Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς δεν ειναι ούτε + αλλά ούτε -.

Μιλάμε όμως για κορυφαία συσκευή που οκ έχει και νορμάλ μπαταρία.

 

Εγώ το έχω σε full ανάλυση οθόνης με φωτεινότητα αυτόματη πολύ Facebook, YouTube και 3 mail + browser για την δουλειά και πολύ άνετα έχω 6-6,5 ώρες στο 12αωρο.

ΟΚ με το Mate 9 είχα περίπου 7-7,5 ώρες αλλά no problem.

 

Απότι έχω καταλάβει με χρήση wifi ότι χρήση και να του κάνεις θα δεις 6 ώρες το λιγότερο άνετα.

Εγώ τώρα τι να πω;;a9409655fad7fc3cb9736aa89d4507ec.jpg4de470a0e1c8533b4c11bda6edabaa55.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τώρα τι να πω;;a9409655fad7fc3cb9736aa89d4507ec.jpg4de470a0e1c8533b4c11bda6edabaa55.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Αν είσαι με data και λόγο του ότι είσαι και 44 ώρες χρήσεις και λογικά θα βγάλεις 4 ώρες μέχρι το 0% τότε είσαι μια χαρά.

 

Εμείς μιλάμε για 6 με 6,5 ώρες μέσα στο 12-16 αωρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με data και λόγο του ότι είσαι και 44 ώρες χρήσεις και λογικά θα βγάλεις 4 ώρες μέχρι το 0% τότε είσαι μια χαρά.

 

Εμείς μιλάμε για 6 με 6,5 ώρες μέσα στο 12-16 αωρο.

Ακριβώς!

Δυο μέρες εκτός πρίζας είμαι μεγάλο πράγμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Δυο μέρες εκτός πρίζας είμαι μεγάλο πράγμα!!

Δηλαδή να το θεωρήσω καλό αυτο που ανέβασα;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Αν με την ίδια χρήση έβγαζες λιγότερο στην προηγούμενη σου συσκευή, ναι, θεώρησε το ως καλύτερο. Ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση και παράγοντες όπως σήμα, data, συγχρονισμός κλπ, παίζουν μεγάλο ρόλο.

Κι εγώ με το s8 plus έβλεπα κάτι 8ώρα στους περισσότερους (και όντως με χρήση καναπέ ασταμάτητα τόσο βγάζει), αλλά εγώ είμαι στις 5 και κάτι ώρες οθόνη μέσα στο 2ημερο με όλα ανοιχτά κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν με την ίδια χρήση έβγαζες λιγότερο στην προηγούμενη σου συσκευή, ναι, θεώρησε το ως καλύτερο. Ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση και παράγοντες όπως σήμα, data, συγχρονισμός κλπ, παίζουν μεγάλο ρόλο.

Κι εγώ με το s8 plus έβλεπα κάτι 8ώρα στους περισσότερους (και όντως με χρήση καναπέ ασταμάτητα τόσο βγάζει), αλλά εγώ είμαι στις 5 και κάτι ώρες οθόνη μέσα στο 2ημερο με όλα ανοιχτά κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δεν θυμάμαι με αριθμούς απλα Όπως είπα και πιο πανω Παιχνίδια τελευταία τα κατέβασα και δεν παίζω Όπως με το Νοτε4 μέχρι να στρώσει λίγο η μπαταρία. Ίσως αυτό που με απογοήτευσε βάση τις δίκης μου χρήσεις την περίμενα καλύτερη ειδικά όταν δεν παίζω Παιχνίδια και έχω τις ίδιες εφαρμογες Όπως με το 4ρι

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Γιά του λόγου το αληθές...το κινητό τα σπάει.

Το καλύτερο overall smartphone του πλανήτη με διαφορά από το δεύτερο..!!

Ειδικά για κάποιον που δουλεύει το s-pen είναι μονόδρομος.

Μπορεί να μην έχει τη καλύτερη μπαταρία του κόσμου αλλά και τί σημαίνει αυτό??

Όλα τα κινητά δεν χρειάζονται φόρτιση κάθε μέρα ή κάθε 2/3 μέρες? (ανάλογα τη χρήση).

Η συζήτηση 'εγώ...την έχω...μίση ώρα μεγαλύτερη από σένα'...φαντάζομαι ανήκει σε...έφηβους... ή μετά προχωράμε

στην κατηγορία των καθυστερημένων.

