Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα τελικά χωρις data για κάποιο λογο δεν συνδεονται...
Αποκλείεται. Κάτι κάνεις λάθος. Κλείσε τις συνδέσεις κινητής, άσε ανοιχτό το Wi-Fi, και απενεργοποίησε το VPN αν το χρησιμοποιείς.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς με 2 sim?

Έβαλα σήμερα μια δεύτερη και το τηλέφωνο δεν ξεκλειδώνει. Δε δέχεται ούτε να την σύρω (προς τα πάνω), ούτε το αποτύπωμα...

Την έβγαλα και δεν το έχω ψάξει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Κάτι κάνεις λάθος. Κλείσε τις συνδέσεις κινητής, άσε ανοιχτό το Wi-Fi, και απενεργοποίησε το VPN αν το χρησιμοποιείς.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά έκανα τον συγχρονισμό με WiFi δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος πριν (πολύ πιθανό) αλλά με το WiFi έγινε αμέσως...

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Στον φίλο που ρωτάει όχι Δεν έχω δοκιμάσει δεύτερη SIM αλλά σύντομα θα το κάνω και αυτό...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα μπορεί να είμαι άσχετος πολύ το ξέρω έκανα μια μαλακιά κ όταν εκ;να σεταρισμα στο τελεγκραμ κ όταν μου ζήτησε εκανα λάθος σε ποιον φάκελο να αναζητήσω ήχο κ πατησα κ το qlways καταλάθος κ τώρα δεν μπορώ να αλλάξω ήχο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το μέτωπο του νέου μου κινητού...

Έβαλα δύο SIM στο τηλέφωνο και

Δουλεύει παίρνει και όλα καλά...

Ένα περίεργο...

Ενώ έχω βάλει να μην ζητάει pin για τις κάρτες συνεχίζει να ζητάει για την μια από τις δύο pin (είναι αυτή που είχα βαλει πρώτη με την πρώτη ενεργοποίηση του τηλεφώνου) κατα την επανεκκίνηση του τηλεφώνου...

Δεν είναι μεγάλος μπελάς αλλά θα ήθελα αν ήξερε κάποιος πως να το αποφύγω...

Πάντως παρότι δεν είχα πριν δι-καρτο τηλέφωνο όλα πήγαν καλά...

 

Αυτό που πρόσεξα είναι ότι μέχρι να βρει η μία κάρτα (για την οποία ζητάει pin) σήμα καθυστερεί να με αφήσει να δώσω pin...για να ανοίξει η συσκευή...αυτό είναι λίγο ενοχλητικό...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Edited by evgenios12
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμα... :)

1. Δοκίμασα τον updater και είδα ότι έχω το παρακάτω version... 9.1.2.0

Δεν μου δινει άλλο update...

Υπάρχουν αλλά version...???

 

2. Πώς βγαίνει αυτό το υδατογράφημα του mi mix από τις φωτό...είδα στο μενού της κάμερας αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων1fcf543c5a5c940a66ec76547fdad407.jpg

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδευτικα αλλά το βρήκα...

Device watermark removal

1. Ανοίγεις την καμερα

2. Πας στο μενού της settings

3. Βλέπεις την φωτό με μπλε στην επιλογή device watermark

4. Το πατάς και γίνετε άσπρο

5fa0e7d120b46172373ae67c58dda1e1.jpgc6f8c01f64f6aad772d9e96bca2baa33.jpg

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμα... :)

1. Δοκίμασα τον updater και είδα ότι έχω το παρακάτω version... 9.1.2.0

Δεν μου δινει άλλο update...

Υπάρχουν αλλά version...???

 

2. Πώς βγαίνει αυτό το υδατογράφημα του mi mix από τις φωτό...είδα στο μενού της κάμερας αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων1fcf543c5a5c940a66ec76547fdad407.jpg

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

 

Καλημερα φιλε, οχι δεν εχεις την τελευταια εκδοση της global stable.

Αυτη την στιγμη εγω εχω την 9.2.3.0(NDEMIEK) οποτε λογικα θα σου ερθει το update συντομα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία global stable σύμφωνα με το miui.com είναι η 9.1.2.0028efe892173343f512e370260ef813c.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MIX 2 μου

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία global stable σύμφωνα με το miui.com είναι η 9.1.2.0028efe892173343f512e370260ef813c.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MIX 2 μου

 

 

Πως απαντας σε καποιον χωρις να εισαι σιγουρος 100%.Το site μπορει να ελεγε και 8.5 τι παει να πει αυτο;;;

Οριστε το screenshoot απο το κινητο μου...

https://farm5.staticflickr.com/4675/39558660855_7007093dff_o.png' alt='39558660855_7007093dff_o.png'>Screenshot_2018-02-24-13-39-33-984_com.android.settings by Γιωργος Μουρτζακης, on Flickr[/img]

