Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και κάτι άλλο που το παρατήρησα... Μετά από 17 χρόνια άλλαξα δίκτυο και πήγα στη Vodafone από Cosmote...

Παρατήρησα το εξής... Ενώ στη Cosmote σε κατάσταση idie έχανα στη διάρκεια του ύπνου ένα 6 % με τη Vodafone τσεκαρισμένο είμαι στο 3% ,ε τις ίδιες ώρες... Απλά το αναφέρω σαν παρατήρηση...

Νομίζω έχει γίνει ένας μικρός χαμός στα forums της Cosmote για το λόγο αυτό. Ανεξήγητο drain με τα routers τους. Με τα τελευταία αποσο διαβάζω.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει ένα άλλο κουφό. Όταν κάνει μετάπτωση από δεδομένα σε wifi και το αντίστροφο χάνεται η σύνδεση στο viber και πρέπει να κάνω κλείσιμο της εφαρμογής και να την ξανανοίξω. Μόνο σε αυτήν όμως..

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γίνει ένας μικρός χαμός στα forums της Cosmote για το λόγο αυτό. Ανεξήγητο drain με τα routers τους. Με τα τελευταία αποσο διαβάζω.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Εγώ φαντάστηκα πως έχει κεραία της βονταφον πιο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 42.2.A.4.41 πρίν μερικές ώρες.Τσέκαρα και το Wi-Fi μήπως άλλαξε κάτι και έχει κάποιο θέμα και είναι εντάξει,συνδέεται το ίδιο γρήγορα και ίσως ακόμα πιο γρήγορα.

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κάποιο bug κάποιο απο τα security patches;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σα να παρατηρώ ότι μετά την ενημέρωση ζεστενεται ελαφρά. Όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά έχω την εντύπωση πριν δεν το έκανε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σα να παρατηρώ ότι μετά την ενημέρωση ζεστενεται ελαφρά. Όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά έχω την εντύπωση πριν δεν το έκανε...

Σε απλή χρήση;Το έχεις χωρίς θήκη και σου φαίνεται οτι ζεσταίνεται στο πίσω μέρος,μόνο στην οθόνη η και στα 2;Η μόνη φορά που μου ζεστάθηκε ήταν λίγο στην οθόνη ήταν όταν έβλεπα HDR videos στο You Tube.Στο πίσω μέρος δεν ξέρω γιατί το έχω σε θήκη που ναι μεν προστατεύει αλλά ίσως γίνεται πιο αργά επαγωγή θερμότητας,δηλαδή να κρυώνει πιο αργά.Λογικά θα ζεσταίνεται λίγο και σε βαριά games.

Link to comment
Share on other sites

Σε απλή χρήση;Το έχεις χωρίς θήκη και σου φαίνεται οτι ζεσταίνεται στο πίσω μέρος,μόνο στην οθόνη η και στα 2;Η μόνη φορά που μου ζεστάθηκε ήταν λίγο στην οθόνη ήταν όταν έβλεπα HDR videos στο You Tube.Στο πίσω μέρος δεν ξέρω γιατί το έχω σε θήκη που ναι μεν προστατεύει αλλά ίσως γίνεται πιο αργά επαγωγή θερμότητας,δηλαδή να κρυώνει πιο αργά.Λογικά θα ζεσταίνεται λίγο και σε βαριά games.

 

Μετά από μισή ώρα pubg στο high graphics με θήκη . Αλλά πριν έπαιζα και 2ωρες και δεν το ένιωθα τόσο. Τέλος πάντων μπορεί να είναι η ιδέα μου. Θα δείξει η πορεία. Κάτι άλλο πάντως δεν άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω εδώ και δύο μέρες το xz1 και το ψαχουλευω τώρα, πολύ εντυπωσιακό κινητό.

Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

Έχω την έκδοση android 8. Θα έρθει κάποια στιγμή η 9? Εσείς την έχετε?

Και επίσης, παρατηρώ στην οθόνη κάτι σαν ένα πλέγμα, σαν μικρές γραμμές που κυρίως είναι ορατό στα λευκά, έτσι είναι η οθόνη η χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω εδώ και δύο μέρες το xz1 και το ψαχουλευω τώρα, πολύ εντυπωσιακό κινητό.

 

Καλορίζικο!

 

Έχω την έκδοση android 8. Θα έρθει κάποια στιγμή η 9? Εσείς την έχετε?

