Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δύο μέρες στο service τέλος καλά όλα καλά....

 

Άλλαξαν το touch της οθόνης την καλωδιοταινία της φόρτισης κ του ριξανε κ μια εβδομάδα....

 

Ούτε λόγος για πρόβλημα υγρασίας....

 

Οπότε μπορείτε να το βουτάτε άφοβα. Πάντως εγώ θα του μειώσω τα μακροβουτια κ αν κάνει κάποιο ξέπλυμα με γλυκό νερό....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραιος!Πολυ καλα νεα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

Έχε υπόψιν κιόλας οτι τα LG χάνουν πολύ γρήγορα την αξία τους. Μόνον η σειρα V, κρατάει κάπως!

 

Τέλος και απο μένα το off topic, πίσω στο θέμα μας.

 

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν γνωρίζει κάποιος φίλος πως γίνεται να έχω ταυτόχρονα και 2.4g και 5g wlan στον συγκεκριμένο ρουτερ βοηθήσει.

Ενω στα help topics λέει οτι μπορείς να έχεις μαζί και τις δύο μπάντες, δεν δίνει την δυνατότητα. Τουλάχιστον απ' ότι βλέπω, εγώ. Η επιλογή για ενεργοποίηση της κάθε μιας δουλεύει σαν ρόκερ. Τικαροντας την μια, απενεργοποιεί την άλλη.

 

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

στο δικο μου που ειναι το καινουριο speedport plus γινεται μια χαρα.μηπως να απενεργοποιησεις το band steering και να ξαναδοκιμασεις.αν δεν γινει καντου ενα ρεσετ η καλεσε την κοσμοτε να τους πεις το προβλημα για σου στειλουν το καινουριο.απ οσο ξερω εχουν ιδια μενου

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες στο service τέλος καλά όλα καλά....

 

Άλλαξαν το touch της οθόνης την καλωδιοταινία της φόρτισης κ του ριξανε κ μια εβδομάδα....

 

Ούτε λόγος για πρόβλημα υγρασίας....

 

Οπότε μπορείτε να το βουτάτε άφοβα. Πάντως εγώ θα του μειώσω τα μακροβουτια κ αν κάνει κάποιο ξέπλυμα με γλυκό νερό....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιος ο λόγος να δώσει κάποιος 800ε για κινητό και να το βάζει στο νερό υπάρχουν πολύ φθηνότερος επιλογές σε κάμερες που είναι για αυτό το λόγο και μικρότερο το κόστος αν πάθουν κάτι . Και τα κινητά τα κάνουν αδιάβροχα για να έχουν κάποια ανοχή στην υγρασία και τυχαίες πτώσεις σε νερό όχι για φωτογραφίες μέσα και μακροβούτια . Εδώ ρολόγια που είναι από παντού κλειστά μπορεί να πάρουν υγρασία όχι τα κινητά που έχουν τρύπες για usb ,Jack ,ηχεια ,ακουστικό. Δεν ξερό εγώ πονάω τα λεφτά μου και προσέχω πολύ τις συσκευές μου .Ο καθένας βεβαία πράττει όπως νομίζει .Δεν απευθύνομε σε σένα συγκεκριμένα άλλα σε όλους όσους κάνουν βουτιές τα κινητά τους .:):)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να δώσει κάποιος 800ε για κινητό και να το βάζει στο νερό υπάρχουν πολύ φθηνότερος επιλογές σε κάμερες που είναι για αυτό το λόγο και μικρότερο το κόστος αν πάθουν κάτι . Και τα κινητά τα κάνουν αδιάβροχα για να έχουν κάποια ανοχή στην υγρασία και τυχαίες πτώσεις σε νερό όχι για φωτογραφίες μέσα και μακροβούτια . Εδώ ρολόγια που είναι από παντού κλειστά μπορεί να πάρουν υγρασία όχι τα κινητά που έχουν τρύπες για usb ,Jack ,ηχεια ,ακουστικό. Δεν ξερό εγώ πονάω τα λεφτά μου και προσέχω πολύ τις συσκευές μου .Ο καθένας βεβαία πράττει όπως νομίζει .Δεν απευθύνομε σε σένα συγκεκριμένα άλλα σε όλους όσους κάνουν βουτιές τα κινητά τους .:):)
Γιατί θέλει καλή κάμερα για επαγγελματικό σκοπό στα social media...

