Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, επειδή επικοινώνησα πολλές φορές με το live chat της netflix και μου το έπαιζαν ιστορία - έκαναν πως δεν ήξεραν το θέμα και μου έλεγαν αν φταίει η σύνδεσή μου ή ο ανάδρομος και κτλ - έκατσα και το έψαξα λίγο. Για να μην κουράζω, κάτι παίζει με τα ψηφιακά δικαιώματα ( protected by digital rights management (DRM), to prevent the copying and unauthorised redistribution of these video files) --->> https://www.androidauthority.com/widevine-explained-821935/ και γι' αυτό η εφαρμογή δεν παίζει σε HD. Βέβαια το παράδοξο είναι πως σε μερικά μοντέλα μας, παίζει μια χαρά και ίσως αυτό οφείλετε στο ότι μάλλον υπήρχε η εφαρμογή προ- εγκατεστημένη και έτσι δεν επηρεαζόταν από τα δικαιώματα αυτά. Αν κατάλαβα καλά και από την σελίδα τους, μόνο το Αμερικάνικο μοντέλο υποστηρίζει το HD και το Porche Design.

Τέλος πάντων, έχει βγει modded εφαρμογή σε apk και δουλεύει ρολόι. Μόλις το δοκίμασα και παίζει νεράκι τα Hd αλλά και τα HDR. Θα το καταλάβετε μιας και πλέον δείχνει το αντίστοιχο εικονίδιο δίπλα σε κάθε τίτλο. Φαίνεται εξάλλου και από την ποιότητα που πλέον είναι αναβαθμισμένη από πριν.

Κατεβάζετε την εφαρμογή από εδώ -->> https://mega.nz/#!BhY2haIT!l5GKYXRnn4VO1AAsF8gno1O9Oxl-lnpn1nRL3Vbgacg , εννοείτε βγάζετε την κανονική πρώτα, μετά στο άνοιγμα θα σας πει ότι υπάρχει νέα έκδοση, αγνοήστε, βάλτε τα στοιχεία σας και απολαύστε.

Ελπίζω με την 9 να το λύσουν αυτό, για να μην χρειάζεται πάλι να βάζουμε άλλη έκδοση!

 

Η συσκευη εχει πληρη υποστηριξη Widevine απλα το Netflix ως αμερικανικη εταιρεια επελεξε να υποστηριζει μονο την αμερικανικη εκδοση του mate 10 pro (BLA-A09).

Αλλες συνδρομητικες υπηρεσιες που δεν τις αγγιζει ο trump και το μποικοταρισμα του δεν εχουν τετοια θεματα.

Με την 9 δεν θα διορθωθει γιατι οπως καταλαβαινεις ειναι προβλημα απο την μερια του netflix που μπορει απλα να βαλει στην λιστα του τα BLA-L29,BLA-L09.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω αλλα γιοκ... Σωνει και καλα να με παει σε αναβαθμιση εφαρμογής . δεν μπορω να το παρακάμψω. Στο Play Store δεν μου δινει αναβάθμιση μόνο άνοιγμα και τουμπάλιν. :(
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Oυσιαστικά συμβαίνει ό,τι ακριβώς γίνεται και με τα άπειρα Κινέζικα TV Boxes του σωρού που δεν μπορούν να παίξουν Netflix σε HD. Δεν δίνει δικαιώματα η Netflix σε Κινέζικα προϊόντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Στο προηγούμενο κινητό που είχα (Lenovo P1), για την μεταφορά αρχείων, από και προς το τηλέφωνο, έγραφα μια IP που μου έδινε η εφαρμογή "αρχεία" του κινητού στον chrome (ή στον file explorer δεν θυμάμαι καλά) στον Η/Υ (win10) και έβλεπα κατευθείαν τα αρχεία του κινητού και μπορούσα να κάνω ότι μεταφορά ήθελα.

Τώρα που μπορώ να βρω αυτήν την IP;

Η "περιοχή δικτύου" μου βγάζει για σύνδεση το desktop αλλά θέλει λέει κωδικό. Έχω κωδικό όταν ανοίγω τα windows, τον βάζω μαζί με το αντίστοιχο username αλλά μου λέει ότι η σύνδεση απέτυχε.

Κάτι πιο εύκολο, όπως η διαδικασία που έκανα με το Lenovo υπάρχει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Στο προηγούμενο κινητό που είχα (Lenovo P1), για την μεταφορά αρχείων, από και προς το τηλέφωνο, έγραφα μια IP που μου έδινε η εφαρμογή "αρχεία" του κινητού στον chrome (ή στον file explorer δεν θυμάμαι καλά) στον Η/Υ (win10) και έβλεπα κατευθείαν τα αρχεία του κινητού και μπορούσα να κάνω ότι μεταφορά ήθελα.

