Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να καταλάβω αν είναι ξεκλειδώτος ο bootloader.???

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-Πως-ελέγχουμε-αν-ο-bootloader-είναι-κλειδωμένος-ή-ξεκλείδωτος/
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το ξεκλείδωμα δεν θεωρείται πείραγμα. Θεωρείται εργαλείο που σου λύνει τα χέρια. Έχει διαφορά τεράστια
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το πειράξω ξέρω πολύ καλά τι γίνεται άλλαζα και δημιουργούσα ρομ και έκανα πειράματισμους Εντάξει σε λύνει τα χέρια κάποιες φορές. Αλλα είπα αυτό το τηλέφωνο να το αφήσω έτσι όπως το πήρα κλειδωμένο μανησιο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι για την στραβή. Και στραβες συμβαίνουν και με official. Τουλάχιστον με official... απείραχτο ... να έχετε ενεργοποιημένο πάντα το usb debugging, για να λειτουργήσει το xiaomi tool.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τυχερός όσα και αν κινητά και αν είχα μανησια ποτέ δεν έγιναν τούβλα. Απλός είμαι καλά έτσι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Ο bootloader είναι κλειδωμένος.

Πώς γίνεται αυτό όμως... Πώς πέρασε την dev??????

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν ξεκλείδωτος και παιρνόντας την dev με το mi flash να πάτησε flash all & lock. Η μπορεί και με το xiaomi tool. Η μπορεί και με το mi pc suite το κινέζικο . Όπως και απο τον updater κατεβάζοντας όλη την ρομ (δεν ενδυκνειτε)

 

Οπότε ξεκλειδωσε με το δικό σου mi account να είσαι επιλογές, όπως είπαμε πριν .

 

Αν δεν θες κάτσε εκεί και κάθε εβδομάδα θα παίρνεις οτα.

Μερικά βοηθητικά link

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/29456-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi-Mix-2/

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/28417-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-Rom-%CF%83%CE%B5-mi-mix-2/

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε καλό είναι να ρωτήσεις.

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Για να πας απο stable global σε dev global δεν χρειαζεται να είναι ξεκλείδωτος ο bootloader. Το ίδιο ισχύει για να πας απο stable κινέζικη σε dev κινέζικη. Με ξεκλείδωτο bootloader βέβαια τα πράγματα είναι πιο απλά.

 

Βασίλη ετοιμάζεσαι για 2s ή ιδέα μου είναι; :)

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κυριάκο αλλα για την ώρα λέω για λίγο όπως περσι να αφήσω (την γυνάικα μου -xiaomi- ) για το αίσθημα μου ( one plus 5τ) μέχρι να δούμε το 2s αλλά και το mi7 . Να κάτσουν και λίγο οι τιμές να δούμε και οι κάμερες τους πως τα πάνε.... Ειδικά το mi7 θέλω να δω μεγαλύτερη οθόνη αλλά και με β20 αλλά κρατώ μικρό καλάθι. Επίσης όπως και εσυ ξέρεις τα s .... τα ......χ ... τα ...c συνήθως έχουν πολλές παραχωρήσεις. Αλλά σε γενικές γραμμές με έπιασες
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κυριάκο αλλα για την ώρα λέω για λίγο όπως περσι να αφήσω (την γυνάικα μου -xiaomi- ) για το αίσθημα μου ( one plus 5τ) μέχρι να δούμε το 2s αλλά και το mi7 . Να κάτσουν και λίγο οι τιμές να δούμε και οι κάμερες τους πως τα πάνε.... Ειδικά το mi7 θέλω να δω μεγαλύτερη οθόνη αλλά και με β20 αλλά κρατώ μικρό καλάθι. Επίσης όπως και εσυ ξέρεις τα s .... τα ......χ ... τα ...c συνήθως έχουν πολλές παραχωρήσεις. Αλλά σε γενικές γραμμές με έπιασες

Πολύ καλή υλοποίηση το 5t. Είχα το One και το είχα δώσει με βαριά καρδιά. Αν περιμένεις το Mi7 μετά πρέπει να περιμένεις και το Mi Mix 3. ;) Νομίζω όμως ότι το 2s, απ αυτά που διαβάζω, θα είναι κάτι διαφορετικό απ αυτά που μας έχει συνηθίσει η Xiaomi. Αρχίζουν να κοιτάνε πιο σοβαρά το θέμα της κάμερας. Θα το δούμε όμως σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

