Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κλασικά εμάς στο φτύσιμο:mad::angry:

 

μα νομίζω ότι δεν έχει βγει ακόμα σε προ-παραγγελία, οπότε ίσως κάτι κάνουν και εδώ

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια κίνηση της εταιρίας στο εξωτερικο με δώρο 300€

 

Νομίζω ότι πρόκειται για φανταστική προσφορά σε όσους κάνουν προπαραγγελια

 

https://www.mediamarkt.be/fr/product/_huawei-smartphone-mate-10-pro-dual-sim-grey-moleskine-smart-writing-set-51091wrv-1704678.html

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_huawei-mate-10-pro-128-gb-titanium-grey-2354587.html

 

Ναι Γιώργο, για να δούμε αν θα γίνει κίνηση κι από την ελληνική αντιπροσωπεία.

Το δώρο είναι κορυφαίο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη, το Mate 10 lite θα κυκλοφορήσει στις 9/11 στον Κωτσόβολο και από τις 20/11 σε όλες τις υπόλοιπες μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων.

Το Mate 10 Pro θα βρίσκεται σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων από τις 28/11.

 

Απαντηση απ τη Huawei σε ερωτηση μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη, το Mate 10 lite θα κυκλοφορήσει στις 9/11 στον Κωτσόβολο και από τις 20/11 σε όλες τις υπόλοιπες μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων.

Το Mate 10 Pro θα βρίσκεται σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων από τις 28/11.

 

Απαντηση απ τη Huawei σε ερωτηση μου!

 

^ανέφεραν τίποτα για pre-order δώρα?

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

^ανέφεραν τίποτα για pre-order δώρα?

 

Οχι δε ρωτησα για pre order

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του lite τιμή σου είπαν άραγε?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ειπαν πως ακομα δε γνωριζουν

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ τη συσκευή πως και πως. Να ρωτήσω άμα ξέρει κάποιος, ράδιο θα υποστηρίζει, έχουμε ακούσει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Review από android authority.

https://www.androidauthority.com/huawei-mate-10-pro-review-807465/

''The always-on display will show the time, date, battery percentage and what music is playing, and app notifications— though only for Huawei’s pre-loaded apps. So no WhatsApp, Gmail or Snapchat, kids. Sorry.''

Ελπίζω με κάποιο μελλοντικό update να αλλάξει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ τη συσκευή πως και πως. Να ρωτήσω άμα ξέρει κάποιος, ράδιο θα υποστηρίζει, έχουμε ακούσει κάτι;

Οχι δεν εχει ραδιο.

Μονο υπερυθρες.

Review από android authority.

https://www.androidauthority.com/huawei-mate-10-pro-review-807465/

''The always-on display will show the time, date, battery percentage and what music is playing, and app notifications— though only for Huawei’s pre-loaded apps. So no WhatsApp, Gmail or Snapchat, kids. Sorry.''

Ελπίζω με κάποιο μελλοντικό update να αλλάξει αυτό.

Δυστυχως σε εμβρυικό στάδιο είναι όπως ήταν σε Samsung προ 1.5 έτους με s7 σειρά και 6.0.1:(

Βέβαια μπορεί με update να προστεθεί αλλά γιατι να μην γίνει απο την αρχή και να περιμένουμε άγνωστο χρονικό διάστημα και φυσικά υπάρχει το ΑΝ προστεθεί φυσικα.

Τίποτα δεν ειναι εγγυημένο.

 

Μισές δουλειές απο Huawei.:mad:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δείτε τι ωραίο πράγμα πέρασε απο τα χέρια μου

 

https://i.imgur.com/5KmyTcp.jpg

https://i.imgur.com/9slev4l.jpg

https://i.imgur.com/K0Np96O.jpg

Link to comment
Share on other sites

δείτε τι ωραίο πράγμα πέρασε απο τα χέρια μου

 

https://i.imgur.com/5KmyTcp.jpg

https://i.imgur.com/9slev4l.jpg

https://i.imgur.com/K0Np96O.jpg

LOL,LOL,LOL!!!!!!!

