Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια η selfie γιατι βγαζει τοσο ασπρα τα προσωπα;κανω κατι λαθος εγω;υπαρχει καποια ρυθμιση να το διορθωνει;

 

Εχω κατεβασει μια εκδοση gcam και στην σελφι βγαζει πολυ πιο ωραια φωτο.Δεν ασπριζει τοσο πολυ ουτε κανει τα προσωπα λες κ ειναι μακιγιαρισμενα. Μονο εκει ομως. Στα αλλα modes δεν εχει διαφορα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω φιλε μου γιατι δε μαρεσει καθολου αυτη η ασπριλα.

non serviam το δοκιμασα αυτο με την ωραιοποιηση αλλα δεν κανει κατι.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούν.d308980539656b7e44c39b446048665b.jpg

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Είχα βρει αυτή τη ρύθμιση όταν πρωτοπήρα το κινητό. Τώρα δεν θυμάμαι που είναι αυτή η ρύθμιση. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πού βρίσκεται εάν δεν το γυρίσω στα αγγλικά;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει αυτή τη ρύθμιση όταν πρωτοπήρα το κινητό. Τώρα δεν θυμάμαι που είναι αυτή η ρύθμιση. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πού βρίσκεται εάν δεν το γυρίσω στα αγγλικά;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χάθηκε με το τελευταίο update... Με ψάξιμο που έκανα αυτές τις μέρες, η Huawei υποστηρίζει ότι είναι bug που θα λυθεί με επόμενο update...
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανέβασα το pοst ήταν όντως στα 599 ευρώ, τώρα από ότι είδα όλα τα καταστήματα πλήν του Πλαισίου αλλάξανε τις τιμές τους με αυτές των 799 ευρώ (οι αρχικές δηλαδή).

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

το πρωι το ειχαν 599 και μετα το εβαλαν 798.

Κι εκει που θα πουλαγαν κανα 2 κομματια στο συνολο της προωθητικης ενεργειας, τωρα δε θα πουλησουν τιποτα. Σοφη κινηση...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν το κάνει και σε εσάς; Όταν παίζει βίντεο στην εφαρμογή φέισμπουκ, τα κουμπιά συνεχίζουν και μένουν στην οθόνη. Υπάρχει λύση να κρύβονται όπως πρέπει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει μερικές μέρες και χρησιμοποιω το oneplus gestures.

Τρομερό και δουλεύει υποδείγματικα.

Εχω κρύψει μέσω adb και τα Software keys και όλα τζετ.

Έχει μερικά bugs αλλά πιστεύω θα διορθωθούν.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα η ενημέρωση, φάση έχει το face unlock.

 

Να δούμε η μπαταρία πως θα πάει. Αυτό που ρώτησε ένας φίλος πριν ότι μετά το 20 τις εκατό ότι πέφτει ραγδαία εγώ το παρατηρώ γενικά μετά το 50 τις εκατό από την αρχή που πήρα το κινητό. Μέχρι το 50 πέφτει πολύ αργά συνήθως φτάνω τις 4 περίπου ώρες οθόνη και από το 50 και κάτω το πολύ να βγάλει ακόμα 1μιση ώρα οθόνη.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει μια εκδοση gcam και στην σελφι βγαζει πολυ πιο ωραια φωτο.Δεν ασπριζει τοσο πολυ ουτε κανει τα προσωπα λες κ ειναι μακιγιαρισμενα. Μονο εκει ομως. Στα αλλα modes δεν εχει διαφορα

 

Για δωσε πληροφορίες σχετικά με την gcam

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα η ενημέρωση, φάση έχει το face unlock.

 

Να δούμε η μπαταρία πως θα πάει. Αυτό που ρώτησε ένας φίλος πριν ότι μετά το 20 τις εκατό ότι πέφτει ραγδαία εγώ το παρατηρώ γενικά μετά το 50 τις εκατό από την αρχή που πήρα το κινητό. Μέχρι το 50 πέφτει πολύ αργά συνήθως φτάνω τις 4 περίπου ώρες οθόνη και από το 50 και κάτω το πολύ να βγάλει ακόμα 1μιση ώρα οθόνη.

 

ΟΤΑ ή με FF?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το Hdr+ ουτε μπροστα ουτε πισω.Αδικος κοπος.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το Hdr+ ουτε μπροστα ουτε πισω.Αδικος κοπος.

 

Εγω μιλησα μονο για την σελφι, και εγραψα πιο πανω οτι στα αλλα modes δεν εχει διαφορα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα μονο για την σελφι, και εγραψα πιο πανω οτι στα αλλα modes δεν εχει διαφορα

 

Nαι ετσι απλα και με την μαμα καμερα αμα κανεις ταπ καπου αλλου δεν θα βγει τοσο φωτεινη!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι ετσι απλα και με την μαμα καμερα αμα κανεις ταπ καπου αλλου δεν θα βγει τοσο φωτεινη!! :)
Δεν είναι μόνο η φωτεινότητα. Σε βγάζει λες κ είσαι ψεύτικος . Κ τα έχω κλείσει όλα ωραιοποίηση κ τετοια. Δοκίμασε την gcam και θα καταλάβεις . Έχει πιο ωραία λεπτομέρεια

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν και διαβασα για την αναβαθμιση 432 καποιες εντυπωσεις....δεν εβγαλα ακρη...εχουμε καμια βελτιωση ως προς κατι περαν του face unlock ?? απο μπαταρια ειμαστε στα ιδια η χειροτερα ??
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σβέλτο ναι. Αυτό είναι changelog από την κινεζική έκδοση ατό ff.

Οπως βλέπετε υπάρχει και το night mode από το p20

Αναμένουμε...! :) 7700063612736d15ca88400a39a3c00c.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

για όποιον έχει Garmin, πλέον φαίνεται να λειτουργεί άψογα η συνδεσιμότητα με τα Garmin Watches και το Garmin Connect app. Δεν γνωρίζω αν αυτό έγινε μετά απ το τελευταίο software update του Garmin Connect ή του firmware update του Mate 10, γιατί έγιναν σχεδόν την ίδια μέρα, οπότε δεν κατάφερα να ξεχωρίσω σε τι απ τα δύο οφείλεται η βελτίωση. Πάντως πλέον δείχνει να μην χάνει συνδεσιμότητα όπως πριν (πριν, παραπάνω απ την μισή μέρα ήταν εκτός σύνδεσης, έπρεπε κάθε φορά να ανοίγεις το Garmin Connect για να επανασυνδεθεί, ακόμα και ενώ το είχα σε manual Launch με τις 3 επιλογές ενεργοποιημένες)... Εύχομαι να οφείλεται στο update της Huawei μπας και δούμε καλύτερη διαχείριση στα background apps και όχι τόσο επιθετική όσο πριν...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη έκδοση είναι; Δεν είναι η 142;
Άλλη ναι. Είναι για το κινέζικο mate 10 pro.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πήραμε και εμείς αυτό το future της κάμερας;

 

Λογικα θα το παρουμε στο επομενο update τελη ιουνιου με μεσα ιουλιου ...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...