Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι Βασιλη οπως τα λες. Την θυμάμαι την περίπτωση. :) . Ευτυχώς και εσύ και σώθηκε η συσκευή του παιδιού. Και στην προηγούμενη συσκευή μου (Mi5s Plus) δεν είχα μπει σε edl και γενικά το απέφευγα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασίλη η αλήθεια είναι οτι δεν γνώριζα αύτη την λεπτομέρεια για το κλειδωμένο edl στο Mi Mix 2 γιατί δεν έχω επιχειρήσει να μπω στη συγκεκριμένη συσκευή. Έχω να μπω σε edl από την εποχη των μαϊμουδορόμ στο Kenzo. Η αλήθεια είναι οτι όσο παει και τα δυσκολεύει τα πράγματα η Xiaomi με τα θέματα ασφαλείας και για να απαντήσω στο φίλο kmeles για το θέμα του ξεκλειδωματος, ο βασικός λόγος που ξεκλειδωνουμε bootloader είναι γι αυτές περιπτώσεις που παθαίνει κάτι η συσκευή μας. Έχουμε περισσότερες επιλογές να την επαναφερουμε οτάν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα. Αυτά που λέει η Xiaomi ισχύουν και πρέπει να ξέρεις τι κάνεις από τη στιγμή που θα ξεκλειδώσεις. Αν δε θέλεις να ασχοληθείς το ξεκλειδώνεις και σταματας εκεί. Και τα updates σου θα παίρνεις και αν κάτι πάει στραβά μπορείς να το επαναφέρεις εύκολα. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη πάντα.

 

Έκανα αίτηση ,σε 52 ώρες μου λέει θα μπορώ να ξεκλειδώσω τον bootloader.Πρώην κάτοχος nexus συσκευών δεν γίνεται να έχω κλειδωμένο bootloader :)

Edited by kmeles
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγω πού δεν το εχω πειράξει καθόλου κάι τό εχω Με την China version δεν είμαι κομπλέ?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι κι εσύ. Έτσι κ αλλιώς οι ρομ που είπα έχουν βάση την China . Απλά είναι απαλλαγμένες από bloatware συν κάποια tweaks.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός... Βάλε και ελληνική η eu να είσαι κομπλέ

παιδια εβαλα απο ελληνικη global ρομ την xiaomi-miui-hellas-7.1_chiron_V9_arΩma_7.12.14

τελευταια developer με android 7.1,και δεν μου βγαζει δεδομενα στο καιρο...η ρομ εχει κατσει μια χαρα και ολα τα αλλα δουλεβουν αψογα...

ξερει κανεις αν ειναι απο καποια ρυθμηση η μπορει να φταιει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα απο ελληνικη global ρομ την xiaomi-miui-hellas-7.1_chiron_V9_arΩma_7.12.14

τελευταια developer με android 7.1,και δεν μου βγαζει δεδομενα στο καιρο...η ρομ εχει κατσει μια χαρα και ολα τα αλλα δουλεβουν αψογα...

ξερει κανεις αν ειναι απο καποια ρυθμηση η μπορει να φταιει κατι αλλο?

Δεν πρέπει να έχει την εφαρμογή για τον καιρό η ρομ. Κατέβασε την από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γτ είμαι στο τσακ να το πάρω το τηλέφωνο δεν έχει global stable ρομ όπως έχω στο mi note 2 μου που έχει κ Ελληνικά κ έχω ήσυχο το κεφάλι μου παίρνω αναβαθμίσεις κανονικά κ όλα ρολόι χωρίς μπαγκ
Link to comment
Share on other sites

Έχει global stable με ελληνικό μενού.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση ακόμα υπάρχει η δυνατότητα να είναι τα εικονίδια όλα μέσα σε μενού κ όχι όλα έξω στην αρχική τύπου ios που είναι το miui η μόνο με κάποιον launcer;δεν με βολεύει να είναι όλα γτ έχω πάρα πολλά προγράμματα κ μου ην σπάει όσο κ αν τα βάζω μέσα σε folders

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γτ είμαι στο τσακ να το πάρω το τηλέφωνο δεν έχει global stable ρομ όπως έχω στο mi note 2 μου που έχει κ Ελληνικά κ έχω ήσυχο το κεφάλι μου παίρνω αναβαθμίσεις κανονικά κ όλα ρολόι χωρίς μπαγκ

 

Δηλαδή αδερφέ εγώ πού έχω China ROM δεν έχω το κεφάλι Μου ήσυχο? κάι έχω φουλ αγγλικά αλλά δεν έχω ποτέ προβλήματα ουτε bug.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αδερφέ εγώ πού έχω China ROM δεν έχω το κεφάλι Μου ήσυχο? κάι έχω φουλ αγγλικά αλλά δεν έχω ποτέ προβλήματα ουτε bug.

 

Προς θεού δεν ήθελα να πω κάτι για την ρομ της Κίνας απλά γουστάρω να έχει ελληνικά τις ρομ τις άλλες δεν γουστάρω που πρέπει να κάνω τα update χειροκίνητα κ πάρε Μπακ απ' κ τέτοια γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού δεν ήθελα να πω κάτι για την ρομ της Κίνας απλά γουστάρω να έχει ελληνικά τις ρομ τις άλλες δεν γουστάρω που πρέπει να κάνω τα update χειροκίνητα κ πάρε Μπακ απ' κ τέτοια γιαυτο

 

Ναι είναι πολύ καλά τά ota update κάι φυσικά έχεις πολλά χρόνια υποστήριξη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού δεν ήθελα να πω κάτι για την ρομ της Κίνας απλά γουστάρω να έχει ελληνικά τις ρομ τις άλλες δεν γουστάρω που πρέπει να κάνω τα update χειροκίνητα κ πάρε Μπακ απ' κ τέτοια γιαυτο

Παίρνεις και με την china updates. Απλά δεν έχει ελληνικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν μπορώ να ασχολούμαι συνέχεια κ μάλιστα ειδικά το καλοκαίρι που με την δουλειά τρέχω κ δεν φτανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις παραγγειλα το εργαλείο θέλω να ρωτήσω κάτι πώς μπορώ να περάσω όλα τα δικά μου επαφές αρχεία φωτό από to mi note 2 που έχω στο mi mix2 μπορεί κανένας να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Λογικα με την εφαρμογη ΜΙ Μover και θα σε jet.:)

 

Αααα ωραία γτ παλιότερα που το είχα δοκιμάσει από huawai στο mi note2 δεν είχε δουλέψει ενώ το έβλεπε μπορεί να μην ήταν ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια θα επανέλθω όταν έρθει στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό tempered glass πήρε κανένας; Αυτό που πήρα από banggood αφήνει κενά δεξιά αριστερά...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...