Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε nikos2k5

απο τη μια δινω 400 κατοσταρικα για πιξελ μεταχειρισμενο απο την αλλη παιρνω μι 8 με 350 και 2 ετη εγγυηση και καινουργια specs,

...

 

Δεν ξέρω αν είναι μετρήσιμη η διαφορά των προδιαγραφών αυτών (845 vs 835 και 6GB vs 4 GB) γιατί και η λειτουργία του Pixel είναι βελτιστοποιημένη στο stock android 9.

 

...

σιγουρα η google ειναι πολυ μπροστα σε updates και εχει και stock android αλλα και η χιαομι δεν τα παει ασχημα στα updates,εμενα δεν μου αρεσει καθολου το miui και τα του βαζα κατευθειαν nova και ολες τις ρυθμισεις να μοιαζει σαν πιξελ,απλο και λιτο,

...

 

ok άρα ως προς το περιβάλλον χρήστη δεν θα έχεις διαφορά (και στο πίξελ, πάλι nova βάζουμε γιατί είναι καλύτερο από το pixel launcher :) )

 

Μένει το bloatware/crapware, αλλά αν κάνεις ρουτ, θα μπορείς να απενεργοποιήσεις/αφαιρέσεις όποιο δεν σου αρέσει

(το σπαστικό είναι η μεγάλη περίοδος αναμονής για ξεκλείδωμα, συν το ότι μπορεί σε ενδεχόμενη βλάβη να θεωρηθεί ότι είναι εκτός εγγύησης, πράγμα που δεν ισχύει με την Google)

 

Και παρότι κακολογούμε το MIUI, μην ξεχνάμε ότι έχει και κάποια σημεία καλύτερα από το stock android, όπως dual apps, apps lock, που είναι χρήσιμα και καιρός είναι να περάσουν και στο stock android, η xiaomi και η samsung τα έχουν τόσο καιρό ...)

 

 

...

ομως η καμερα του πιξελ δεχεται συνεχεια βελτιωσεις οπως το night sight κλπ,γιατι οι τυποι δουλευουν πολυ στο software,

οι αλλες εταιρειες οχι μονο δεν αξιοποιουν τον 845 αλλα δεν εχουν καλο software καμερας.

απο το αρκετο ψαξιμο που εχω κανει το πιξελ ειναι πολυ μπροστα απο αλλα κινητα σε καμερα(hdr+ kai software καμερας)

αρα εστω και το μι 8 με ιδιο hardware καμερων και με gcam δεν θα χει ΠΑΛΙ τα ιδια αποτελεσματα,ισως κανω λαθος......

 

Στο βαθμό που είναι λογισμικό (δηλαδή πέρα από το PVC και το OIS), γιατί να μην έχει τα ίδια αποτελέσματα?

Έχω γράψει παραπάνω το λινκ για το νήμα του google camera στο mi 8. Ρίξε μια ματιά και δες τι έχει μεταφερθεί και τι όχι...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ nikos2k5,

καλη χρονια να εχουμε!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

φιλε nikos2k5

 

 

 

απο τη μια δινω 400 κατοσταρικα για πιξελ μεταχειρισμενο απο την αλλη παιρνω μι 8 με 350 και 2 ετη εγγυηση και καινουργια specs,

 

σιγουρα η google ειναι πολυ μπροστα σε updates και εχει και stock android αλλα και η χιαομι δεν τα παει ασχημα στα updates,εμενα δεν μου αρεσει καθολου το miui και τα του βαζα κατευθειαν nova και ολες τις ρυθμισεις να μοιαζει σαν πιξελ,απλο και λιτο,

 

ομως η καμερα του πιξελ δεχεται συνεχεια βελτιωσεις οπως το night sight κλπ,γιατι οι τυποι δουλευουν πολυ στο software,

 

οι αλλες εταιρειες οχι μονο δεν αξιοποιουν τον 845 αλλα δεν εχουν καλο software καμερας.

 

απο το αρκετο ψαξιμο που εχω κανει το πιξελ ειναι πολυ μπροστα απο αλλα κινητα σε καμερα(hdr+ kai software καμερας)

 

αρα εστω και το μι 8 με ιδιο hardware καμερων και με gcam δεν θα χει ΠΑΛΙ τα ιδια αποτελεσματα,ισως κανω λαθος......

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με αυτά που σου λέει ο Νίκος.