Για δώσε τίποτα info στο λαό:rolleyes::)

Οθόνη,κράτημα στο χέρι,αίσθηση στο λογισμικό.

Κάτι είτε θετικό πολύ η αντίστοιχα αρνητικό που να σε εξέπληξε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

LOL,LOL,LOL!!!!!!!

Για δώσε τίποτα info στο λαό:rolleyes::)

Οθόνη,κράτημα στο χέρι,αίσθηση στο λογισμικό.

Κάτι είτε θετικό πολύ η αντίστοιχα αρνητικό που να σε εξέπληξε.

 

κράτημα στο χέρι (άψογο)

οθόνη άψογη (αν και δεν θα καταλάβει κανείς ότι είναι amoled αν δεν το ήξερα θα την πέρναγα για lcd γιατί στο μάτι τουλάχιστον είναι ΑΚΒΟΒΟΣ στα ίδια επίπεδα με το mate 9 με λίγο κατώτερο φωτισμό)

αίσθηση άψογη σαν συσκευή ποιοτική και στιβαρή

front και back camera είναι αρκετά σκαλιά εως παρά πολλά ποιο μπροστά απο το mate 9 (έπαιξα λίγο στο manual με άψογα αποτελέσματα) στο auto κλασσικά στα tartara

λογισμικό σφαίρα χωρίς να πηρα χαμπάρι κάποιο bug (παρεπιπτοντος στο final build ηταν )

 

 

btw το κουφο ηταν οτι διαφορα οθονης mate 10 light και το mate 10 pro ηταν ελαχιστη

 

εε κατι άλλο ρωτάτε

Link to comment
Share on other sites

Από έμενα κομπλέ αυτά ήθελα βασικά:p

Douple tap to wake να φανταστώ γιοκ εεε;;

Απόκρυψη navigation bar μήπως πρόσθεσε σαν επιλογή;;

 

Για το AOD καλυφθηκα πιο πανω.

 

btw σε auto mode η φωτεινότητα ανεβαίνει extra οταν εισαι σε εξωτερικές συνθήκες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

.

Douple tap to wake να φανταστώ γιοκ εεε;;.

ακομη προηγουμενη μηνηση που εφαγε για double take to wake δεν εχει γινει δικη........

Απόκρυψη navigation bar μήπως πρόσθεσε σαν επιλογή;;.

σαν να ειδει κατι το ματι μου

 

 

Για το AOD καλυφθηκα πιο πανω..

έχει aod απλά θα σου φανεί λίγο περίεργο εκεί που στα samsung είναι μαύρο εκει το μαύρο φωτίζεται και είναι ψιλό γκρι (Δεν κλεινουν τα pixels δλδ)

 

btw σε auto mode η φωτεινότητα ανεβαίνει extra οταν εισαι σε εξωτερικές συνθήκες.

ναι το ξέρω για το έξω για μέσα μου φάνηκε λίγη πάντως (μοναδικη amoled που με καλυψε σε αυτό το θέμα ήταν του note 8)

Link to comment
Share on other sites

Douple tap to wake να φανταστώ γιοκ εεε;;.

ακομη προηγουμενη μηνηση που εφαγε για double take to wake δεν εχει γινει δικη........

 

σαν να ειδει κατι το ματι μου

έχει aod απλά θα σου φανεί λίγο περίεργο εκεί που στα samsung είναι μαύρο εκει το μαύρο φωτίζεται και είναι ψιλό γκρι (Δεν κλεινουν τα pixels δλδ)

ναι το ξέρω για το έξω για μέσα μου φάνηκε λίγη πάντως (μοναδικη amoled που με καλυψε σε αυτό το θέμα ήταν του note 8

Πρεπει να βρεθουμε οπωσδήποτε στην δικη θα εχει να πεσει πολυ γελιο:lol::lol::lol:

Και με καμερα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεθουμε οπωσδήποτε στην δικη θα εχει να πεσει πολυ γελιο:lol::lol::lol:

Και με καμερα:p

 

:lol::lol::lol::lol: χαλαρααααα

Link to comment
Share on other sites

δείτε τι ωραίο πράγμα πέρασε απο τα χέρια μου

 

https://i.imgur.com/5KmyTcp.jpg

https://i.imgur.com/9slev4l.jpg

https://i.imgur.com/K0Np96O.jpg

Και συ Techblog Βρούτε;

Να πω και γω ότι στο χέρι είναι πολύ βολικό. Δεν έχει διαφορά στο μέγεθος από 5,5ιντσο, όπως το Mate 9.

