Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω εγώ Χρήστο. Ο Κυριάκος είχε mi5s plus. Πάντα ευγενικός πάντα ακριβής στις απαντήσεις και πάντα με διάθεση να βοηθήσει... Οπότε χαλαρά συνεχίζουμε γιατί ο Κυριάκος είναι μάλαμα

 

 

Όσο για την ρομ σίγουρα την απέσυρε. Συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχα είμαι εκπαιδευμένος. Ναι έχει τρομερή κάμερα το Mi5s. Ναι αν δεν βιαζεσαι μόνο κερδισμένος θα βγεις. Αν δεν έχουν αυτά που θες τα Mi Mix2s και Mi7 θα χτυπήσεις το Mi Mix 2 σε καλή τιμή. :)

 

Καλώς τον Βασίλη. Πάντως σαν εσένα δεν είμαι που βοηθάει όλο τον κόσμο. :)

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από geekbuying είναι αξιόπιστο το site;είναι φθηνό εκεί κ έχει κ Ευρώπη αποθήκες οπότε σε δύο μέρες από Ιταλία είναι εδώ με 4.5€ μεταφορικά
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη αν πάρεις από Geekbuying. Αν έχεις λίγο υπομονή παραπάνω από Banggood με priority direct mail. 410€ θα σου βγει. Αν έχεις πόντους ή κανένα κουπόνι θα πέσει κάτω από 400€.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα μπορεί να είμαι άσχετος πολύ το ξέρω έκανα μια μαλακιά κ όταν εκ;να σεταρισμα στο τελεγκραμ κ όταν μου ζήτησε εκανα λάθος σε ποιον φάκελο να αναζητήσω ήχο κ πατησα κ το qlways καταλάθος κ τώρα δεν μπορώ να αλλάξω ήχο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

Μια που σας βρίσκω εδώ ρε παιδιά μήπως μπορείτε να με βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη ναι ...μια χαρά είναι γιατί αλλιώς σε περιμένει το τέρας του τελωνείου. Εναλλακτικά μπορείς να κοιταξεις για banggood με priority ή από Ευρώπη το Honorbuy που έχει και αυτό καλές περγαμηνές...

 

Κυριάκο μην τα παραλες. Όλοι βοηθάμε .... Ο Χρηστάρας το φιλαράκι μου να δεις,πόσο βοηθάει

 

 

Μάλλον σου ζήτησε με ποια εφαρμογή να ψάξει τα αρχεία ήχου. Εσύ σε ποια εφαρμογή πάτησες το always. ?

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι έχει τρομερή κάμερα το Mi5s

2)Αν δεν έχουν αυτά που θες τα Mi Mix2s και Mi7 θα χτυπήσεις το Mi Mix 2 σε καλή τιμή.

1) Για να είμαστε ακριβής...το Mi5s απέκτησε τρομερή κάμερα επειδή πήρε (και του έκατσε ΑΡΙΣΤΑ) το HDR+. Αλλιώς δεν ήταν κάτι το τρομερό. Εάν ξέρεις πότε να χρησιμοποίησες το HDR+ και πότε την μαμά κάμερα (έχει ταχύτατη εστίαση, μηδενικό shutter lag και πολύ χαμηλό motion blur) τότε η κάμερα χτυπάει συσκευές με 4πλάσια τιμή. :cool:

Δυστυχώς το software της Xioami δεν είναι ακόμη τόσο εξελιγμένο ώστε να μπορεί να εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες των καμερών που βάζει (αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον). Έχει κάνει τρομερή πρόοδο όμως και συνεχίζει. Οι αναβαθμίσεις που δίνει κατά καιρούς ανεβάζουν κατακόρυφα τις επιδόσεις! Το Mi5s Plus είναι ζωντανό παράδειγμα! Όταν πρωτοβγήκε οι φωτογραφίες του ήταν για πέταμα...αλλά στην συνέχεια απέκτησε μία αξιόλογη κάμερα. Δες επίσης πόση σημαντική βελτίωση υπάρχει στο Note 3 μεταξύ stable και dev rom!

Αυτή η σταδιακή αναβάθμιση συμβαίνει με τις περισσότερες συσκευές της σειράς Mi. Και το MIX2 θα τα πάει σίγουρα καλύτερα. Απλά θέλει χρόνο (Κινέζοι είναι αυτοί...δεν βιάζονται...:happy:)

 

2) Ακριβώς! Δεν βιάζομαι γιατί το Mi5s ήταν έρωτας κεραυνοβόλος και μεγάλος οπότε έτσι κι αλλιώς θα το αποχωριστώ πολύ δύσκολα! :love:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή αρχεία ήχου ρε φίλε πατησα καταλάθος κ έχει μόνο τα κατεβασμένα ringtone υπάρχει τρόπος να το κάνω από την αρχή την έχω απεγκαταστησει την εφαρμογή αλλαντιποτα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω από geekbuying είναι αξιόπιστο το site;είναι φθηνό εκεί κ έχει κ Ευρώπη αποθήκες οπότε σε δύο μέρες από Ιταλία είναι εδώ με 4.5€ μεταφορικά

Παίζει ένα στις αγγελίες στα 370. Καινούριο στην ουσία. Χτύπα το αλύπητα. :food:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή αρχεία ήχου ρε φίλε πατησα καταλάθος κ έχει μόνο τα κατεβασμένα ringtone υπάρχει τρόπος να το κάνω από την αρχή την έχω απεγκαταστησει την εφαρμογή αλλαντιποτα

Από ρυθμίσεις/ήχοι δεν μπορείς να αλλάξεις ringtone;

 

Βασίλη εννοείται πως ο Χρήστος βοηθάει πολύ. Είναι γνωστό αυτό. :)

 

Ναι Χρήστο συμφωνω απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Από ρυθμίσεις/ήχοι δεν μπορείς να αλλάξεις ringtone;

 

Βασίλη εννοείται πως ο Χρήστος βοηθάει πολύ. Είναι γνωστό αυτό. :)

 

Ναι Χρήστο συμφωνω απόλυτα μαζί σου.

