Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά 31 Μαΐου δεν παίζει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

31 Μαΐου μάλλον για Κίνα είναι

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η μπαταρία μου φαίνεται ίδια τώρα αν βγάζει 3% παραπάνω κλαιν. Όπως & να έχει είναι super η μπαταρία. Όντως ρολάρει καλύτερα το τηλέφωνο με την 142, αλλά περίμενα περισσότερα από το face unlock (κατά την ταπεινή μου άποψη άχρηστο όταν έχεις ένα τόσο γρήγορο fingerprint). πολλά υποσχόμενο το update & για ακόμα μια φορά τίποτα ουσιαστικό στα ήδη υπάρχον προβλήματα, που είναι μικρά αλλά υπαρκτά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η μπαταρία μου φαίνεται ίδια τώρα αν βγάζει 3% παραπάνω κλαιν. Όπως & να έχει είναι super η μπαταρία. Όντως ρολάρει καλύτερα το τηλέφωνο με την 142, αλλά περίμενα περισσότερα από το face unlock (κατά την ταπεινή μου άποψη άχρηστο όταν έχεις ένα τόσο γρήγορο fingerprint). πολλά υποσχόμενο το update & για ακόμα μια φορά τίποτα ουσιαστικό στα ήδη υπάρχον προβλήματα, που είναι μικρά αλλά υπαρκτά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να μου κάνεις ένα TL;DR για τα υπάρχοντα (μικρά) προβλήματα που αναφέρεις; Διότι με ενδιαφέρει πολύ η συσκευή

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο πλήρεις φορτίσεις μπορώ να πω ότι η μπαταρία μου έγινε χειρότερη από ότι ήταν . Μεσημέρι γύρισα με 39% και 3.30 ώρες οθόνη . Με σχεδόν παρόμοια χρήση καθημερινή που κάνω . Όταν μέχρι πρότινος γυριζα με τουλάχιστον 60-70. Ελπίζω να μην χρειαστεί επαναφορά .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου κάνεις ένα TL;DR για τα υπάρχοντα (μικρά) προβλήματα που αναφέρεις; Διότι με ενδιαφέρει πολύ η συσκευή
Τα scrollable widgets δε λειτουργούν & το Google assistant δε λειτουργεί σχεδόν τρεις εβδομάδες. Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από δύο πλήρεις φορτίσεις μπορώ να πω ότι η μπαταρία μου έγινε χειρότερη από ότι ήταν . Μεσημέρι γύρισα με 39% και 3.30 ώρες οθόνη . Με σχεδόν παρόμοια χρήση καθημερινή που κάνω . Όταν μέχρι πρότινος γυριζα με τουλάχιστον 60-70. Ελπίζω να μην χρειαστεί επαναφορά .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Σημερινή φωτογραφία. Εγώ δεν βλέπω τέτοια διαφορά. Έχεις ενεργό το face unlock (γιατί με την αναζήτηση προσώπου που ενεργοποιεί την οθόνη σε κάθε σήκωμα του κινητού εκτιμώ ότι καταναλώνει μπαταρία). Εγώ μετά από δύο πλήρεις φορτίσεις την βλέπω σχεδόν ίδια. Τσέκαρε για αδικαιολόγητες καταναλώσεις στην μπαταρία. beeb831e34a97d3c340b2e8860319cf5.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω face unlock αλλά έχω κλείσει την αφύπνιση όταν το σηκωνω. Θα το τσεκαρω πάλι κ βλέπουμε

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την άποψή σας παρακαλώ, από σήμερα κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού το έβαλα να φορτίσει αλλά έχει κολλήσει στο 98% και δεν πάει παραπάνω τι μπορεί να παίζει; Hardware ή software, κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

 

Παιδιά επανέρχομαι στο θέμα μου, όπως έγραψα πιο πάνω έβαλα το κινητό να φορτίσει και παρατήρησα τα εξής: 1) έκανε σχεδόν 2 ώρες να φτάσει στο 99% (είχε σβήσει από μπαταρία, δηλαδή 0%), είναι φυσιολογικό; και 2) κόλλησε στο 99% και αν δεν το έβγαζα από τη πρίζα και να το ξαναβάλω μετά από λίγο δεν θα πήγαινε ούτε του χρόνου στο 100%!

Και ρωτώ, παίζει κάτι με software που φτάνει στο 99% και σταματάει εκεί; Αυτό το θέμα το είχα αντιμετωπίσει στο Xiaomi Redmi Note 4X το οποίο λύθηκε μετά από αναβάθμιση.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την 142 την περασατε μεσω find firmware update ?? βλεπω διαφορα σχολια περι μπαταριας....πρεπει να κανουμε επαναφορα και ολα παλι απο την αρχη ?? :(
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από 2 φορτίσεις μου φαίνεται καλύτερη η μπαταρία, βέβαια δεν χρησιμοποιώ το face unlock.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε

Κανω την αλλαγη ονοματος και θυρας

Παω στην ενημερωση και την βρισκει

Mετα μου λεει αδυνατη η συνδεση

Wtf???

Κανω κατι λαθος?

