Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το λευκο , το ειχα με την εργοστασιακη θηκη και μου κιτρινισε πισω ... ελεος

προσπαθησα να το καθαρισω με ενα πανακι αλλα τιποτα, κανεις καμια ιδεα ;

κριμα

Λογικά με λίγο υγρό πανάκι και ίσως με λίγο σαπουνακι και καλό αλλά προσεκτικό τρίψιμο, ίσως φύγει. Θυμάμαι αυτός ήταν ένας προβληματισμος μου για το λευκό, όταν έκανε την εμφάνισή του. Οτι θα λερώνεται εύκολα και ότι δε θα καθαρίζει εύκολα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μαμα δεν εχω βαλει κατι μπροστα και επειδη ειμαι ασχετος θελω τα βηματα για τα παραπανω

ευχαριστω

Σ' ένα τυχαίο βίντεο που βρήκα εδώ, δες πως γίνεται ο καθαρισμός της cache:

Με τον καθαρισμό της cache δε χάνεις τίποτα απ' το τηλέφωνο!

Προσοχή μην πατήσεις τίποτα άλλο απ' αυτό που δείχνει στο βίντεο γιατί μπορεί να κάνεις επαναφορά χωρίς να το θέλεις!

Αν δεν φτιάξει, μετά μάλλον θα πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

Σ' αυτή την περίπτωση θα χάσεις τα πάντα απ' το τηλέφωνο (εφαρμογές, βίντεο, φωτό, επαφές και μουσική). Γι' αυτό φρόντισε να πάρεις back-up ότι χρειάζεσαι!

Η επαναφορά γίνεται είτε πάλι από recovery, είτε απ'το μενού: Ρυθμίσεις- Αντ. ασφ. και επαναφορά- Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Πιστεύω κάπως έτσι θα στρώσει και δε θα χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία να ξαναφλασάρεις τη rom!

Link to comment
Share on other sites

Πατάω παρατεταμένα τις εφαρμογές όπως ρυθμίσεις - εμαιλ - κλήσεις και δεν μου βγάζει πλέον τις επιλογές;; Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον;;

 

Όλα οκ

Έφτιαξε

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω 2 γνησιες θήκες . Την sandstone και την κόκκινη σιλικόνης. Πληροφορίες με π.μ.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμήτες, εσείς που έχετε περάσει την τελευταία stable έκδοση, μπορείτε να μας κάνετε ένα μίνι review όσοι την έχετε 5-6 μέρες; Απροβλημάτιστη η beta 7 αλλά θα ήθελα καμια ώρα ακόμα αυτονομία...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Pixel Icon Pack που μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχει πολλές επιλογές.

Όμως έχω ένα θεματάκι.

Όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο, πηγαίνω στο edit, και επιλέγω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων για να βρω οποίο εικονίδιο θέλω. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως όταν πάω να επιλέξω κάποιο, μου τα βγάζει όλα χύμα, χωρίς περιγραφές και χωρίς να χωρίζονται αλφαβητικά με ξεκάθαρη εικόνα ποια είναι στο "A", "B" κτλ και χωρίς επιλογή να κάνω search. Στο προηγούμενο κινητό υπήρχαν αυτές οι επιλογές μέσω της ίδιας εφαρμογής, ενώ τώρα σε αυτό όχι. Και στα δύο κινητά η εφαρμογή είναι πλήρως αναβαθμισμένη.

Το πρώτο screen είναι πως ήταν στο "πρώην" κινητό και το δεύτερο πως είναι τώρα στο 5t.

Δεν συνεργάζεται καλά το pack με το κινητό μας...;

625dde4e2ddbf0debc02959eb33d1b1b.jpg

033c8812e3d7500491325b640cc2b4a3.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Pixel Icon Pack που μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχει πολλές επιλογές.

Όμως έχω ένα θεματάκι.

Όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο, πηγαίνω στο edit, και επιλέγω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων για να βρω οποίο εικονίδιο θέλω. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως όταν πάω να επιλέξω κάποιο, μου τα βγάζει όλα χύμα, χωρίς περιγραφές και χωρίς να χωρίζονται αλφαβητικά με ξεκάθαρη εικόνα ποια είναι στο "A", "B" κτλ και χωρίς επιλογή να κάνω search. Στο προηγούμενο κινητό υπήρχαν αυτές οι επιλογές μέσω της ίδιας εφαρμογής, ενώ τώρα σε αυτό όχι. Και στα δύο κινητά η εφαρμογή είναι πλήρως αναβαθμισμένη.

Το πρώτο screen είναι πως ήταν στο "πρώην" κινητό και το δεύτερο πως είναι τώρα στο 5t.