27 του μήνα ανακοινώνετε. Θα είναι το ίδιο σε όψη με το mix2 αλλά θα έχει διαφορετικό set up κάμερας (διπλή με άλλο αισθητήρα) και 845 πλέον. Σε κάνα μήνα θα εμφανιστούν ίσως και νωρίτερα τα πρώτα στα κινεζομάγαζα. Τώρα απο τιμές? Τις βλέπω ανεβασμένες . Κοντά στα 500 με 550 πιστεύω. Αυτά. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα δεν βλέπω τεράστιες διαφορές με το mix 2. Σαφώς πιο καινούργιο αλλά ως εκεί. Για την καθημερινή χρήση του μια χαρά είναι και το mix2 και πλέον στρωμένο απο θέματα rom
Link to comment
Share on other sites

27 Μαρτίου θα γίνει η παρουσίαση.

 

27 του μήνα ανακοινώνετε. Θα είναι το ίδιο σε όψη με το mix2 αλλά θα έχει διαφορετικό set up κάμερας (διπλή με άλλο αισθητήρα) και 845 πλέον. Σε κάνα μήνα θα εμφανιστούν ίσως και νωρίτερα τα πρώτα στα κινεζομάγαζα. Τώρα απο τιμές? Τις βλέπω ανεβασμένες . Κοντά στα 500 με 550 πιστεύω. Αυτά. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα δεν βλέπω τεράστιες διαφορές με το mix 2. Σαφώς πιο καινούργιο αλλά ως εκεί. Για την καθημερινή χρήση του μια χαρά είναι και το mix2 και πλέον στρωμένο απο θέματα rom

Ωραία, θα περιμένω μιας και μ ενδιαφέρει κατά πολύ η κάμερα, ελπίζω ν αξίζει η αναμονή, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

27 του μήνα ανακοινώνετε. Θα είναι το ίδιο σε όψη με το mix2 αλλά θα έχει διαφορετικό set up κάμερας (διπλή με άλλο αισθητήρα) και 845 πλέον. Σε κάνα μήνα θα εμφανιστούν ίσως και νωρίτερα τα πρώτα στα κινεζομάγαζα. Τώρα απο τιμές? Τις βλέπω ανεβασμένες . Κοντά στα 500 με 550 πιστεύω. Αυτά. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα δεν βλέπω τεράστιες διαφορές με το mix 2. Σαφώς πιο καινούργιο αλλά ως εκεί. Για την καθημερινή χρήση του μια χαρά είναι και το mix2 και πλέον στρωμένο απο θέματα rom

 

Γιατί τι πρόβλημα είχε το MIX 2 με την ρομ. Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλώς σας βρήκα στην παρέα της Xiaomi και συγκεκριμένα στο Mi Mix 2. Είμαι κάτοχος εδώ και λίγες μέρες! Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος. Για την ώρα είμαι στην επίσημη global stable 9.1.2.0

Να δοκιμάσω λέτε να πάω στην dev 8.3.15 ? Αξίζει τον κόπο από πλευράς μπαταρίας ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλώς σας βρήκα στην παρέα της Xiaomi και συγκεκριμένα στο Mi Mix 2. Είμαι κάτοχος εδώ και λίγες μέρες! Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος. Για την ώρα είμαι στην επίσημη global stable 9.1.2.0

Να δοκιμάσω λέτε να πάω στην dev 8.3.15 ? Αξίζει τον κόπο από πλευράς μπαταρίας ;

Εγώ θα σου έλεγα αφού είσαι πολύ ευχαριστημένος με global stable να μείνεις εκεί. :). Αρχές Απριλίου θα πάρεις και την global stable 9.5.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα αφού είσαι πολύ ευχαριστημένος με global stable να μείνεις εκεί. :). Αρχές Απριλίου θα πάρεις και την global stable 9.5.

Θα δω. Πάντως και στην custom να πάω όποτε θέλω γυρίζω εύκολα πίσω στην global σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα μεταχειρισμενο το κινητο κ βλεπω οτι ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader κ εχει μεσα global stable...το να το αφησω ετσι... η να το κλειδωσω κ να το ξεκλειδωσω απο την αρχη...?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα μεταχειρισμενο το κινητο κ βλεπω οτι ειναι ξεκλειδωμενος ο bootloader κ εχει μεσα global stable...το να το αφησω ετσι... η να το κλειδωσω κ να το ξεκλειδωσω απο την αρχη...?

Σωστός. Κλειδώνεις και ξεκλειδώνεις με official τροπο με τον δικό σου λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Κλειδώνεις και ξεκλειδώνεις με official τροπο με τον δικό σου λογαριασμό.

εχει καποιον οδηγω για το πως θα κλειδωσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...