Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κάποια εφαρμογή πχ accubattery δεν μπορείτε να δείτε που οφείλετε η κατανάλωση;

Εγώ έχω συνηθίσει και βάζω πάντα flight mode το βράδυ.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνω τα τελευταία 2 χρόνια τίποτα από s7 edge, nexus 6p,mate 9,oneplus 3T,s8,s8 plus, Pixel xl, oneplus 5,oneplus 5T ακόμα και στον ύπνο αλλά τέτοιο πρόβλημα δεν έχω ξαναδεί,έχει θέματα η συσκευή που πρέπει να λυθούν και πιστεύω ότι για τα πιο πολλά φταει το παιδικό emui

 

Έβαλα την κάρτα της Vodafone και έβγαλε το update

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαγγέλη ,βάλε το update από το firmware finder πλέον το επιτρέπει το έβαλα χθες γιατί και γω με cosmote ειμαι και βαρέθηκα να περιμένω

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα από 100% δεν πέφτει είναι placebo δοκίμασε να το αφήσεις σε άλλο ποσοστό και τότε θα δεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή με τη χρήση που κάνω βγάζω πάντα 2 μέρες έχω δει από 1 έως 4% ποτέ μεγαλύτερη κατανάλωση εδώ και 2 μήνες που το έχω. Μάλλον κάτι σου τρώει μπαταρία. Επίσης εδώ και 2 φορτίσεις μετά το update όλο το βράδυ μόνο 1% χάνει.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που παρατήρησα ότι μετά το update ελευθερώθηκαν περίπου 9 γίγα και είναι από το υλικολογισμικό ?Δηλαδή το υλικολογισμικό από 16,76 γίγα μετά το update πήγε 8,34.

Ε λοιπόν ίσως και να μην είναι έτσι.Αν πάτε στην εφαρμογή διαχείριση συσκευής και κάνετε εκκαθάριση ,μετά την απαλοιφή θα δείτε

χρησιμοποιούνται ..... GB

συνολικός χώρος ...... GB αν κανετε την αφαίρεση θα βγει η συνολική χωρητικότητα προ update.Για παράδειγμα στις ρυθμισεις /αποθηκευτικός χώρος εμένα μου βγάζει 113 Gb αλλά στην εκκαθάριση και μετά την αφαίρεση 105 GB.

Πιο είναι το σωστό? οεο....

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ,βάλε το update από το firmware finder πλέον το επιτρέπει το έβαλα χθες γιατί και γω με cosmote ειμαι και βαρέθηκα να περιμένω

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Με την κάρτα της Vodafone το εμφάνισε και το πέρασα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή με τη χρήση που κάνω βγάζω πάντα 2 μέρες έχω δει από 1 έως 4% ποτέ μεγαλύτερη κατανάλωση εδώ και 2 μήνες που το έχω. Μάλλον κάτι σου τρώει μπαταρία. Επίσης εδώ και 2 φορτίσεις μετά το update όλο το βράδυ μόνο 1% χάνει.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Έκανα και factory reset μετά το update για να δούμε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με τα πλήκτρα πλοήγησης που στο γρήγορο πάτημα δεν πιάνει, κάντε το εξής ανεξάρτητα το ποια σειρά σας βολεύει βάλτε την αντίθετη, κάντε επανεκκίνηση και αλλάξτε σε αυτή που σας βολεύει, και βουαλα...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα δεν συνδέεται με το hicare μήπως επειδή έβγαλα την κάρτα της Vodafone

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα δεν συνδέεται με το hicare μήπως επειδή έβγαλα την κάρτα της Vodafone

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια μπαινει μια όχι!! ,Και προ update.Don't worry!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα δεν συνδέεται με το hicare μήπως επειδή έβγαλα την κάρτα της Vodafone

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι κάνει αυτή η εφαμογή;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με τα πλήκτρα πλοήγησης που στο γρήγορο πάτημα δεν πιάνει, κάντε το εξής ανεξάρτητα το ποια σειρά σας βολεύει βάλτε την αντίθετη, κάντε επανεκκίνηση και αλλάξτε σε αυτή που σας βολεύει, και βουαλα...

 

Αυτό βρήκα κι εγώ κατα λάθος 1-2 μέρες πριν, αλλά παρατήρησα ότι το πρωί που θα ξυπνήσω πάλι δεν πιάνει και κάνει τα ίδια.. Το βράδυ δεν το κλείνω το κινητό, απλά κλείνω το WiFi και δεδομένα και το αφήνω στο απλό 2g.. Ίσως επηρεάζει ότι πέφτει σε 'ύπνο' κι αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Απο battery πάμε μια χαρά πιστεύω και μετά το update κανένα πρόβλημα (επειδή είχα διαβάσει οτι κάποιοι είχαν πρόβλημα μετά το update). Λίγο η σελφοκαμερα με προβληματίζει σε βραδινές λήψεις.

Πάντως η συσκευή τα σπάει σε όλα!

Tip για βραδινές φωτο με την κανονική κάμερα βάλτε την νυχτερινή λήψη και αγοράστε κανένα τριποδακι να μένει σταθερή η συσκευή.. Το αποτέλεσμα είναι top...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα μια κάρτα vodafone παιδιά και ήρθε η αναβάθμιση επί τόπου..

Όποιος έχει και βιάζεται ας δοκιμάσει.

Μας τρολλαρει η cosmote;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνωμη που θα ρωτήσω , γιατί σίγουρα θα έχει ειπωθεί. Πως τα πάει στις φωτογραφίες και στο βίντεο σε σχέση με το s8. Μήπως είχε κάποιος και τα 2 ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναγράφω...

Δεν είναι μόνο θέμα παροχου... Είναι και θέμα σειράς που καθορίζεται μάλλον μέσω του ΙΜΕΙ..

