Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει και δεν γίνεται να υπάρξει gcam με ανενεργό api2 που έχουν τα sony

 

τώρα γιατί επιμένει και παραπληροφορεί ο ταριρς άβυσσος η ψυχή του

 

Λαθος βρε παιδες μην βαρατε....μπερδευτηκα με την gcam tool. στο playstore...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι την χρησιμοποιείς στα δύσκολα,τι είναι το gcam tool;τι το χρειάζεσαι;

Ρε μήπως μπερδεύτηκες με το g6 που από ότι είδα σε μια φωτογραφία εχεις και ποσταρες σε εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι την χρησιμοποιείς στα δύσκολα,τι είναι το gcam tool;τι το χρειάζεσαι;

Ρε μήπως μπερδεύτηκες με το g6 που από ότι είδα σε μια φωτογραφία εχεις και ποσταρες σε εμάς;

 

:wacko::blink::cry: η ηλικια βλεπεις απο τα 40 κ πανω....τωρα ειδα οτι το νημα ειναι για το ΧΖ1...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη το πήρα χαμπαρι φίλε.

Το συνδύασα με την φωτο απο το σκυλακι με το g6 και ειπα -ωπα εδω εχει γίνει ασάφεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη το πήρα χαμπαρι φίλε.

Το συνδύασα με την φωτο απο το σκυλακι με το g6 και ειπα -ωπα εδω εχει γίνει ασάφεια!!!!

 

:p ου γαρ ερχεται το γηρας μονο.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Νεος χρηστης για λιγο καιρο (το στηνω για εναν φιλο μου που το πηρε και δεν εχει πολυ σχεση και χρονο να τα κανει)!

Μια ερωτηση και μαλλον θα ερθουν κι αλλες:lol:

Εχει καπου κατι σαν τον ασφαλη αποθηκευτικό χωρο που εχουν τα huawei? Ειναι χωρος που τον κλειδώνεις με κωδικο η δαχτυλικό κτλ κι έχεις εκει φωτο εγγραφα κι οτι αλλο..

Α και μια ακομη... Το avg που εχει μεσα να το αφησω να το ξηλωσω?ειναι ενεργοβορο? Γιατι παλια δεν ειχα και τις καλυτερες εμπειριες με τετοια antivirus σε κινητα

Link to comment
Share on other sites

Με την προσαρμοστική φωτεινότητα ανοιχτή και κλειστά τα φώτα (βράδυ στο κρεβάτι) η φωτεινότητα πάει στο 0% και είναι ξεκούραστη η χρήση της συσκευής για τα μάτια και η μπαταρία πέφτει πολύ αργά. Στο Z3C και στο Z5C που επίσης έχω μου κάνει εντύπωση το ότι στις ίδιες συνθήκες δεν ρίχνει την φωτεινότητα αρκετά.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές που πατάω το power και ανάβει η οθόνη,μετά απο 1-3" ξεκλειδώνει δείχνοντας την ίδια κίνηση ολίσθησης που ξεκλειδώνουμε με το δάχτυλο.

Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι σχετικό για αυτόματο ξεκλείδωμα.

 

Σχετικά με την κάμερα δοκιμάστε την Camera MX που έχει HDR και στο auto σε αντίθεση με την stock και time lapse video(Στις 3 τελείες πάνω αριστερά).

Δοκίμασα και την Open Camera,έχει αρκετές ρυθμίσεις.

Πάντως σε ποιότητα η stock στο auto βγάζει καλύτερες φωτογραφίες με λιγότερο θόρυβο απο την CameraMX και σχεδόν ίδιες με την Open Camera.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Νεος χρηστης για λιγο καιρο (το στηνω για εναν φιλο μου που το πηρε και δεν εχει πολυ σχεση και χρονο να τα κανει)!

Μια ερωτηση και μαλλον θα ερθουν κι αλλες:lol:

Εχει καπου κατι σαν τον ασφαλη αποθηκευτικό χωρο που εχουν τα huawei? Ειναι χωρος που τον κλειδώνεις με κωδικο η δαχτυλικό κτλ κι έχεις εκει φωτο εγγραφα κι οτι αλλο..

Α και μια ακομη... Το avg που εχει μεσα να το αφησω να το ξηλωσω?ειναι ενεργοβορο? Γιατι παλια δεν ειχα και τις καλυτερες εμπειριες με τετοια antivirus σε κινητα

 

Δεν εχει κάτι τέτοιο για ασφάλεια.

Και το avg το έχω παύσει διότι έτσι θεώρησα εγώ.

Ποτε δεν ειχα antivirus σε κανενα Android.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φώτο να δούμε τι γίνεται με την κάμερα πολύ καλεςςςςςς και μια πανοραμική 45ff798712f0582751548652fe95f29c.jpg3b7f87dfa2e3edf4566ac2610f44faa0.jpgc9f2e079e5e1054a8e69f53698757ba2.jpgab626965488ec17bdb5929a293233bb2.jpgedc40acafced4633cb8c29d7994862ed.jpg

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ ωραια μ αυτα τα δυο!

