Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πλέον και σε μένα μπορείς στο telegram να αλλάξεις ηχο

 

Πάντα μπορούσες να βάλεις ήχο σε κάθε εφαρμογή.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα, ειμαι προς αναζητηση κινητου και δινω πολυ σημασια στην καμερα του ,το συγκεκριμενο κινητο πως τα παει; θελω να μου πει καποιος αντικειμενικα και οχι οπαδικα , το λεω αυτο γιατι ειχε περασει απο τα χερια μου το 3Τ και ειχα απογοητευτει (στο νημα για το 3Τ τα καλυτερα λεγανε και επιρεαστηκα)

,τελος παντων ,αν μπορει να μου πει καποιος οταν κινειτε κατι βγαινει θολα η οχι; πχ με το 3Τ τις εβγαζε θολες ,ο μονος λογος που το εδωσα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν θα έχεις τέτοιο θέμα με τα κινούμενα.. Όμως είναι πολύ κοντά με το mi note 3 - mi6 αλλά και το mi5s. Με το τελευταίο χάνει στο dynamic range Μπορείς να με ψάξεις στο Flickr με αυτό το Nick για να δεις δείγματα.

 

Π.χ IMG_20180221_070947

 

 

Μην περιμένεις θαύματα την δουλειά του την κάνει είναι ένα ολοκληρωμένο κινητό και τίμιο για την τιμή του.

 

Στη φωτογραφία έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις ο καθένας. Εγώ θα το χαρακτήριζα στο μέσο όρο. Αν την ψάξεις θα βελτιωθεί αρκετά με Google mods.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23225-Χειροκίνητες-ρυθμίσεις-και-συγκριτικά-καμερών/

 

Εδώ κάνουμε σχετική κουβέντα για να έχεις γνώμη κ άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν θα έχεις τέτοιο θέμα με τα κινούμενα.. Όμως είναι πολύ κοντά με το mi note 3 - mi6 αλλά και το mi5s. Με το τελευταίο χάνει στο dynamic range Μπορείς να με ψάξεις στο Flickr με αυτό το Nick για να δεις δείγματα.

 

Π.χ IMG_20180221_070947

 

 

Μην περιμένεις θαύματα την δουλειά του την κάνει είναι ένα ολοκληρωμένο κινητό και τίμιο για την τιμή του.

 

Στη φωτογραφία έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις ο καθένας. Εγώ θα το χαρακτήριζα στο μέσο όρο. Αν την ψάξεις θα βελτιωθεί αρκετά με Google mods.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23225-Χειροκίνητες-ρυθμίσεις-και-συγκριτικά-καμερών/

 

Εδώ κάνουμε σχετική κουβέντα για να έχεις γνώμη κ άποψη.

 

Ευχαριστω φιλε για τον χρονο σου και τις πληροφοριες , δεν ψαχνω τελεια φωτο ,εχω μια DSLR για δεξιωσεις και σ αυτην ολα στο αυτοματο ,με λιγα λογια δεν πολυ ψαχνομαι ,απλα θελω οταν βγω πχ για καφε και θελησω να βγαλω μια φωτο της στιγμης να ειναι αξιοπρεπεις , δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ειχα ξενερωσει με το 3Τ , τωρα εχω το δευτερο redmi note 4 (απειραχτο) και οταν βγαζω μια φωτο σε θεμα που κινειτε την βγαζει καθαρη ,ενταξει δεν εχει ποιοτητα αλλα τουλαχιστον δεν βγαινει θολα οπως συνεβαινε με το 3Τ

Επειδη βλεπω πως μπορω να το πλησιασω το mi mix2 και με καλυπτει σε ολα τ αλλα ,γιατι οχι να μην το παρω ,αν ειναι οπως αναφερεις κοντα στο mi note 3 πιστευω πως θα με καλυψει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ειμαι προς αναζητηση κινητου και δινω πολυ σημασια στην καμερα του ,το συγκεκριμενο κινητο πως τα παει; θελω να μου πει καποιος αντικειμενικα και οχι οπαδικα , το λεω αυτο γιατι ειχε περασει απο τα χερια μου το 3Τ και ειχα απογοητευτει (στο νημα για το 3Τ τα καλυτερα λεγανε και επιρεαστηκα)

,τελος παντων ,αν μπορει να μου πει καποιος οταν κινειτε κατι βγαινει θολα η οχι; πχ με το 3Τ τις εβγαζε θολες ,ο μονος λογος που το εδωσα

 