Link to comment
Share on other sites

Γιά του λόγου το αληθές...το κινητό τα σπάει.

Το καλύτερο overall smartphone του πλανήτη με διαφορά από το δεύτερο..!!

Ειδικά για κάποιον που δουλεύει το s-pen είναι μονόδρομος.

Μπορεί να μην έχει τη καλύτερη μπαταρία του κόσμου αλλά και τί σημαίνει αυτό??

Όλα τα κινητά δεν χρειάζονται φόρτιση κάθε μέρα ή κάθε 2/3 μέρες? (ανάλογα τη χρήση).

Η συζήτηση 'εγώ...την έχω...μίση ώρα μεγαλύτερη από σένα'...φαντάζομαι ανήκει σε...έφηβους... ή μετά προχωράμε

στην κατηγορία των καθυστερημένων.

 

φιλε μου χωρις να θελω να σε προσβαλω, γραφεις στο θεμα της μπαταριας οτι το κινητο ειναι το καλυτερο του κοσμου και τι να λεει αν δεν εχει και καλη μπαταρια. ΠΡοφανως, ειδικα εδω μας απασχολει η μπαταρια.

Επισης, οπως σωστα λες, ολα καποια στιγμη τα φορτιζουμε. Το θεμα ειναι αυτη η στιγμη να μην ερχεται μες τη μερα, αλλα να σου τη βγαζει ολοκληρη με καθε χρηση.

Αν εσενα στη βγαζει οκ, ομως αν καποιος δε βγαινει θα τον νοιαξει η αυτονομια, ειδικα αν με ενα σ8+ εβγαινε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιά του λόγου το αληθές...το κινητό τα σπάει.

Το καλύτερο overall smartphone του πλανήτη με διαφορά από το δεύτερο..!!

Ειδικά για κάποιον που δουλεύει το s-pen είναι μονόδρομος.

Μπορεί να μην έχει τη καλύτερη μπαταρία του κόσμου αλλά και τί σημαίνει αυτό??

Όλα τα κινητά δεν χρειάζονται φόρτιση κάθε μέρα ή κάθε 2/3 μέρες? (ανάλογα τη χρήση).

Η συζήτηση 'εγώ...την έχω...μίση ώρα μεγαλύτερη από σένα'...φαντάζομαι ανήκει σε...έφηβους... ή μετά προχωράμε

στην κατηγορία των καθυστερημένων.

 

Δε νομιζω κανεις απο εμας να αναλωθηκε σε συζητηση του στυλ "εμενα βγαζει παραπανω sot απο εσενα".

Ολοι λεμε τις εμπειριες μας, οι οποιες εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα οταν με την ιδια χρηση και ιδια apps κανουμε συγκριση με αλλες συσκευες για να υπαρχει μια ταξη μεγεθους!

Αν μας επιτρεπεις φυσικα... :rolleyes:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι στα περισσότερα screen shots που ανεβαίνουν σχετικά με την κατανάλωση της μπαταρίας απουσιάζει η κατανάλωση από φωνητικές κλήσεις!

Αυτό που μπορώ να συμπεράνω είναι ότι χρησιμοποιούμε την συσκευή για οτιδήποτε άλλο πέραν της φωνητικής επικοινωνίας!

Δεν το κατακρίνω σε καμία περίπτωση απλά το παρατηρώ μιας και μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι στα περισσότερα screen shots που ανεβαίνουν σχετικά με την κατανάλωση της μπαταρίας απουσιάζει η κατανάλωση από φωνητικές κλήσεις!

Αυτό που μπορώ να συμπεράνω είναι ότι χρησιμοποιούμε την συσκευή για οτιδήποτε άλλο πέραν της φωνητικής επικοινωνίας!

Δεν το κατακρίνω σε καμία περίπτωση απλά το παρατηρώ μιας και μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

 

πες τα γιατι καποτε που τα ελεγα μου απαντουσαν αρκετοι οτι πλεον το κινητο ειναι μονο για χρηση ιντερνετ....

Δεν αντιλεγω οτι ειναι πολυ σημαντικο πλεον το ιντερνετ αλλα να κρινω συσκευη χωρις ομιλια το θεωρω λιγο ανουσιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι στα περισσότερα screen shots που ανεβαίνουν σχετικά με την κατανάλωση της μπαταρίας απουσιάζει η κατανάλωση από φωνητικές κλήσεις!

Αυτό που μπορώ να συμπεράνω είναι ότι χρησιμοποιούμε την συσκευή για οτιδήποτε άλλο πέραν της φωνητικής επικοινωνίας!

