Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το σημερινό update 6.30 φαίνεται να έφτιαξε το WiFi, συνδέεται κανονικά και στα 2.4ghz πλέον. Βέβαια ίσως είναι προσωρινό, θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Με το σημερινό update 6.30 φαίνεται να έφτιαξε το WiFi, συνδέεται κανονικά και στα 2.4ghz πλέον. Βέβαια ίσως είναι προσωρινό, θα δείξει

Νέο update αυτό;;

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

εμενα που μου εχει ερθει και μολις παταω ληψη μου βγαζει αμεσως δικτυο σε εκκρεμοτητα και δεν το λαμβανει..εκανα επανεκκινηση και στο κινητο και στο ρουτερ αλλα..τιποτα..καμμια ιδεα?..
Link to comment
Share on other sites

Με το σημερινό update 6.30 φαίνεται να έφτιαξε το WiFi, συνδέεται κανονικά και στα 2.4ghz πλέον. Βέβαια ίσως είναι προσωρινό, θα δείξει

 

Μετά από μερικές ώρες πάλι τα ίδια κάνει, οπότε επέστρεψα στα 5ghz που δεν έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

εμενα που μου εχει ερθει και μολις παταω ληψη μου βγαζει αμεσως δικτυο σε εκκρεμοτητα και δεν το λαμβανει..εκανα επανεκκινηση και στο κινητο και στο ρουτερ αλλα..τιποτα..καμμια ιδεα?..

 

Backup και Εγκαταστήστε το Xperia™ Companion

Link to comment
Share on other sites

5ghz έχεις το ρ

ούτερ;

 

Έχει και 5 και 2,4. Στα 2,4 δεν συνδέεται καν, στα 5 δουλεύει μια χαρά χωρίς το παραμικρό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fluid ng μου βγάζει ότι δεν μπορεί να αποκτήσει δικαιώματα εμφάνισης από πάνω (στο περίπου) και να κάνω ξανά τη ρύθμιση ή επανεκκίνηση αλλά δεν λειτουργεί κάτι εν τέλει. Η εντολή με adb ήταν σωστή. Παίζει να μου διαφεύγει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το fluid ng μου βγάζει ότι δεν μπορεί να αποκτήσει δικαιώματα εμφάνισης από πάνω (στο περίπου) και να κάνω ξανά τη ρύθμιση ή επανεκκίνηση αλλά δεν λειτουργεί κάτι εν τέλει. Η εντολή με adb ήταν σωστή. Παίζει να μου διαφεύγει κάτι;

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμία εφαρμογή ασφαλείας που κόβει την πρόσβαση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είχες αποσυνδέσεις και τώρα όχι;Καλή φάση.Με τα updates τι γίνεται,έρχονται με διαφορετικό κωδικό ή σε κάποιους που αργούν δεν έρχονται με την σειρά;

Εμένα πήρε την 4.4.1,διαβάζω μερικά πόστα πιο πριν οτι σε άλλους ήρθε με άλλον κωδικό.

 

Ναι μόνο στο Router τη Cosmote στο σπίτι... 3η μέρα με την αναβάθμιση δεν ξαναπαρουσιαστηκε το πρόβλημα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Από Cosmote το χεις παρει;
Όχι, από αλλού, απλώς πέρασα το firmware της Cosmote.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα με το WiFi είναι Hardware τότε εγώ ρε παιδιά γιατί δύο μήνες δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. COSMOTE με Speedport το οποίο δουλεύει μόνο στα 2.4. Να βοηθήσω θέλω όχι να ξεκινήσω αντιπαράθεση. Τέλος στου ξαδέρφου μου οι γραμμές είναι έντονες και εμφανείς ενώ στο δικό μου δεν υπάρχουν. Το κινητό λογικά δεν το έχω "ζεστάνει" ποτέ μιας και δεν ασχολούμαι καθόλου με παιχνίδια.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα με το WiFi είναι Hardware τότε εγώ ρε παιδιά γιατί δύο μήνες δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. COSMOTE με Speedport το οποίο δουλεύει μόνο στα 2.4. Να βοηθήσω θέλω όχι να ξεκινήσω αντιπαράθεση. Τέλος στου ξαδέρφου μου οι γραμμές είναι έντονες και εμφανείς ενώ στο δικό μου δεν υπάρχουν. Το κινητό λογικά δεν το έχω "ζεστάνει" ποτέ μιας και δεν ασχολούμαι καθόλου με παιχνίδια.

 

Με το μοναδικό πράγμα που ζεσταίνεται, για μένα, είναι με βιντεοκληση για πολλή ώρα στο Messenger. Μόνο τότε.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Με το μοναδικό πράγμα που ζεσταίνεται, για μένα, είναι με βιντεοκληση για πολλή ώρα στο Messenger. Μόνο τότε.

 

Έγραψα για την ζέστη γιατί ίσως να επηρεάζει την οθόνη. Εσύ έχεις πρόβλημα με γραμμές στην οθόνη;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα για την ζέστη γιατί ίσως να επηρεάζει την οθόνη. Εσύ έχεις πρόβλημα με γραμμές στην οθόνη;

 

Κανένα πρόβλημα φίλε μου, με τίποτα απολύτως. ΆΨΟΓΗ λειτουργία στα όλα του εδώ και τρεις μήνες σχεδόν.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα φίλε μου, με τίποτα απολύτως. ΆΨΟΓΗ λειτουργία στα όλα του εδώ και τρεις μήνες σχεδόν.

 

Άρα δεν είναι γενικό πρόβλημα hardware και το WiFi και η οθόνη. Και αν πούμε ότι για την οθόνη ίσως να φταίει η θερμοκρασία της συσκευής για το WiFi τι μπορεί να φταίει; Και εγώ από τους τυχερούς είμαι.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο έγραφα στο messenger,πάγωσε και έκανε rebboot.2 μήνες δεν θυμάμαι να το έχει κάνει.Ισως σκάλωσε γιατί δεν είχε σχεδόν καθόλου σήμα,ήμουν σε δύσκολο σημείο ημιυπόγεια.
Link to comment
Share on other sites

Του έχει τύχει κανενός να μη φορτίζει το κινητό; Το έχω 2 μήνες και από χθές δε φορτίζει με τίποτα! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Του έχει τύχει κανενός να μη φορτίζει το κινητό; Το έχω 2 μήνες και από χθές δε φορτίζει με τίποτα! :confused:

 

Όταν το βάζεις στο PC το βλέπει;

Δηλαδή η θύρα του δουλεύει σε κάτι η και εκεί είναι νεκρή;

Χρησιμοποίησες ανταπτορες για να βάζεις καλώδιο micro USB;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και δεν.. Όχι δεν χρησιμοποίησα κάποιο αντάπτορα. Διαβάζω σε ξένα forum οτι διάφορα κινητά sony έχουν πάθει το ίδιο :X:cry: . Οπότε θα πάει στο σέρβις και δεν έχω back up..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και δεν.. Όχι δεν χρησιμοποίησα κάποιο αντάπτορα. Διαβάζω σε ξένα forum οτι διάφορα κινητά sony έχουν πάθει το ίδιο :X:cry: . Οπότε θα πάει στο σέρβις και δεν έχω back up..

back up μπορεις να κάνεις και σε cloud google ή sony καθως και σε κάρτα sd .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...