Τώρα που μπορώ να βρω αυτήν την IP;

Η "περιοχή δικτύου" μου βγάζει για σύνδεση το desktop αλλά θέλει λέει κωδικό. Έχω κωδικό όταν ανοίγω τα windows, τον βάζω μαζί με το αντίστοιχο username αλλά μου λέει ότι η σύνδεση απέτυχε.

Κάτι πιο εύκολο, όπως η διαδικασία που έκανα με το Lenovo υπάρχει;

Ευχαριστώ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.airmore&hl=en_US

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια βδομάδα συμβίωσης με το κινητό μπορώ να πω ότι, το δακτυλικό αποτύπωμα είναι αστραπιαίο, με τις φωτογραφίες και video δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα ΑΛΛΑ η selfie είναι χάλια, το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο, η μπαταρία είναι ικανοποιητική, στην έντονη ηλιοφάνεια δεν είδα στην ευκρίνεια της οθόνης και τρομερή διαφορά από το S6, επίσης τα ηχεία είτε για κλήσεις είτε για μουσική για τα δικά μου δεδομένα είναι μια χαρά.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος

 

Εδώ μπορείτε να βρείτε όλο το User Guide της συσκευής

https://consumer.huawei.com/gr/support/phones/mate10-pro/

 

Υ.Γ.1. Ξέχασα να γράψω. Μου τη δίνει που δεν έχει 3.5mm Jack για τα handsfree που έχω αλλά που επίσης έχει άλλη υποδοχή για τη φόρτιση ( από τις προηγούμενες συσκευές που είχα ). Μέχρι τώρα είχα ένα καλώδιο στο σπίτι, ένα στη δουλειά, ένα στο αμάξι. Τέσπα θα βρεθεί η λύση.

Υ.Γ. 2. Για τη συγχώνευση των επαφών δε βρήκα κάτι και δούλεψε η κλασική χειροκίνητη έκδοση :lol::lol:

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Αν από το s6 στο mate βρίσκεις την μπαταρία του απλά "ικανοποιητική", τότε στο s6 θα πρέπει να ήσουν συνεχώς με ένα power bank στο χέρι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ. Πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή. Μετά την σάρωση του QR συνδέθηκε αστραπιαία.

Να ρωτήσω όμως κάτι. Όλα αυτά γίνονται μέσω δικού τους, ενδιάμεσου δρομολογητή; Για λόγους ασφαλείας ρωτάω. Αυτό που είχα στο Lenovo μου φαινόταν πιο άμεσο.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Αν από το s6 στο mate βρίσκεις την μπαταρία του απλά "ικανοποιητική", τότε στο s6 θα πρέπει να ήσουν συνεχώς με ένα power bank στο χέρι!

 

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχω πάθει ένα ψυχολογικό τον τελευταίο χρόνο, για να καταλάβεις σήμερα το πρωί ήταν να λείψω για 3 ώρες. Το τηλέφωνο ήταν στο 50%+. Ε το φόρτισα λίγο για να είμαι σίγουρος. Αν δεν το φόρτιζα μπορεί από το 50 να πήγαινε στο 20,30,10 δεν ξέρω. Είναι πολύ μικρό το διάστημα που το έχω και ακόμα δεν έχω καταλάβει την αυτονομία του. Πάντως από τις 9.30 το πρωί που ήταν στο 90% περίπου, τώρα είναι στο 67% !!! χωρίς ομως να το έχω δουλέψει αρκετά είναι η αλήθεια. Άλλοι φίλοι θα έχουν καλύτερη άποψη. Πάντως το S6 με δική μου χρήση ( κλήσεις, internet, λίγο social ) για πάνω από 2 χρόνια μου έβγαζε όλη τη μέρα.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο αντάπτορα που να μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα ακουστικά αλλά και να φορτίζει το κινητό ταυτόχρονα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Πολύ καλή και εύχρηστη εφαρμογή. Μετά την σάρωση του QR συνδέθηκε αστραπιαία.

Να ρωτήσω όμως κάτι. Όλα αυτά γίνονται μέσω δικού τους, ενδιάμεσου δρομολογητή; Για λόγους ασφαλείας ρωτάω. Αυτό που είχα στο Lenovo μου φαινόταν πιο άμεσο.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Μέσω δικού τους δρομολογητή δεν γίνεται γιατί τότε η ταχύτητα μεταφοράς θα ήταν ανάλογη με την ταχύτητα upload της σύνδεσης σου.

Εγω το προτείνω γιατί είναι απλό κι εύχρηστο σε σχέση με το sharing των Windows που σήμερα δουλεύει κι αύριο όχι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει την περιεργη συνηθεια οπως εχει αναφερθει και πιο παλια να εχει πολυ καλυτερη αυτονομια οταν ειναι υψηλα η μπαταρια αρα να το αφηνετε να φορτισει μεχρι 100%.