Δεν συνεργάζεται καλά το pack με το κινητό μας...;

625dde4e2ddbf0debc02959eb33d1b1b.jpg

033c8812e3d7500491325b640cc2b4a3.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

 

Μάλλον θέμα launcher είναι. Μαμά έχεις και στα δύο?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμήτες, εσείς που έχετε περάσει την τελευταία stable έκδοση, μπορείτε να μας κάνετε ένα μίνι review όσοι την έχετε 5-6 μέρες; Απροβλημάτιστη η beta 7 αλλά θα ήθελα καμια ώρα ακόμα αυτονομία...

Φίλε μου, εγώ δεν έχω μέτρο σύγκρισης με beta, γιατί βάζω μονο stable!

Έχω μια βδομάδα τη νέα 5.1.1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Τρέχει αέρας, η μπαταρία ίσως και λίγο καλύτερη απ' την 5.0.4, αλλά αυτό μπορεί να είναι και λόγω του ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση και καθάρισαν όλα! Επίσης τώρα δεν έχω και Xposed!

Μόνο custom recovery και root!

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Pixel Icon Pack που μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχει πολλές επιλογές.

Όμως έχω ένα θεματάκι.

Όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο, πηγαίνω στο edit, και επιλέγω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων για να βρω οποίο εικονίδιο θέλω. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως όταν πάω να επιλέξω κάποιο, μου τα βγάζει όλα χύμα, χωρίς περιγραφές και χωρίς να χωρίζονται αλφαβητικά με ξεκάθαρη εικόνα ποια είναι στο "A", "B" κτλ και χωρίς επιλογή να κάνω search. Στο προηγούμενο κινητό υπήρχαν αυτές οι επιλογές μέσω της ίδιας εφαρμογής, ενώ τώρα σε αυτό όχι. Και στα δύο κινητά η εφαρμογή είναι πλήρως αναβαθμισμένη.

Το πρώτο screen είναι πως ήταν στο "πρώην" κινητό και το δεύτερο πως είναι τώρα στο 5t.

Δεν συνεργάζεται καλά το pack με το κινητό μας...;

Sent from my One Plus 5T

Το κατέβασα δοκιμαστικά και μου τα βγάζει έτσι:

3c31eb7d884576a7588650e258103e57.jpg

Όπως γράφω πιο πάνω, έχω stable 5.1.1, android 8.1, με nova launcher!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Pixel Icon Pack που μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχει πολλές επιλογές.

Όμως έχω ένα θεματάκι.

Όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο, πηγαίνω στο edit, και επιλέγω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων για να βρω οποίο εικονίδιο θέλω. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως όταν πάω να επιλέξω κάποιο, μου τα βγάζει όλα χύμα, χωρίς περιγραφές και χωρίς να χωρίζονται αλφαβητικά με ξεκάθαρη εικόνα ποια είναι στο "A", "B" κτλ και χωρίς επιλογή να κάνω search. Στο προηγούμενο κινητό υπήρχαν αυτές οι επιλογές μέσω της ίδιας εφαρμογής, ενώ τώρα σε αυτό όχι. Και στα δύο κινητά η εφαρμογή είναι πλήρως αναβαθμισμένη.

Το πρώτο screen είναι πως ήταν στο "πρώην" κινητό και το δεύτερο πως είναι τώρα στο 5t.

Δεν συνεργάζεται καλά το pack με το κινητό μας...;

625dde4e2ddbf0debc02959eb33d1b1b.jpg

033c8812e3d7500491325b640cc2b4a3.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

 

Δεν έχω πρόβλημα με beta 7 και star wars theme

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το Pixel Icon Pack που μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και έχει πολλές επιλογές.

Όμως έχω ένα θεματάκι.

Όταν πατάω παρατεταμένα ένα εικονίδιο, πηγαίνω στο edit, και επιλέγω το συγκεκριμένο πακέτο εικονιδίων για να βρω οποίο εικονίδιο θέλω. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Όμως όταν πάω να επιλέξω κάποιο, μου τα βγάζει όλα χύμα, χωρίς περιγραφές και χωρίς να χωρίζονται αλφαβητικά με ξεκάθαρη εικόνα ποια είναι στο "A", "B" κτλ και χωρίς επιλογή να κάνω search. Στο προηγούμενο κινητό υπήρχαν αυτές οι επιλογές μέσω της ίδιας εφαρμογής, ενώ τώρα σε αυτό όχι. Και στα δύο κινητά η εφαρμογή είναι πλήρως αναβαθμισμένη.

Το πρώτο screen είναι πως ήταν στο "πρώην" κινητό και το δεύτερο πως είναι τώρα στο 5t.