 

Και χωρίς παρεξήγηση, και δεν το λέω με κακό τρόπο αλλά νομίζω ότι το αναλύεις σε πολύ μεγάλο βαθμό. Δεν υπάρχει τέλειο κινητό. Κάποιο είναι καλύτερο σε κάτι και χειρότερο σε κάτι άλλο. Σε όλα κάτι χάνεις και κάτι κερδίζεις. Η υπεραναλυση αυτή που κάνεις, θα σε οδηγήσει μόνο σε ένα πράγμα. Στο τέλος ότι και να επιλέξεις, να νομίζεις ότι έκανες την κακή επιλογή.

 

Διαφορά πλέον στις cpu δεν θα δεις. Τουλάχιστον σε χρήση καθημερινων αναγκών. Άρα δεν μπαίνει σε σύγκριση. Τώρα στο κομμάτι κάμερα. Καλά τα πορτ αλλά προσωπικά από την εμπειρία μου δύσκολα θα φτάσει την 100% απόδοση/λειτουργικοτητα και κάτι που το βρίσκω λογικό. Και φυσικά πάντα θα περιμένεις ο εκάστοτε dev να μην εγκαταλειψει το πρότζεκτ, η να μην αλλάξει κινητό και να φέρνει νέες εκδόσεις. Οποτε μετά είναι και τι θέλει ο καθένας. Εγώ δεν θέλω να χρησιμοποιώ 2 εφαρμογές κάμερας για παράδειγμα.

Μετά προσωπικά αν στο μπάτζετ μου, μπορώ να πάω σε καθαρό λειτουργικό, γιατί να πάρω κάτι με το σκιν, το bloat, και γενικά ότι ενδιάμεσο βάλει ένας άλλος κατασκευαστησ. Ακόμα και reporting και data που πιθανόν να τραβάει για αναπτυξιακο σκοπό. (φυσικά γούστα είναι αυτά, αλλά αυτά δεν μπορεί να τα απαντήσει κανείς εδώ μέσα. Μόνο εγώ να κάνω αξιολόγηση και να σκεφτώ τι θέλω)

 

Το βασικοτερο είναι να θέσεις το μαξ μπατζετ. Και φυσικά αν μιλάμε για μπάτζετ για καινούριο ή μετεχειρισμενο. Καταλαβαίνεις ότι να λέμε 350 vs 500 είναι αύξηση σχεδόν 50% πάνω σε τιμή άρα και τεράστια διαφορά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@loumos123

 

Όπως λέει και ο φίλος, δεν υπάρχει το τέλειο κινητό, αλλά και να υπήρχε, δεν μπορείς να δίνεις ένα χιλιάρικο κάθε χρόνο ...

 

Και στο pixel 2, πάλι δεν έχουμε όλες τις βελτιώσεις της κάμερας του pixel 3 καθώς κάποια πράγματα δεν τα έχει η ενσωματωμένη εφαρμογή google camera του pixel 2. Και αν τις θέλουμε, πάλι εν πολλοίς βασιζόμαστε σε τροποποιημένη εφαρμογή google camera.

 

Για παράδειγμα:

- Super Res Zoom (Είναι λειτουργικότητα που υπάρχει στο P3 αλλά όχι στο P2, και βελτιώνει την ποιότητα όταν ζουμάρεις χρησιμοποιώντας το κούνημα που κάνει το κινητό. Στο modded app σε P2 λειτουργεί μόνο το σκέλος του sharpening/merging, η χρήση του OIS του P3 για κούνημα του φακού δεν μεταφέρεται)

- Learning Based AWB (Αφορά ρύθμιση ισορροπίας λευκού στην περίπτωση χαμηλού φωτισμού, στo HDR+ Enhanced και στο Night Sight)

- Motion Metering (Το P3 αν ανιχνεύσει κίνηση, τραβάει με μεγαλύτερη ταχύτητα για να μειώσει το θόλωμα. Στο modded app σε P2 δουλεύει μόνο στο Night Sight)

- Learning Based Depth σε Portrait (λειτουργικότητα που υπάρχει στο P3 η οποία βελτιώνει το bokeh στα πορτραίτα της πίσω κάμερας)

- Tracking Autofocus (αν πατήσεις για εστίαση σε κάτι που κινείται, η εστίαση διατηρείται στο αντικείμενο που κινείται. Στο P2 mod λειτουργεί μόνο για φωτό, όχι για βίντεο)

- Photobooth (τραβάει αυτόματα όταν ανιχνεύσει χαμόγελο ή γκριμάτσα)

 

Καλή αγορά και καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

απλα αλλαζοντας τοσα κινητα λεω να παρω κατι για να μεινει κανα 2 χρονο...

