Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 8 Plus

This is 8 Plus. An iPhone formed from glass.

 

iphone8-IL-3-1024x768.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 12 Σεπτεμβρίου 2017

Κυκλοφορία: 22 Σεπτεμβρίου 2017

 

Περιγραφή συσκευής:

The most durable glass ever in a smartphone, front and back. A color‑matched, aerospace‑grade aluminum band. New space gray, silver, and gold finishes. iPhone 8 Plus. A new generation of iPhone.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Αρχική έκδοση: iOS 11

Τρέχουσα: iOS 11

 

Χρώματα:

Silver / Gold / Space Gray

 

Χωρητικότητα:

64 / 256 GB

______________________________________

 

Οθόνη:

Τύπος: Retina HD display

5.5-inch (diagonal) widescreen LCD Multi-Touch display with IPS technology

1920-by-1080-pixel resolution at 401 ppi

1300:1 contrast ratio (typical)

 

 

Επεξεργαστές:

A11 Bionic chip with 64-bit architecture

Neural engine

Embedded M11 motion coprocessor

 

Μνήμη RAM:

3 GB

 

Κάμερες:

Οπίσθια: Dual 12 MP, (28mm, f/1.8, OIS & 56mm, f/2.8), phase detection autofocus, 2x optical zoom, quad-LED (dual tone) flash, 1/3" sensor size @ 28mm, 1/3.6" sensor size @ 56mm, geo-tagging, simultaneous 4K video and 8MP image recording, touch focus, face/smile detection, HDR (photo/panorama)

Εμπρόσθια: 7 MP, f/2.2, 1080p@30fps, 720p@240fps, face detection, HDR, panorama

 

Βίντεο: 2160p@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps

4K video recording at 24 fps, 30 fps, or 60 fps

1080p HD video recording at 30 fps or 60 fps

720p HD video recording at 30 fps

Optical image stabilization for video

Optical zoom; 6x digital zoom (iPhone 8 Plus only)

Quad-LED True Tone flash

Slo‑mo video support for 1080p at 120 fps or 240 fps

Time‑lapse video with stabilization

Cinematic video stabilization (1080p and 720p)

Continuous autofocus video

Body and face detection

Noise reduction

Take 8MP still photos while recording 4K video

Playback zoom

Video geotagging

Video formats recorded: HEVC and H.264

 

Περισσότερα:

Optical image stabilization

Six‑element lens

Quad-LED True Tone flash with Slow Sync

Panorama (up to 63MP)

Sapphire crystal lens cover

Backside illumination sensor

Hybrid IR filter

Autofocus with Focus Pixels

Tap to focus with Focus Pixels

Live Photos with stabilization

Wide color capture for photos and Live Photos

Improved local tone mapping

Body and face detection

Exposure control

Noise reduction

Auto HDR for photos

Auto image stabilization

Burst mode

Timer mode

Photo geotagging

Image formats captured: HEIF and JPEG

 

Μπαταρία:

2675mAh

 

Χρήση μπαταρίας:

Lasts about the same as iPhone 7 Plus

Talk time (wireless):

Up to 21 hours

Internet use:

Up to 13 hours

Video playback (wireless):

Up to 14 hours

Audio playback (wireless):

Up to 60 hours

Fast-charge capable:

Up to 50% charge 30 minutes

 

 

Συνδεσιμότητα:

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

 

Αισθητήρες:

Αισθητήρας εγγύτητας, Γυροσκόπιο τριών αξόνων, Επιταχυνσιόμετρο, Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος, Αισθητήρας εγγύτητας, Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, Βαρόμετρο

 

Ανθεκτικότητα σε:

Νερό & Σκόνη

Κατά IP67 σύμφωνα με το πρότυπο IEC 60529

 

Δείκτης SAR (?)Apple iPhone 8 - SAR Levels

USA SAR Level

FCC Approval Date
 11 September 2017

FCC ID
BCG-E3160A

US SAR Ratings 
USA Legal Limit is 1.6 W/kg - FCC SAR testing is measured in watts per kilogram (or W/kg) averaged over ONE gram of simulated biological tissue.

