Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετικη η συσκευη. Μετα απο χρονια στο android μου ελειψε η ταχυτητα του ios. Επισης φοβερη η καμερα καμια σχεση με το 7 plus. Μεγαλο μειονεκτημα η αργη φορτιση

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σύγκρινα δίπλα δίπλα επί του πρακτέου που λεν τα δυο κινητά 8plus και 7plus

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες θα σας πω την πρώτη εντύπωση που έκανε κλικ πάντα συγκριτικά ...το 8 ποιοτική + πλέον πολυτελή συσκευή λόγω γυαλιού ποιο smooth ακόμα το λειτουργικό του στην κάμερα δεν είδα και καμία τρελή διαφορά ...όπως και στην ταχύτητα που και τα δυο είναι ταχύτατα !Να σάς πω και ένα - η οθόνη στο λευκό φόντο άφηνε μια κιτρίνιλα σαν απόχρωση ενώ το 7plus είναι λευκό !....Το τσέκαρα σε δυο διαφορετικά καταστήματα .Αποψη μου από 7plus που είναι κινηταρα πας μόνο για X:X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σύγκρινα δίπλα δίπλα επί του πρακτέου που λεν τα δυο κινητά 8plus και 7plus

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες θα σας πω την πρώτη εντύπωση που έκανε κλικ πάντα συγκριτικά ...το 8 ποιοτική + πλέον πολυτελή συσκευή λόγω γυαλιού ποιο smooth ακόμα το λειτουργικό του στην κάμερα δεν είδα και καμία τρελή διαφορά ...όπως και στην ταχύτητα που και τα δυο είναι ταχύτατα !Να σάς πω και ένα - η οθόνη στο λευκό φόντο άφηνε μια κιτρίνιλα σαν απόχρωση ενώ το 7plus είναι λευκό !....Το τσέκαρα σε δυο διαφορετικά καταστήματα .Αποψη μου από 7plus που είναι κινηταρα πας μόνο για X:X

 

Σε συσκευές καταστημάτων παρατήρησα κι εγώ το ίδιο στο 6s με το 7αρι

Ίσως είναι συσκευές με άλλες οθόνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω τη συσκευή από χθες , παίζει ρόλο το true tone display. Αν απενεργοποιηθεί , η οθόνη είναι διαφορετική.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω τη συσκευή από χθες , παίζει ρόλο το true tone display. Αν απενεργοποιηθεί , η οθόνη είναι διαφορετική.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλυτερα ειναι χωρις το true tone. Δεν εχω καταλαβει ακομα που εξυπηρετει το true tone εφοσον υπαρχει το night mode

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ειναι χωρις το true tone. Δεν εχω καταλαβει ακομα που εξυπηρετει το true tone εφοσον υπαρχει το night mode

 

 

 

Προσαρμόζει τα χρώματα ανάλογα με τον περιβάλλοντα φωτισμό για πιο σωστή απεικόνιση. Από εκεί και πέρα είναι και θέμα γούστου.

 

Το night shift στοχεύει στην ξεκούραστη χρήση της οθόνης σε συγκεκριμένες ώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω τη συσκευή από χθες , παίζει ρόλο το true tone display. Αν απενεργοποιηθεί , η οθόνη είναι διαφορετική.

 

...και πάλι όμως το λευκό της έχει απόχρωση warm white και όχι cool white όπως στα μοντέλα χωρίς true tone (όπως στο 6s plus). Ρίξτε μια ματιά στο θέμα του iPad Pro 12.9 σχετικά με το yellow tint. Και εντελώς πληροφοριακά όλα τα ανοικτά iphone και ipad που βλέπουμε στα καταστήματα είναι συσκευές Demo που δεν πουλιούνται και έρχονται κατευθείαν από την Apple γι'αυτό τον σκοπό....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και καλο μήνα. Aποτελέσματα antutu 215.000!! Και διπλα ακριβως το νοτε 8 με 175.000 σημερινό τεστ με τον φίλο gkp. Tα σωθικά του iphone ειναι κτήνος δύναμης! Και επειδή μερικοί μπορούν να πουν οτι να το νοτε 8 ειναι πιο γρηγορο στα τεστ στα βιντεο στο youtube απλα ας βαλουν να επεξεργαστουν και τα 2 κινητα ενα αρχειο βιντεο 4κ. Επειδή έχει γίνει το test σε ξενο site το iphone εκανε 40 δευτερολεπτα και το νοτε 8 3 λεπτά !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και καλο μήνα. Aποτελέσματα antutu 215.000!! Και διπλα ακριβως το νοτε 8 με 175.000 σημερινό τεστ με τον φίλο gkp. Tα σωθικά του iphone ειναι κτήνος δύναμης! Και επειδή μερικοί μπορούν να πουν οτι να το νοτε 8 ειναι πιο γρηγορο στα τεστ στα βιντεο στο youtube απλα ας βαλουν να επεξεργαστουν και τα 2 κινητα ενα αρχειο βιντεο 4κ. Επειδή έχει γίνει το test σε ξενο site το iphone εκανε 40 δευτερολεπτα και το νοτε 8 3 λεπτά !

