Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η δική μου αγγελία για όποιον ενδιαφέρεται.

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1153623-oneplus-5t-6gb64gb/

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω πρόβλημα με το Wifi Hotspot του τηλεφώνου. Όταν συνδέω το laptop μου δείχνει limited connectivity και δε μπαίνει στο ιντερνετ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω πρόβλημα με το Wifi Hotspot του τηλεφώνου. Όταν συνδέω το laptop μου δείχνει limited connectivity και δε μπαίνει στο ιντερνετ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα?

Με ipad δεν εχω αντιμετωπισει θεμα εως τωρα.

Κανε κλασικες κινησεις επανεκκινηση τηλεφωνου-clear cache partition/σε pc τα windows να ειναι πληρως ενημερωμενα σε windows updates/drivers.

Δοκίμασε και επανεγκατάσταση/reset wifi των windows(device manager)

Αν πρόσφατα έβαλες 1803 edition των 10 χωρις ομως καθαρή εγκατάσταση ε θα πρεπει να καταφύγει και σε αυτό το μετρο σαν έσχατη λυση εφόσον δεν λυθεί με άλλο τρόπο.

Μεσα απο recovery στα Windows εχεις επιλογη ειτε για soft reset ειτε επανεγκατάσταση windows απο το μηδέν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να συνδεθείς στο hotspot με άλλη συσκευή πέρα του laptop?

 

Για να καταλάβεις από που προέρχεται το πρόβλημα κυρίως...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με ipad δεν εχω αντιμετωπισει θεμα εως τωρα.

Κανε κλασικες κινησεις επανεκκινηση τηλεφωνου-clear cache partition/σε pc τα windows να ειναι πληρως ενημερωμενα σε windows updates/drivers.

Δοκίμασε και επανεγκατάσταση/reset wifi των windows(device manager)

Αν πρόσφατα έβαλες 1803 edition των 10 χωρις ομως καθαρή εγκατάσταση ε θα πρεπει να καταφύγει και σε αυτό το μετρο σαν έσχατη λυση εφόσον δεν λυθεί με άλλο τρόπο.

Μεσα απο recovery στα Windows εχεις επιλογη ειτε για soft reset ειτε επανεγκατάσταση windows απο το μηδέν.

 

Καλημέρα φίλε, το πρόβλημα συμβαίνει σε Windows 7. Δεν έχω δοκιμάσει σε Windows 10 ακόμα αλλά θα το κάνω μόλις γυρίσω σπίτι. Έκανα restart και στο pc και στο τηλέφωνο καθώς και clear cache αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Θα δω μήπως υπάρχει καινούρια έκδοση των drivers της κάρτας wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δοκιμάσει να συνδεθείς στο hotspot με άλλη συσκευή πέρα του laptop?

 

Για να καταλάβεις από που προέρχεται το πρόβλημα κυρίως...

 

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θα το δοκιμάσω με 2 windows 10 μηχανήματα που έχω σπίτι μόλις γυρίσω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους . σε κατοχους της spigen θηκης για την συσκευη οσοι φορατε και το επισημο screen protector της εταιριας . η θηκη το σηκωνει προς τα πανω η ταιριαζει απολυτα ? ρωτώ επειδη σκεφτομαι να παρω την θηκη και μην φαω καμια πατατα
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό θέμα με το ξυπνητήρι.

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 8.1 η οθόνη δεν ξυπνάει με το alarm όπως πριν ώστε να το συρω δεξιά και να κλείσει. Η οθόνη μένει μαύρη με μικρά άσπρα γράμματα και την ώρα. Πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη... να κατεβάσω το κουρτινακι... και να κλείσω το ξυπνητήρι.

 

Επειδή αυτό μου δυσκολεύει τη ζωή και έχω την αίσθηση ότι κάτι λάθος έχω ρυθμίσει, αν ξέρει κάποιος τι παίζει please ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω πρόβλημα με το Wifi Hotspot του τηλεφώνου. Όταν συνδέω το laptop μου δείχνει limited connectivity και δε μπαίνει στο ιντερνετ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα?

Κάνω συχνά πυκνά hotspot σε xp, ipad και άλλα κινητά συναδέλφων και δεν είχα ποτέ θέμα.

Προσπάθησε να κάνεις hotspot για κανένα φίλο, κινητό, τάμπλετ κτλ και αν δεν έχουν θέμα αυτοί, μάλλον είναι θέμα του λάπτοπ.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Κάνω συχνά πυκνά hotspot σε xp, ipad και άλλα κινητά συναδέλφων και δεν είχα ποτέ θέμα.

Προσπάθησε να κάνεις hotspot για κανένα φίλο, κινητό, τάμπλετ κτλ και αν δεν έχουν θέμα αυτοί, μάλλον είναι θέμα του λάπτοπ.

 

Sent from my One Plus 5T

 

Το δοκίμασα στο σπίτι σε μηχανήματα με Windows 10 και δουλεύει κανονικά οπότε σίγουρα κάτι φταίει στο συγκεκριμένο laptop.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό θέμα με το ξυπνητήρι.

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 8.1 η οθόνη δεν ξυπνάει με το alarm όπως πριν ώστε να το συρω δεξιά και να κλείσει. Η οθόνη μένει μαύρη με μικρά άσπρα γράμματα και την ώρα. Πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη... να κατεβάσω το κουρτινακι... και να κλείσω το ξυπνητήρι.

 

Επειδή αυτό μου δυσκολεύει τη ζωή και έχω την αίσθηση ότι κάτι λάθος έχω ρυθμίσει, αν ξέρει κάποιος τι παίζει please ας βοηθήσει.