αλλα τελικα οι κατασκευαστες το κανουν ετσι,ωστε και ενα χιλιαρικο να δωσεις στην τελικη να σου βγει outdated το κινητο στο χρονο,

ολα εχουν να κανουν τελικα με τις προτιμησεις,αναγκες και budget,

ευχαριστω παιδες ειστε φοβεροι

 

καλα χριστουγγενα!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι σε όλα. Δεν υπάρχει ηλεκτρονική συσκευή που να μην υπάρχει αυτό. Κινητά, λάπτοπ, υπολογιστές, τηλεοράσεις. Όλα πάντα θα βγάζουν ανά έτος κάτι καλύτερο. Πόσο καλύτερο? Άλλο θέμα. Outdated δεν θα είσαι αν πάρεις κάτι εξαρχής ποιοτικό, ή αν πάρεις κάτι κορυφαίο μετά από ένα χρόνο. Αλλά δεν θα έχεις την τελευταία τεχνολογία που προσπαθεί να σε πείσουν ότι χρειάζεσαι τα τμήματα μάρκετινγκ, άσχετα αν όλοι μας πέφτουμε στην παγίδα τους.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φιλε Κώστα ολοι πεφτουμε σττην παγιδα τους....φταιμε και μεις.

Γι αυτο φυγαμε για pixel 2 xl....

Χαχαχα καλη χρονια σε ολους εδω μεσα,

Υπαρχουν ατομα εδω με γνωσεις και θεληση για βοηθεια και οχι για διαξιφισμούς για τα ματια εταιρειων

Ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω άνοιξε μια κουβέντα, να πω και τη δική μου γνώμη.

Πολύς κόσμος κοιτάζει μόνο τα specs ή τι θα γίνει με κάποιο mod κάμερας κτλ, αλλά ξεχνάει κάτι αρκετά βασικό.

Τα Pixel είναι το αντίστοιχο των iPhone για το Android όσον αφορά στο οικοσύστημα.

Αρχίζεις να βασίζεσαι πολύ περισσότερο στο οικοσύστημα της Google. Δεν λέω αν είναι θετικό ή αρνητικό, αλλά βλέπω τους κλασικούς "μπεζελομάχους", "νοτσομάχους", "σπεκομάχους" να αγνοούν κάποια πράγματα που αντιλαμβάνεσαι μόνο αν χρησιμοποιήσεις Pixel.

 

Προσωπικά μια που στο σπίτι υπάρχουν 2 Pixels έχω μπει στο κλίμα της Google. Έχω home mini, έχω pixel buds, χρησιμοποιώ πάρα πολύ την Assistant και πάει λέγοντας.

Είναι πράγματα που έχουν γίνει πολύ σημαντικά για μένα.

Επαναλαμβάνω, δεν λέω ότι είναι θετικό. Σε μαντρώνει η μαμά Google, όπως κι η Apple αντίστοιχα. Από την άλλη η ζωή μου έχει γίνει αρκετά πιο εύκολη. Ειδικά σε ταξίδια στο εξωτερικό, το όλο πακέτο συνεργασίας gmail, calendar, google assistant, google trips κτλ είναι πολύ βολικά. Η εμπειρία Pixel λοιπόν, δεν είναι αν θα ανοίξει πιο γρήγορα το Fortnite από το τάδε τούμπανο κινέζικο κινητό. Δείτε τι χρήση θέλετε να κάνετε και μετά αποφασίστε. Αν κάνετε λίγο τσατ και παίζετε παιχνίδια πιθανότατα θα βρείτε κινητά με καλύτερες μπαταρίες και ίσως και καλύτερη απόδοση.

