Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Εξηγήστε και σε εμένα τον iPhoneακια που δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με Android!

Τι παίζει με τους launchers που αναφέρεται;;

Τι ακριβώς κάνουν;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού μέτα από 4 χρόνια με το θηρίο g2 και ένα από αυτά που κοιτάω είναι και το 5t.Αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η κάμερα γιατι έχω δύο μικρά πιτσιρίκια και θέλω να τα αποθανατίζω σε κάθε ενδεχόμενη συνθήκη φωτισμού..Η έλλειψη ois λίγο με ανησυχεί.Εχει κάνει κανείς που ασχολείται με φωτογραφίες δοκιμές για να πει την γνώμη του.Σε σχέση με s8,s7,g6 τι λέει; Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού μέτα από 4 χρόνια με το θηρίο g2 και ένα από αυτά που κοιτάω είναι και το 5t.Αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η κάμερα γιατι έχω δύο μικρά πιτσιρίκια και θέλω να τα αποθανατίζω σε κάθε ενδεχόμενη συνθήκη φωτισμού..Η έλλειψη ois λίγο με ανησυχεί.Εχει κάνει κανείς που ασχολείται με φωτογραφίες δοκιμές για να πει την γνώμη του.Σε σχέση με s8,g6 τι λέει;

 

Μια χαρά είναι η κάμερα

Έχει ηλεκτρονικό σταθεροποιητή δεν θα έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού μέτα από 4 χρόνια με το θηρίο g2 και ένα από αυτά που κοιτάω είναι και το 5t.Αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η κάμερα γιατι έχω δύο μικρά πιτσιρίκια και θέλω να τα αποθανατίζω σε κάθε ενδεχόμενη συνθήκη φωτισμού..Η έλλειψη ois λίγο με ανησυχεί.Εχει κάνει κανείς που ασχολείται με φωτογραφίες δοκιμές για να πει την γνώμη του.Σε σχέση με s8,g6 τι λέει;
Έχει ανεβάσει ένας φίλος στις προηγούμενες σελίδες και στο νήμα των φωτογραφιών συγκριτικό. Θα σου πω και εγώ γιατί με έκαιγε λόγω πιτσιρικά. Στις ημερήσιες σαρώνει και λόγω του ότι εστιάζει αστραπιαία και βγάζει γρήγορα είναι φοβερό. Το bokeh του είναι πολύ καλό, δεν έχω παράπονο αλλά δεν είναι και σαν s7 s8. Τώρα στις απογευματινές - βραδυνές συνεχίζει να εστιάζει και να βγάζει πολύ γρήγορα αλλά αν το "υποκείμενο" τρέχει μέσα στο σπίτι μην περιμένεις καθαρό αποτέλεσμα και ας μην κοροιδευομαστε δεν είναι και εύκολο από ένα κινητό να παγώσει κάτι τέτοιο με φως σπιτιού και να είναι πεντακάθαρο το αποτέλεσμα. Αν στις ίδιες συνθήκες αυτό που βγάζεις είναι στατικό το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Η κάμερα είναι πολύ καλή αλλά σίγουρα για αυτό που ζητάς δεν φτάνει τα pixel s8 htc 11. Για μένα όλα τα άλλα που έχει το κινητό ισοφαρίζουν και ξεπερνούν το ότι δεν έχει αντάξια κάμερα με τα μοντέλα που σου ανέφερα και μην ξεχνάμε ότι είναι φθηνότερο. Θα σου ανεβάσω κάποια δείγματα προσπαθώντας να μην δείξω πολλα πρόσωπα και όλες είναι στο αυτοματο.f3d5fce6cac3bbb50dec2a65be5917cc.jpg8917a5d7f0866f4fbdbad25730e6297e.jpgc0c9aa3cb8f45055cf08d5f39ba064a9.jpgcdc18b90ed11827b1f9d481acf66e348.jpgd31112747cc0df4b38ac999e63c881f8.jpgc4117671e5e6b28de1d85f4d643cbf64.jpg00310668b56c1550dbe3b471a777cf6a.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sifounas.... αφού έρχεσαι από g2 η διαφορά σε θέματα καμερών είναι χαοτική. Πάρε άφοβα 5Τ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εξηγήστε και σε εμένα τον iPhoneακια που δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με Android!

Τι παίζει με τους launchers που αναφέρεται;;

Τι ακριβώς κάνουν;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι το πρόγραμμα εκκίνησης... Το σπίτι σου ας πούμε... Καθένας έχει κάποιες ίδιες και κάποιες ξεχωριστές ιδιότητες και λειτουργίες από τους άλλους. Το πως θα φτιάξεις τις αρχικές οθόνες, τι εικονίδια θα βαλεις, ποιες χειρονομίες θα χρησιμοποιήσεις.

Ο μαμα launcher είναι μια χαρά. Με περισσότερες δυνατότητες δοκιμασε Nova. Και βέβαια υπάρχουν και πολλοί άλλοι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρόγραμμα εκκίνησης... Το σπίτι σου ας πούμε... Καθένας έχει κάποιες ίδιες και κάποιες ξεχωριστές ιδιότητες και λειτουργίες από τους άλλους. Το πως θα φτιάξεις τις αρχικές οθόνες, τι εικονίδια θα βαλεις, ποιες χειρονομίες θα χρησιμοποιήσεις.

 

Ο μαμα launcher είναι μια χαρά. Με περισσότερες δυνατότητες δοκιμασε Nova. Και βέβαια υπάρχουν και πολλοί άλλοι.

 

 

 

Ναι πάνω κάτω το έπιασα το κονσεπτ!