Head SAR Level 
1.09 w/kg

Body SAR Level 
1.09 w/kg

Product Specific Use
 1.09 w/kg

Simultaneous Transmission
 1.59 w/kg

Simultaneous Head SAR
 1.48 w/kg

Simultaneous Body SAR 
1.59 w/kg

Hotspot SAR 
1.59 w/kg

 

______________________________________________________

 

Εκδόσεις:

Model A1863*

Model A1864*

FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 66)

TD-LTE (Bands 34, 38, 39, 40, 41)

TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)

CDMA EV-DO Rev. A (800, 1900, 2100 MHz)

UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Model A1905*

Model A1897*

Models A1905 and A1897 do not support CDMA networks, such as those used by Verizon and Sprint.

FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 66)

TD-LTE (Bands 34, 38, 39, 40, 41)

UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

All models

802.11ac Wi‑Fi with MIMO

Bluetooth 5.0 wireless technology

NFC with reader mode

 

 

 

Αναλυτικά περί LTE

______________________________________

Σελίδα υποστήριξης

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη μου αρεσει πολυ με το true tone και δουλευει αψογα .

στο χερι φαινεται πιο μασιφ απο το 7 plus και εχει σαφως καλυτερο grip.

 

καμερα καλυτερη επισης οπως μαρτυρουν οι φωτο.

8plus

Umyg9I0.jpg

7plus

tYIaX0Z.jpg

 

και εδω δεν μου αρεσει καθολου το gold το οποιο ειναι μιξ απο εντονο pink και λιγο gold.

 

δεν μου αρεσει επισης οτι εχει ακριβως οπως και στο 7 τον ιδιο λοξυγγα οταν κανεις 3d touch πανω σε εφαρμογη και σου βγαζει το μικρο μενου.

αυτο μαλλον ειναι ζητημα λειτουργικου.

για την μπαταρια τα λεμε απο την Κυριακη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το space grey του είναι στην ίδια απόχρωση που είχε στο 6 ή πιο σκούρο;

Πολύ κρίμα που δεν έχει το jet και matte black

Link to comment
Share on other sites

@adversus

Το Space Grey είναι μαύρο, κατάμαυρο.

Συνδυάζει το matte black, περιμετρικά, και το jet black, στην πίσω όψη.

 

---------------------------------------------------------------

 

Σήμερα πέρασα από ένα Apple Store για να δω τα 8/8 Plus ιδίοις όμμασι.

Αυτό που παρατήρησα είναι, και επιβεβαιώνω τον Pik., πως το iOS κομπιάζει και στα νέα iPhones. Αυτό σημαίνει ότι όποια μικροκολλήματα στα γραφικά βλέπετε στις συσκευές σας δεν οφείλονται στις υποδεέστερες δυνατότητες των παλιότερων συσκευών iPhone, αλλά στη μη βέλτιστη κατάσταση της παρούσας έκδοσης του iOS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@adversus

Το Space Grey είναι μαύρο, κατάμαυρο.

Συνδυάζει το matte black, περιμετρικά, και το jet black, στην πίσω όψη.

 

 

Πολύ καλό αυτό, δεν έχω προλάβει να τα δώ καθόλου

Αν και πρόσφατα πήρα το 7 πλας λέω να κάνω την μετάβαση άμεσα στο 8 μια και καλή.

Όσο για τα κολληματάκια τα έχει καιρό τώρα το ios αλλά τουλάχιστον στο 7 ακόμα δε θεωρώ πως χαλάνε την όποια εμπειρία χρήσης τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μια σημείωση. Πλέον υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσεις το Αμερικανικο iPhone 8 από τα αλλα regions. Το Αμερικανικο πίσω απλός γραφει iPhone και δεν έχει πλέον τα σήματα από κάτω ενώ για τα αλλα regions υπάρχουν τα σύμβολα από κάτω.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Το αμερικανικό είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρία ή παίζουν χωρίς προβλήματα όλες οι ευρωπαϊκές SIM?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ίδια τιμή με το 7 plus όταν είχε βγει. Το γυαλί δυστυχώς δεν μου αρέσει καθόλου έτσι όπως το είδα τώρα σε live μπορεί να το δω αλλιώς. Πιστεύετε η μετάβαση από το 7 plus στο 8 plus ειναι κάτι το wow?
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το space gray οπως ηταν το 6s plus!πολυ ωραιο χρωμα.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