Αλλά το συνολικό πακέτο των Pixel είναι κάτι διαφορετικό. Προσωπικά θα έφευγα πολύ δύσκολα για κάτι άλλο. Το πιο πιθανό για κάποιο OnePlus (χάνοντας σε κάμερα και στο οικοσύστημα Google).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το οικοσύστημα της Google δεν είναι τόσο δεσμευτικό και συνεπώς δεν είναι συγκρίσιμο με το μάντρωμα της Apple

 

Όλες οι εφαρμογές που ανέφερες παίζουν μια χαρά και στο one plus (και σε όλες τις μάρκες κινητών Android) και το mini θα συνεχίσει να λειτουργεί αν πας στο one plus.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω άνοιξε μια κουβέντα, να πω και τη δική μου γνώμη.

Πολύς κόσμος κοιτάζει μόνο τα specs ή τι θα γίνει με κάποιο mod κάμερας κτλ, αλλά ξεχνάει κάτι αρκετά βασικό.

Τα Pixel είναι το αντίστοιχο των iPhone για το Android όσον αφορά στο οικοσύστημα.

Αρχίζεις να βασίζεσαι πολύ περισσότερο στο οικοσύστημα της Google. Δεν λέω αν είναι θετικό ή αρνητικό, αλλά βλέπω τους κλασικούς "μπεζελομάχους", "νοτσομάχους", "σπεκομάχους" να αγνοούν κάποια πράγματα που αντιλαμβάνεσαι μόνο αν χρησιμοποιήσεις Pixel.

 

Προσωπικά μια που στο σπίτι υπάρχουν 2 Pixels έχω μπει στο κλίμα της Google. Έχω home mini, έχω pixel buds, χρησιμοποιώ πάρα πολύ την Assistant και πάει λέγοντας.

Είναι πράγματα που έχουν γίνει πολύ σημαντικά για μένα.

Επαναλαμβάνω, δεν λέω ότι είναι θετικό. Σε μαντρώνει η μαμά Google, όπως κι η Apple αντίστοιχα. Από την άλλη η ζωή μου έχει γίνει αρκετά πιο εύκολη. Ειδικά σε ταξίδια στο εξωτερικό, το όλο πακέτο συνεργασίας gmail, calendar, google assistant, google trips κτλ είναι πολύ βολικά. Η εμπειρία Pixel λοιπόν, δεν είναι αν θα ανοίξει πιο γρήγορα το Fortnite από το τάδε τούμπανο κινέζικο κινητό. Δείτε τι χρήση θέλετε να κάνετε και μετά αποφασίστε. Αν κάνετε λίγο τσατ και παίζετε παιχνίδια πιθανότατα θα βρείτε κινητά με καλύτερες μπαταρίες και ίσως και καλύτερη απόδοση.

Αλλά το συνολικό πακέτο των Pixel είναι κάτι διαφορετικό. Προσωπικά θα έφευγα πολύ δύσκολα για κάτι άλλο. Το πιο πιθανό για κάποιο OnePlus (χάνοντας σε κάμερα και στο οικοσύστημα Google).

 

 

παιδια εγω την ανοιξα την κουβεντα στα παραπανω,σορυ,

αλλα εν τελει ολοι εδω βοηθησαν,παρεθεσαν την γνωμη τους και τις αποψεις τους,

εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι πλεον κλεινει η ψαλιδα.....υπαρχουν εταιρειες οπως one plus xiaomi ακομα και η lg..... που σου δινουν τα τελευταια specs και καλη android εμπειρια,updates kai upgrades(οχι η lg εννοειτε),

μπορεις να εχεις αναβαθμισεις και απο αλλες εταιρειες να περασεις και Nova lancher να περασεις και τα google apps kai tin gcam,

αν κατσεις και στησεις ενα κινητο κανα 2ωρο το κανεις ΙΔΙΟ με το πιξελ,

ΑΛΛΑ πρεπει να παραδεχτω οτι εχουν κανει παπαδες στην καμερα με το machine learning κλπ,

απλα φιλοι μου προσπαθουσα να δω αν παω σε pixel 2 xl η mi8,

εχω αλλαξει πολλες συσκευες και με εχει κουρασει αυτο,θελω να αραξω με κατι ποιοτικο που θα κρατησει και κανα 2χρονο ας πουμε,

ολο το topic ανοιξε στο αν αξιζουν τα 500 ευρω του πιξελ με τα 350 του mi8,

ειναι δυσκολοι καιροι,

 

ευχαριστω ολους,το site ειναι φοβερο,με ατομα γνωστες και χωρις κοντρες και ιντριγκες,ωραια πραγματα!!

