Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτό είναι το πρόβλημα,οτι δεν έχει καλό service.Το πας για 1 πρόβλημα και δημιουργούν άλλο η στο επιστρέφουν χωρίς να έχει λυθεί.

Εχω διαβάσει διάφορες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήταν άψογοι πάντως, και το κινητό γύρισε πίσω εντελώς εργοστασιακό

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο service έχετε πάει? omnitech ή στο καινούριο? Η tss solutions δεν φτιάχνει πια τα sony..Μετά απο ενα χρόνο περίπου, με βλέπω να ετοιμάζομαι για αλλαγή μπαταρίας. Δεν επείγει βέβαια, αλλά έχει αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα. Στο service menu αναφέρει οτι είναι στα 2550093uah.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αφήσει στη Δωδεκανήσου στη Θεσσαλονίκη και το έστειλαν αυτοί Αθήνα, νομίζω omnitech.

 

Είχε βγάλει πρόβλημα η οθόνη και έγινε αλλαγή της

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές, όταν το ανοίγει, μετά το logo της sony βγάζει ενα τριγωνάκι με ένα σφυρί και ένα γρανάζι. Σαν να κάνει δηλαδή κάποιο repair στο λογισμικό και συνεχίζει μετά από 2-3 δευτερόλεπτα Το κάνει πολλούς μήνες αυτό και έχει πάρει αρκετά update αυτό το διάστημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει να γίνεται κάτι τέτοιο που λες.

Έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές, όταν το ανοίγει, μετά το logo της sony βγάζει ενα τριγωνάκι με ένα σφυρί και ένα γρανάζι. Σαν να κάνει δηλαδή κάποιο repair στο λογισμικό και συνεχίζει μετά από 2-3 δευτερόλεπτα Το κάνει πολλούς μήνες αυτό και έχει πάρει αρκετά update αυτό το διάστημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ, του έχεις κάνει factory reset;

 

Πρίν 2-3 ημέρες έκανε άλλο περίεργο:Αναβόσβηνε η οθόνη όταν ήμουν στο messenger και έκανα tap στην οθόνη, υπέθεσα ότι ευθύνεται η εφαρμογή αλλά μου το έκανε 2-3 φορές και στην stock εφαρμογή της μουσικής.

Το πρόβλημα με τα handsfree που γράφω παραπάνω δεν το ξαναέκανε.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στικακι αναγνωριζει αυτή η συσκευή,usb otg δηλαδή;

Σε εμενα δεν κάνει τίποτα.

 

Δε μπορεί, το προηγούμενο xperia c4 που είχα αναγνώριζε. Θα δοκιμάσω το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και πες μου.

Εναν ανταπτορα πήρα να βάλω usb και πήρα τα τέτοια μου!!!!

Στο z5c μου τα αναγνωριζε τα usb,σε ενα leeco φθηνο που υπάρχει αμέσως.

Τώρα μου την εχει σπάσει,και μάλιστα πολύ!

Σε σημείο να το σπάσω το ίδιο!

Ακους εκει να μην αναγνωριζει εξωτερικο usb!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φθηνό αντάπτορα USB type-c από το eBay και αναγνωρίζει κανονικά στικάκι φορμαρισμένο σε fat32 φυσικά.

Τα κινητά που αναφέρατε δεν έχουν USB type-c κι αν προσπαθείτε με κάτι αντάπτορες που κάνουν το micro-usb σε usb type-c είναι μόνο για φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω κανονικα εναν ανταπτορα απο την μια type c και απο την αλλη usb θηλυκό.

Και μαλιστα usb 3 ανταπτορα για ταχύτητα.

Στις ρυθμίσεις οταν πας σύνδεση συσκευης - προτιμήσεις συνδέσεις - usb τι σου βγάζει;

Εμενα μονο το εγκατασταση λογισμικού τίποτα άλλο.

Τι στον διάβολο!

Το δικο μου δεν εχει εκει άλλες επιλογές;

 

Το leeco typec ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα το ίδιο βγάζει. Με τον αντάπτορα που έχεις, δοκίμασε αν σου παίζει mouse. Παίζει κανονικά σε εμένα. Ο αντάπτορας μου ειναι αυτός https://www.ebay.com/itm/Adapter-Type-C-to-USB-A-3-0-Female-Converter-OTG-USB-C-3-1-For-Mac-Nexus-5X-6P/153043512970?hash=item23a21aae8a:m:mrw8dqwIvBt1DgQXgcr2XHw

επίσης πέρα απο το στικάκι σε fat32 τώρα που το έκανα root έβαλα και πρόγραμμα και παίζει ntfs. Και ακόμη (χωρίς root) αναγνωρίζει και usb εξωτερική κάρτα ήχου https://www.ebay.com/itm/Mini-USB-2-0-3D-Virtual-12Mbps-External-7-1-Channel-Audio-Sound-Card-Adapter-JD/201617299371?epid=13007731683&hash=item2ef153d7ab:g:y80AAOSweWVXexe1

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι καταργηθηκε απο την 9αρα και μετα απο μια συγκεκριμενη εκδοση.

Καποιοι λενε ως λυση: You must use a usb c to usb 3.0 adapter

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι αυτός.

https://www.e-shop.gr/4smarts-basic-adapter-usb-type-c-to-usb-type-a-female-silver-p-TEL.057365

Δεν κάνει λες;

 

r31134 στο xz3 σου παίζει;εχεις δει;

Κατι με την 9αρα διαβασα και εγω αλλα μου ειναι δυσκολο να το πιστέψω!!!

Ρε θα φάει μπουκέτα λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά έχω και εναν άλλο που ειναι με καλώδιο ανάμεσα στα 2 βύσματα και ενώ στο le max 2/le x526 παίζει, στο xz1 δεν παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Άρα κάτι θα παίζει με τους ανταπτορες θέλω να πιστεύω,να έχουν πιστοποίηση otg η κάτι τέτοιο.

Θα παραγγείλω τον δικό σου και οπότε έρθει αφού δε ξέρω να ψωνίσω σωστά,έτσι και αλλιώς ξενέρωσα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στικακι αναγνωριζει αυτή η συσκευή,usb otg δηλαδή;

Σε εμενα δεν κάνει τίποτα.

Στο GSM Arena γράφει οτι υποστηρίζει OTG, ίσως να ισχύει για συσκευές που προορίζονται εκτός Ευρώπης.

Το usb το σύνδεσες μέσω OTG Adapter;Σε τι format είναι το Usb;Μήπως θέλει adapter με διαφορετικό πρωτόκολλο λόγω Usb-C;

Εχω 1 adapter, θα το δοκιμάσω.Μπορείς πχ να συνδέσεις χειριστήριο Xbox η φορητή TV.

Ας γράψει κάποιος αν έχει χρησιμοποιήσει το OTG και αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα για να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει τον ανταπτορα της samsung από το note 8 που είχα και έχω συνδέσει κανονικά φλασάκι χωρίς πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πριν λίγο η αναβάθμιση για cosmote firmware με τα security patches του Ιουνίου

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...