Για τις φωτογραφίες, στον κλειστό χώρο που βρισκόμασταν και στο αυτόματο ενώ φαινόταν άψογες, αν έκανες και το ελάχιστο ζουμ στη φωτογραφία που είχες τραβήξει φαινόταν σαν να είναι πίνακας ζωγραφικής. ff0c2187d94a4fc9e8d98526c3fd72a8.jpgfe406360db18e13ddaab88136ae7f406.jpgd024f175afd4253492ebfc06086f869e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και συ Techblog Βρούτε;

Να πω και γω ότι στο χέρι είναι πολύ βολικό. Δεν έχει διαφορά στο μέγεθος από 5,5ιντσο, όπως το Mate 9.

Για τις φωτογραφίες, στον κλειστό χώρο που βρισκόμασταν και στο αυτόματο ενώ φαινόταν άψογες, αν έκανες και το ελάχιστο ζουμ στη φωτογραφία που είχες τραβήξει φαινόταν σαν να είναι πίνακας ζωγραφικής. ff0c2187d94a4fc9e8d98526c3fd72a8.jpgfe406360db18e13ddaab88136ae7f406.jpgd024f175afd4253492ebfc06086f869e.jpg

 

ήσουν και εσυ παρέα? ο ναι σε auto φαινόντουσαν άψογες μέχρι να κάνεις zoom σε manual (ευτυχώς) δεν υπήρχε αυτο το φαινόμενο

το κακό είναι..... πόσα ατομα ξέρουν απο manual oeo?

btw εχει ακριβος το ιδιο μεγεθος με το u11 που καποιος το εβγαλε εκει ...... και το u11 εχει μικροτερη οθονη........

 

+ με εξέπληξε πολύ ευχάριστα το light

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι σχεδόν αδύνατον κάποιος να μην μπορεί να διακρίνει με μια ματιά διαφορά LCD με amoled οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ήσουν και εσυ παρέα? ο ναι σε auto φαινόντουσαν άψογες μέχρι να κάνεις zoom σε manual (ευτυχώς) δεν υπήρχε αυτο το φαινόμενο

το κακό είναι..... πόσα ατομα ξέρουν απο manual oeo?

btw εχει ακριβος το ιδιο μεγεθος με το u11 που καποιος το εβγαλε εκει ...... και το u11 εχει μικροτερη οθονη........

 

+ με εξέπληξε πολύ ευχάριστα το light

Και γω και συ και άλλα 250 άτομα.. απορώ που μας χώρεσαν...

Να πω την αλήθεια, με το Pro μπροστά μου δεν μπήκα καν στην διαδικασία να πιάσω το Lite. Ούτε καν το Pro σε μαύρο (ή το titanium δεν κατάλαβα ποιο ήταν). Μόνο με το Μόκα ασχολήθηκα, πολύ ωραίο χρώμα ξεφεύγεις από τα συνηθισμένα. Δεν το είχε στο μπλε όμως που ήθελα πολύ να του ρίξω μια ματιά.

Αυτό με το μαύρο του που είπες ότι δεν σβήνουν τα pixel δεν το παρατήρησα αλλά αν κρίνω από την αντίθεση που γράφει στα specs ως 70000:1 είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως το γιατί. Αυτή υποτίθεται πως είναι η χάρη της OLED. Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο συμβαίνει και στα LG V30 και Pixel 2 XL που δίνουν αντίθεση 100000:1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι είναι σχεδόν αδύνατον κάποιος να μην μπορεί να διακρίνει με μια ματιά διαφορά LCD με amoled οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.
Εγώ πάντως την κατάλαβα την διαφορά. Απλά αυτό που διαπίστωσα είναι πως η OLED του Mate, όσο μπόρεσα να την επεξεργαστώ, μου κάθησε πιο ευχάριστη στα μάτια από όσες amoled σε Samsung κινητά έχω δει. Ίσως και οι ρυθμίσεις της να είναι τέτοιες που την κάνουν να αποδίδει κάτι ανάμεσα σε amoled και lcd. Έχει και 2 ρυθμίσεις για πιο φυσικά και για πιο έντονα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω και συ και άλλα 250 άτομα.. απορώ που μας χώρεσαν...