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

παιδια για την μπαταρια οση ειδατε χειροτερη αποδοση μετα το update κοιταχτε να κλησετε το face unlock και μετα ξαναδοκιμαστε.το λεω γιατι εγω ανοιξα για δυο μερες τις φωνιτικες εντολες και την μπαταρια μου την τσακισε.:mad::mad::mad:
adok13
Link to comment
Share on other sites

παιδια για την μπαταρια οση ειδατε χειροτερη αποδοση μετα το update κοιταχτε να κλησετε το face unlock και μετα ξαναδοκιμαστε.το λεω γιατι εγω ανοιξα για δυο μερες τις φωνιτικες εντολες και την μπαταρια μου την τσακισε.:mad::mad::mad:

 

Μολις μου έβγαλε το κινητό για αναβάθμιση απο μονο του.:Dβεβαια περιμένω να ακούσω και αλλα σχόλια σχετικά με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

παιδια για την μπαταρια οση ειδατε χειροτερη αποδοση μετα το update κοιταχτε να κλησετε το face unlock και μετα ξαναδοκιμαστε.το λεω γιατι εγω ανοιξα για δυο μερες τις φωνιτικες εντολες και την μπαταρια μου την τσακισε.:mad::mad::mad:

 

Καλησπέρα

Κι εγώ άνοιξα τις φωνητικές εντολές (η οποία παρεμπιπτόντως έχει καταπληκτική αναγνώριση φωνής στις επαφές) και δεν είχα καμία αλλαγή στην κατανάλωση. Μήπως κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κι εγώ άνοιξα τις φωνητικές εντολές (η οποία παρεμπιπτόντως έχει καταπληκτική αναγνώριση φωνής στις επαφές) και δεν είχα καμία αλλαγή στην κατανάλωση. Μήπως κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά;

ευχαριστω φιλε μου που με ενημερωσες γιατι τη βολευομαι πολυ και την εκλεισα λογο μπαταριας.θα το κοιταξω τοτε να δω μηπως ειναι απο καποια αλλη.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να ενημερώσω ότι από τη μέρα που ανέφερε κάποιο παιδί εδώ μέσα για τις φωνητικές εντολές, τις άνοιξα και δε βλέπω να επηρεάζουν την μπαταρία...

 

Και μια ερώτηση...

Πριν το update όταν πάταγα παρατεταμένα σε κενό σημείο στην οθόνη και μετά πάταγα ρυθμίσεις, είχε μια επιλογή που σου επέτρεπε να κάνεις rotation την οθόνη παντού, όχι μόνο σε εφαρμογές (δεν εννοώ δηλαδή το auto rotation)... Τώρα αυτή η επιλογή δεν εμφανίζεται... Έχει σβηστεί και σ' εσάς? Και που μπορούμε να τη βρούμε μέσα από το μενού?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ύστερα από τρεισήμισι μήνες χρήσης εκτός από όλα τα θετικά που έχετε αναφέρει όλοι , θα ήθελα να αναφέρω τα ατού της συνδεσιμότητας του κινητού: Πρώτον το WiFi τα σπάει , σε μεριά που κανένα κινητό δεν κάνει λήψη αυτό μπορεί και κάνει και παίζει και YouTube ακόμα. Δεύτερον το bluetooth είναι εξαιρετικό ,μπαίνω στο αυτοκίνητο έχω ανοιχτή ακρόαση συνδέεται αυτόματα κατευθείαν, σβήνω το αυτοκίνητο έχω το bluetooth που το εχω συνεχώς επάνω μου κατευθείαν πάλι συνδέεται ,ανοίγω το αυτοκίνητο ξαφνικά πάλι συνδέεται στο bluetooth αυτοκινήτου χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Τσεκαρισμένο για τρεισήμισι μήνες τώρα. Κάθε μέρα το κινητάκι με εντυπωσιάζει θετικά. Α και κάτι ακόμα μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει ποτέ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου σημερα που περασα την 142 το face unlock δουλευει γρηγορα απροβληματιστα δεν ξεκλειδωνει με κλειστα ματια απο οσο το δοκιμασα αλλα και σε μενα προσωπικα δεν μου χρειαζεται και θα μεινω στο παραδοσιακο δαχτυλικο ξεκλειδωμα.

Στη μπαταρια δεν εχω παρατηρησει αλλαγες προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να έχει και τα δύο ταυτόχρονα;
Ναι γίνεται.

Αν πχ φοράς κράνος δεν θα σε αναγνωρίσει κ θα ξεκλειδώσεις με δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το face unlock σε λιγο σκοταδι δεν αναγνωρίζει πάντως. Με ψιλοξενέρωσε πάντως.....
Καμιανσυσκευη δε ξεκλειδώνει σε σκοτάδι με face unlock!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι offtopic; Έχω Samsung s8 και θα ήθελα το p20 ή το mate 10. Υπάρχει κάνα παλικάρι εδώ που να ήθελε ανταλλαγή (και ανάλογα κάποια έξτρα αμοιβή). Ρωτάω για να μη τρέχω σε μαγαζιά. Αναφέρομαι για Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock σε λιγο σκοταδι δεν αναγνωρίζει πάντως. Με ψιλοξενέρωσε πάντως.....

 

Μα δεν εχεις το hardware οπως κανει το iphone X για παραδειγμα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...