 

Ειδικα απο 100% μεχρι περιπου 85-90% πεφτει ΠΑΡΑ πολυ δυσκολα.

 

Το σημαντικοτερο καλο που εχει η μπαταρια του ειναι οτι δεν θα σε κρεμασει μεσα στην ημερα το κινητο.

 

Και η φωτογραφικη του δεν ειναι η καλυτερη της αγορας προφανως,αλλα και αυτη οταν χρειαστει να βγαλει καποιος φωτογραφια δεν θα απογοητευσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν είδα στην ευκρίνεια της οθόνης και τρομερή διαφορά από το S6,

 

Αν εισαι απο galaxy s6/s7 μονο αν πας στις κορυφαιες amoled της αγορας θα δεις διαφορα κυριως στην φωτεινοτητα.

 

Η οθονη του mate 10 pro συγκεκριμενα ειναι απλα μια καλη/τιμια amoled οθονη τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο αντάπτορα που να μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα ακουστικά αλλά και να φορτίζει το κινητό ταυτόχρονα;

 

Αγορασε bluetooth headphones και ησυχασες.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τα bluetooth earphones υπάρχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας;; Ή είναι μικρή η διαφορά;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά με τα bluetooth earphones υπάρχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας;; Ή είναι μικρή η διαφορά;;;

 

Δεν θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωση.
Εγώ νομίζω θα δεις προς το καλύτερο γιατί η κατανάλωση μεταφοράς του ήχου είναι μικρότερη από την κατανάλωση του ηχείου της συσκευής.

Προσωπικά, αυτό έχω διαπίστωση σε διάφορες συσκευές τα τελευταία χρόνια που χρησιμοποιώ διάφορες συσκευές.

Μπορεί να είναι και ψυχολογικό

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε bluetooth headphones και ησυχασες.

 

Δε διαφωνώ. Έχεις να προτείνεις κάτι; Δυνατό ήχο και διάρκεια μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Για Ευρώπη και συγκεκριμένα Σερβία, το είδα σε σχόλιο στο Xda δεν ξέρω αν ισχύει.

Official update

1. Mate10 Pro Single SIM -> 14.12.2018

2. Mate10 Pro Dual SIM -> 14.12.2018

3. P20 Single SIM -> 21.12.2018

4. P20 Dual SIM -> 21.12.2018

5. P20 Pro Single SIM -> 22.12.2018

6. P20 Pro Dual SIM -> 22.12.2018

 

From Huawei forum Serbia

https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/android-pie-mate-10-pro-t3850130/page2

Link to comment
Share on other sites

Για Ευρώπη και συγκεκριμένα Σερβία, το είδα σε σχόλιο στο Xda δεν ξέρω αν ισχύει.

Official update

1. Mate10 Pro Single SIM -> 14.12.2018

2. Mate10 Pro Dual SIM -> 14.12.2018

3. P20 Single SIM -> 21.12.2018

4. P20 Dual SIM -> 21.12.2018

5. P20 Pro Single SIM -> 22.12.2018

6. P20 Pro Dual SIM -> 22.12.2018

 

From Huawei forum Serbia

https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/android-pie-mate-10-pro-t3850130/page2

 

Μπορεί να είναι και αληθινό.. Το 22 για το p20 pro το έχουν ξανααναφερει στο xda..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να άρχισε η global αναβάθμιση στο android 9 για το p20 οπότε λογικά θα αρχίσει και για μας σύντομα...ελπίζω

 

Πού το είδες?

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες?

https://huawei.hdblog.it/2018/11/19/huawei-p20-android-pie-aggiornamento/[/url]

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://huawei.hdblog.it/2018/11/19/huawei-p20-android-pie-aggiornamento/

Άκυρο το προηγούμενο

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ. Έχεις να προτείνεις κάτι; Δυνατό ήχο και διάρκεια μπαταρίας;

 

εγω εχω τα Razer Hammerhead νομιζω απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν αλλα κοστιζουν και στα 90 ευρω περιπου.Ηχος σουπερ αλλα και 8 ωρες μπαταρια.ειναι in ear ....

για on ear θα αγοραζα της JBL ... τα οποια ειναι εξισου ακριβα...

Αν εισαι τυπος της μουσικης νομιζω οτι αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Αναρωτιομουν αν το περιμετρικό αλουμινένιο πλαίσιο αλλάζετε! Γνωρίζει κανείς;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω αν κρίνω από εδώ --->>

Αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις στο σέρβις! Να φανταστώ σου έπεσε και έχει σημάδια?:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...