Αλλη μια ερωτηση... Βλεπω οτι στις ειδοποιήσεις στα εικονίδια της καθε εφαρμογής, πχ messenger viber κτλ δεν εχει αριθμο αλλα κουκκίδα αν υπαρχει καποια ειδοποιηση.. Γινεται αυτο να αλλαχτεί σε αριθμούς? Λιγο το εψαξα δεν βρηκα κατι... Εχω περασμένη την 9ρα να πω , πριν λιγο την έβαλα απο το pc companion

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κουλό πρόβλημα από την μέρα που το πήρα.

 

Συγκεκριμένα ενώ έχω απενεργοποιημένα τα data, συνδέεται από μόνο του στο ίντερνετ με data μια φορά την μέρα για ελάχιστο, σύμφωνα με μήνυμα που μου στέλνει ο cosmote.

 

Έχω όπως έγραψα ήδη κλειστά τα δεδομένα. Έχω ρυθμίσει σχετικά μία μία τις εφαρμογές. Χθες ενεργοποίησα και την "εξοικονόμηση δεδομένων", παρόλα αυτά επιμένει.

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:

Έχω και γω τα δεδομένα κλειστά και παρόλα αυτά αν δεν υπάρχει WiFi, συνδέεται μόνο του στο ίντερνετ.Για να μην το κάνει αυτό πρέπει να απενεργοποιηση τα δεδομένα τελείως από τις ρυθμίσεις, αλλιώς είτε τα κλείνω, είτε τα ανοίγω πάντα είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ. Τι κουλό είναι αυτό, καμία βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω τα δεδομένα κλειστά και παρόλα αυτά αν δεν υπάρχει WiFi, συνδέεται μόνο του στο ίντερνετ.Για να μην το κάνει αυτό πρέπει να απενεργοποιηση τα δεδομένα τελείως από τις ρυθμίσεις, αλλιώς είτε τα κλείνω, είτε τα ανοίγω πάντα είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ. Τι κουλό είναι αυτό, καμία βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στο WiFi κάτω κάτω εκει που λέει WiFi προτιμήσεις και κοίτα μήπως ειναι ενεργοποιημένο το auto network switch , αυτόματη επιλογή δικτύου . Αν είναι ανοιχτό κλειστό και δες αν στο ξανακανει.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ ωραια μ αυτα τα δυο!

Αλλη μια ερωτηση... Βλεπω οτι στις ειδοποιήσεις στα εικονίδια της καθε εφαρμογής, πχ messenger viber κτλ δεν εχει αριθμο αλλα κουκκίδα αν υπαρχει καποια ειδοποιηση.. Γινεται αυτο να αλλαχτεί σε αριθμούς? Λιγο το εψαξα δεν βρηκα κατι... Εχω περασμένη την 9ρα να πω , πριν λιγο την έβαλα απο το pc companion

 

Αυτό είναι feature της 9άρας, μπορείς όμως να έχεις αυτό που θέλεις με άλλον launcher πχ Nova launcher σε συνδυασμό με Tesla unread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα το σύμβολο 4g που είναι στη μπάρα που ανεβοκατεβαινει με τα βασικά, απλά αν το ενεργοποιήσεις κάνει το δίκτυο 4g,αλλα για ενεργοποιήσεις - απενεργοποιησεθς δεδομένα πρέπει να το κάνεις από το μενού.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι feature της 9άρας, μπορείς όμως να έχεις αυτό που θέλεις με άλλον launcher πχ Nova launcher σε συνδυασμό με Tesla unread.

 

Εγώ έχω κανονικά notifications με αριθμούς και στον μαμα launcher.....

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον nova τον ξερω, τον εχω αγορασμενο απο παλια που ειχα ενα g4... Kanenask εχεις περασμενη την 9ρα? Αν ναι εκανες καποια ρυθμιση η στα βγαζει απο μονο του? Στις μαμα εφαρμογες βγαζει κανονικα αριθμους, πχ στο τηλ και στο μνμ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον nova τον ξερω, τον εχω αγορασμενο απο παλια που ειχα ενα g4... Kanenask εχεις περασμενη την 9ρα? Αν ναι εκανες καποια ρυθμιση η στα βγαζει απο μονο του? Στις μαμα εφαρμογες βγαζει κανονικα αριθμους, πχ στο τηλ και στο μνμ...
Την 9αρα έχω , δεν έκανα κάποιο ρύθμιση.

Περισσότερο το χρησιμοποιώ τον nova, που τον έχω αγοράσει εδώ και χρόνια.

Μόλις είδα την ερώτηση σου γύρισα στον μαμά κα οι βλέπω οτι και εφαρμογή που δεν είναι της Sony , το bluemail , έχει κανονικά αριθμούς .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Στην κουρτίνα που κατεβάζουμε κάτω έχει 2 σύμβολα το σήμα με τις μπάρες σήματος -αυτο είναι για να γυρνάς από 4g σε 2g μονο-

Μετά έχει τον κύκλο που μοιάζει με πλανήτη-αυτο είναι ουσιαστικά τα δεδομένα άνοιγμα κλείσιμο- .

