Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι υπερευχαριστημενος από την συσκευή ειδικά με την 8.1 που θα πάρουμε πολλά καλούδια,960fps slow Motion κτλ.

Έβαλα αγγελία και είχα πολλές προτάσεις για ανταλλαγή και για πωληση αλλά δεν με τραβάει κάτι..

Σκεφτόμουν p20 pro η s9+ αλλά δεν πιστεύω να αξίζει η μεταφορά και η χρηματική διαφορά..

Εσείς τι λέτε?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί σύνδεσα το κινητό με το p10 lite μέσω USB otg συνδεμένο στο παλιό... Και φόρτιζε το mate ... Για την αντίστροφη διαδικασία θέλει USB otg type c?

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην έχεις θέμα. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το πήρες από την στιγμή που ήταν στραπατσαρισμενο το κουτί, γιατί δεν ζήτησες κάποιο άλλο να σου δώσουν? Λεφτά έδωσες & μάλιστα πολλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρασα από το επίσημο service στην μιχαλακοπουλου.

 

Μου είπαν ότι ο όντως τώρα τελευταία έρχονται κουτιά με αυτόν τον τρόπο συσκευασίας.

 

Τσέκαραν imei, κινητό και εγγύηση. όλα καλά ευτυχώς

 

Καμία αδιάβροχη θήκη για την θάλασσα χρησιμοποιεί κανείς; και κανένα καλό tempered glass ;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

 

Σημειωση οτι οταν η μπαταρια ειναι σε υψηλα επιπεδα φορτισης ειναι και πιο ασταθες με κινδυνο να εκραγει και γι'αυτο τον λογο το ιδιο το mate 10 pro οταν φτασει στο 90% αναβει πρασινο λαμπακι και στο menu μπαταριας το 90% το θεωρει πληρη φορτιση.

Ο καθενας βεβαια το φορτιζει και το μεταχειριζεται οπως θελει αλλα το ορθο ειναι να μην το αφηνεις να αποφορτιζεται πληρως και να μην του κανεις πληρη φορτιση.

 

Για να επανέλθω στο θέμα της μπαταρίας , μιας και κάνουμε όμορφη και πολιτισμένη συζήτηση, οι περισσότεροι από εμάς ανεβάζουμε screenshot με την διάρκεια της μπαταρίας εντός της ημέρας...Κανένας μας δεν έχει ανεβάσει κάποιο στοιχείο ότι η μπαταρία του κράτησε 3 ή 4 χρόνια!!!!

Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω οι περισσότεροι από εμάς δεν προλαβενουμε να δούμε την διάρκεια ζωής της μπαταρίας παρά μόνο την διάρκεια χρησης όσο καιρό κρατάμε την συσκευή...Οπότε για εμένα η καλύτερη συμβουλή για φόρτιση είναι να χρησιμοποιούμε πάντα γνήσιους φορτιστές και καλώδια...και να μην χρησιμοποιούμε το κινητό κατά την διάρκεια της φόρτισης , αν δεν υπάρχει ανάγκη...

Τώρα εάν θα φορτισει στο 100% ή στο 90% είναι ανάλογο με το τι χρήση θέλουμε να κάνουμε στην διάρκεια της μέρας...Γιατί αν πούμε ότι κάνουμε την ίδια χρήση και εγώ με 100%φορτισμενο το βράδυ γυρνάω σπίτι με 20%υπολοιπο , τότε είναι σίγουρο ότι κάποιος που το φόρτισε μέχρι το 80% θα χρειαστεί κάνα φόρτιση πριν τελειώσει η μέρα...

Μελέτες σίγουρα υπάρχουν πολλές...Τεχνικά αποδεδειγμένο δεν είναι τίποτα...

Μιλάμε πλέον για τεχνολογία του 2017 και όχι για του 2010...