 

Κάνε του μια αναβάθμιση και λογικά θα δει την 9 για άμεση εγκατάσταση.

 

Και επίσης, παρατηρώ στην οθόνη κάτι σαν ένα πλέγμα, σαν μικρές γραμμές που κυρίως είναι ορατό στα λευκά, έτσι είναι η οθόνη η χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Έχει αναφερθεί και από άλλους, έτσι είναι η οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί έτσι και αλλιώς να μην σου έρθει ota η αναβάθμιση, κατέβασε το πρόγραμμα της Sony στον υπολογιστή, ενώσε το κινητό και επέλεξε repair, θα χαθούν όλα στο κινητό σου, θα το στήσεις από την αρχή και θα έχεις την 9

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ!

Σόρρυ που ξαναρωτάω αλλά πώς θα την κάνω αυτή την αναβάθμιση?

Πήγαινε πρώτα εδώ να δεις αν σου βγάλει τίποτα... Settings > System > Advanced > Software update.

 

Αν όχι, μπορείς να ακολουθήσεις τη πρόταση του φίλου ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος που το βρήκα σε τρομερή τιμή ως πρώην Σονακιας με όλη την σειρά Ζ. Ομολογώ μου είχε λείψει το ποσό σμουθ είναι. Βέβαια προέρχομαι από bezzelessκινητο αλλά πιστεύω θα το συνηθίσω
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το τζαμακι;

https://www.e-shop.gr/3d-tempered-glass-for-sony-xperia-xz1-camera-view-black-p-TEL.049543

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια ενημέρωση. Λογικά security patch. Ενημερώνω σε λίγο.0d9fc82f2f20d51d8214579badc7310a.jpg

 

Security patch Ιανουαρίου όντως. Όλα καλά φαίνονται.

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος που το βρήκα σε τρομερή τιμή ως πρώην Σονακιας με όλη την σειρά Ζ. Ομολογώ μου είχε λείψει το ποσό σμουθ είναι. Βέβαια προέρχομαι από bezzelessκινητο αλλά πιστεύω θα το συνηθίσω

Πιο πολύ μου την σπάνε οι γωνίες παρά τα μεγάλα bezel.Θα έπρεπε να είναι ακριβώς όπως το Nokia 8 και να είχε τα software buttons στο bezel.Οταν το βάζω σε πλαινές τσέπες καταλαβαίνω τις γωνίες του.Θα το φάω με λίμα η τροχό λίγο για να στρώσει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έπρεπε να είναι ακριβώς όπως το Nokia 8 και να είχε τα software buttons στο bezel.

 

Η' απλά θα μπορούσε να έχει μικρότερα bezel... τώρα με την Pie τα capacitive buttons στο bezel είναι απαρχαιωμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η' απλά θα μπορούσε να έχει μικρότερα bezel... τώρα με την Pie τα capacitive buttons στο bezel είναι απαρχαιωμένα.
Βάλε fluid και βγάλτα .....

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε fluid και βγάλτα .....

 

Μάλλον δεν απευθύνεσαι σε μένα γιατί εγώ μίλησα για κάτι άλλο... αλλά ούτως ή άλλως εννοείται ότι προτείνεται η χρήση του Fluid N.G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια ενημέρωση. Λογικά security patch. Ενημερώνω σε λίγο.0d9fc82f2f20d51d8214579badc7310a.jpg

 

Security patch Ιανουαρίου όντως. Όλα καλά φαίνονται.

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

Από Cosmote το χεις παρει;

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν απευθύνεσαι σε μένα γιατί εγώ μίλησα για κάτι άλλο... αλλά ούτως ή άλλως εννοείται ότι προτείνεται η χρήση του Fluid N.G.
Καλά σε σένα απευθύνθηκα μεν, άλλο είχα καταλάβει δε.....

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες απ το Update και μετά (4.41) δε μου ξανακάνε τίποτα το wifi

 

Δηλαδή είχες αποσυνδέσεις και τώρα όχι;Καλή φάση.Με τα updates τι γίνεται,έρχονται με διαφορετικό κωδικό ή σε κάποιους που αργούν δεν έρχονται με την σειρά;

Εμένα πήρε την 4.4.1,διαβάζω μερικά πόστα πιο πριν οτι σε άλλους ήρθε με άλλον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...