screenshot_20180104-131605.jpg?dl=0

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είσαι με την beta? Φίλε αυτά τα νούμερα είναι παράλογα! :lol:

Απίστευτο... Δε βγάζω τέτοια νούμερα εγώ πάντως με την τελευταία Nougat.

Ναι η beta είναι! Τα νούμερα είναι όντως παράλογα! Ήταν όμως όλη χρήση σε WiFi σε περιοχή με χαλιά σήμα κινητής.

 

Το μόνο που δεν μου άρεσε στην 8.0 είναι ότι η μπάρα ειδοποιήσεων στο σκούρο θέμα δεν είναι μαύρη αλλά γκρί όπως στην nougat.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι η beta είναι! Τα νούμερα είναι όντως παράλογα! Ήταν όμως όλη χρήση σε WiFi σε περιοχή με χαλιά σήμα κινητής.

 

Το μόνο που δεν μου άρεσε στην 8.0 είναι ότι η μπάρα ειδοποιήσεων στο σκούρο θέμα δεν είναι μαύρη αλλά γκρί όπως στην nougat.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξίζει δηλαδή να βάλουμε beta? Θεωρώ πως η Ν αυτήν την στιγμή πλησιάζει το 100% λειτουργικοτητας και αποδοτικότητας οπότε δεν το σκέφτηκα καθόλου για beta...

 

Flandra εσύ ικανοποιημένη ως τώρα;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει δηλαδή να βάλουμε beta? Θεωρώ πως η Ν αυτήν την στιγμή πλησιάζει το 100% λειτουργικοτητας και αποδοτικότητας οπότε δεν το σκέφτηκα καθόλου για beta...

 

Flandra εσύ ικανοποιημένη ως τώρα;

 

Ναι μια χαρα δεν εχω θεμα...Αλλα γενικως εμενα με τρωει το χερι μου ..... αν δεν βιαζεσαι περιμενε τη stable.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα δεν εχω θεμα...Αλλα γενικως εμενα με τρωει το χερι μου ..... αν δεν βιαζεσαι περιμενε τη stable.

 

Πήρα τις φώτος backup οπότε δεν έχω κάτι άλλο να με κρατάει είναι η αλήθεια :P

 

Αν δε με φάει το χέρι μου απόψε πριν πέσω για ύπνο θα το κάνω. Swiping right για τα zip είναι σαν το unboxing ένα πράμα. Εθιστικό!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις φώτος backup οπότε δεν έχω κάτι άλλο να με κρατάει είναι η αλήθεια :P

 

Αν δε με φάει το χέρι μου απόψε πριν πέσω για ύπνο θα το κάνω. Swiping right για τα zip είναι σαν το unboxing ένα πράμα. Εθιστικό!

 

Αυτό ακριβώς!!!! :) :) :)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεσει καποιος την συσκευη μεσω καλωδιου mhl ή mirrorlink στην Tv?

Θελω να το χρησιμοποιησω το 5t σαν εξωτερικο player για Netflix κλπ.

Το εχει κανει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεσει καποιος την συσκευη μεσω καλωδιου mhl ή mirrorlink στην Tv?

Θελω να το χρησιμοποιησω το 5t σαν εξωτερικο player για Netflix κλπ.

Το εχει κανει καποιος?

Πάρε ένα Chromecast να ησυχάσεις !

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα Chromecast να ησυχάσεις !

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Για το εξοχικο το θελω που δεν εχω Internet.:)

Το Chromecast απαιτει συνδεση με δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...