Επίσης στις επιλογές προγραμματιστή έχει στο δίκτυο μια επιλογή που λέει -πάντα ενεργα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας- αυτό το έκλεισα καλού κακού.

Έστω τα 2 σύμβολα στην κουρτίνα τα καταλάβατε;

Link to comment
Share on other sites

Την 9αρα έχω , δεν έκανα κάποιο ρύθμιση.

Περισσότερο το χρησιμοποιώ τον nova, που τον έχω αγοράσει εδώ και χρόνια.

Μόλις είδα την ερώτηση σου γύρισα στον μαμά κα οι βλέπω οτι και εφαρμογή που δεν είναι της Sony , το bluemail , έχει κανονικά αριθμούς .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

οκ σ ευχαριστω! Θα δω αν με βολεψει με τις τελιτσες που βγαζει σ αυτες τις εφαρμογες , αλλιως θα βαλω κι εγω nova που τον ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Στην κουρτίνα που κατεβάζουμε κάτω έχει 2 σύμβολα το σήμα με τις μπάρες σήματος -αυτο είναι για να γυρνάς από 4g σε 2g μονο-

 

Μετά έχει τον κύκλο που μοιάζει με πλανήτη-αυτο είναι ουσιαστικά τα δεδομένα άνοιγμα κλείσιμο- .

 

Επίσης στις επιλογές προγραμματιστή έχει στο δίκτυο μια επιλογή που λέει -πάντα ενεργα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας- αυτό το έκλεισα καλού κακού.

 

Έστω τα 2 σύμβολα στην κουρτίνα τα καταλάβατε;

Τώρα το είδα το σηματάκι που μοιάζει με πλανήτη... Το έφτιαξα φίλε, σε ευχαριστώ πολύ! Το WiFi κάνει κόλπα ενίοτε, παλεύει να συνδεθεί στο δίκτυο του σπιτιού.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με αλλη μια ερώτηση!

Αν δεν θέλω να χρησιμοποιώ το avg είτε το cleaner είτε το antivirus που έχει μέσα το κινητό, υπαρχει κάπου απο την μάνα του να το πω έτσι, τρόπος να καθαρίζω την cache μνήμη?

Έχω δει στην εφαρμογή xperia assist κάτι που το λέει σαν έξυπνο σβήσιμο μνημης κι ειναι ενεργοποιημενο, ειναι κατι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα με αλλη μια ερώτηση!

Αν δεν θέλω να χρησιμοποιώ το avg είτε το cleaner είτε το antivirus που έχει μέσα το κινητό, υπαρχει κάπου απο την μάνα του να το πω έτσι, τρόπος να καθαρίζω την cache μνήμη?

 

Στη σημερινή μορφή του λειτουργικού δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα από όλα αυτά. Απλά απόλαυσε τη συσκευή σου χωρίς την εγκατάσταση τέτοιου είδους εφαρμογών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κουλό πρόβλημα από την μέρα που το πήρα.

Συγκεκριμένα ενώ έχω απενεργοποιημένα τα data, συνδέεται από μόνο του στο ίντερνετ με data μια φορά την μέρα για ελάχιστο, σύμφωνα με μήνυμα που μου στέλνει ο cosmote.

Έχω όπως έγραψα ήδη κλειστά τα δεδομένα. Έχω ρυθμίσει σχετικά μία μία τις εφαρμογές. Χθες ενεργοποίησα και την "εξοικονόμηση δεδομένων", παρόλα αυτά επιμένει.

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:

Τελικά δεν ήταν θέμα της συσκευής ή κάποιας εφαρμογής.

Αντάλλαξα τις κάρτες sim (wind-cosmote) με το P9 Lite που είχα ως κύρια συσκευή μέχρι πρότινος και συνεχίζει να το κάνει εκεί(στο P9 Lite με την cosmote sim) ενώ στο ΧΖ1 εννοείται σταμάτησε.

Θα πάω μάλλον σε έναν Γερμανό να ρωτήσω γιατί έρχεται αυτό το μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Στη σημερινή μορφή του λειτουργικού δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα από όλα αυτά. Απλά απόλαυσε τη συσκευή σου χωρίς την εγκατάσταση τέτοιου είδους εφαρμογών.

 

Για να μην εχει κατι αυτό φαντάστηκα κι εγω... Κι ενα ακομη οποιος ξερει! Εκανα μια δοκιμη να το φορτισω με τον φορτιστη απο το mate 10 pro αλλα πραγματικά πήγαινε πολυ αργα! Και με το καλωδιο το δικο του και με το φορτιστη του mate..

Αν πάρω απο εμπόριο κάποιον που να υποστηρίζει το QC 3.0 και πανω (αφου το υποστηριζει η συσκευη) λογικα θα λειτουργει και θα φορτιζει πιο γρήγορα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...