Δεν το κατακρίνω σε καμία περίπτωση απλά το παρατηρώ μιας και μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

Εδω τα περισσότερα screenshot που δειχνουν πολύ μεγάλη αυτονομία, δεν εχουν καν χρηση γενικότερα.. Δεν είναι οτι δεν εχουν μονο φωνητικες κλησεις.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

πες τα γιατι καποτε που τα ελεγα μου απαντουσαν αρκετοι οτι πλεον το κινητο ειναι μονο για χρηση ιντερνετ....

Δεν αντιλεγω οτι ειναι πολυ σημαντικο πλεον το ιντερνετ αλλα να κρινω συσκευη χωρις ομιλια το θεωρω λιγο ανουσιο.

 

Και αν λάβουμε υπόψη μας ότι είναι μια συσκευή προσανατολισμένη στον "επαγγελματια" χρήστη τότε προκαλεί ακόμη μεγαλύτερη εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

Και αν λάβουμε υπόψη μας ότι είναι μια συσκευή προσανατολισμένη στον "επαγγελματια" χρήστη τότε προκαλεί ακόμη μεγαλύτερη εντύπωση!

 

Έτσι ακριβώς. Εγώ με σ8+ έπιανα και 3 με 4 ώρες το διήμερο καθαρά χρήση για δουλειές. Τέλος πάντων, τα έχουμε πει πολλές φορές. 8 ώρες οθόνη και να βλέπεις αναμονή και σύστημα κτλ είναι αστείο και να τό λες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδω τα περισσότερα screenshot που δειχνουν πολύ μεγάλη αυτονομία, δεν εχουν καν χρηση γενικότερα.. Δεν είναι οτι δεν εχουν μονο φωνητικες κλησεις.. :lol:

 

Βρε εδώ για να φουσκώνουμε τα νούμερα ρίχνουμε ποσοστό μπαταρίας κάτω από 5% και μετά ανεβάζουμε νούμερα.

 

Αν υπήρχε και -5/10% σε κλίμακα μέτρησης και εκείνα θα είχαμε συμπεριλάβει να έχουμε άλλη μισή ώρα παραπάνω από +1%.:wink:

 

Αστα για γελια και κλάματα μαζί :lol::lol::lol:

 

Αν πριν έγινε αναφορά για εφήβους που αναφέρθηκε πιο πάνω εδώ μιλάμε για νηπιαγωγείο.:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η κλάψα πάλι σε σημείο που το thread εχει καταντησει βαρετό.

Ειπαμε οτι σε όποιον το Note φαντάζει ανεπαρκές σε μπαταρία μπορεί να κοιτάξει κάποιο άλλο κινητο ή αν είναι κάτοχος της συσκευής να το πουλήσει.

Κανένας δεν ισχυρίστηκε ότι το Note 8 είναι ο βασιλιάς της αυτονομίας σε android. Όποιος ενδιαφέρεται πρωτίστως για μπαταρία κοιταει στα base models της Xiaomi και με 150 ευρω θα κανει την δουλειά του με το παραπανω. Το να ακούω όμως ανοησίες και υπερβολες του τύπου "με το iPhone 7/8 plus η το s8 plus βγάζω 25-30-40% περισσότερη μπαταρία" με ξεπερνάει. Το λέω ως πρωην κάτοχος όλων αυτών των συσκευών. Ειμαι σιγουρος οτι και 4000mah να ειχαν βαλει στο note παλι θα υπηρχαν 4-5 γκρινιάρηδες που θα ήθελαν 4500mah.

Για μενα το Note 8 είναι το πλεον ολοκληρωμένο κινητό σήμερα και η μπαταρία του δεν θα προβληματίσει το 90% των χρηστών . Σκοπός όλων μας είναι να βγαίνει η μέρα σχετικα άνετα και χωρις πολλους συμβιβασμους και σε αυτό τα καταφέρνει μια χαρα. Αν δεν τα καταφέρεις με το Note , τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις και με το s8 plus ή το iPhone 8 plus .Στο φινάλε για όποιον είναι τόσο πολυασχολος, τόσο επαγγελματίας και τοσο απαιτητικός υπάρχουν δεκάδες εναλλακτικές λύσεις. Από μικρά power bank και economy mode στο λειτουργικό μέχρι φορτιστές αυτοκινήτου και fast charge σε κοινές πρίζες (φαντάζομαι ότι δεν ζούνε όλοι σε κάποιο απομονωμένο νησί του ινδικού ωκεανού).

