Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί παρά το hype η συσκευή με το iOS 11 η συσκευή laggaρει

 

τώρα αν φτάσαμε να λέμε ότι ειναι κακογραμμένες ή όχι η εφαρμογές.... παραπέμπει σε συζήτηση android και γιατί κολάει..

 

Δηλαδή αν εσύ βαλεις μια εφαρμογή που δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και 1 χρόνο και σου προκαλεί προβλήματα φταίει η apple;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εσύ βαλεις μια εφαρμογή που δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και 1 χρόνο και σου προκαλεί προβλήματα φταίει η apple;
Επειδή δε μου έτυχε ποτέ, όταν έχει θέμα μια εφαρμογή ειδικά στη μπαταρία, στο δείχνει στη κατανάλωση; Ή κάθεσαι και το ψάχνεις;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι την αγορά του 8 plus 64, μετά από κατοχή πολλών android συσκευών. Τελευταίο μήλο που χρησιμοποίησα ήταν το 3G!

 

Θέλω την άποψη όσων προήλθαν επίσης από android πρόσφατα...

 

Ευχαριστώ

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εσύ βαλεις μια εφαρμογή που δεν έχει αναβαθμιστεί εδώ και 1 χρόνο και σου προκαλεί προβλήματα φταίει η apple;

 

Όλες οι κοινές εφαρμογές που χρησιμοποιούμε, ήδη αναβαθμίστηκαν (ίσως και δυο φορές) από τότε που βγήκε η 11...

Με τις plus συσκευές που έχω τρία χρόνια, είχα σχεδόν δυόμιση με τρεις (και με το 6 plus τρεις και μισή) ημέρες λειτουργίας με μία φόρτιση. Με τη χρήση που κάνω...

Τώρα, φτάνει μετά βίας τις δυο ημέρες. Και σίγουρα φταίει η apple.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρα ημουν και ειμαι με το 8 Plus. Η μπαταρια ειναι στα επιπεδα του 7 Plus και διορθωθηκε και το crackling sound σε μερικες κλησεις που ειχα.

Αμα φτιαξει και τα animations τοτε θα ειναι αψογο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου έτυχε ποτέ, όταν έχει θέμα μια εφαρμογή ειδικά στη μπαταρία, στο δείχνει στη κατανάλωση; Ή κάθεσαι και το ψάχνεις;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Μπα δεν μπορείς να καταλάβεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Πειράματα πρέπει να κάνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι την αγορά του 8 plus 64, μετά από κατοχή πολλών android συσκευών. Τελευταίο μήλο που χρησιμοποίησα ήταν το 3G!

 

Θέλω την άποψη όσων προήλθαν επίσης από android πρόσφατα...

 

Ευχαριστώ

 

Και γω από το 3g είχα να δουλέψω iphone. Πήρα πέρισυ το 7 και φέτο το 8 plus και γενικά δεν βλέπω να επιστρέφω στο android.

:D
Link to comment
Share on other sites

Συναγερμός για τα iPhone8: Μπαταρίες «φουσκώνουν» και τα κινητά ανοίγουν στα δύο.

 

http://www.protothema.gr/technology/article/719694/sunagermos-gia-ta-iphone8-bataries-fouskonoun-kai-ta-kinita-anoigoun-sta-duo-/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Και γω από το 3g είχα να δουλέψω iphone. Πήρα πέρισυ το 7 και φέτο το 8 plus και γενικά δεν βλέπω να επιστρέφω στο android.

Ευχαριστώ αδερφέ, θα το παραγγείλω σήμερα από vodafone στο χρώμα γραφίτης :)

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία πολύ ακούγεται τις τελευταίες ώρες στην αρχή είπαν ότι ήταν 5 μεμονωμένα περιστατικά με το ένα εδώ στην Ελλάδα αλλά αν τελικά δεν είναι μεμονωμένα αλλά πολλαπλασιάζονται η Apple θα έχει θέμα παρόμοιο με ότι είχε πάθει η Samsung.

Φανταστείτε μόνο το πρόβλημα με τις μπαταρίες να υφίσταται και στα νέα iphone X θα γίνει μεγάλο πανηγύρι να έχεις αγοράσει συσκευή 1200+ ευρώ και να φουσκώνει και να καταστρέφεται;

Καλά ρε παιδί μου τόσο μεγάλες εταιρίες πριν κυκλοφορισουν τα τηλέφωνα τους τεχνικούς ελέγχους δεν κάνουν;

Κάθε καινούριο μοντέλο και μια πατάτα ; Το 6 λύγιζε το 6s με την είχε πρόβλημα με την μπαταρία το 7 σε ορισμένα χρώματα ξεφλουδίζει ή χαραζόταν εύκολα το 8 φουσκώνει.......δεν ξέρω τι θα εμφανίσει το X.

Πολύ φοβάμαι τις amoled οθόνες κοκκινίσματα, κιτρινισματα κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Aς τύχει ..δεν υπάρχει άγχος ....υπάρχει και η εγγύηση .....επιστροφή και καινούργιο

 

Καινούριο δεν παίρνεις από isquare...

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο δεν παίρνεις από isquare...