Και πλέον οι "έξυπνες " συσκευές έχουν τους τρόπους ασφαλείας από υπερθερμανσεις είτε στα χαμηλά επίπεδα....είτε στα υψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στο θέμα της μπαταρίας , μιας και κάνουμε όμορφη και πολιτισμένη συζήτηση, οι περισσότεροι από εμάς ανεβάζουμε screenshot με την διάρκεια της μπαταρίας εντός της ημέρας...Κανένας μας δεν έχει ανεβάσει κάποιο στοιχείο ότι η μπαταρία του κράτησε 3 ή 4 χρόνια!!!!

Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω οι περισσότεροι από εμάς δεν προλαβενουμε να δούμε την διάρκεια ζωής της μπαταρίας παρά μόνο την διάρκεια χρησης όσο καιρό κρατάμε την συσκευή...Οπότε για εμένα η καλύτερη συμβουλή για φόρτιση είναι να χρησιμοποιούμε πάντα γνήσιους φορτιστές και καλώδια...και να μην χρησιμοποιούμε το κινητό κατά την διάρκεια της φόρτισης , αν δεν υπάρχει ανάγκη...

Τώρα εάν θα φορτισει στο 100% ή στο 90% είναι ανάλογο με το τι χρήση θέλουμε να κάνουμε στην διάρκεια της μέρας...Γιατί αν πούμε ότι κάνουμε την ίδια χρήση και εγώ με 100%φορτισμενο το βράδυ γυρνάω σπίτι με 20%υπολοιπο , τότε είναι σίγουρο ότι κάποιος που το φόρτισε μέχρι το 80% θα χρειαστεί κάνα φόρτιση πριν τελειώσει η μέρα...

Μελέτες σίγουρα υπάρχουν πολλές...Τεχνικά αποδεδειγμένο δεν είναι τίποτα...

Μιλάμε πλέον για τεχνολογία του 2017 και όχι για του 2010...

Και πλέον οι "έξυπνες " συσκευές έχουν τους τρόπους ασφαλείας από υπερθερμανσεις είτε στα χαμηλά επίπεδα....είτε στα υψηλά...

 

Υπαρχουν ομως ανθρωποι οι οποιοι αγοραζουν μια συσκευη και θελουν να τουσ κρατησει παραπανω απο 2 χρονια για διαφορους λογους. Οπως υπαρχουν ανθρωποι που αλλαζου αυτοκινητο καθε 5 χρονια και αλλοι καθε 15 χρονια, αλλοι αγοραζουν νεο υπολογιστη καθε χρονο αλλοι καθε 5 χρονια. Αυτοι που θελουν να τους κρατησει αυτο που αγορασαν κοιτουν πως να επεκτηνουν την διαρκεια ζωης του. Στα κινητα αυτο που μειωνει δραστικα την διαρκεια ειναι η μπαταρια οποτε κοιτουν πως να την μεταχειριστουν καλυτερα. Αυτοι που αλλαζουν κινητο καθε 2 χρονια δεν τους ενδιαφερει. Αν διαβασες το αρθρο σου λεει για εργαστηριακα tests που εκαναν σε μπαταριες οποτε ειναι τεχνικα αποδεδειγμενο. Οπως ειπα ο καθενας το μεταχειριζεραι οπως θελει και κανενας δεν του επιβαλει ποτε να το φορτισει και ποσο αλλα μην λεμε οτι ειναι το ιδιο να το φορτισεις μεχρι το 100 με το να το φορτισεις μεχρι το 80. Μεχρι και προγραμματα τυπου AccuBattery σου εχουν σαν default το 80%. Τεσπα δεν υπαρχει λογος να διαφωνουμε αλλο ο καθενας εχει την δικη του αποψη και γενικα το θεμα ειναι offtopic.

 

Παιδιά είμαι υπερευχαριστημενος από την συσκευή ειδικά με την 8.1 που θα πάρουμε πολλά καλούδια,960fps slow Motion κτλ.

Έβαλα αγγελία και είχα πολλές προτάσεις για ανταλλαγή και για πωληση αλλά δεν με τραβάει κάτι..

Σκεφτόμουν p20 pro η s9+ αλλά δεν πιστεύω να αξίζει η μεταφορά και η χρηματική διαφορά..

Εσείς τι λέτε?

