Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγκατέστησα την open camera και προς έκπληξη μου είδα ότι δουλεύει το camera2api. Το ενεργοποίησα και εμφανίστηκε μια πληθώρα ρυθμίσεις.

Άρε εργαλείο που έχουμε!!!! :lol::lol:

Το Camera2api το ενεργοποιείς στην Open Camera και εμφανίζει περισσότερες ρυθμίσεις;Είχα βάλει την Open Camera σε παλιό κινητό και έχει ήδη πολλές ρυθμίσεις.Δεν την έχω βάλει στο XZ1.

 

Απο εφαρμογές για bokeh δοκίμασα 3-4 και μου άρεσε κάπως η Photo Blur.Οι υπόλοιπες ήταν οτι νά'ναι.

 

1)Το FluidNG μου έκανε το εξής κόλλημα:Οταν άνοιγα κάποιον Browser, αναβόσβηνε 2-3 φορές η οθόνη η μαύριζε(Σε 2-3 διαφορετικούς browsers).Μόλις το απενεργοποίησα σταμάτησε.

2)Οταν κάνω reboot,την στιγμή που εμφανίζει το λογότυπο Xperia δεν ακούγεται όλος ο ήχος,μοιάζει να κόβεται στο τέλος.Εσάς το κάνει αυτό;Νομίζω οτι πριν δεν το έκανε,δεν θυμάμαι.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Εγω συγνώμη δεν κατάλαβα τίποτα όσο αφορά τα fluid navigation gestures. Δεν κατάλαβα τίποτα από τις οδηγίες εντελώς όμως αν μπορει κάποιος να βοηθήσει καλώς αλλιώς θα ειμαι μετά τρία εργαλειακια μέσα στην οθόνη δεν είναι ενοχλητικά αλλά κόβει λίγο οθόνη

 

Αφού το κάνεις εγκατάσταση μέσω ADB από PC δίνεις την εντολή

adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Μετά από την εφαρμογή μπορείς να κρύψεις την navbar

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κόβεται ο ήχος σαν εσένα.

Βιάζεται ένα πράγμα!!!

 

Αυτό με τον ήχο νομίζω πως δεν το έκανε με την 8.Πάντως το κινητό κάνει reboot κάπου σε 30' αν θυμάμαι σωστά.

 

Αν μετακινήσω τα αρχεία στην micro-sd μέσω των ρυθμίσεων του κινητού,θα τα βάλει χύμα η σε κατηγορίες πχ εικόνες,βίντεο κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιος πρόβλημα με το WiFi? Δεν μου συνδέεται με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθεί..

Εσύ και καμιά 50αρια ακόμη, πέρα από την πλάκα υπάρχει θέμα με το wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και καμιά 50αρια ακόμη, πέρα από την πλάκα υπάρχει θέμα με το wi-fi

 

Έχω το Android 9 με την ενημέρωση ασφαλειας 1 Νοεμβρίου. Έχει κανείς την ενημέρωση Δεκεμβρίου να μας πει αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Android 9 με την ενημέρωση ασφαλειας 1 Νοεμβρίου. Έχει κανείς την ενημέρωση Δεκεμβρίου να μας πει αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Το δικό μου από την πρώτη μέρα αγοράς δεν έχει θέμα, ίσα ίσα πολύ ευχαριστημένος , την τελευταία έκδοση έχω

Link to comment
Share on other sites

το ανέφερα και στην προηγούμενη σελίδα.

με την την πρώτη αναβάθμιση σε 9 η κατάσταση ήταν τραγική. με την δεύτερη (47.2.Α.2.33) είναι σαφώς καλύτερα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία μαγκιά το fluid. Ερώτηση. Αξίζει να αγοράσεις την pro version? Και μια ερώτηση ακόμα, καποιος που το δουλεύει καιρό, πρόσεξε αν επηρεάζει κάπου τη συσκευή; Edited by Alupolis
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ ωραία μαγκιά το fluid. Ερώτηση. Αξίζει να αγοράσεις την pro version?

 

Αξίζει μόνο για να στηρίξεις τον developer ως επιβράβευση για τη καλή δουλειά που έχει κάνει. Κατά τα αλλά στην πράξη δε σου δίνει κάτι ουσιαστικά παραπάνω.

Και όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση σου... όχι δεν επηρεάζει κάπου αρνητικά τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει μόνο για να στηρίξεις τον developer ως επιβράβευση για τη καλή δουλειά που έχει κάνει. Κατά τα αλλά στην πράξη δε σου δίνει κάτι ουσιαστικά παραπάνω.

Καλά σίγουρα αξίζει με αυτή τη λογική. Απλά είπα μήπως δίνει κάτι παραπάνω πέρα από αλλαγή χρώματος ξέρω γω. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την λογική της επιβράβεσης του developer το αγόρασα μετά από δυο βδομάδες χρήσης .

Το έχω τώρα κανα μήνα , με την αγορά με βόλεψε που μπόρεσα να κάνω πιο transparent τα γραφικά.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά επειδή δεν κατάλαβα τίποτα σχετικά και δεν έχω κοντά κανένα φίλο που να ξέρει πως λειτουργεί αυτό το fluid δεν πειράζει θα συμβιβαστώ με τα πλήκτρα μέσα στην οθόνη. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να βγουν;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν και video στο YouTube με αναλυτικές οδηγίες, αν δεν ασχοληθείς και λίγο... τίποτα δε γίνεται μόνο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά επειδή δεν κατάλαβα τίποτα σχετικά και δεν έχω κοντά κανένα φίλο που να ξέρει πως λειτουργεί αυτό το fluid δεν πειράζει θα συμβιβαστώ με τα πλήκτρα μέσα στην οθόνη. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να βγουν;;;

 

δεν την εχω την εφαρμογη γιατι ειμαι κωλογερος σε μερικα πραγματα και θελω των μπαρα κατω αλλα επειδη εχω κανει διαφορα με τις συσκευες μου ειναι απλο,ακολουθα τα βηματα με το tutorial διπλα σου και θα γινει.

κακο στην συσκευη δε θα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω δει αλλα δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω έχω μπερδευτεί πρώτη φορά το παθαίνω αυτό... Ουφφφφφφ

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τα κοιτάξω φίλε μου ευχαριστώ πολύ... Κι εμένα δεν με. Ενοχλεί η μπάρα...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και καμιά 50αρια ακόμη, πέρα από την πλάκα υπάρχει θέμα με το wi-fi
Οχι βρε. Μια συσκευη είχε μόνο θέμα σύμφωνα με άτομα εδώ μέσα. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν την εχω την εφαρμογη γιατι ειμαι κωλογερος σε μερικα πραγματα και θελω των μπαρα κατω

 

Όλοι στην αρχή τα ίδια λέγαμε, αλλά αν δουλέψεις συσκευή με gestures, δεν έχει γυρισμό μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία μαγκιά το fluid. Ερώτηση. Αξίζει να αγοράσεις την pro version? Και μια ερώτηση ακόμα, καποιος που το δουλεύει καιρό, πρόσεξε αν επηρεάζει κάπου τη συσκευή;

 

Εμένα μου έκανε κάποιο μικρό πρόβλημα και το απενεργοποίησα,θα το ενεργοποιήσω τώρα κιόλας να δω αν θα το ξανακάνει.Δες post 1106.

Ευτυχώς με το Wi-Fi δεν έχω πρόβλημα,απλά συνήθως όταν έχω ώρα να συνδεθώ στο modem μου κάνει να συνδεθεί κάπου 7-10" ενώ άλλες φορές συνδέεται σε 1-2".Εχω καλό modem,αλλά πολύ χαμηλή σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...