Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από παραγγελία στις 2/1 στα 623 από Κώτσο, παραδόθηκε σήμερα στη γενική ταχυδρομική. Δευτέρα μου έρχεται!! Τσεκάρετε και την εξέλιξη των δικών σας παραγγελιών, καλημέρα!

Είχες πληρώσει ή αντικαταβολη?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μήνυμα το πρωί με τον αριθμό φορτωτικης κλπ, Οποτε φαντάζομαι ότι όλες οι παραγγελίες θα μπούν σε μια σειρά σιγά σιγά. Η παραγγελία μου αφορά αντικαταβολή.

 

Ουστιαστικα αυτο μου ειπανε χτες που ειχα μιλησει..οτι σημερα θα τα δωσουν στη γενικη ταχυδρομικη. Επισης μου ειπανε οτι κατοπιν συνενοησης με την γενικη ταχυδρομικη ισως μπορει καποιος να παει εκει να το παραλαβει μονος του και σημερα ακομα. Δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο. Εμενα ακομα υπο εκτελεση απο 2/1 περιμενω το sms για να εχω τον αριθμο voucher.
Link to comment
Share on other sites

Είχες πληρώσει ή αντικαταβολη?

 

Τυχεροί όσοι επέλεξαν αντικαταβολή τελικά...θα τους έρθει το P9 lite με κόστος 199€, το οποίο μπορούν να αρνηθούν να παραλάβουν, και το υπόλοιπο μπαίνει στην απόδειξη του Mate 10 pro...

...πρακτικά το πήραν στη χαμηλότερη δυνατή τιμή (για αγορές με ΦΠΑ), γιατί ουδείς θα κατάφερνε να πουλήσει το P9 lite στα 199€...

 

στη περίπτωση του φίλου παραπάνω, 424€...για αυτή τιμη κι εγώ θα προσπερνούσα όλες τις αναστολές μου για το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις την καμερα και δεις στο παραθυρο αριστερα οπως το σερνεις, θα δεις οτι το hdr ειναι ανενεργο στο auto. Αν πατησεις ομως στο hdr τοτε μενει για ληψη. Αρα δεν μπαινει αυτοματα απο οτι καταλαβαινω. Βεβαια δεν το ειχα βαλει κ γω στο On για βραδυ. Το ειχα το nexus 6p οταν ειχε βγει κ εχω ακομα φωτογραφιες του και ξερω τι λες για το hdr

 

Αριστερά είναι τα διάφορα αυτοματοποιημένα modes που έχει το πρόγραμμα. Και ναι, έχει και ξεχωριστό mode για HDR. Σε κάποιο ξένο site όμως (ίσως να ταν και σε review, δεν θυμάμαι), έλεγαν ότι είναι περιττό mode γιατί στο Photo mode (δλδ auto), είναι ούτως ή άλλως by default ενεργοποιημένο. Ίσως βέβαια και να μην ισχύει αυτό οπότε ξαναλέω οτι έιναι χοντρό fail αυτό. Για ποιο λόγο να μην έχει πχ ένα απλό button για hdr on/auto/off όπως έχει κάθε σοβαρό camera app ? Γενικά αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της Huawei, ακόμα και στα αυτονόητα, διαφοροποιείται απ τους υπόλοιπους. Το οτι μας κάνει τη ζωή δύσκολη σε αρκετά από αυτά, δεν φαίνεται να την απασχολεί.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί όσοι επέλεξαν αντικαταβολή τελικά...θα τους έρθει το P9 lite με κόστος 199€, το οποίο μπορούν να αρνηθούν να παραλάβουν, και το υπόλοιπο μπαίνει στην απόδειξη του Mate 10 pro...

...πρακτικά το πήραν στη χαμηλότερη δυνατή τιμή (για αγορές με ΦΠΑ), γιατί ουδείς θα κατάφερνε να πουλήσει το P9 lite στα 199€...

 

στη περίπτωση του φίλου παραπάνω, 424€...για αυτή τιμη κι εγώ θα προσπερνούσα όλες τις αναστολές μου για το κινητό...