 

Mate the 10 pro be with you

Το P20 Pro περα απο την camera δεν πιστευω να αξιζει, τωρα το S9+ πας σε νεοτερο SOC με καλυτερη αποδοση. Βεβαια αναλογα την διαφορα που θα πρεπει να δωσεις, αν ειναι 50 ευρω τοτε αξιζει αλλα αν ειναι καμια 200 τοτε φυσικα οχι.

Πέρασα από το επίσημο service στην μιχαλακοπουλου.

 

Μου είπαν ότι ο όντως τώρα τελευταία έρχονται κουτιά με αυτόν τον τρόπο συσκευασίας.

 

Τσέκαραν imei, κινητό και εγγύηση. όλα καλά ευτυχώς

 

Καμία αδιάβροχη θήκη για την θάλασσα χρησιμοποιεί κανείς; και κανένα καλό tempered glass ;

 

Ευχαριστώ!

Αφου εχεις εγγυηση ολα μια χαρα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη πιστευετε αξιζει η εχει παλιωσει.

Επισης θα ηθελα να φωτισετε σχετικα με την αξιοπιστια των καταστηματων του <μπεστπραιζ>

Αφοβα

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρία ενα προβλημα μου κάνει τις τελευταιες μερες.Το κινητο το χα πάντα με τις ιδιες εφαρμογές.Δεν εχω αλλάξει κάτι.Το βραδυ οταν το εβαζα σε λειτουργεια πτησης ,το πρωί είχε χασει απο 0-1%μπαταριας μονο.τωρα κατεβαινει 6 με 8% και γενικα η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρηγορα,ενω πριν δυο εβδομάδες δε τελείωνε με τίποτα.ξέρετε τι μπορεί να είναι?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρία ενα προβλημα μου κάνει τις τελευταιες μερες.Το κινητο το χα πάντα με τις ιδιες εφαρμογές.Δεν εχω αλλάξει κάτι.Το βραδυ οταν το εβαζα σε λειτουργεια πτησης ,το πρωί είχε χασει απο 0-1%μπαταριας μονο.τωρα κατεβαινει 6 με 8% και γενικα η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρηγορα,ενω πριν δυο εβδομάδες δε τελείωνε με τίποτα.ξέρετε τι μπορεί να είναι?
Έκανες αναβαθμίσεις;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρία ενα προβλημα μου κάνει τις τελευταιες μερες.Το κινητο το χα πάντα με τις ιδιες εφαρμογές.Δεν εχω αλλάξει κάτι.Το βραδυ οταν το εβαζα σε λειτουργεια πτησης ,το πρωί είχε χασει απο 0-1%μπαταριας μονο.τωρα κατεβαινει 6 με 8% και γενικα η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρηγορα,ενω πριν δυο εβδομάδες δε τελείωνε με τίποτα.ξέρετε τι μπορεί να είναι?
Εγώ με ότι μπαταρία το αφήνω το βράδυ με αυτή το βρίσκω το πρωί χωρίς fly mode. Η συσκευή κάνει πολύ καλή διαχείριση, δεν χρειάζεται fly mode για οικονομία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ότι μπαταρία το αφήνω το βράδυ με αυτή το βρίσκω το πρωί χωρίς fly mode. Η συσκευή κάνει πολύ καλή διαχείριση, δεν χρειάζεται fly mode για οικονομία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την πτηση την εχω για να μη με ενοχλουν.Αρα λοιπον καταληγουμε οτι κατι παιζει στο δικό μου

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι.περασα την τελευταια .Και τωρα που το λες λιγο μετα απο αυτο η μπαταρία επεσε
Άποψη μου, αν δεν βαριέσαι, κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και παρατήρησε το.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου, αν δεν βαριέσαι, κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και παρατήρησε το.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

 

μαλλον θα το κανω γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε στα καλα καθουμενα

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ότι μπαταρία το αφήνω το βράδυ με αυτή το βρίσκω το πρωί χωρίς fly mode. Η συσκευή κάνει πολύ καλή διαχείριση, δεν χρειάζεται fly mode για οικονομία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς αφήνεις την μπαταρία με 100% και την βρίσκεις πάλι 100% γιατί σε οποιαδήποτε άλλο ποσοστό δεν ισχύει αυτό που γράφεις, έχει drain η συσκευή και οποιαδήποτε συσκευή με emui