 

ΑΝ αποδειχθει φιασκο με την μπαταρια?? εννοειται πως θα παρεις καινουργιο... το ιδιο εκανε και η samsung... ΔΕΝ μιλαμε για απλη ελλατωματικη μπαταρια εδω περα (ΑΝ αποδειχθει οτι ειναι φιασκο και οχι απλα μια παρτιδα) ...και στις 5 περιπτωσεις ΟΛΟΙ θα πηραν νεα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Τι συζητάμε ρε παιδιά τώρα για το Εάν εφόσον και ίσως και μπορεί;

5 περιστατικά σε εκατομμύρια συσκευές είναι σχεδόν τίποτα

Αυτοί που είχαν το θέμα ας βρουν άκρη να πάρουν συσκευή

 

Κάθε χρόνο σε κάθε εταιρία σε κάθε νέα συσκευή τυχαίνουν αυτά

Είτε λέγεται κεραία είτε σασί είτε μπαταρία είτε οτιδήποτε

Όποιος παίρνει πρωτες παρτίδες αναλαμβάνει και το ρίσκο. Μια ζωή αυτό συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο δεν παίρνεις από isquare...

 

Εγώ είχα θέμα με το iPad Pro μια εβδομάδα μετά την αγορά και μου έδωσαν ολοκαίνουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα με το iPad Pro μια εβδομάδα μετά την αγορά και μου έδωσαν ολοκαίνουργιο.

 

Ήσουν στο όριο του doa, γι αυτό.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα με το iPad Pro μια εβδομάδα μετά την αγορά και μου έδωσαν ολοκαίνουργιο.

 

Ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο καλο tempered κοντα στα 15€ max που να ειναι 2.5d και να υποστηριζει 3d touch? Σκεφτομουν η nillkin η spigen αλλα δε ξερω ποσο καλα ειναι

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δεν πάρουν νέα συσκευή, εγώ πέρυσι είχα θέμα με το hissing στο ηχείο/ακουστικό και μου έδωσαν καινούρια συσκευή, πόσο μάλλον εάν φουσκώσει η μπαταρία!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο καλο tempered κοντα στα 15€ max που να ειναι 2.5d και να υποστηριζει 3d touch? Σκεφτομουν η nillkin η spigen αλλα δε ξερω ποσο καλα ειναι

 

Εγώ στο 7αρι μου είχα πάρει της spigen. Πολύ ωραία αίσθηση και κανένα πρόβλημα με το 3d touch

:D
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να σβήσετε εφαρμογές τρίτων ίσως διορθωθεί η κατάσταση

Έχουν αλλάξει αρκετά και αν μια εφαρμογή δεν έχει αναβαθμιστεί ίσως προκαλεί αρκετά προβλήματα στο ios

Εγώ στην 10.3.2 είμαι έσβησα το viber και το instagam και νομίζω έχω άλλο τηλέφωνο. Και γρήγορο και μπαταρία διπλάσια

 

Οι γνωστές social εφαρμογές προκαλούν τα περισσότερα προβλήματα.

Σβήστε μερικές και να δούμε τι συμβαίνει

 

Για Viber,το σβησα και ησυχασα για τα καλα.

Για το instagram,το εβαλα εδω και μια βδομαδα.

Αλλα την κανει καλαμακι,παρολο που εχω κλειστα location services κλπ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο καλο tempered κοντα στα 15€ max που να ειναι 2.5d και να υποστηριζει 3d touch? Σκεφτομουν η nillkin η spigen αλλα δε ξερω ποσο καλα ειναι

 

 

 

Αν δεν σε ενοχλεί η αγορά από το εξωτερικό, παράγγειλε το Anker GlassGuard (για 7+ ή 8+, ίδια είναι).

 

Κολλάει άψογα στα άκρα, κάτι εντελώς απίθανο με τα άλλα της αγοράς, υποστηρίζει 3dT, είναι αχάρακτο πραγματικής σκληρότητας 8moh και το σημαντικότερο έχει oleophobic coating που κρατά περισσότερο ακόμη και από αυτό της ίδιας της οθόνης του iPhone (9 μήνες κράτησε στο προηγούμενο που είχα στο iPhone 7)

 

Η δε τιμή που θα το βρεις δεν ξεπερνά τα 15-20€ σε boxed και τα 8-10€ σε bulk, αν και στην δεύτερη περίπτωση θέλει πολλή προσοχή λόγω «κινεζομαϊμούδων».

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για Viber,το σβησα και ησυχασα για τα καλα.

Για το instagram,το εβαλα εδω και μια βδομαδα.

Αλλα την κανει καλαμακι,παρολο που εχω κλειστα location services κλπ.

 

Δυστυχώς οι δημοφιλείς εφαρμογές είναι όλες μπαταριοφαγοι

Έλα όμως που χωρίς τις περισσότερες από αυτές δεν μπορούμε να ζήσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί η αγορά από το εξωτερικό, παράγγειλε το Anker GlassGuard (για 7+ ή 8+, ίδια είναι).

 

Κολλάει άψογα στα άκρα, κάτι εντελώς απίθανο με τα άλλα της αγοράς, υποστηρίζει 3dT, είναι αχάρακτο πραγματικής σκληρότητας 8moh και το σημαντικότερο έχει oleophobic coating που κρατά περισσότερο ακόμη και από αυτό της ίδιας της οθόνης του iPhone (9 μήνες κράτησε στο προηγούμενο που είχα στο iPhone 7)

 

Η δε τιμή που θα το βρεις δεν ξεπερνά τα 15-20€ σε boxed και τα 8-10€ σε bulk, αν και στην δεύτερη περίπτωση θέλει πολλή προσοχή λόγω «κινεζομαϊμούδων».

 

Λιγο που το εψαξα δε διαβασα και τα καλυτερα για το anker (amazon). Μαλλον παμε σε λυση spigen. Παντως αυτο που με προβληματιζει πλεον ειναι το βαρος της συσκευης. Μου φαινεται ηδη πολυ βαρια με θηκη ποσο μαλλον και με tempered :(

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...