 

Σιγουρα κατι δε πιανω εδω.. Τι εννοεις θα ερθει το P9 με κοστος 199? Μηδενικο κοστος δεν πρεπει να εχει εφοσον ειναι δωρο? Στη δικη μου παραγγελια που ειναι ηδη πληρωμενη το P9 φαινεται με μηδενικο κοστος διπλα. Κι εστω οτι λες οτι οκ παιδια δε το θελω το P9 που μου δινεται δωρο, θα σου αφαιρεσουν 200 ευρω εκεινη την ωρα?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Από παραγγελία στις 2/1 στα 623 από Κώτσο, παραδόθηκε σήμερα στη γενική ταχυδρομική. Δευτέρα μου έρχεται!! Τσεκάρετε και την εξέλιξη των δικών σας παραγγελιών, καλημέρα!

 

Παραγγελια την ιδια μερα και στην ιδια τιμη, τιποτα ακομα, ουτε sms ουτε αλλαγη της καταστασης στο site.:zzz::zzz::zzz:

Link to comment
Share on other sites

Ουστιαστικα αυτο μου ειπανε χτες που ειχα μιλησει..οτι σημερα θα τα δωσουν στη γενικη ταχυδρομικη. Επισης μου ειπανε οτι κατοπιν συνενοησης με την γενικη ταχυδρομικη ισως μπορει καποιος να παει εκει να το παραλαβει μονος του και σημερα ακομα. Δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο. Εμενα ακομα υπο εκτελεση απο 2/1 περιμενω το sms για να εχω τον αριθμο voucher.
Πήγα εγώ από κει και το πήρα γιατί μου είπαν από Δεύτερα λόγω φόρτου εργασίας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι δε πιανω εδω.. Τι εννοεις θα ερθει το P9 με κοστος 199? Μηδενικο κοστος δεν πρεπει να εχει εφοσον ειναι δωρο? Στη δικη μου παραγγελια που ειναι ηδη πληρωμενη το P9 φαινεται με μηδενικο κοστος διπλα. Κι εστω οτι λες οτι οκ παιδια δε το θελω το P9 που μου δινεται δωρο, θα σου αφαιρεσουν 200 ευρω εκεινη την ωρα?

Σε κάποιους στάλθηκε από διαφορετικά καταστήματα και ξεχωριστά, προφανώς γιατί δεν είχαν διαθέσιμα και τα 2 στο ίδιο. Οπότε έπρεπε να κοπούν 2 αποδείξεις. Οπότε κόπηκε μια στα 199 για το p9 και το υπόλοιπο της τιμής του παζαριού για το mate 10.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι δε πιανω εδω.. Τι εννοεις θα ερθει το P9 με κοστος 199? Μηδενικο κοστος δεν πρεπει να εχει εφοσον ειναι δωρο? Στη δικη μου παραγγελια που ειναι ηδη πληρωμενη το P9 φαινεται με μηδενικο κοστος διπλα. Κι εστω οτι λες οτι οκ παιδια δε το θελω το P9 που μου δινεται δωρο, θα σου αφαιρεσουν 200 ευρω εκεινη την ωρα?
Αν καταλαβαίνω σωστά σου έρχεται η απόδειξη με συνολικό ποσό 623 εκ των οποίων τα 199 είναι του P9 lite. Αν αρνηθείς το p9 σου αφαιρούν 199 από τα 623. Αυτό κατάλαβα εγώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί όσοι επέλεξαν αντικαταβολή τελικά...θα τους έρθει το P9 lite με κόστος 199€, το οποίο μπορούν να αρνηθούν να παραλάβουν, και το υπόλοιπο μπαίνει στην απόδειξη του Mate 10 pro...

...πρακτικά το πήραν στη χαμηλότερη δυνατή τιμή (για αγορές με ΦΠΑ), γιατί ουδείς θα κατάφερνε να πουλήσει το P9 lite στα 199€...

 

στη περίπτωση του φίλου παραπάνω, 424€...για αυτή τιμη κι εγώ θα προσπερνούσα όλες τις αναστολές μου για το κινητό...

 

Λογικά δεν ισχύει αυτό

Στο δικό μου παραστατικό αγοράς αναφέρει στα 799 το mate10pro και στα 199 το p9 Light. Αμέσως από κάτω εκπτωτικο κουπόνι 199 ευρώ για το p9 Light. Οπότε και να μην το παραλάβεις την αρχική τιμή του mate θα πληρώσεις., οποια και να είναι αυτή. Άσε που δεν σπάει η παραγγελία στο παραστατικό... Είτε το παραλαμβανεις όλο το πακέτο ή τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά μάς αναστάτωσε ο κωτσοβολος με αυτή την προσφορά. Μας έφτιαξε τρελά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα εγώ από κει και το πήρα γιατί μου είπαν από Δεύτερα λόγω φόρτου εργασίας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο αυτό. Αν στείλουν επιτελους και κανα sms με το voucher!! Αλλιως αν παρω απλα να πω ενα ονομα στη γενικη ταχυδρομικη μαλλον κατι αλλο θα παρω και οχι την παραγγελια :lol:

 

Λογικά δεν ισχύει αυτό

Στο δικό μου παραστατικό αγοράς αναφέρει στα 799 το mate10pro και στα 199 το p9 Light. Αμέσως από κάτω εκπτωτικο κουπόνι 199 ευρώ για το p9 Light. Οπότε και να μην το παραλάβεις την αρχική τιμή του mate θα πληρώσεις., οποια και να είναι αυτή. Άσε που δεν σπάει η παραγγελία στο παραστατικό... Είτε το παραλαμβανεις όλο το πακέτο ή τίποτα...

 

Και μενα η δικη μου λογικη αυτο λεει γι αυτο μου κανε εντυπωση. Βεβαια Ελλαδα εισαι ποτε δε ξερεις..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθαν 2 αποδείξεις, 199 το lite και 423 το 10.

Όσοι το πήραν από κατάστημα βγήκε μία απόδειξη, όσοι ζήτησαν αποστολή ανάλογα από πού ξεκίνησε κάθε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτό. Αν στείλουν επιτελους και κανα sms με το voucher!! Αλλιως αν παρω απλα να πω ενα ονομα στη γενικη ταχυδρομικη μαλλον κατι αλλο θα παρω και οχι την παραγγελια :lol:

 

 

 

Και μενα η δικη μου λογικη αυτο λεει γι αυτο μου κανε εντυπωση. Βεβαια Ελλαδα εισαι ποτε δε ξερεις..

Δεν χάνεις κάτι να τους πάρεις ένα τηλ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είπαν από Κωτσόβολο ότι Δευτέρα θα παραλάβει η γενική ταχυδρομική και θα το έχω Τρίτη, αλλά έκανα την παραγγελία 2/1 γύρω στις 15:00, από τους τελευταίους δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Άραγε πόσοι την πήραν χαμπάρι αυτή την προσφορά & το χτύπησαν? Πόσες συσκευές να πουλήσε ήθελα να ήξερα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα μπει στο forum με σκοπό να δω τι παίζει με την συσκευή για ψηνόμουν να την πάρω. Όταν είδα εδώ μέσα την προσφορά δεν άντεξα & το πήρα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είπαν από Κωτσόβολο ότι Δευτέρα θα παραλάβει η γενική ταχυδρομική και θα το έχω Τρίτη, αλλά έκανα την παραγγελία 2/1 γύρω στις 15:00, από τους τελευταίους δηλαδή.

 

Μια απ τα ιδια..μου απαντησε ο κωτσοβολος στο καπως επιθετικο μυνημα που εστειλα εκει που λεει "κανε μια ερωτηση". Βεβαια μολις παει στη γενική ταχυδρομική αν θες πας και παραλαμβανεις ή στελνεις καποιον με την ταυτοτητα σου να παραλαβει αντι να το περιμενεις την επομενη μερα ΟΟΟΤΙ ωρα ερθουν απο το σπιτι σου..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν ισχύει αυτό

Στο δικό μου παραστατικό αγοράς αναφέρει στα 799 το mate10pro και στα 199 το p9 Light. Αμέσως από κάτω εκπτωτικο κουπόνι 199 ευρώ για το p9 Light. Οπότε και να μην το παραλάβεις την αρχική τιμή του mate θα πληρώσεις., οποια και να είναι αυτή. Άσε που δεν σπάει η παραγγελία στο παραστατικό... Είτε το παραλαμβανεις όλο το πακέτο ή τίποτα...

 

Όσοι παρήγγειλαν με αντικαταβολή (δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση από τα φόρα, αλλά μπορεί να οφείλεται και στην αποστολή από χωριστή αποθήκη, το πιθανότερο), τους κόπηκαν δύο χωριστές αποδείξεις, με τα ποσά όπως σου λέω....199€ για το P9 lite, και το υπόλοιπο-αναλόγως τιμής αγοράς- για το Mate 10 pro...

 

Εμένα που παρέλαβα από κατάστημα ήταν όπως λες, το σύνολο του ποσού στο Mate 10 pro και μηδενική τιμή για το P9 lite....