pik. οταν το στρωσεις περιμενουμε εντυπωσεις απο τη διαρκεια της μπαταριας, τωρα που ειναι μικροτερη, σε σχεση με το 7plus:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ίδια τιμή με το 7 plus όταν είχε βγει. Το γυαλί δυστυχώς δεν μου αρέσει καθόλου έτσι όπως το είδα τώρα σε live μπορεί να το δω αλλιώς. Πιστεύετε η μετάβαση από το 7 plus στο 8 plus ειναι κάτι το wow?

Καθόλου WOW.

Αν δεν καίγεσαι για βιντεοσκόπηση 4K@60fps, δεν υπάρχει λόγος για τέτοια μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου WOW.

Αν δεν καίγεσαι για βιντεοσκόπηση 4K@60fps, δεν υπάρχει λόγος για τέτοια μετάβαση.

...και δεν σε ενδιαφέρει επίσης ο super επεξεργαστής, η ασύρματη φόρτιση, η καλύτερη κάμερα σε κινητό κ.λ.π.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα έχω κι εγώ το 8plus μαύρο 64αρι, αύριο θα έχω μια καλή άποψη για την συσκευή (κάμερα, μπαταρία, οθόνη κτλ) ερχόμενος από 7plus ένα χρόνο τώρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα έχω κι εγώ το 8plus μαύρο 64αρι, αύριο θα έχω μια καλή άποψη για την συσκευή (κάμερα, μπαταρία, οθόνη κτλ) ερχόμενος από 7plus ένα χρόνο τώρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πολύ μικρες οι διαφορές τους πιστεύω

Κάτοχοι 6s και πιο παλιών μοντέλων θα δουν διαφορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρες οι διαφορές τους πιστεύω

 

Κάτοχοι 6s και πιο παλιών μοντέλων θα δουν διαφορές

 

Ναι όντως είναι μικρές οι διαφορές.. πιο πολύ από το μικρόβιο το πήρα (τα γνωστά) και να δω την κάμερα, το Χ δεν με ενδιαφέρει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι μικρές οι διαφορές.. πιο πολύ από το μικρόβιο το πήρα (τα γνωστά) και να δω την κάμερα, το Χ δεν με ενδιαφέρει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καλοδουλευτο

Περιμένουμε εντυπώσεις αν και με ios 11 πιθανόν να έχει κάποια μικρό bug που για αρχή θα σε στεναχωρήσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο

 

Περιμένουμε εντυπώσεις αν και με ios 11 πιθανόν να έχει κάποια μικρό bug που για αρχή θα σε στεναχωρήσουν

 

Ευχαριστώ πολύ! Είχα και στο 7plus το iOS 11 και δεν είχα δει κάτι που να με ενοχλήσει, κάποια μικρά lags εδώ κι εκεί αλλά όχι κάτι σημαντικό. Στο 8plus βλέπω μόνο την εφαρμογή του Skype να «σκάει» όποτε αυτό προφανώς θα λυθεί με κάποιο update της εφαρμογής αλλά γενικά βλέπω να είναι πιο γρήγορο με το 11 από ότι το 7plus λόγω επεξεργαστή προφανώς. Το true tone λίγο με ξενίζει αλλά φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας ειδικά το βράδυ που τα χρώματα δείχνουν πιο ζεστά. Κάμερα δεν είχα την ευκαιρία να τεστάρω ιδιαίτερα αλλά δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα σε χαμηλό φωτισμό. Τα ηχεία είναι όντως πιο δυνατά (25% λένε και μάλλον έτσι είναι) και ήταν ήδη πολύ καλά στο 7plus, μπαταρία δείχνει στα ίδια επίπεδα ίσως και λίγο καλύτερα από ότι ήταν το 7plus στο iOS 11, δεν ζεσταίνεται με τίποτα η συσκευή αν και δεν παίζω παιχνίδια.. γενικά δείχνει ότι έχει άλλον «αέρα» η συσκευή αλλά σίγουρα αν κάποιος δεν έχει την οικονομική ευχέρεια να δώσει τα παραπάνω χρήματα για να αναβαθμίσει από το 7plus τότε δεν αξίζει να το κάνει.. Α ξέχασα, δοκίμασα wireless charger της Samsung και λειτουργεί άψογα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια.