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάδο απορριμμάτων το κινητό? Γιατί όταν διαγραφεί αρχείο λέει ότι πάει σε φάκελο και θα διαγραφεί οριστικά σε 30 μέρες. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Γιατί διέγραψα σημαντικό μου αρχείο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τις τελευταίες δύο μέρες δοκίμασα την αντοχή της μπαταρίας χωρίς να ενεργοποιώ τα δεδομένα μόνο WiFi. Όλα τα υπόλοιπα φυσικά ανοιχτά. (Τοποθεσία, wi-fi και όλες τις εφαρμογές στην αυτόματη διαχείριση). Λοιπόν η μπαταρία δεν λέει να τελειώσει με τίποτα. Εκεί που την ίδια στιγμή το απόγευμα ήμουν στο 40% μέσον όρο τώρα ήτανε 65%. Με λίγα λόγια (το ξέρετε δηλαδή) τα δεδομένα τρώνε πολύ μπαταρία. Εγώ βέβαια θα συνεχίσω να έχω τα δεδομένα συνέχεια ανοιχτά διότι θέλω να μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις στην ώρα τους αλλά εάν κάποια στιγμή χρειαστώ μεγάλη διάρκεια ζωής στην μπαταρία απλά θα κλείσω τα δεδομένα τίποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάδο απορριμμάτων το κινητό? Γιατί όταν διαγραφεί αρχείο λέει ότι πάει σε φάκελο και θα διαγραφεί οριστικά σε 30 μέρες. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Γιατί διέγραψα σημαντικό μου αρχείο. Ευχαριστώ.

 

Αν μπεις στην εφαρμογή "Συλλογή" του κινητού και επιλέξεις εμφάνιση Άλμπουμ,είναι ο τελευταίος κάτω κάτω φάκελος που εμφανίζεται ως "Διαγράφηκε πρόσφατα".

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που μερικοί είστε απόλυτοι. Όλα είναι έτσι και όλα έχουν εκείνο!

 

@PapaDarxon, έχεις δει τον loader του Β145? Τι είναι? 01 ή 02?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που μερικοί είστε απόλυτοι. Όλα είναι έτσι και όλα έχουν εκείνο!

 

@PapaDarxon, έχεις δει τον loader του Β145? Τι είναι? 01 ή 02?

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro.

 

146-147-148 (nonSP1) ειναι 02 ολοι οι αλλοι μαζι με τον 148SP1 ειναι 01. Αυτα για το C432 παντα. Ειχα κατεβασει την 152 του P20 pro που βγηκε με την GPU TURBO που πιστευω πρεπει να ειναι τελικη γιατι εχει μεχρι στο "Πληροφοριες για το τηλεφωνο" την αναφορα GPU TURBO αλλα εκανε τα δικα του ο Firefox και σβηστηκε το αρχειο και βαρεθηκα να ξανακατεβασω 2GB. Αυριο λεω να το κατεβασω και να check να δω τι εκδοση εχει εκεινο.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/update-clt-l29c432b152-t3821800

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος κάτοχος να ενημερώσει αν υποστηρίζει dual LTE? Δηλαδή να υποστηρίζει συνδεσιμότητα 4g και στις 2 κάρτες SIM ταυτόχρονα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

146-147-148 (nonSP1) ειναι 02 ολοι οι αλλοι μαζι με τον 148SP1 ειναι 01. Αυτα για το C432 παντα. Ειχα κατεβασει την 152 του P20 pro που βγηκε με την GPU TURBO που πιστευω πρεπει να ειναι τελικη γιατι εχει μεχρι στο "Πληροφοριες για το τηλεφωνο" την αναφορα GPU TURBO αλλα εκανε τα δικα του ο Firefox και σβηστηκε το αρχειο και βαρεθηκα να ξανακατεβασω 2GB. Αυριο λεω να το κατεβασω και να check να δω τι εκδοση εχει εκεινο.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/update-clt-l29c432b152-t3821800

Θενκς.

