Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εννοώ προσφορά σε αξεσουάρ.....

Άλλη μία ερώτηση γιατί δεν έχω δουλέψει ξανά δικαρτο. Έχω μια sim μόνο για ίντερνετ και μια που είναι το βασικό μου τηλέφωνο. Να υποθεσω οτι δεν μπορώ και να δίνω ίντερνετ από τη μια κάρτα και να χρησιμοποιώ την βασική μου; Σας μπέρδεψα;

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά όταν μιλάς πχ από την SIM1 για όσο διαρκεί η κλήση δεν θα έχεις internet από την SIM 2
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά όταν μιλάς πχ από την SIM1 για όσο διαρκεί η κλήση δεν θα έχεις internet από την SIM 2

 

Καλά αυτό δεν με πειράζει. Αν έχω όμως ανοικτό το ίντερνετ θα κτύπησει το τηλέφωνο μου; επειδή έχετε πει ότι δεν είναι ενεργές και οι δύο; δεν θυμάμαι πως το έχετε πει ακριβώς.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όχι θα δέχεσαι κανονικά κλήσεις απλά όταν μιλάς θα κόβεται το ιντερνετ....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι θα δέχεσαι κανονικά κλήσεις απλά όταν μιλάς θα κόβεται το ιντερνετ....

 

Οκ αυτό δεν με πειράζει. Ευχαριστώ!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες. Το κινητό το πήρα πριν 3 ημέρες. Σήμερα έφαγε την 1η γερή πτώση. Από την πόρτα του αυτοκινήτου στην άσφαλτο. Λοιπόν με έσωσε η μεμβράνη της ΟΘΟΝΗΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ. ΤΗΝ έβγαλα και ευτυχώς η οθόνη ήταν μια χαρά. Τώρα ψάχνω μια μεμβράνη εννοείται η tempered. Θα δω. Έχεις κάποιος να προτείνει κάτι;; Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω καποιο dock station παρομοιο με αυτο που εχει η samsung ! δηλαδη να μπορω να συνδεσω το οπ5τ επανω και να μου βγαλει hdmi για οθονη και να μπορω να το δουλεψω με καποιο ασυρματο πληκ-ποντικι !

 

εχει κανεις καμια ιδεα ????

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω καποιο dock station παρομοιο με αυτο που εχει η samsung ! δηλαδη να μπορω να συνδεσω το οπ5τ επανω και να μου βγαλει hdmi για οθονη και να μπορω να το δουλεψω με καποιο ασυρματο πληκ-ποντικι !

 

εχει κανεις καμια ιδεα ????

 

αυτο θα ηταν παρα πολυ ενδιαφερον αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κατι σαν της samsung

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε ένα επόμενο update να προστεθεί το VoLTE για να μπορούμε τουλάχιστον όσοι έχουμε COSMOTE να κάνουμε κλήσεις μέσω 4G αφού δεν μπορούμε με το WIFI CALLING το οποίο δεν έχει το OnePlus 5t....
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε ένα επόμενο update να προστεθεί το VoLTE για να μπορούμε τουλάχιστον όσοι έχουμε COSMOTE να κάνουμε κλήσεις μέσω 4G αφού δεν μπορούμε με το WIFI CALLING το οποίο δεν έχει το OnePlus 5t....
Φίλε μου και να προστεθεί το WiFi calling πρέπει να το υποστηρίζει και η cosmote που το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί βλέπω λίγες συσκευές στις λίστες της

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ σκέψη. Το πήρα και εγώ και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες... Έρχομαι από iPhone 7και έχω να πω ότι ενθουσιαστηκα... Ερωτηση.... Πως μπορώ να κάνω reply όταν έρχεται ένα μήνυμα και είναι κλειδωμένο.?πρέπει πρώτα να το ξεκλειδωσω από ότι είδα...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Φοβερή πρώτη εντύπωση για ποιότητα κατασκευής και ui. Άπειρες επιλογές που θα έπρεπε να υπάρχουν σε όλα τα android. Φοβερή ευκολία η ρύθμιση για διπλό και παρατεταμένο πάτημα των κουμπιών και η αυτόματη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση. Κάπου είχε αναφερθεί πως γίνεται να διαχνωουμε με swipe μια ειδοποίηση μόλις έρχεται από την always on display αλλά δεν μπορώ να το βρω. Κάποια βοήθεια;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Φοβερή πρώτη εντύπωση για ποιότητα κατασκευής και ui. Άπειρες επιλογές που θα έπρεπε να υπάρχουν σε όλα τα android. Φοβερή ευκολία η ρύθμιση για διπλό και παρατεταμένο πάτημα των κουμπιών και η αυτόματη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση. Κάπου είχε αναφερθεί πως γίνεται να διαχνωουμε με swipe μια ειδοποίηση μόλις έρχεται από την always on display αλλά δεν μπορώ να το βρω. Κάποια βοήθεια;

 

Always on display δεν νομιζω πως το εχουν οι συσκευες μας.Μπορεις να ενεργοποιησεις το lift to check ..που σου βγαζει αν εχεις καποια ειδοποηση μολις σηκωσεις την συσκευη.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν τα +9.90 για γρήγορη αποστολή;

 

Είχα διαβάσει ότι όσοι τα είχαν σκάσει στις αρχές δεν το πήραν νωρίτερα από αυτούς που επέλεξαν το "free" αλλά μάλλον τότε έπαιζε θέμα και με τη διαθεσιμότητα νομίζω.