 

φιλικα,

παυλος

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το πρώτο Pixel, είχα πει πως η Google μου κατέστρεψε το "hobby" των smartphones. Εν μέρει εξακολουθεί να ισχύει, διότι μετά από 1.5 χρόνο με το Pixel 1, πήγα στο 3 για κάνα 2 εβδομάδες και κατασταλαξα στο 2 XL για τα επόμενα 2 χρόνια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το πρώτο Pixel, είχα πει πως η Google μου κατέστρεψε το "hobby" των smartphones. Εν μέρει εξακολουθεί να ισχύει, διότι μετά από 1.5 χρόνο με το Pixel 1, πήγα στο 3 για κάνα 2 εβδομάδες και κατασταλαξα στο 2 XL για τα επόμενα 2 χρόνια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Γιατί από το 3 επέστρεψες στο 2xl?

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει τόσο καλύτερη το 2XL από το 3XL?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το οικοσύστημα της Google δεν είναι τόσο δεσμευτικό και συνεπώς δεν είναι συγκρίσιμο με το μάντρωμα της Apple

 

Όλες οι εφαρμογές που ανέφερες παίζουν μια χαρά και στο one plus (και σε όλες τις μάρκες κινητών Android) και το mini θα συνεχίσει να λειτουργεί αν πας στο one plus.

 

Δεν είπα ότι δεν παίζουν οι εφαρμογές αλλού, το γνωρίζω ότι μπορείς να έχεις τις ίδιες εφαρμογές και σε άλλα κινητά, δεν γεννήθηκα φέτος.

Μιλάω για το πώς συνεργάζονται όλα αυτά μεταξύ τους. Αυτό σημαίνει οικοσύστημα. Ναι είναι λιγότερο κλειστό από της Apple, αλλά το Pixel είναι η προσπάθεια της Google να δείξει πώς θέλει η ίδια το Android. Το machine learning, το digital wellbeing, τα unlimited storage φωτογραφιών, το call screening, όλα αυτά έρχονται και δένουν με την assistant και τις υπόλοιπες έξυπνες συσκευές της Google.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν παίζουν οι εφαρμογές αλλού, το γνωρίζω ότι μπορείς να έχεις τις ίδιες εφαρμογές και σε άλλα κινητά, δεν γεννήθηκα φέτος.

Μιλάω για το πώς συνεργάζονται όλα αυτά μεταξύ τους. Αυτό σημαίνει οικοσύστημα. Ναι είναι λιγότερο κλειστό από της Apple, αλλά το Pixel είναι η προσπάθεια της Google να δείξει πώς θέλει η ίδια το Android. Το machine learning, το digital wellbeing, τα unlimited storage φωτογραφιών, το call screening, όλα αυτά έρχονται και δένουν με την assistant και τις υπόλοιπες έξυπνες συσκευές της Google.

 

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση του οικοσυστήματος της Google με το οικοσύστημα της Apple. Το οικοσύστημα της Apple περιλαμβάνει ένα σύνολο συσκευών και λογισμικού (iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, iTunes, iMessage, iCloud, iOS, MacOS, AirPods, iPod, AirPlay, Apple TV κλπ) τα οποία λειτουργούν πλήρως και αρμονικά μεταξύ τους, αλλά όχι εκτός οικοσυστήματος. Η Apple βγάζει λεφτά κυρίως από πώληση hardware (και για αυτό προσπαθεί να περιχαρακώσει τους πελάτες της εντός του οικοσυστήματος), ενώ αντίθετα η Google δεν βγάζει λεφτά από το hardware αλλά από τις διαφημίσεις και τις υπηρεσίες. Για αυτό και την Google την ενδιαφέρει να χρησιμοποιούν τις εφαρμογές της όσο το δυνατόν περισσότεροι χρήστες, ανεξαρτήτως πλατφόρμας (android, ios, windows, smart tvs κλπ). Και για αυτό, πέρα από το ότι οι εφαρμογές της Google τρέχουν σε όλες τις συσκευές Android (το οποίο ακριβώς λόγω του ανοικτού χαρακτήρα του έχει μερίδιο > 80%), οι εφαρμογές της υπάρχουν και για iOS (Google Search, Gmail, Calendar, Trips, Youtube, Hangouts, Maps, Gboard, Photos, Home, Play Music, κλπ). Και προκειμένου να έχει το Google Search στις συσκευές της Apple, η Google πληρώνει περισσότερα από $10 δις το χρόνο στην Apple. Άρα η Google δεν σε δεσμεύει σε κάποιο οικοσύστημα, μπορείς ακόμα και να πας στο οικοσύστημα της Apple, και να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς κάποιες από τις εφαρμογές της Google που έχεις συνηθίσει.