Όποτε B145 <> B148SP1

Για να δούμε όμως ποια θα γίνει signed.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι υπερευχαριστημενος από την συσκευή ειδικά με την 8.1 που θα πάρουμε πολλά καλούδια,960fps slow Motion κτλ.

Έβαλα αγγελία και είχα πολλές προτάσεις για ανταλλαγή και για πωληση αλλά δεν με τραβάει κάτι..

Σκεφτόμουν p20 pro η s9+ αλλά δεν πιστεύω να αξίζει η μεταφορά και η χρηματική διαφορά..

Εσείς τι λέτε?

 

Mate the 10 pro be with you

 

S9+ χαλαρα...καλυτερο σε ολα και προπαντως σε καμερα

Link to comment
Share on other sites

S9+ χαλαρα...καλυτερο σε ολα και προπαντως σε καμερα
Ναι το αφήνεις το βράδυ με 80% και το πρωί έχεις 60%.Καμερα δεν ξέρω αλλά μετά από πολλά κινητά που άλλαξα την καλύτερη μπαταρία την είχα με Huawei mate 9 και τώρα 10pro και σε δοκιμή διαφορά xiaomi. Όλα τα άλλα και με την προσωπική μου χρήση είχαν άθλια μπαταρία. Με αυτό φορτίζω στο αμάξι για 30 λεπτά κάθε πρωί έως 80% και ξανά σε 24ωρες. Με ότι άλλο είχα ολονύχτια φόρτιση το πρωί 100% και 18:00 το απόγευμα 15%.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αφήνεις το βράδυ με 80% και το πρωί έχεις 60%.Καμερα δεν ξέρω αλλά μετά από πολλά κινητά που άλλαξα την καλύτερη μπαταρία την είχα με Huawei mate 9 και τώρα 10pro και σε δοκιμή διαφορά xiaomi. Όλα τα άλλα και με την προσωπική μου χρήση είχαν άθλια μπαταρία. Με αυτό φορτίζω στο αμάξι για 30 λεπτά κάθε πρωί έως 80% και ξανά σε 24ωρες. Με ότι άλλο είχα ολονύχτια φόρτιση το πρωί 100% και 18:00 το απόγευμα 15%.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω κανείς λάθος είχα το s8 plus και 3 φορές το mate 10 pro κατηγορηματικά το s8 plus ήταν καλύτερο στο stand by και η απόδοση της μπαταρίας δεν ήταν μακριά,s9 plus δεν είχα αλλά δεν νομίζω να είναι χειρότερο στη μπαταρία από το s8 plus,για το mate 9 απλά επειδή το είχα πέρσι τέτοια εποχή στις διακοπές απλά απογοητευτικά ας πούμε τώρα που έχω redmi note 5 ότι η αυτονομία μου με 4g τέρμα φωτεινότητα και WiFi share είναι διπλάσια από το mate,για μένα πρέπει η Huawei να διορθώσει το software, έχει κάνει άλματα στη κάμερα και στη ποιότητα κατασκευής που είναι κρίμα με ένα άθλιο πραγματικά software να μην πλησιάσει την κορυφή που τις ανοίκει λόγο hardware

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αφήνεις το βράδυ με 80% και το πρωί έχεις 60%.Καμερα δεν ξέρω αλλά μετά από πολλά κινητά που άλλαξα την καλύτερη μπαταρία την είχα με Huawei mate 9 και τώρα 10pro και σε δοκιμή διαφορά xiaomi. Όλα τα άλλα και με την προσωπική μου χρήση είχαν άθλια μπαταρία. Με αυτό φορτίζω στο αμάξι για 30 λεπτά κάθε πρωί έως 80% και ξανά σε 24ωρες. Με ότι άλλο είχα ολονύχτια φόρτιση το πρωί 100% και 18:00 το απόγευμα 15%.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μην ασχολείσαι φίλε μου απλα για να κατακρίνει την συσκευή μας γράφει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...