 

Αυτό μπορεί να το θεωρήσει κάποιος είτε "εκμετάλλευση" από πλευράς αγοραστή, να μην αποδεχθεί τη παραλαβή του Ρ9 δλδ, είτε μονομερής υποτίμηση του κόστους για Mate 10 pro, από πλευράς καταστήματος, σε βάρος του πελάτη...

 

...αν πχ μετά από αποτυχημένη εγγύηση/διόρθωση ο χρήστης επιλέξει επιστροφή χρημάτων, γιατί να του δοθεί μόνο το ελάχιστο ποσό για Mate 10 pro (400τόσα ευρώ) με "υπερκοστολογημένο" το P9 lite, που δεν ήταν ο λόγος αγοράς;

 

Γι αυτό, αν εμένα μου το έκαναν αυτό, θα αρνιόμουν να παραλαβω / πληρώσω το P9 lite στην αντικαταβολή...

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο mode της κάμερας γίνεται η αναγνώριση του αντικειμένου και πως το καταλαβαίνουμε?
Στο αυτόματο. Βάλε την κάμερα κοντά σε φαγητό για παράδειγμα. Θα δεις κάτω αριστερά θα σου βγάλει ένα εικονίδιο

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρήγγειλαν με αντικαταβολή (δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση από τα φόρα, αλλά μπορεί να οφείλεται και στην αποστολή από χωριστή αποθήκη, το πιθανότερο), τους κόπηκαν δύο χωριστές αποδείξεις, με τα ποσά όπως σου λέω....199€ για το P9 lite, και το υπόλοιπο-αναλόγως τιμής αγοράς- για το Mate 10 pro...

 

Εμένα που παρέλαβα από κατάστημα ήταν όπως λες, το σύνολο του ποσού στο Mate 10 pro και μηδενική τιμή για το P9 lite....

 

Αυτό μπορεί να το θεωρήσει κάποιος είτε "εκμετάλλευση" από πλευράς αγοραστή, να μην αποδεχθεί τη παραλαβή του Ρ9 δλδ, είτε μονομερής υποτίμηση του κόστους για Mate 10 pro, από πλευράς καταστήματος, σε βάρος του πελάτη...

 

...αν πχ μετά από αποτυχημένη εγγύηση/διόρθωση ο χρήστης επιλέξει επιστροφή χρημάτων, γιατί να του δοθεί μόνο το ελάχιστο ποσό για Mate 10 pro (400τόσα ευρώ) με "υπερκοστολογημένο" το P9 lite, που δεν ήταν ο λόγος αγοράς;

 

Γι αυτό, αν εμένα μου το έκαναν αυτό, θα αρνιόμουν να παραλαβω / πληρώσω το P9 lite στην αντικαταβολή...

 

Από την στιγμή που υπάρχουν δύο αποδείξεις με ξεχωριστά ποσά, λογικά γίνεται, εκτός αν υπάρχει δέσμευση στην courier να τα παραδώσει μαζί, και όχι ξεχωριστά.

Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει....

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχουν δύο αποδείξεις με ξεχωριστά ποσά, λογικά γίνεται, εκτός αν υπάρχει δέσμευση στην courier να τα παραδώσει μαζί, και όχι ξεχωριστά.

Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει....

 

Καθότι στάλθηκαν με διαφορετικό αριθμό παρακολούθησης και δεν παραδόθηκαν μαζί, σύμφωνα με όσα διάβασα, δεν νομίζω να υπήρχε/υπάρχει τέτοια δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατί όσο και να έψαξα δεν βρήκα λύση. Υπάρχουν app που έχω κατεβάσει (κυρίως αθλητικά) και δεν μπορώ να δω τα κείμενα. Εννοώ ότι βλέπω τους τίτλους αλλά όταν μπαίνω για να ανοίξουν βλέπω μόνο όσο δείχνει η πρώτη οθόνη και δεν μπορώ να δω το υπόλοιπο κείμενο. Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι δεν φορτώνει τα Google ads από κάτω, γιατί κάποιες φορές που φορτώνουν δείχνει το υπόλοιπο του άρθρου. Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος αυτό; Προέρχομαι από το P8 που ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήμα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν πληρώσαμε με αντικαταβολή δεν μπορούμε να ασκήσουμε το δικαίωμά μας για αναιτιολόγητη υπαναχώρηση και να το επιστρέψουμε λέτε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...