Και από το pixel δεν βγάζει λεφτά, προφανώς το έχει ώστε να εξελίσσονται οι συσκευές Android προς κάποια κατεύθυνση και σε ένα επίπεδο ώστε να ανταγωνίζονται επαρκώς το iOS.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μαγκες το αποφασισα,

θα κανω υπομονη μεχρι να βρω λογικη τιμη το κινητο σε μεταχειρισμενο (πολωνια που ζω)

εχω βαρεθει τον καθε κατασκευαστη να βαζει οτι android θελει να δινει τα updates kai upgrades οταν θελει(βλεπε lg) και να παρατα το κινητο στο 6μηνο γιατι καθε τοσο βγαζουν νεο flagship.

η google ειναι τιμια σου δινει τα updates,την καλυτερη εμπειρια σε λογισμικο και καμερα και σου υποστηριζει το τηλ μεχρι 3 χρονια(γιατι δεν βγαζουν 15 συσκευες το χρονο)

οταν πας στο πιξελ απλα δεν ασχολεισαι με αλλα τηλεφωνα.

καλη χρονια σε ολους!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε!

Κάτοχος και τρίτη μέρα σήμερα!

Προ έρχομαι από samsung κυρίως συσκευές αλλά τελευταία μου καρφώθηκε να δοκιμάσω αυτό το pixel..

Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος γενικά.

Μ αρέσει σχεδιαστικά, όλα δουλεύουν ομαλά, και η μπαταρία του μάλλον δεν θα τύχει να με αφήσει μέσα στην μέρα.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με σύνδεση σε samsung smart tv.

Ενώ βλέποντας βίντεο στο youtube αν πατήσω το σχετικό κουμπάκι μου μεταφέρει την εικόνα στην τηλεόραση, όταν πατάω από την μπάρα την μετάδοση για να μεταφερθεί η εικόνα του τηλεφώνου στην τηλεόραση δεν μου βρίσκει την τηλεόραση για σύνδεση..

Κάνει αναζήτηση συνέχεια αλλά δεν βρίσκει τίποτα..

Υπάρχει κάποια λύση σ αυτό?

Ευχαριστώ!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω δει το YouTube λειτουργεί όταν το συνδέσεις με το YouTube app της smart TV.

Το γενικότερο casting σε ορισμένες τηλεοράσεις λειτουργεί, σε άλλες όχι.

Νομίζω δεν υποστηρίζεται εγγενώς το Miracast.

Δοκίμασε και την εφαρμογή Allcast που υπάρχει στο Google play.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μαγκες το αποφασισα,

θα κανω υπομονη μεχρι να βρω λογικη τιμη το κινητο σε μεταχειρισμενο (πολωνια που ζω)

εχω βαρεθει τον καθε κατασκευαστη να βαζει οτι android θελει να δινει τα updates kai upgrades οταν θελει(βλεπε lg) και να παρατα το κινητο στο 6μηνο γιατι καθε τοσο βγαζουν νεο flagship.

η google ειναι τιμια σου δινει τα updates,την καλυτερη εμπειρια σε λογισμικο και καμερα και σου υποστηριζει το τηλ μεχρι 3 χρονια(γιατι δεν βγαζουν 15 συσκευες το χρονο)

οταν πας στο πιξελ απλα δεν ασχολεισαι με αλλα τηλεφωνα.

καλη χρονια σε ολους!

 

Πολυ καλή προσέγγιση. Θα συμφωνήσω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3 χρόνια με τον 3ο χρόνο μόνο security patches ή θα φτάσει την 11 έκδοση?

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3 χρόνια με τον 3ο χρόνο μόνο security patches ή θα φτάσει την 11 έκδοση?

 

Sent from my Pixel 2 XL

3 χρόνια OS και 1 χρόνο μετά sec.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια OS και 1 χρόνο μετά sec.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Στον παρακάτω πίνακα...

updates.jpg

 

https://support.google.com/nexus/answer/4457705?hl=en

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...