Edited by giorgosaero

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε κανείς οτι λες ψέματα; Χαλαρωσε. Το miui.com δεν γράφει οτι να ναι. Ενδέχεται να έχει αποσυρθεί. Έχει ξαναγίνει. Οπότε πως θα την πάρει OTA σε λίγο, όπως τους λες πιο πάνω εσύ; Εσύ είσαι 100% σιγουρος οτι θα την παρει την αναβάθμιση; Από εκεί βλέπεις ποιο είναι το τελευταίο update. Διάβασε τι γράφει ο φίλος πιο πάνω. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Σου είπε κανείς οτι λες ψέματα; Χαλαρωσε. Το miui.com δεν γράφει οτι να ναι. Ενδέχεται να έχει αποσυρθεί. Έχει ξαναγίνει. Οπότε πως θα την πάρει OTA σε λίγο, όπως τους λες πιο πάνω εσύ; Εσύ είσαι 100% σιγουρος οτι θα την παρει την αναβάθμιση; Από εκεί βλέπεις ποιο είναι το τελευταίο update. Διάβασε τι γράφει ο φίλος πιο πάνω.

 

Μια χαρα χαλαρος ειμαι...για σενα δεν ξερω.:lol:

Εχει βγει καποια επισημη ανακοινωση οτι εχει αποσυρθει;;;

Συγχαρητηρια για την ενημερωση σου....αλλη φορα ξερω ποιον θα ρωταω οταν εχω αποριες για θεματα που αφορουν το συγκεκριμενο κινητο.:blink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χαλαρός είμαι, στον καναπέ μου. Δεν χρειάζεται να βγάλουν ανακοίνωση επίσημη. Απλά την κατεβάζουν. Και αν κάνεις μια αναζήτηση θα καταλάβεις γιατί. Σου έγραψα και τη λέξη "ενδέχεται" αν την πρόσεξες. Απαντάω σ' ολους ακόμα κι σ' αυτούς που έχουν ειρωνική διάθεση απέναντι μου. Ρώτα με δεν έχω πρόβλημα για να μαθαίνεις κιόλας :)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χαλαρός είμαι, στον καναπέ μου. Δεν χρειάζεται να βγάλουν ανακοίνωση επίσημη. Απλά την κατεβάζουν. Και αν κάνεις μια αναζήτηση θα καταλάβεις γιατί. Σου έγραψα και τη λέξη "ενδέχεται" αν την πρόσεξες. Απαντάω σ' ολους ακόμα κι σ' αυτούς που έχουν ειρωνική διάθεση απέναντι μου. Ρώτα με δεν έχω πρόβλημα για να μαθαίνεις κιόλας :)

 

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Συγχαρητηρια και παλι.:lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές, μα πάρα πολλές, η Xiaomi ανεβάζει roms και τις αποσύρει επειδή έχουν bugs. Στη συνέχεια αφού κάνει κάποιες αλλαγές, τις στέλνει nightly σε ορισμένους και περιμένει feedback.

Δεν είναι κάτι νέο αυτό.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές, μα πάρα πολλές, η Xiaomi ανεβάζει roms και τις αποσύρει επειδή έχουν bugs. Στη συνέχεια αφού κάνει κάποιες αλλαγές, τις στέλνει nightly σε ορισμένους και περιμένει feedback.

Δεν είναι κάτι νέο αυτό.

 

from my Mi5s

Για κάποιους είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους είναι.
Για τους κάποιους το έγραψα ... :-)

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για τους κάποιους το έγραψα ... :-)

 

from my Mi5s

 

Καλησπέρα Χρήστο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρήστο. :)
Καλησπέρα!!!

Αλλά κάτσε... ποιος είσαι;;; Μήπως σε ξέρω από απέναντι (miuigr);;;;;

Για πες....

:-ο

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι από απέναντι. Κυριάκος με το ίδιο nickname και avatar τον Pai Mei απο Kill Bill. Έχω και το Amazfit.
Link to comment
Share on other sites

Ναι από απέναντι. Κυριάκος με το ίδιο nickname και avatar τον Pai Mei απο Kill Bill. Έχω και το Amazfit.
Ναι... ναι... ναι... ναι!!!!

Ωραίος!!!

Είδα την ψυχραιμία σου και μου έκανε εντύπωση (δεν συνηθίζεται στο myphone). Αυτός είναι και ο λόγος που απάντησα και εγώ. Λέω... εδώ παίζει δικός μας!!! Χεχε...

 

Ωραίο το MIX2. Τι ωραίο βασικά...τρομερό!!!

 

Εγώ προς το παρόν ακόμα με Mi5s (λόγω κάμερας κυρίως). Περιμένω τα Mi7 και και τα MIX2s να δω τι παίζει. Οποίο θα έχει Β20... θα το τιμήσω.

Αλλιώς... και εγώ MIX2.

 

Εσύ τι είχες πριν το Mix2;

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...