Σύμφωνα με αυτά που ζητάς το mi mix2 δεν είναι για εσένα.κοιτα για το mi6 και το mi note 3(έχει την καλύτερη κάμερα από τα xiaomi)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Είναι κοντά αρκετά παιδιά αυτά τα τρία κινητά. Το καλύτερο φωτογραφικά xiaomi παραμένει το mi5s λόγω αισθητήρα. Αν θέλει κάτι ακόμα καλύτερο από την κάμερα του mix τότε πάει σε note 3 η mi6. Θα χάσει οθοναρα βέβαια αλλά όπως είπαμε ... Ότι θέλει
Link to comment
Share on other sites

Είναι κοντά αρκετά παιδιά αυτά τα τρία κινητά. Το καλύτερο φωτογραφικά xiaomi παραμένει το mi5s λόγω αισθητήρα. Αν θέλει κάτι ακόμα καλύτερο από την κάμερα του mix τότε πάει σε note 3 η mi6. Θα χάσει οθοναρα βέβαια αλλά όπως είπαμε ... Ότι θέλει

 

Το Mix2 έχει ίδιο φακό/κάμερα με το Max2 τον

Sony IMX386 Exmor RS και είναι ο και ο ένας εκ των φακών στα Mi6&MiNote3!

Link to comment
Share on other sites

Το Mix2 έχει ίδιο φακό/κάμερα με το Max2 τον

Sony IMX386 Exmor RS και είναι ο και ο ένας εκ των φακών στα Mi6&MiNote3!

 

 

Με άλλο f....

1.8 mi6 & mi note 3

 

2.0 για mix2 Δλδ ένα στοπ διαφορά. Και τα τρία είναι με το four axis ois

Link to comment
Share on other sites

Είναι κοντά αρκετά παιδιά αυτά τα τρία κινητά. Το καλύτερο φωτογραφικά xiaomi παραμένει το mi5s λόγω αισθητήρα. Αν θέλει κάτι ακόμα καλύτερο από την κάμερα του mix τότε πάει σε note 3 η mi6. Θα χάσει οθοναρα βέβαια αλλά όπως είπαμε ... Ότι θέλει

Αν δεν έχανα την 800 μπάντα στο 4G θα έπαιρνα ένα από τα δύο φίλε, ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στα 379 απο ευρωπαικη αποθηκα στο gadget mall. to ξερει κανεις το σαιτ? ειναι αξιοπιστο;
Και γιατί δε το παίρνεις από banggood στα 360€ περίπου με PDM με το κουπόνι που τρέχει...

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους ψάχνονται δίνω το δικό μου. Ότι θέλετε σε pm είναι 128 άρι . Σορυ για το of topic
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δε το παίρνεις από banggood στα 360€ περίπου με PDM με το κουπόνι που τρέχει...

 

MI 5 using Tapatalk

 

ποιο ειναι το κουπονι φιλε; 343 βγαινει με κουπονι το 64αρι ,πολυ καλη προσφορα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κουπονι φιλε; 343 βγαινει με κουπονι το 64αρι ,πολυ καλη προσφορα
Μάλλον το ίδιο κουπόνι λέμε, απλώς εγώ έβαλα και το prority direct mail στην τιμή

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ότι δουλεύει μόνο με το radio. Δλδ με τηλεφωνία.. Ότι είναι δλδ σε αδράνεια. Δεν κάνει τίποτα....Δεν κουνιέται φύλλο
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ... Φοράει την dev 8 3 8. Έχει έρθει ενημέρωση για την 8 3 15 αλλά δεν ξεκινάει το κατέβασμα...

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear data του updater και ξαναδοκιμασε... Μπες στις εφαρμογές βρες το και κάνε clear data η clear cache.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν... Ευχαριστώ πολύ.

Άλλη μια ερώτηση τώρα...

Όταν έρθει η επίσημη 8 θα χρειαστεί να ξαναπεράσω την προηγούμενη ρομ που είχα, η θα την πάρει αυτόματα με αυτή την dev που είμαι τωρα????

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο είναι να ξεκλειδώσεις bootloader αν δεν είναι ήδη. Έτσι θα έχεις εργαλεία να παίξεις χωρίς το φόβο brick . Το Άγιο εργαλείο λέγεται miflash. Κατεβάζεις fastboot roms και κανείς ότι θέλεις. Ειδικά από 7 σε 8 θέλει προσοχή το πώς. Είτε κάνεις upgrade η downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή μου γνώμη είναι να μην το πειράξεις καθόλου και το αφήσεις μανησιο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να καταλάβω αν είναι ξεκλειδώτος ο bootloader.???

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...