Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ρε παιδιά κάτι πρέπει να γίνει με τον ήχο. Αν μπορεί να γίνει κάτι... Το ηχείο χάλια. Στο τέρμα θυμίζει κινητό δεκαετίας. Έλεος... Η ένταση από τα ακουστικά είναι της πλάκας. Λες και ακούς μουσική από άλλο δωμάτιο. Απαράδεκτοι:mad:
Link to comment
Share on other sites

Το P9 που δίνανε δώρο στις γιορτές είναι αυτό με τις 2 σιμ ή με τη 1;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/some_google_pixel_2_xl_displays_have_less_significant_color_shift-news-29164.php

 

Αυτό ακριβώς που αναφέρει το άρθρο, παρατήρησα ότι συμβαίνει και σε κάποιες δικές μας συσκευές. ,

Συνέκρινα την οθόνη του δικού μου κινητού με αυτή τριών άλλων mate 10 pro. Δύο εκθεσιακά και 1 αγορασμένο από κατάστημα.

Και όντως τα panel δεν είχαν την ίδια χρωματική απόδοση στο λευκό. Ίσως να συμβαίνει έτσι με τις ampled γενικά.Δεν ξέρω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αποδοση υπο γωνια ή σε κανονικη θεαση;

 

Αλλα γενικα το εχουν οι AMOLED με τις μικροδιαφορες απο πανελ σε πανελ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις αποδοση υπο γωνια ή σε κανονικη θεαση;

 

Αλλα γενικα το εχουν οι AMOLED με τις μικροδιαφορες απο πανελ σε πανελ

 

Και τα δύο.Το δικό μου έτυχε να έχει πιο ''λευκό'' πάνελ από τα άλλα που σύγκρινα, στα οποία ήταν πιο κιτρινωπό.

Επίσης το δικό μου αλλάζει την απόδοση του λευκού υπό γωνία , ενώ τα άλλα όχι. :wacko:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/some_google_pixel_2_xl_displays_have_less_significant_color_shift-news-29164.php

 

Αυτό ακριβώς που αναφέρει το άρθρο, παρατήρησα ότι συμβαίνει και σε κάποιες δικές μας συσκευές. ,

Συνέκρινα την οθόνη του δικού μου κινητού με αυτή τριών άλλων mate 10 pro. Δύο εκθεσιακά και 1 αγορασμένο από κατάστημα.

Και όντως τα panel δεν είχαν την ίδια χρωματική απόδοση στο λευκό. Ίσως να συμβαίνει έτσι με τις ampled γενικά.Δεν ξέρω.

 

Καμμια amoled δεν θα βρεις ιδια. Οπως και στα samsung. Καποια θα ειναι πιο ψυχρη ,καποια πιο θερμη. Ειναι φυσιολογικο αυτο που ειδες. Και μη συγκρινεις το πανελ της lg που εβαλε στο pixel 2 με τα χιλια προβληματα ,με το δικο μας πανελ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακολούθησες αυτά τα βήματα και δεν το βρήκες;

Ρυθμίσεις - εφαρμογες και ειδοποιήσεις - προεπ. εφ - εκκίνηση και επιλέγεις τον Nova

Τώρα μάλιστα ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καμμια amoled δεν θα βρεις ιδια. Οπως και στα samsung. Καποια θα ειναι πιο ψυχρη ,καποια πιο θερμη. Ειναι φυσιολογικο αυτο που ειδες. Και μη συγκρινεις το πανελ της lg που εβαλε στο pixel 2 με τα χιλια προβληματα ,με το δικο μας πανελ

 