 

Αρχικά κοίτα τις ρυθμίσεις. Αν δε κάνει τίποτα την ώρα που χτυπάει το ξυπνητήρι όπως λες πάτα τα κουμπιά για την ένταση του ήχου και θα κλείσει το ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το θέμα με την οθόνη που είχαμε τελικά η one plus το αναγνωρίζει; το έχω 3-4 μήνες το κινητό αλλά ήμουν εκτός Ελλάδας και δεν μπορούσα να το στείλω πίσω. Το θέμα μου είναι θα το φτιάξουν η θα μου πουν δεν έχει τίποτα και θα αναγκαστώ να πληρώσω και τα μεταφορικά;

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς που ήταν πιο σκούρα σε κάποια σημεία νομίζω σε ένα παιδί του το είχαν αλλάξει... Αλλά καλύτερα να σου πει κάποιος που θυμάται καλύτερα...

 

Πάντως δεν χάνεις τίποτα να μιλήσεις και στο chat μαζί τους...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το θέμα με την οθόνη που είχαμε τελικά η one plus το αναγνωρίζει; το έχω 3-4 μήνες το κινητό αλλά ήμουν εκτός Ελλάδας και δεν μπορούσα να το στείλω πίσω. Το θέμα μου είναι θα το φτιάξουν η θα μου πουν δεν έχει τίποτα και θα αναγκαστώ να πληρώσω και τα μεταφορικά;

 

Ενας απο τους λογους που αγοραζει καποιος ακριβοτερα απο το επισημο site της oneplus ειναι το after sales support.Δεν εχω παρακολουθησει τις τελευταιες σελιδες για το τι παιζει με την οθονη,αλλα αν οντως εχεις θεμα που σε ενοχλει αρκετα μιλησε πρωτα με το chat και μετα ανοιξε ticket για rma.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το θέμα που είχαμε με τις πρώτες παρτίδες που η οθόνη σε μαύρο φόντο στο Chrome σε κάποια σημεία είχε φωτεινότητα. Εμένα πχ κάτω χαμηλά είναι κανονικά μαύρο και όσο πάει προς τα πάνω είναι πιο φωτεινή. Τα παιδιά που το έστειλαν πίσω τότε είχαν τις 15 μέρες που σου δίνει η one plus.
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το παραπάνω τονίζοντας πόσο σημαντικό είναι το διάστημα των 15 ημερών.

Σε αυτό το διάστημα η συμφωνία με την OnePlus είναι δεκτή η επιστροφή και no question asked.

Μετά τις 15 ημέρες πρέπει να δεχθούν ότι η οθόνη (ή ό,τι άλλο) έχει πρόβλημα.

Προσωπικά, όταν τους έγραφα για το πρόβλημα στη δική μου οθόνη (σε δύο συσκευές διαδοχικά) η απάντηση ήταν περί amoled και αποδεκτά όρια διακύμανσης.

Ήμουν σίγουρος ότι θα έχανα το δίκιο μου με αυτά που διάβαζα στις απαντήσεις τους και άλλαξα: 15 μέρες no question asked, στείλτε courier για παραλαβή.

Οι χρόνοι και τις δύο φορές ήταν dt για Ελληνικά δεδομένα. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά με την τρίτη :-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό όπως τα λες.

Και εγώ που τους είπα το πρόβλημα τώρα δεν φάνηκαν να το δέχονται και μου είπαν ότι αν το στείλω θα το ελέγξουν και αν δεν έχει κάτι θα πληρώσω τα μεταφορικά.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα έπρεπε να συμβαίνει και είναι πραγματικά παράξενο να έχουν από τη μια τέτοια κορυφαία πολιτική επιστροφής και από την άλλη τέτοια χάλια ποιοτικό έλεγχο.

Φαντάζομαι πως εκείνο που θα κρίνει την έκβαση αν προχωρήσεις είναι η ανομοιομορφία. Έχω δει στο διαδίκτυο εικόνες με τρελή ανομοιομορφία και εικόνες που χρειάζεται ώρα να καταλάβεις (κι αν) ότι υπάρχει θέμα. Οι δικές μου περιπτώσεις δεν ήταν σε κανένα άκρο. Εάν δεν χρησιμοποιούσα moon reader και tapatalk με dark themes μπορεί και να μην άλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήταν πολύ έντονο το φαινόμενο αλλά υπήρχε. Το έστειλα την πρώτη βδομάδα και επειδή μου έκαναν τη πάπια περί amoled ζήτησα refund και το ξανά αγόρασα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θεμα το έστειλα και μου στειλαν καινούριο σε χρόνο dt.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό πάντα πρέπει να είμαστε προνοητικοι και εντός 15 ημερών να κάνουμε φύλο και φτερό την συσκευή μας για οποιοδήποτε θέμα έτσι ώστε να αξιοποιούμε την δυνατότητα επιστροφή άνευ λόγου και αιτίας διότι μετά εφόσον τα θέματα hardware που έχει η συσκευή τα αφήσουμε στο ντούκου μετά είναι θέμα ορέξεων κατασκευαστή που αρκετές φορές δεν είναι υπέρ του καταναλωτή οι αποφάσεις που λαμβάνει.

 

Ειδικοτερα με θέματα τεχνολογίας OLED που έχει στάνταρ κάποια ελαττώματα σαν τεχνολογία όπως αντίστοιχα και η LCD τα δικά της εννοείται :wink:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν always on display, αλλά όπως έχω ξαναγράψει η συσκευή δεν μπαίνει ποτέ σε deep sleep οπότε η μπαταρία θα φεύγει γρήγορα

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/ambient-display-t3795336

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν always on display, αλλά όπως έχω ξαναγράψει η συσκευή δεν μπαίνει ποτέ σε deep sleep οπότε η μπαταρία θα φεύγει γρήγορα

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/themes/ambient-display-t3795336

Θέλει ρουτ σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...