Να πω την αλήθεια, με το Pro μπροστά μου δεν μπήκα καν στην διαδικασία να πιάσω το Lite. Ούτε καν το Pro σε μαύρο (ή το titanium δεν κατάλαβα ποιο ήταν). Μόνο με το Μόκα ασχολήθηκα, πολύ ωραίο χρώμα ξεφεύγεις από τα συνηθισμένα. Δεν το είχε στο μπλε όμως που ήθελα πολύ να του ρίξω μια ματιά.

Αυτό με το μαύρο του που είπες ότι δεν σβήνουν τα pixel δεν το παρατήρησα αλλά αν κρίνω από την αντίθεση που γράφει στα specs ως 70000:1 είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως το γιατί. Αυτή υποτίθεται πως είναι η χάρη της OLED. Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο συμβαίνει και στα LG V30 και Pixel 2 XL που δίνουν αντίθεση 100000:1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως την κατάλαβα την διαφορά. Απλά αυτό που διαπίστωσα είναι πως η OLED του Mate, όσο μπόρεσα να την επεξεργαστώ, μου κάθησε πιο ευχάριστη στα μάτια από όσες amoled σε Samsung κινητά έχω δει. Ίσως και οι ρυθμίσεις της να είναι τέτοιες που την κάνουν να αποδίδει κάτι ανάμεσα σε amoled και lcd. Έχει και 2 ρυθμίσεις για πιο φυσικά και για πιο έντονα χρώματα.

Αστα5να πάνε σαν σαρδελλλες ειμασταν με πατισαν μερικές φορές...

Το γκρι το κάνει λόγο calubration να μοιάζει με lcd ότι αφορά το χρώμα

Καλά τα χρώματα δεν τα κατάλαβα καν λόγο θήκης

Και ναι κάθετε ποιο ωραία στο μάτι έχει ποιο χαλαρά χρώματα που δεν κόβουν το μάτι οπός στα Samsung (καθαρά θέμα calibration και μόνο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι είναι σχεδόν αδύνατον κάποιος να μην μπορεί να διακρίνει με μια ματιά διαφορά LCD με amoled οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.
Αν είναι calibrated να μοιάζει με μια πολύ καλή lcd (mate 9) θα πάρει ώρα μέχρι να καταλάβεις ότι είναι oled Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα χρώματα δεν τα κατάλαβα καν λόγο θήκης

 

Γι'αυτό και γω τους ζήτησα να την βγάλω, εξού και οι φωτό χωρίς θήκη. Δεν συνηθίζω να βάζω τα κινητά μου σε θήκη. Μου αρέσει να νιώθω στο χέρι το κινητό όπως είναι. Βέβαια προτιμώ μέταλλο στην πλάτη και όχι γυαλί..

Link to comment
Share on other sites

Ρωτήσατε χθες στην εκδήλωση αν θα παιξει καποια προωθητική ενέργεια με καθε προ παραγγελία οπως σε Γερμανία οπου δίνουν δώρο αξιας 300 ευρω.

Επίσης θα ερθει η dual sim version η μονοκαρτη και σε ποια χρώματα?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρωτήσατε χθες στην εκδήλωση αν θα παιξει καποια προωθητική ενέργεια με καθε προ παραγγελία οπως σε Γερμανία οπου δίνουν δώρο αξιας 300 ευρω.

Επίσης θα ερθει η dual sim version η μονοκαρτη και σε ποια χρώματα?

Μόνο dual υπάρχει (αυτό που είχαν ήταν dual) και κάτι άκουσα 859 ευρώ και 350 ευρώ αντίστοιχα (δεν ξέρω αν είναι αλήθεια και δεν πιστεύω κιόλας)

Κάτι άλλο δεν ήξερε το παιδί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...