Είχα Cosmote... Το γύρισα σε Vodafone και για πέντε μέρες δεν ήρθε τίποτε... Το ξαναγύρισα σε Cosmote και μετά από δύο μέρες ήρθε μέσω WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνωμη που θα ρωτήσω , γιατί σίγουρα θα έχει ειπωθεί. Πως τα πάει στις φωτογραφίες και στο βίντεο σε σχέση με το s8. Μήπως είχε κάποιος και τα 2 ?

 

Είχα s7 edge αν σου κάνει :)

Μια χαρά τα πάει με την βασική κάμερα , το μόνο που έχω κάποιον ενδοιασμό είναι η σελφοκάμερα σε κατάσταση low light. Πχ έβγαζα κάποιες με φόντο το Καλλιμάρμαρο και δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα. Προσωπική γνώμη πάντα! Απο βασική κάμερα η την σελφοκάμερα με επαρκή φωτισμό τα σπάει το MATE 10 PRO .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το s8 είχα πιο πριν. Σαν ποιότητα φωτογραφίας και τα 2 είναι τοπ. Το mate κερδίζει στα features, bokeh, portrait κλπ δίνοντας σου τη δυνατότητα να βγάλεις λίγο πιο... "καλλιτεχνικες" φώτο. Το s8 υπερτερουσε κατά τη γνώμη μου στο HDR mode.

Τέλος, σίγουρα το βίντεο στο s8 και στα Samsung γενικότερα είναι ενα(μπορεί και δύο) κλικ πιο πάνω.

Συμπερασματικα στο σύνολο στις φωτογραφίες προτιμώ mate, στο βίντεο s8

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πάλι στο viber πλέον δεν μπορούμε να βάλουμε τον ήχο ειδοποίησης που θέλουμε; επίσης αν δεν γίνεται βλέπω ότι βάζοντας τους ήχους συστήματος δηλαδή της Huawei αυτό πάλι έχει κρατήσει τον δικό του ήχο ειδοποίησης

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν γνωρίζει κανείς πως βαζουμε τις διπλές εφαρμογές εκτος fb ... πχ instagram .. είναι εφικτό αυτό δίχως κάποια πρόσθετη εφαρμογή διπλών λογαριασμών ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το ίδιο πράγμα κάνει και σε μένα το viber.. Και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση ακόμη. Έχει αλλάξει και το εικονίδιο επίσης. Ενώ στο p9 lite 2017 που εχω δει, πάλι στην ίδια έκδοση το viber (8.2.0.) δεν έχει αλλάξει τίποτα,ουτε το εικονίδιο αλλά και ήχο ειδοποίησης μπορείς να αλλάξεις
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές του viber (εικονίδιο, ήχος ειδοποίησης) οφείλονται στο Android oreo, έτσι είναι και στο nexus 5x με έκδοση 8.1, μόλις το τσεκαρα.
Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει ένα παιδί 1-2 απανωτές φορές ότι με την (129) είχε χειρότερη αυτονομία.

Την πρώτη μέρα είχα και εγώ όντως και πήγα να του γράψω +1 αλλά το μετάνιωσα.

 

Λοιπόν μετά από 4 μέρες έχω να πω ότι η αυτονομία όχι απλά δεν είναι χειρότερη, αλλά δίνει πόνο.

Μιλάμε για 1μιση μέρα, με 4 ώρες sot για πλάκα (φτάνει και 5) και μιλάω για χρήση εξωτερική.

Σύνδεση με ΒΤ αυτοκινήτου αλλά και ρολογιού Gear S3.

 

Δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοια μπαταρία και έχω αλλάξει ουκ ολίγα τηλέφωνα.

 

Όσοι έχετε θέμα, κάντε κάνα format.

Link to comment
Share on other sites

Και αν γνωρίζει κανείς πως βαζουμε τις διπλές εφαρμογές εκτος fb ... πχ instagram .. είναι εφικτό αυτό δίχως κάποια πρόσθετη εφαρμογή διπλών λογαριασμών ;

 

Θα πας ρυθμίσεις - εφαρμογές & ειδοποιήσεις κι εκεί θα δεις επιλογή που λέει δίδυμη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει ένα παιδί 1-2 απανωτές φορές ότι με την (129) είχε χειρότερη αυτονομία.

Την πρώτη μέρα είχα και εγώ όντως και πήγα να του γράψω +1 αλλά το μετάνιωσα.

 

Λοιπόν μετά από 4 μέρες έχω να πω ότι η αυτονομία όχι απλά δεν είναι χειρότερη, αλλά δίνει πόνο.

Μιλάμε για 1μιση μέρα, με 4 ώρες sot για πλάκα (φτάνει και 5) και μιλάω για χρήση εξωτερική.

Σύνδεση με ΒΤ αυτοκινήτου αλλά και ρολογιού Gear S3.

 

Δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοια μπαταρία και έχω αλλάξει ουκ ολίγα τηλέφωνα.

 

Όσοι έχετε θέμα, κάντε κάνα format.

 

 

Όντως η αυτονομία τα σπάει και μετά την αναβάθμιση ...

με μέτρια χρήση τουλάχιστον δύο ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Και αν γνωρίζει κανείς πως βαζουμε τις διπλές εφαρμογές εκτος fb ... πχ instagram .. είναι εφικτό αυτό δίχως κάποια πρόσθετη εφαρμογή διπλών λογαριασμών ;

 

Δεν ξέρω για τι χρήση το θες αλλά συγκεκρινέμα στο Instagram μπορείς να βάλεις όσους λογαρισμούς θες στην ίδια εφαρμογή. Δε χρειάζεται διπλή εκτός και αν το θες για κάποιον άλλον λόγο και όχι για να προσθέσεις 2 λογαριασμούς.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...