 

Μεγάλη μπαταρία γιατί είναι πολλές ώρες εκτός....

 

Σχετικά δυνατό γιατί τρέχει πολλές εφαρμογές....

 

 

Γνωρίζει κανείς αν κατά την επισκευή αλλάζουν τα καπάκια? Είχα κάποιες μικρές γρατσουνιές που πλέον δεν υπάρχουν...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλει καλή κάμερα για επαγγελματικό σκοπό στα social media...

 

Μεγάλη μπαταρία γιατί είναι πολλές ώρες εκτός....

 

Σχετικά δυνατό γιατί τρέχει πολλές εφαρμογές....

 

 

Γνωρίζει κανείς αν κατά την επισκευή αλλάζουν τα καπάκια? Είχα κάποιες μικρές γρατσουνιές που πλέον δεν υπάρχουν...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ λέω γιατί να το βάζεις στο νερό όχι γιατί να θέλει κινητό .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω γιατί να το βάζεις στο νερό όχι γιατί να θέλει κινητό .
Γιατί η δουλειά μου είναι μέσα στο νερό....

 

Κ όταν έλεγα παραπάνω μακροβουτια ποτέ δεν το έχω βουτήξει όλο μέσα στο νερό. Περισσότερο πιτσιλισμα κ μερικές φορές που η θήκη δεν είχε κλείσει καλά κολυμπαγε σε ελάχιστο νερό για κάνα μισάωρο....

 

Από την στιγμή που είναι ip67 θα πρέπει να μπορείς να το βρέχεις κ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Γιατί να μην εκμεταλλευτείς αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η δουλειά μου είναι μέσα στο νερό....

 

Κ όταν έλεγα παραπάνω μακροβουτια ποτέ δεν το έχω βουτήξει όλο μέσα στο νερό. Περισσότερο πιτσιλισμα κ μερικές φορές που η θήκη δεν είχε κλείσει καλά κολυμπαγε σε ελάχιστο νερό για κάνα μισάωρο....

 

Από την στιγμή που είναι ip67 θα πρέπει να μπορείς να το βρέχεις κ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. ((((((Γιατί να μην εκμεταλλευτείς αυτό το χαρακτηριστικό;)))

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί αν πάρει νερό υγρασία και δεν το καλύψουν αδύνατο να ξανά πάρω τόσο ακριβό κινητό. Και ξανά λέω είναι αδιάβροχο για να σε γλυτώσει από κάποια κάποια δύσκολη στιγμή και όχι να γίνετε εσκεμμένα. Παράδειγμα σου πέφτει από το χέρι την τσέπη δεν παθαίνει κάτι εξωτερικά αλλά έχει αποκτήσει κάποιο κενό στο καπάκι μη ορατό η από την τούμπα κάποια ανοχή το ξέρεις όχι η έχει κάποια αστοχία . Ένταξη έτσι το βλέπω εγώ τώρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλει καλή κάμερα για επαγγελματικό σκοπό στα social media...

 

 

 

Γνωρίζει κανείς αν κατά την επισκευή αλλάζουν τα καπάκια? Είχα κάποιες μικρές γρατσουνιές που πλέον δεν υπάρχουν...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οθόνη, μπαταρία, πίσω καπάκι πάνε πακέτο. Έτσι τουλάχιστο μου είπαν προ εξαμήνου στην procordia(μιχαλακοπούλου).

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

............

 

Γνωρίζει κανείς αν κατά την επισκευή αλλάζουν τα καπάκια? Είχα κάποιες μικρές γρατσουνιές που πλέον δεν υπάρχουν...