Δεν συνεργάζεται καλά το pack με το κινητό μας...;

625dde4e2ddbf0debc02959eb33d1b1b.jpg

033c8812e3d7500491325b640cc2b4a3.jpg

 

Sent from my One Plus 5T

 

Μήπως το πρόβλημα είναι με το μαύρο θέμα που έχεις, είναι τα γράμματα μαύρα γιαυτό δεν φαίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά, λογικά είναι ο Launcher. Όντως, όπως και τα άλλα παιδιά, το παλιό κινητό έχει Nova. Στο One plus έχω το μαμά. Οπότε ο Launcher μας δεν συνεργάζεται καλά με την εφαρμογή.

Θα τους στείλω άμα είναι μπας και ενδιαφερθούν να το φτιάξουν. Thanks.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά, λογικά είναι ο Launcher. Όντως, όπως και τα άλλα παιδιά, το παλιό κινητό έχει Nova. Στο One plus έχω το μαμά. Οπότε ο Launcher μας δεν συνεργάζεται καλά με την εφαρμογή.

Θα τους στείλω άμα είναι μπας και ενδιαφερθούν να το φτιάξουν. Thanks.

 

Sent from my One Plus 5T

 

Το δοκίμασα και σε μαμά launcher αλλά και σε Nova που χρησιμοποιώ στον μαμά βγάζει μαύρο φόντο οπότε υπέθεσα ότι ήταν μαύρα τα γράμματα και γιαυτό δεν φαινόταν, αλλά και στον nova που σαν φόντο βγάζει το φόντο που χρησιμοποιώ πάλι δεν έχει γράμματα.

Οπότε το πρόβλημα πρέπει να είναι της εφαρμογής που δεν δουλεύει καλά στην oreo.

Link to comment
Share on other sites

Στον nova για να βγάλει κάτω από κάθε εικονίδιο την ονομασία πρέπει αφού πατήσεις επεξεργασία και διαλέξεις nova να πατήσεις πάνω δεξιά που έχει ένα βελάκι και σε βγάζει μέσα στο πακέτο εικονιδιων. Σε όλα τα πακέτα το ίδιο γίνεται.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που να έχει κάποιο ποιοτικό tempered για το κινητό και να μην το χρειάζεται άμεσα; Να του το αγοράσω, γιατί πήρα το κινητό μεταχειρισμένο και δεν φοράει τίποτα και το φοβάμαι πολύ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες ο φορτιστής του κινητού μάλλον είναι οφ. Μία το φορτίζει με ταχεία φόρτιση, μία με αργή και σήμερα που τον έβαλα δεν το φόρτιζε καθόλου. αντιθέτως μόνο με το καλώδιο φορτίζει από τη θύρα usb. ξέρετε αν η oneplus καλύπτει τέτοιο θέμα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παίδες ο φορτιστής του κινητού μάλλον είναι οφ. Μία το φορτίζει με ταχεία φόρτιση, μία με αργή και σήμερα που τον έβαλα δεν το φόρτιζε καθόλου. αντιθέτως μόνο με το καλώδιο φορτίζει από τη θύρα usb. ξέρετε αν η oneplus καλύπτει τέτοιο θέμα;
Μιλα μαζί τους στο τσατ στου αδερφου μου το 3τ τον αλλαξανε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εγώ δεν έχω μέτρο σύγκρισης με beta, γιατί βάζω μονο stable!

Έχω μια βδομάδα τη νέα 5.1.1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Τρέχει αέρας, η μπαταρία ίσως και λίγο καλύτερη απ' την 5.0.4, αλλά αυτό μπορεί να είναι και λόγω του ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση και καθάρισαν όλα! Επίσης τώρα δεν έχω και Xposed!

Μόνο custom recovery και root!

 

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ! Ενδιαφέρον αυτό γιατί ήμουν αρκετά ικανοποιημένος από την 5.0.4 έτσι κι αλλιώς. Πιθανότατα θα την περάσω κι εγώ με καθαρή εγκατάσταση βέβαια. Έτσι κι αλλιώς από beta σε stable δεν μπορεις να κανεις dirty flash γιατί πέφτει σε bootloop... :lost:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Android P beta και σε εμάς!!!!!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Για το 6 μόνο

 

Here’s the list of phones that will support the beta: Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6, and Essential PH‑1, the Google Pixel, and Google Pixel 2

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Για το 6 μόνο

 

Here’s the list of phones that will support the beta: Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6, and Essential PH‑1, the Google Pixel, and Google Pixel 2

Ναι μόλις το είδα και εγώ
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει και για 5/5T.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει και για 5/5T.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω το πιστεύω δεν υπάρχει περίπτωση να μας αφήσουν έτσι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το πιστεύω δεν υπάρχει περίπτωση να μας αφήσουν έτσι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω το έχουν πει άλλωστε από την εποχή του απλού 5, ότι θα φτάσει μέχρι την P και θα συνεχίσουν να δίνουν κάποια security updates κλπ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...