Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ φίλε μου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την 4.7.5 αργεί να συνδεθεί το WiFi. Έχει κάποιος θέμα; και τι μπορώ να κάνω;; επίσης δείτε το post 1252 μήπως φταίει αυτό;; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Νίκο χτύπα το να τρελαθείς... Εδώ ένα χρόνο με το oneplus 3 και δεν καταλαβαίνει τίποτα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε ήδη παραγγελία χθες το βράδυ Τόλη, όχι για μένα όμως :D

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξεκλειδωνει το κινητο με το face unlock χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις την οθονη?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξεκλειδωνει το κινητο με το face unlock χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις την οθονη?

 

Καλημέρα,

Ναι υπάρχει. Κάνεις την ρύθμιση ώστε να ξεκλειδώνει - ενεργοποιείται η οθόνη με Double tap "Settings>Gestures>Double tap to wake" και στις ρυθμίσεις για ξεκλείδωμα προσώπου "Settings>Security & lock screen > Face unlock" ενεργοποιείς την επιλογή "Auto unlock after the screen is on".

Έτσι κάθε φορά που πατάς 2 φορές οθόνη και είσαι μπροστά απο το τηλέφωνο θα ξεκλειδώνει.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ναι υπάρχει. Κάνεις την ρύθμιση ώστε να ξεκλειδώνει - ενεργοποιείται η οθόνη με Double tap "Settings>Gestures>Double tap to wake" και στις ρυθμίσεις για ξεκλείδωμα προσώπου "Settings>Security & lock screen > Face unlock" ενεργοποιείς την επιλογή "Auto unlock after the screen is on".

Έτσι κάθε φορά που πατάς 2 φορές οθόνη και είσαι μπροστά απο το τηλέφωνο θα ξεκλειδώνει.

μα αυτο ακριβως ρωτησα να ξεκλειδωνει κατευθειαν με σβηστη οθονη οπως και το fingerpint Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

μα ακριβως ρωτησα να ξεκλειδωνει κατευθειαν με σβηστη οθονη οπως και το fingerpint

 

Κάτι πρέπει να πατήσεις αδερφέ να ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο. Το ίδιο ισχύει αν αντί για διπλό πάτημα στην οθόνη πατήσεις το Power Button. Θα ξεκλειδώσει αμέσως.

Χωρίς να πατήσεις κάτι και να ξεκλειδώσει λίγο δύσκολο.

Εκτός και αν πας μέσω του Smart Unlock , "Security & Screen lock > Smart Lock".

Εκεί επιλέγεις πότε θα παραμένει το κινητό ξεκλείδωτο, π.χ. αν αντιλαμβάνεται κίνηση ή οταν το κρατάς απλά δεν κλειδώνει.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να πατήσεις αδερφέ να ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο. Το ίδιο ισχύει αν αντί για διπλό πάτημα στην οθόνη πατήσεις το Power Button. Θα ξεκλειδώσει αμέσως.

Χωρίς να πατήσεις κάτι και να ξεκλειδώσει λίγο δύσκολο.

Εκτός και αν πας μέσω του Smart Unlock , "Security & Screen lock > Smart Lock".

Εκεί επιλέγεις πότε θα παραμένει το κινητό ξεκλείδωτο, π.χ. αν αντιλαμβάνεται κίνηση ή οταν το κρατάς απλά δεν κλειδώνει.

 

ναι βρε συ αυτο σου λεω ο αισθητηρας του δακτυλικου δουλευει με σβηστη οθονη,αυτο ρωταω αν γινεται και στο ξεκλειδωμα με το προσωπο αν γινεται,με σβηστη οθονη να ειναι ενεργος

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε συ αυτο σου λεω ο αισθητηρας του δακτυλικου δουλευει με σβηστη οθονη,αυτο ρωταω αν γινεται και στο ξεκλειδωμα με το προσωπο αν γινεται,με σβηστη οθονη να ειναι ενεργος

 

Ε όχι δε γίνεται είπαμε. Αν ήταν έτσι θα άναβε και θα ξεκλείδωνε η οθόνη 3 την ώρα! Καλύτερα, είναι θέμα ασφάλειας.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι δε γίνεται είπαμε. Αν ήταν έτσι θα άναβε και θα ξεκλείδωνε η οθόνη 3 την ώρα! Καλύτερα, είναι θέμα ασφάλειας.

 

+ ότι η υπηρεσία Face Detection θα έπρεπε να σκανάρει 24/7 οπότε θα έπινε μπαταρία .