Δεν μπήκα καν σε διαδικασία σύγκρισης με τις οθόνες της LG. Απλά μου έκανε εντύπωση πως κάτι το φυσιολογικό όπως λες και συ,το αναφέρουν σαν πρόβλημα στις οθόνες των Pixel.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επιτέλους Ελλάδα. Να ρωτήσω.... Εχοντας 2 κάρτες μέσα και επιλογή να παίρνει τηλέφωνα από την πρώτη μου, πριν από κάθε κλήση μου βγάζει να επιλέξω κάθε φορά από ποια κάρτα να πάρω. Είναι κάτι που δεν έχω κάνει; τηλεφωνία και δεδομένα τα έχω βάλει στην πρώτη κάρτα σιμ. Αλλά μου κάνει την ερώτηση κάθε φορά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επιτέλους Ελλάδα. Να ρωτήσω.... Εχοντας 2 κάρτες μέσα και επιλογή να παίρνει τηλέφωνα από την πρώτη μου, πριν από κάθε κλήση μου βγάζει να επιλέξω κάθε φορά από ποια κάρτα να πάρω. Είναι κάτι που δεν έχω κάνει; τηλεφωνία και δεδομένα τα έχω βάλει στην πρώτη κάρτα σιμ. Αλλά μου κάνει την ερώτηση κάθε φορά.

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot από τις ρυθμίσεις sim? Αυτό μου μοιάζει σαν να μη έχει ρυθμιστεί ή απορρυθμιστεί η προεπιλογή κλήσης sim.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot από τις ρυθμίσεις sim? Αυτό μου μοιάζει σαν να μη έχει ρυθμιστεί ή απορρυθμιστεί η προεπιλογή κλήσης sim.

 

Ορίστε.

 

https://www.dropbox.com/s/ut51ryf3vx8jxzq/Screenshot_20180115-221935.png?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot από τις ρυθμίσεις sim? Αυτό μου μοιάζει σαν να μη έχει ρυθμιστεί ή απορρυθμιστεί η προεπιλογή κλήσης sim.

 

Και μόλις έκανε σεισμό.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκα καν σε διαδικασία σύγκρισης με τις οθόνες της LG. Απλά μου έκανε εντύπωση πως κάτι το φυσιολογικό όπως λες και συ,το αναφέρουν σαν πρόβλημα στις οθόνες των Pixel.

 

Απλα στο πιξελ ειναι πολυ πολυ πιο εντονο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογη-πορτοφόλι για αποθήκευση καρτών και κυρίως εισιτηρίων υπάρχει για το προ? Δηλαδή να δουλεύει άψογα στο κινητό μας!
Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω,εχω κανα δυο αποριες,πως βγαζω τα βηματα από την αρχικη οθονη κλειδώματος?επισης με αυτό το σφαλμα csr τι γινεται?τι μπαγκια είναι αυτή?ωραιο κινιτο,ειδικα η καμερα,προσπαθησα να κανω ζωγραφικη με φως,αλλα τιποτα,πως γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω,εχω κανα δυο αποριες,πως βγαζω τα βηματα από την αρχικη οθονη κλειδώματος?επισης με αυτό το σφαλμα csr τι γινεται?τι μπαγκια είναι αυτή?ωραιο κινιτο,ειδικα η καμερα,προσπαθησα να κανω ζωγραφικη με φως,αλλα τιποτα,πως γινεται?

Αν πας ρυθμισεις και γραψεις στην αναζητηση "βηματα" θα στο βρει αμεσως. Αυτο ειναι καλο με την αναζητηση χωρις να ψαχνεις ολο το μενου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση: όταν συνδέετε τη συσκευή σε pc σας αφήνει κανονικά να γράψετε αρχεία; Copy / paste;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση: όταν συνδέετε τη συσκευή σε pc σας αφήνει κανονικά να γράψετε αρχεία; Copy / paste;
Ναι. Σαν σκληρό το βλέπει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας. Ειδικά σε stand by. Ανάφερα και σε προηγούμενο post,ότι χρησιμοποιώ τη συσκευή με δύο sim,(προώθηση κλήσεων από την μία στην άλλη), Wifi,bluetooth,δεδομένα ανοιχτά,Viber,Messenger lite και τρία mail να συγχρονίζουν(περασμένα στην εφαρμογή mail της συσκευής). Το φόρτισα στο 100% και το άφησα το βράδυ.Μετά από 9 ώρες το βρήκα με 82% μπαταρία. Πτώση 2% ανά ώρα!!! Το θεωρώ υπερβολικό.Με ίδια χρήση στο προηγούμενό μου κινητό (Moto x play) είχα καλύτερο stand by.