 

8plus σχεδον ιδια μπαταρια με το 7plus οταν αυτο ειχε την 10.3.3

το iOS11 ομως σχεδον διελυσε την μπαταρια στα 7αρια.

άρα περιμενω να ερθουν περιπου στα ιδια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια.

 

 

 

8plus σχεδον ιδια μπαταρια με το 7plus οταν αυτο ειχε την 10.3.3

 

το iOS11 ομως σχεδον διελυσε την μπαταρια στα 7αρια.

 

άρα περιμενω να ερθουν περιπου στα ιδια.

 

 

Νομίζω και ακόμα καλύτερη η μπαταρία από του 7plus με 10.3.3 , δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά έτσι το βλέπω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και ακόμα καλύτερη η μπαταρία από του 7plus με 10.3.3 , δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά έτσι το βλέπω

 

Για την κάμερα επίσης να πω ότι δεν είδα και μεγάλη διαφορά να δικαιολογεί δλδ τίτλους όπως “close to my DSLR quality” όπως είδα τελευταία στο YouTube, αρκετά κοντά σε αυτή του 7plus θα έλεγα.. επίσης δοκίμασα και το portrait mode, δεν τρελάθηκα εκτός αν έκανα κάτι λάθος. Εν ολίγοις θα το δώσω και θα κρατήσω το 7plus προς το παρών

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και ακόμα καλύτερη η μπαταρία από του 7plus με 10.3.3 , δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά έτσι το βλέπω

 

Για την κάμερα επίσης να πω ότι δεν είδα και μεγάλη διαφορά να δικαιολογεί δλδ τίτλους όπως “close to my DSLR quality” όπως είδα τελευταία στο YouTube, αρκετά κοντά σε αυτή του 7plus θα έλεγα.. επίσης δοκίμασα και το portrait mode, δεν τρελάθηκα εκτός αν έκανα κάτι λάθος. Εν ολίγοις θα το δώσω και θα κρατήσω το 7plus προς το παρών

 

Με το 7 plus εννοείται πως δεν έχει διάφορες μεγάλες

Η βάση φέτος ήταν το iPhone X

Τα αλλά μοντέλα ένα φρεσκάρισμα τα έκαναν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι το iphone 8 plus είναι υπέρ αρκετό για κάποιον που θέλει πραγματικά καινούριο κορυφαίο τηλέφωνο.

Το Χ όντως θα είναι το κάτι άλλο άλλα είναι κοστολογιμένο πολύ πολύ ακριβά απο την apple. Σίγουρα θα προσφαίρει διαφορετική εμπειρία άλλα όχι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί τα 1200€

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη συσκευή. Τελικά το γυαλί είναι πάρα πολύ καλό και σου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας. Η οθόνη μου φαίνεται ίδια με το 7 plus. Το μαύρο χρώμα είναι τέλειο. Αυτό που θα ήθελα ας πούμε θα ήταν να μην είχε αυτα τα Bezel αλλά το έχουμε συνηθίσει από την apple........
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη συσκευή. Τελικά το γυαλί είναι πάρα πολύ καλό και σου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας. Η οθόνη μου φαίνεται ίδια με το 7 plus. Το μαύρο χρώμα είναι τέλειο. Αυτό που θα ήθελα ας πούμε θα ήταν να μην είχε αυτα τα Bezel αλλά το έχουμε συνηθίσει από την apple........

 

Τα bezel ήταν πάντοτε ένα θέμα αλλά είναι από τις μόνες συσκευές που όταν την πιάνω δεν πατάω κατα λάθος τίποτα

Το iPhone X υπάρχει για αυτούς που θέλουν ελάχιστα περιθώρια φυσικά με το τίμημα των παραπάνω χρημάτων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...