 

Προσωπικά, ευτυχώς που δεν το έχει αυτό σαν feautre. Δεν θα το θελα με τπτ

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια σελιδα απο ευρωπη να παρουμε καμια θηκη και να μην κανει 1 χρονο να ερθει ?????:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες εκανα την παραγγελια στις 13:00 για oneplus5t 8/128 ελεγε οτι θα σταλθει αμεσα χωρις να λεει μερες εβαλα το κανονικο shipping δεν μ εχει ερθει καμια ενημερωση απο χθες αργουν λογω ημερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα το γράψω εδώ για να ξέρετε και εσείς. Το customer support της oneplus είναι για τα μπάζα. Δεν βγάζουμε άκρη. Εδώ και μια εβδομάδα είμαστε σε επικοινωνία με email. Μια μου λένε το email μου έχει πρόβλημα μια μου λένε η διεύθυνση αποστολής δεν είναι σωστή. Με κοροϊδεύουν κανονικά. Περιμένω εδώ και μια εβδομάδα να έρθουν να πάρουν το τηλέφωνο για αντικατάσταση και ακόμη τίποτα. Κρίμα. Τελευταία φορά που θα ασχοληθώ μ' αυτή την εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα το γράψω εδώ για να ξέρετε και εσείς. Το customer support της oneplus είναι για τα μπάζα. Δεν βγάζουμε άκρη. Εδώ και μια εβδομάδα είμαστε σε επικοινωνία με email. Μια μου λένε το email μου έχει πρόβλημα μια μου λένε η διεύθυνση αποστολής δεν είναι σωστή. Με κοροϊδεύουν κανονικά. Περιμένω εδώ και μια εβδομάδα να έρθουν να πάρουν το τηλέφωνο για αντικατάσταση και ακόμη τίποτα. Κρίμα. Τελευταία φορά που θα ασχοληθώ μ' αυτή την εταιρία.

 

Καλά φίλε εσύ την έχεις πατήσει άσχημα. Καλύτερα να γράφεις στο φόρουμ του site τους μπας και γίνει τίποτα.

 

https://forums.oneplus.net/forums/tech-support-5t/

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε εσύ την έχεις πατήσει άσχημα. Καλύτερα να γράφεις στο φόρουμ του site τους μπας και γίνει τίποτα.

 

https://forums.oneplus.net/forums/tech-support-5t/

 

Με όλα αυτά αύριο συμπληρώνω 15 ημέρες από τη μέρα που παρέλαβα. Θέλω να δω τι θα πουν γι'αυτό. Τους το έχω αναφέρει αρκετές φορές μήπως έχουν σκοπό αυτό να κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σας πρότεινα να περιμένετε όσοι κάνετε τις αναβαθμίσεις μέσω VPN κλπ.

Το παρελθόν έχει δείξει ότι δεν είναι όλες κομπλέ. Γι' αυτό και στην αρχή κυκλοφορούν σε ένα μικρό μέρος χρηστών ώστε να διαπιστώσουν εάν υπάρχει πρόβλημα και μετά το δίνουν και σιγά σιγά στους υπόλοιπους. Έχουν τύχει φορές που σταμάτησε η κυκλοφορία του update μέχρις ότου διορθωθεί αλλά κάποιοι είχαν ήδη αναβαθμίσει με διάφορους τρόπους και αντιμετώπιζαν πρόβλημα.

Συνήθως η διαδικασία κρατάει μία με δύο βδομάδες και πάει ανά ομάδες χώρων και όχι ανά χρήστη. Δηλαδή όταν βγει για την Ελλάδα θα το πάρουμε όλοι οι Έλληνες. Και συνήθως η Ελλάδα αναβαθμίζεται στην βδομάδα οπότε τα όποια σημαντικά προβλήματα έχουν προκύψει θα φανούν.

 

Σε μερικούς ήρθε χθες η 4.7.5 μέσω VPN λένε. Σε μένα που έχω VPN Canada δεν ήρθε τίποτα. Μήπως πρέπει να αλλάξω περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς ήρθε χθες η 4.7.5 μέσω VPN λένε. Σε μένα που έχω VPN Canada δεν ήρθε τίποτα. Μήπως πρέπει να αλλάξω περιοχή?

 

Ινδία βάλε

Έτσι ερχετε

:)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Πωσ μπορω μερικα αρχεια απο το pc να τα περασω στο κινητιο και γενικα εχει cloud.Oπως πχ samsung κτλ.????
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Πωσ μπορω μερικα αρχεια απο το pc να τα περασω στο κινητιο και γενικα εχει cloud.Oπως πχ samsung κτλ.????

Δικό της cloud, οχι... Δες OneDrive, Google Drive, DropBox

Δες και το AirDroid

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...