Μπορεί κάποιος που δουλεύει με παρόμοιες ρυθμίσεις το κινητό,να παραθέσει χρόνους και κατανάλωση; Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η διαχειριση ενεργειας στο MATE 10 PRO ειδικα σε κατασταση stand by θελει ακομη βελτιωση, το κινητο βασικα ειναι με τις ωρες του.

Καποιες φορες τυχαινει να ειναι μη δικαιολογημενη η καταναλωση ενεργειας σε κατασταση αναμονης, σε αντιθεση με καποιες αλλες φορες που λειτουργει υποδειγματικα.

 

Μου εχει τυχει το βραδυ να το αφηνω (σε 8 ωρες υπνου) με 100% μπαταρια και το πρωι να εχει 85%. Καποια αλλα βραδια να το αφηνω με 100% και το πρωι να εχει 96%, μιλαμε φυσικα για το ιδιο σημειο στο σπιτι πανω στο κομοδινο διπλα στο κρεβατι.

Εξηγηση δεν μπορω να δωσω πραγματικα.

 

Ιδια σκηνικα ειχα και με το ΜΑΤΕ 9 οταν ηταν ακομη με τις πρωτες εκδοσεις λογισμικου Β126-Β138.

 

Προσωπικα για μενα δεν συντρεχει κανενας λογο ανησυχιας, ξερω πολυ καλα οτι η με την επομενη, ή την μεθεπομενη αναβαθμιση λογισμικου το battery drain θα λυθει και το κινητο θα σπερνει.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Η διαχειριση ενεργειας στο MATE 10 PRO ειδικα σε κατασταση stand by θελει ακομη βελτιωση, το κινητο βασικα ειναι με τις ωρες του.

Καποιες φορες τυχαινει να ειναι μη δικαιολογημενη η καταναλωση ενεργειας σε κατασταση αναμονης, σε αντιθεση με καποιες αλλες φορες που λειτουργει υποδειγματικα.

 

Μου εχει τυχει το βραδυ να το αφηνω (σε 8 ωρες υπνου) με 100% και το πρωι να εχει 85% και καποια αλλα βραδυα να το αφηνω με 100% και το πρωι να εχει 96%, μιλαμε φυσικα για το ιδιο σημειο στο σπιτι πανω στο κομοδηνο διπλα στο κρεβατι. Εξηγηση δεν μπορω να δωσω πραγματικα.

 

Ιδια σκηνικα ειχα και με το ΜΑΤΕ 9 οταν ηταν ακομη με τις πρωτες εκδοσεις λογισμικου Β126-Β138.

 

Προσωπικα δεν συντρεχει κανενας λογο ανησυχιας διοτι ξερω πολυ καλα οτι η με την επομενη η την μεθεπομενη αναβαθμιση λογισμικου το battery drain θα λυθει και το κινητο θα σπερνει.

 

Μακάρι να είναι όπως τα λες. Γιατί μετά από αρκετά χρόνια αναμονής ,αγόρασα ένα κινητό το οποίο με καλύπτει στους περισσότερους(αν όχι σε όλους) τους τομείς που με ενδιαφέρουν. Και ένας πολύ σημαντικός είναι και η μπαταρία. Οπότε αναμένω βελτίωση στις επόμενες αναβαθμίσεις.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μη σε ανησυχει καθολου φιλε μου.... με τις επομενες αναβαθμισεις ολα θα στρωσουν.

Εαν δεν ειχα την εμπειρια απο το ΜΑΤΕ 9, θα ημουν απο τους πρωτους που θα πουλουσα το MATE 10 PRO.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βέβαια δουλεύω μια sim. Αλλά οι ώρες που βγάζω είναι σχεδόν κάθε φορά πάνω κάτω οι ίδιες. Απλά το βράδυ κλείνω δεδομένα κ ασύρματο. Το πρωί ανοίγουν όλα πάλι . Δεν μου καίει τόσο σε αναμονή όπως διαβάζω ,εκτός αν κ οι δύο είστε με 2 sim. Τέτοια αυτονομία θυμάμαι είχα στο redmi note 4 αλλά με πολύ χειρότερες φυσικά επιδόσεις .abfd41c0865f72a0a21420972fb84d29.jpg

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...