 

Έκανα την παραγγελία πριν λίγες ώρες και δεν επέλεξα τη γρήγορη παράδοση (20/12 παράδοση η γρήγορη, 27/12 η "απλή")...ισχύουν τα νούμερα ή θα μου έρθει σε 4-5 ημέρες και έτσι? Σκέφτομαι τώρα μήπως να δώσω τα +9.90 για τη γρήγορη....

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν τα +9.90 για γρήγορη αποστολή;

 

Είχα διαβάσει ότι όσοι τα είχαν σκάσει στις αρχές δεν το πήραν νωρίτερα από αυτούς που επέλεξαν το "free" αλλά μάλλον τότε έπαιζε θέμα και με τη διαθεσιμότητα νομίζω.

 

Έκανα την παραγγελία πριν λίγες ώρες και δεν επέλεξα τη γρήγορη παράδοση (20/12 παράδοση η γρήγορη, 27/12 η "απλή")...ισχύουν τα νούμερα ή θα μου έρθει σε 4-5 ημέρες και έτσι? Σκέφτομαι τώρα μήπως να δώσω τα +9.90 για τη γρήγορη....

 

Εμενα μου ειπε οτι 6 του μηνα θα φυγει απο εκει και πως 8 θα ειναι εδω...7 του μηνα 11 το πρωι χτυπησε το κουδουνι η DHL.Ειχα βαλει priority.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν τα +9.90 για γρήγορη αποστολή;

 

Είχα διαβάσει ότι όσοι τα είχαν σκάσει στις αρχές δεν το πήραν νωρίτερα από αυτούς που επέλεξαν το "free" αλλά μάλλον τότε έπαιζε θέμα και με τη διαθεσιμότητα νομίζω.

 

Έκανα την παραγγελία πριν λίγες ώρες και δεν επέλεξα τη γρήγορη παράδοση (20/12 παράδοση η γρήγορη, 27/12 η "απλή")...ισχύουν τα νούμερα ή θα μου έρθει σε 4-5 ημέρες και έτσι? Σκέφτομαι τώρα μήπως να δώσω τα +9.90 για τη γρήγορη....

Για μένα, αν δεν το βιάζεσαι πάρα πολύ, δεν αξίζουν τα 9.90€.

Εγώ δε βιαζόμουν και έβαλα το απλό. Μου έγραφαν ότι 18 Δεκεμβρίου θα παραλάβω (έφυγε από Πολωνία στις 11)! Το κινητό 13 Δεκέμβρη ήταν Αθήνα (αν έμενα Αθήνα δηλαδή θα το 'περνα 13) και στην Αλεξανδρούπολη ήρθε και το πήρα 14 Δεκεμβρίου.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Εφαρμογή για always on display υπάρχει;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Always on display δεν νομιζω πως το εχουν οι συσκευες μας.Μπορεις να ενεργοποιησεις το lift to check ..που σου βγαζει αν εχεις καποια ειδοποηση μολις σηκωσεις την συσκευη.

 

Το lift to check που βρίσκεται ακριβώς στις ρυθμίσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Το lift to check που βρίσκεται ακριβώς στις ρυθμίσεις;;
Ρυθμισεις>προβολή>αφύπνιση οθόνης και εμφάνιση όταν πλησιάζει τσεκαρισμενα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Octap79 θα δειξει φίλε μου..παρήγγειλα κι εγώ χθες το βράδυ με την express. Αν το πάρεις πιο γρήγορα η έρθει στον ίδιο χρόνο με το δικό μου τότε αρχίζει να γίνεται κανόνας μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση, απλά θέλω να προετοιμάσω για την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει: τώρα στο LG G3 έχω micro sim. Το 1+5t έχει nano sim. Μιλάω με τον πάροχο μου να μου την αλλάξει ΟΤΑΝ έρθει; Να μιλήσω τώρα μαζί τους; Μπορώ να το κάνω επιτόπου σε κάποιο κατάστημα; Παίρνει όλο αυτό μέρες;

Έχει κάποιος άλλος κάνει αυτή την αλλαγή;

Αχ δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Τετάρτη... :o

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση, απλά θέλω να προετοιμάσω για την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει: τώρα στο LG G3 έχω micro sim. Το 1+5t έχει nano sim. Μιλάω με τον πάροχο μου να μου την αλλάξει ΟΤΑΝ έρθει; Να μιλήσω τώρα μαζί τους; Μπορώ να το κάνω επιτόπου σε κάποιο κατάστημα; Παίρνει όλο αυτό μέρες;

Έχει κάποιος άλλος κάνει αυτή την αλλαγή;

Αχ δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την Τετάρτη... :o

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Κατευθειαν σε ενα καταστημα θα πας και θα κανουν την δουλεια σε 5 λεπτακια, με το αναλογο χρηματικο ποσο φυσικα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, το περίμενα για το ποσό.

Η σύνδεση δεν είναι στο όνομα μου, υπάρχει θέμα;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε τις προάλλες ότι υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις τις εφαρμογές ζητώντας κωδικό ή δακτυλικό αποτύπωμα. Πχ τις φωτογραφίες ή κάποια άλλη εφαρμογή. Παίζει κάτι τέτοιο;

Edit: Το βρήκα είναι στο security, app locker

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...