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και δεν χαίρεσαι? Τέλεια σου 'κατσε, μια χαρά. Προσωπικά δεν το πίστευα με τίποτα.

Υπάρχουν αδιαβροχες θήκες, με κόστος ελάχιστα ευρώ. Ειδικά τώρα που ανοίχθηκε, εγώ με τίποτα δεν θα το βουτούσα έτσι χύμα.

Και πριν δηλαδή δεν θα το έκανα αλλά τώρα ένας λόγος παραπάνω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και δεν χαίρεσαι? Τέλεια σου 'κατσε, μια χαρά. Προσωπικά δεν το πίστευα με τίποτα.

Υπάρχουν αδιαβροχες θήκες, με κόστος ελάχιστα ευρώ. Ειδικά τώρα που ανοίχθηκε, εγώ με τίποτα δεν θα το βουτούσα έτσι χύμα.

Και πριν δηλαδή δεν θα το έκανα αλλά τώρα ένας λόγος παραπάνω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Αν χαίρομαι λέει....

 

Σήμερα που έλαβα το μήνυμα ότι επισκευάστηκε λέω δεν παίζει κάτι λάθος έχουν κάνει....

 

Θήκη έχω φτηνή βέβαια αλλά ούτε η κάμερα λειτουργεί καλά κ ας μην μιλήσω για το touch.....

 

Πάντως θα προσπαθήσω να είμαι προσεκτικοτερος μιας κ είναι κρίμα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό....

 

Το καλό σας το άφησα για το τέλος η συσκευή είναι αντικατάσταση από παλιό nexus 6p

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου θα το είχα σκισει το joker! :)

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Το καλό σας το άφησα για το τέλος η συσκευή είναι αντικατάσταση από παλιό nexus 6p

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσυ τιναξες το μαγαζι στον αερα να πουμε :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με γειες, με γειες! Καλοριζικο το εργαλείο!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες στο service τέλος καλά όλα καλά....

 

Άλλαξαν το touch της οθόνης την καλωδιοταινία της φόρτισης κ του ριξανε κ μια εβδομάδα....

 

Ούτε λόγος για πρόβλημα υγρασίας....

 

Οπότε μπορείτε να το βουτάτε άφοβα. Πάντως εγώ θα του μειώσω τα μακροβουτια κ αν κάνει κάποιο ξέπλυμα με γλυκό νερό....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο πήγε?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα... Ειμαι στην Aγγλια και εβαλα σαν 2η καρτα μια prepaid της Vodafone (και η ελληνικη vodafone ειναι).

Ενω μου εστειλαν τις ρυθμισεις δεν εχω καθολου data. Εχει κανεις καποια ιδεα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα... Ειμαι στην Aγγλια και εβαλα σαν 2η καρτα μια prepaid της Vodafone (και η ελληνικη vodafone ειναι).

Ενω μου εστειλαν τις ρυθμισεις δεν εχω καθολου data. Εχει κανεις καποια ιδεα τι γινεται?

Μπες σε ένα κατάστημα Vodafone εκεί να σου πούνε, είναι μακριά; ή δεν κατάλαβα εγώ;

Από την άλλη, εκεί το Roaming δεν είναι χωρίς χρέωση;

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ το face unlock και 2 μέρες τώρα το κινητό ξεκλειδώνει με οποιοδήποτε πρόσωπο αναγνωρίσει κι όχι μόνο με το δικό μου. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο περιστατικό? Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε ένα κατάστημα Vodafone εκεί να σου πούνε, είναι μακριά; ή δεν κατάλαβα εγώ;

Από την άλλη, εκεί το Roaming δεν είναι χωρίς χρέωση;

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

 

Πήγα σε κατάστημα, μου έβαλαν καινούρια κάρτα, λειτούργησε σαν μονοκαρτο και μόλις έβαλα και την Ελληνικη ξανά τα ίδια.