 

Η καθημερινή χρήση μετράει

Αυτά τα τεστ είναι για το prestige και μόνο

Και τα δυο τηλέφωνα τα πηγαίνουν άψογα στην καθημερινότητα

Ποιος κάνει επεξεργασία βίντεο κάθε μέρα;

Σε βάθος χρόνου σίγουρα το iPhone θα δουλεύει καλύτερα και για πιο πολλά χρόνια αφού ξέρουμε όλοι ότι η Samsung μετά τον χρόνο τα παρατάει τα τηλέφωνο της

Αυτά δεν συγκρίνονται σε τεστ. Γι αυτό ο κόσμος ψωνίζει iPhone και δεν αλλάζει εύκολα μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το A11 εντυπωσιάζει φέτος με τις επιδόσεις του. Ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε in house επεξεργαστές και στα laptop / desktop μοντέλα. Ίσως σε 1 - 2 χρόνια...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το A11 εντυπωσιάζει φέτος με τις επιδόσεις του. Ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε in house επεξεργαστές και στα laptop / desktop μοντέλα. Ίσως σε 1 - 2 χρόνια...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η τεχνολογια των επεξεργαστών έχει ξεπεράσει το επίπεδο που μας χρειάζεται για τα κινητά

Τις μπαταρίες δεν λένε να εξελίξουν η δεν θέλουν να το κάνουν

Κάθε μέρα με τον φορτιστή είμαστε.

Δήθεν όλα τα νέα μοντέλα συν 1 ώρα ομιλίας κάθε χρόνο και πάλι είμαστε στα ίδια όπως το 2010

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογια των επεξεργαστών έχει ξεπεράσει το επίπεδο που μας χρειάζεται για τα κινητά

 

Τις μπαταρίες δεν λένε να εξελίξουν η δεν θέλουν να το κάνουν

 

Κάθε μέρα με τον φορτιστή είμαστε.

 

Δήθεν όλα τα νέα μοντέλα συν 1 ώρα ομιλίας κάθε χρόνο και πάλι είμαστε στα ίδια όπως το 2010

 

 

 

Δυο λόγοι για μένα όσων αφορά τα iPhone:

 

1. Η εμμονή για χρόνια για όσο το δυνατόν λεπτότερες συσκευές

 

2. Ας μη γελιόμαστε, η μπαταρία είναι το αναλώσιμο που θα κάνει τον χρήστη να σκεφτεί να πάει σε μια νεότερη συσκευή όταν θα πέσει η απόδοση της. Επομένως ένας πολύ ωραίος και βολικός λόγος να πουληθούν νέες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Δυο λόγοι για μένα όσων αφορά τα iPhone:

 

1. Η εμμονή για χρόνια για όσο το δυνατόν λεπτότερες συσκευές

 

2. Ας μη γελιόμαστε, η μπαταρία είναι το αναλώσιμο που θα κάνει τον χρήστη να σκεφτεί να πάει σε μια νεότερη συσκευή όταν θα πέσει η απόδοση της. Επομένως ένας πολύ ωραίος και βολικός λόγος να πουληθούν νέες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ σωστή άποψη αν για πραδειγμα έβγαινε μια νέα τεχνολογια που θα επέτρεπε άπειρες φορτίσεις εκφορτισεις χωρίς φθορά μπαταρίας και αυτονομία όχι εβδομάδα αλλά πχ 3 ημέρες ποιος θα αγόραζε καινούριο μοντέλο όταν με ένα δυνατό κινητό θα μπορούσε να βγάζει ακόμα και δεκαετία; Αρα είναι όπως λες καθαρά θέμα μάρκετινγκ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή άποψη αν για πραδειγμα έβγαινε μια νέα τεχνολογια που θα επέτρεπε άπειρες φορτίσεις εκφορτισεις χωρίς φθορά μπαταρίας και αυτονομία όχι εβδομάδα αλλά πχ 3 ημέρες ποιος θα αγόραζε καινούριο μοντέλο όταν με ένα δυνατό κινητό θα μπορούσε να βγάζει ακόμα και δεκαετία; Αρα είναι όπως λες καθαρά θέμα μάρκετινγκ

Γιατί δεν μπορεί να αλλαχτεί η μπαταρία όταν "φάει τα ψωμιά της";

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά το κόστος είναι σχετικά υψηλό. Σε επίσημο εξουσιοδοτημένο κατάστημα από την Apple αν είσαι εκτός εγγύησης 150€ η αλλαγή αλλιώς σε μη εξουσιοδοτημένο 50€.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά το κόστος είναι σχετικά υψηλό. Σε επίσημο εξουσιοδοτημένο κατάστημα από την Apple αν είσαι εκτός εγγύησης 150€ η αλλαγή αλλιώς σε μη εξουσιοδοτημένο 50€.

Είσαι σίγουρος ότι η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει 150€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο 55 ευρώ αλλαγή μπαταρίας.. Στο iphone 7 συγκεκριμενα επειδη άλλαξε οαδερφος μου σας το λεω
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο service 50€ που βρε παιδιά; Εγώ είχα ρωτήσει πριν έναν μήνα και μου είπαν 150€ ή 120 η μπαταρία μαζί με το πέρασμα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ολόκληρη μέρα χρήσης, η μπαταρία είναι όπως την περίμενα θυμίζει το 6splus μόλις το είχα αγοράσει. Έχει λίγα lag τα οποία όμως γίνονται σε 3rd party εφαρμογές. Κάμερα δεν δοκίμασα ακόμη γιατί δεν βρήκα χρόνο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ η συζήτηση να μείνει στο θέμα. Για συγκρίσεις με αλλά μοντέλα υπάρχει στο site μας, το σχετικό forum Τεχνολογικοί Διαξιφισμοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μπαταρία είναι πολύ καλή...με όλα ανοιχτά ( WiFi, 4g, Bluetooth) και αρκετή χρήση επειδή είναι και αρχή και το δοκιμάζω, μου έβγαλε 1,5 μέρα....μετά από 2-3 φορτισεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...