Μπορώ να δω κάπου τις διαφορές και τις λειτουργίες τους;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάνω κάτω το έπιασα το κονσεπτ!

Μπορώ να δω κάπου τις διαφορές και τις λειτουργίες τους;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε βίντεο στο YouTube αλλά κατεβάζεις από store, βλέπεις και συγκρίνεις. Δωρεάν είναι σε πρώτη φάση οι περισσότεροι. Αν σου αρέσει κάποιος, αν θελεις πληρώνεις για έξτρα δυνατότητες.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ τερματίζει η μπαταρία του....e9f02fd1efc7104234679ee85d356927.jpg679f50318bca24e489419264a42c8eb4.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πολύ καλά η οθόνη με 6 ώρες sot αλλά πιο πολύ με wifi. Με δεδομένα ΜΟΝΟ το πολύ 4 ώρες sot!

Πιάνει κάποιος άλλος τέτοια sot;;;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να παραγγειλω επιτελους παιδες. Θα παρω το 128αρι με την κλασσικη sandstone και το γυαλι του. Σκεφτομαι να παρω και αλλες 3 θηκες για την ποικιλια απο dbrand. Εχει παρει κανεις σας απο κει ? Φαινεται ΟΚ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την εμφάνιση των navigation buttons χωρίς root, δηλαδή να τα κάνουμε όπως του pixel ή του s8

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει αυτές τις μέρες, μπορείτε να κάνετε ένα κόπο και να μας πείτε τι ημερομηνία κατασκευής γράφει στο κουτί;

 

Επίσης, το έγραψα και κάτι σελίδες πριν αλλά κανείς δεν έδωσε σημασία, έχει κανείς το πρόβλημα που φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία; Ουσιαστικά κάποιο τμήμα της οθόνης είναι πιο σκούρο από το υπόλοιπο. Παρακάτω η δεξιά πλευρά είναι πιο σκούρα απο την αριστερή. Εγώ προσωπικά είχα ακριβώς το ίδιο και το έστειλα πίσω

 

LU282FK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το παρέλαβα και εγώ την τρίτη oneplus5t όλα μια χαρά προς το παρον:) φίλε μ εγώ δεν έχω δει κάτι τέτοιο στην οθόνη μ...ορίστε και το λινκ για έκπτωση από τι κατάλαβα για τα αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#EOTWQNXLBRZZFFA
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει αυτές τις μέρες, μπορείτε να κάνετε ένα κόπο και να μας πείτε τι ημερομηνία κατασκευής γράφει στο κουτί;

 

Επίσης, το έγραψα και κάτι σελίδες πριν αλλά κανείς δεν έδωσε σημασία, έχει κανείς το πρόβλημα που φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία; Ουσιαστικά κάποιο τμήμα της οθόνης είναι πιο σκούρο από το υπόλοιπο. Παρακάτω η δεξιά πλευρά είναι πιο σκούρα απο την αριστερή. Εγώ προσωπικά είχα ακριβώς το ίδιο και το έστειλα πίσω

 

LU282FK.jpg

 

Παρελαβα πριν μια βδομαδα και το κουτι γραφει 20-11-2017.

Οσο για την οθονη δ εχω κανενα θεμα σαν αυτο που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραλάβει αυτές τις μέρες, μπορείτε να κάνετε ένα κόπο και να μας πείτε τι ημερομηνία κατασκευής γράφει στο κουτί;

 

Επίσης, το έγραψα και κάτι σελίδες πριν αλλά κανείς δεν έδωσε σημασία, έχει κανείς το πρόβλημα που φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία; Ουσιαστικά κάποιο τμήμα της οθόνης είναι πιο σκούρο από το υπόλοιπο. Παρακάτω η δεξιά πλευρά είναι πιο σκούρα απο την αριστερή. Εγώ προσωπικά είχα ακριβώς το ίδιο και το έστειλα πίσω

 

LU282FK.jpg

Στο αντικατέστησαν η στο διόρθωσαν;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να παραγγειλω επιτελους παιδες. Θα παρω το 128αρι με την κλασσικη sandstone και το γυαλι του. Σκεφτομαι να παρω και αλλες 3 θηκες για την ποικιλια απο dbrand. Εχει παρει κανεις σας απο κει ? Φαινεται ΟΚ..

 

Ειχα χρησιμοιησει για το nexus.Ποιοτητα 3Μ βινυλιο.Ερχονται απο αμερικη αλλα σε 5 εργασιμες ηταν ηδη ελλαδα.Πολυ καλη αισθηση στο χερι,ωραια εφαρμογη και το κινητο ηταν σαν αγνωριστο.Και οριακα χωραει και θηκη απο πανω.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Η απίστευτη μπαταρία του φαίνεται από την δεύτερη πλήρη φόρτιση.

Δοκιμή σήμερα αποκλειστικά με data και στην δουλειά και στο σπίτι.

Με άνοιγμα δεδομένων 16 ώρες πριν μόλις βγήκε από το ρεύμα.

70% έπιανε 4g και 30% H+.

2 Gmail.

Κλειστό Bluetooth και τοποθεσία όπως πάντα.

Φωτεινότητα αυτόματο.

 

https://www.dropbox.com/sh/q4wmu7l8udesije/AABzEy80ATHT_lXAxKCqLZMfa?dl=0

Ένας από τους λόγους που αγαπώ oneplus είναι ότι από 6 το πρωί μέχρι 12 το βράδυ δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μείνω από μπαταρία..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν μια βδομαδα και το κουτι γραφει 20-11-2017.

Οσο για την οθονη δ εχω κανενα θεμα σαν αυτο που αναφερεις.

 

Εμένα γράφει 28 /11/17

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...