 

Δεν μπορώ γιατι είναι ήχος σε εφαρμογή που θέλω να αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το telegram δεν με πάει στο φάκελο ringtones του συστήματος.

Περίμενε λίγο να ψαχτουμε

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το telegram δεν με πάει στο φάκελο ringtones του συστήματος.

Περίμενε λίγο να ψαχτουμε

Το ίδιο και στο Mi5s.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ όταν σου ανοίγει το παράθυρο με το ποια εφαρμογή θες να ψάξεις το ringtone θα πατήσεις π.χ τον Root explorer η solid η es file explorer και θα πας στο Root φάκελο στη διαδρομή που σου δίνω στο screenshot. Εκεί θα επιλέξεις τον ήχο που θες και θα αλλάξει. Αλλιώς αν δεν θες από τα κατεβασμένα που έχεις πάντα θα έχει επιλεγμένο τον default ήχο του τηλεφώνου.

 

Αν δεν είσαι ρουτ τότε θα πρεπει με κάποιον τρόπο να κατεβάσεις ...δεν ξέρω ....ένα ringtone και να τον περάσεις στο music φάκελλο του εσωτερικού σου χώρου.2046c5ef8bc8cec71ac114eee4400495.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία,παρατήρησα οτι οταν φορτίσω το κινητό έως το 50-60% και το κλείσω.Δεν μηδενίζει ο χρόνος τις οθόνης....Είμαι με Ορεο dev 8.2.8. Ειδα επίσης οτι πέφτει αρκετά γρήγορα η μπαταριά ακόμα και όταν δεν το πολύ χρησιμοποιώ.

 

Edit:Για το θέμα μπαταριά ίσως να φταίει το ότι είχα ενεργοποίηση το Google now,θα δω πως τα πάει τώρα που το έκλεισα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχεις την τελευταία έκδοση της global stable.
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το μέτωπο του νέου μου κινητού...

Έβαλα δύο SIM στο τηλέφωνο και

Δουλεύει παίρνει και όλα καλά...

Ένα περίεργο...

Ενώ έχω βάλει να μην ζητάει pin για τις κάρτες συνεχίζει να ζητάει για την μια από τις δύο pin (είναι αυτή που είχα βαλει πρώτη με την πρώτη ενεργοποίηση του τηλεφώνου) κατα την επανεκκίνηση του τηλεφώνου...

Δεν είναι μεγάλος μπελάς αλλά θα ήθελα αν ήξερε κάποιος πως να το αποφύγω...

Πάντως παρότι δεν είχα πριν δι-καρτο τηλέφωνο όλα πήγαν καλά...

 

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι μέχρι να βρει η μία κάρτα (για την οποία ζητάει pin) σήμα καθυστερεί να με αφήσει να δώσω pin...για να ανοίξει η συσκευή...αυτό είναι λίγο ενοχλητικό...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Μήπως μπορείτε να βοηθήσεις και με αυτό...???

Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα που ζητάει pin και πήγαινε στα settings additional settings privacy κάνε tap στην κάρτα που ζητάει pin και πατά το διακόπτη να μην ζητάει pin. Το έχω αγγλικά για αυτό στα λέω έτσι.

 

Για δεςec9a9e570504be12daaafb38ed983498.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην xiaomi παρέα. Ψήνομαι να χτυπήσω το τερατάκι αλλά ο μόνος μου ενδοιασμός είναι η κάμερα. Πάντα στα κινητά που παίρνω πρώτα κοιτάω κάμερα και μετά λοιπά χαρακτηριστικά. Διάβασα κάποια review και συμπέρασμα ασφαλές δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα, οι λάτρεις της xiaomi λένε καλά λόγια και λοιποί δηλώνουν απογοητευμένοι . Υπάρχει κάποιο φορουμ που μπορώ να δω δείγματα ιδίως σε low light συνθήκες? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πάνω έχω βάλει ένα λινκ. Στο miui.gr έχω δείγματα αλλά και στο Flickr μου έχω συγκριτικό και με το mi5s. Από το κινητό έρχεσαι να σου πω
Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πάνω έχω βάλει ένα λινκ. Στο miui.gr έχω δείγματα αλλά και στο Flickr μου έχω συγκριτικό και με το mi5s. Από το κινητό έρχεσαι να σου πω

 

Από lg g5 θα κάνω τη μετάβαση. Παρά τις βλακείες της lg, πάντα είχε φοβερές κάμερες και ειδικά βραδινές που βγάζει αρκετά καλές.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερο το lg . Στα σίγουρα. Αν μπορείς να το δεχθείς τότε κάνε την μεταβαση

 

 

Δες στο Flickr. Σου βάζω μια δείγμα stock

 

IMG_20180130_190128_HHT

Link to comment
Share on other sites

καλύτερο το lg . Στα σίγουρα. Αν μπορείς να το δεχθείς τότε κάνε την μεταβαση

 

 

Δες στο Flickr. Σου βάζω μια δείγμα stock

 

IMG_20180130_190128_HHT

 

Ωραίες φαίνονται πάντως. Ξέρω ότι θα χάσω στο κομμάτι της φωτογραφίας αλλά θα την κάνω τη μετάβαση. Κερδίζω όμως σε οθόνη, ταχύτητα, υποστήριξη που η lg μας έχει ξεχάσει, ψάχνω και δίκαρτη συσκευή πλέον οπότε μου φαίνεται πλέον μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...