Για κάποιο λόγο σήμερα το πρωί είδα οτι είχα ιντερνετ τελικά, κοιτάω το APN και βλέπω οτι εχει επιλεγεί από μόνο του αυτο που είναι για συμβόλαιά ενώ εχω prepaid...

 

Τωρα δεν πειραζω τιποτα :) :wacko: :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για κάποιο λόγο τα γράμματα έγιναν πιο έντονα. Το έχει πάθει & κανένας άλλος? Γνωρίζει κανείς την λύση? 77d3fbf2c1992aa0589a3bb296d254e5.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη κοινότητα. Τώρα τελευταία αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με χαμένες κλήσεις. Έχω την εντύπωση ότι έχει ξανά αναφερθεί κάπου αλλά δεν είμαι σίγουρος. Έχω το δίκαρτο με 2 κάρτες Cosmote και wind. Ενώ το σήμα μου είναι πολύ καλό και γενικά δεν κλείνει η γραμμή όταν μιλάω, πολλές φορές με παίρνουν και δεν πιάνει με αποτέλεσμα να έρχεται sms και πολλές φορές με μεγάλη καθυστέρηση. Θα έλεγα ότι φταίει το δίκτυο αλλά μου το κάνει και με τις δύο εταιρείες κινητής και αυτό με μπερδεύει. Να πω ότι σαν πρώτη έχω την Cosmote σε 3g/2g και την wind σε 2g μόνιμα. Έχετε αντιληφθεί εσείς κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για κάποιο λόγο τα γράμματα έγιναν πιο έντονα. Το έχει πάθει & κανένας άλλος? Γνωρίζει κανείς την λύση? 77d3fbf2c1992aa0589a3bb296d254e5.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά στις ρυθμίσεις προβολής/οθόνης η στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας έχεις ενεργοποιήσει μια επιλογή για έντονο κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για κάποιο λόγο τα γράμματα έγιναν πιο έντονα. Το έχει πάθει & κανένας άλλος? Γνωρίζει κανείς την λύση? 77d3fbf2c1992aa0589a3bb296d254e5.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως ανέφερε και ο strange_thomas, στην προσβασιμότητα, απενεργοποίησε το κείμενο υψηλής αντίθεσης.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λογικά στις ρυθμίσεις προβολής/οθόνης η στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας έχεις ενεργοποιήσει μια επιλογή για έντονο κείμενο.
Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν. Το παράξενο βέβαια είναι ότι δεν το ενεργοποίησα εγώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αξιώθηκα και ενεργοποίησα στο κινητό μας το wificall σε κάρτα cosmote. Δηλώνω αρχικά εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κλήσεων, τόσο σε καθαρότητα όσο και σε ταχύτητα.

Θα το δουλέψω όμως να δω και σε βάθος χρόνου αν λειτουργεί εξίσου απρόσκοπτα.

Κάποιος που έχει εμπειρία χρήσης (περισσότερη της μίας μέρας που έχω εγώ :p), θα εκτιμούσα ένα feedback.Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αξιώθηκα και ενεργοποίησα στο κινητό μας το wificall σε κάρτα cosmote. Δηλώνω αρχικά εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κλήσεων, τόσο σε καθαρότητα όσο και σε ταχύτητα.

Θα το δουλέψω όμως να δω και σε βάθος χρόνου αν λειτουργεί εξίσου απρόσκοπτα.

Κάποιος που έχει εμπειρία χρήσης (περισσότερη της μίας μέρας που έχω εγώ :p), θα εκτιμούσα ένα feedback.Ευχαριστώ.

Κάνει αυτό που λέει και μάλιστα απρόσκοπτα. Έχεις παράλληλα χαμηλότερη κατανάλωση στη μπαταρία και μπορείς να έχεις επικοινωνία και σε μέρη όπου δεν υπάρχει σήμα από το δίκτυο κινητής αρκεί βέβαια να έχεις συνδεθεί σε οποιοδήποτε WiFi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...