Τελος το σιγουρο ειναι οτι δεν υπάρχει καμία συσκευή στο επίπεδο του note 8 που να προσφέρει σημαντικά καλύτερη αυτονομία. Όλα τα υπόλοιπα είναι σε κουβέντα να βρισκόμαστε.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ελεος κάπου, ο,τι χρήση και να κάνεις από Nougat και έπειτα, δε μπορείς να βαλεις οποιαδήποτε εφαρμογή στη δεύτερη και τρίτη θέση καταναλωσης, σε νορμάλ συνθήκες. Τις καπαρωνει πάντα το λειτουργικό περιέργως, σύμφωνα με τη Samsung. Από την άλλη δε καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά πρέπει να μιλάμε στο τηλέφωνο για να δείτε μπαταρία. 4 ώρες το μήνα μιλάω δηλαδή μέσο όρο 8 λεπτά το μήνα και 76635 μηνύματα Viber.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες χαλαρά, κουβέντα κάνουμε. Όσο για την αυτονομία..προφανώς είναι αστείο κάποιος που ενδιαφέρεται για note 8 να του λες αντε πάρε κινεζο με 150 ευρώ επειδή έχει μπαταρία.

Τέλος μην ξεχνάμε τους αρχικούς διθυραμβους από παλικάρια που έχουν εξαφανιστεί για την τρομερή αυτονομία του note 8. Τώρα για σένα φίλε Πανο είσαι ο μόνος πλέον που μιλάει για καλύτερη αυτονομία από s8+. Τόσο εγώ όσο και ο Σωτήρης μετά από s8+ και iPhone 8+ αντίστοιχα διαπιστώσαμε ότι είναι κάτω 10 με 20% και από τα 2 που ανέφερα. Απλά πράγματα από διαφορετικά μέλη με διαφορετικού είδους χρήση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το βράδυ θα ανεβάσω στατιστικά αν προλάβω έτσι για να μην λέμε μόνο λόγια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η κλάψα πάλι σε σημείο που το thread εχει καταντησει βαρετό.

Ειπαμε οτι σε όποιον το κινητό φαντάζει ανεπαρκές σε μπαταρία μπορεί να κοιτάξει κάποιο άλλο κινητο ή αν είναι κάτοχος της συσκευής να το πουλήσει. Κανένας δεν ισχυρίστηκε ότι το Note 8 είναι ο βασιλιάς της αυτονομίας σε android. Όποιος ενδιαφέρεται πρωτίστως για μπαταρία κοιταει στα base models της Xiaomi και με 150 ευρω θα κανει την δουλειά του με το παραπανω. Το να ακούω όμως ανοησίες του τύπου "με το iPhone 7/8 plus η το s8 plus βγάζω 30-40% περισσότερη μπαταρία" με ξεπερνάει. Το λέω ως πρωην κάτοχος όλων αυτών των συσκευών. Ειμαι σιγουρος οτι και 4000mah να ειχαν βαλει στο note παλι θα υπηρχαν 4-5 γκρινιάρηδες που θα ήθελαν 4500mah.

Για μενα το Note 8 είναι το πλεον ολοκληρωμένο κινητό σήμερα και η μπαταρία του δεν θα προβληματίσει το 90% των χρηστών . Σκοπός όλων μας είναι να βγαίνει η μέρα σχετικα άνετα και χωρις πολλους συμβιβασμους.

Τελος το σιγουρο ειναι οτι δεν υπάρχει καμία συσκευή στο επίπεδο του note 8 που να προσφέρει σημαντικά καλύτερη αυτονομία. Όλα τα υπόλοιπα είναι σε κουβέντα να βρισκόμαστε.

 

Ελα, τελειωσε το... δελτιο τυπου της sammy; :lol:

 

To αν υπαρχει συσκευη στο επιπεδο του Note με καλυτερη αυτονομια ειναι υποκειμενικο και μπορεις να βρεις εκει εξω πολλους που θα σου πουν «ναι».

 

Τελος, κανε μας τη χαρη που θα αποκαλεσεις και ανοησιες τις συγκρισεις σε αυτονομια με αλλες συσκευες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα, τελειωσε το... δελτιο τυπου της sammy; :lol:

To αν υπαρχει συσκευη στο επιπεδο του Note με καλυτερη αυτονομια ειναι υποκειμενικο και μπορεις να βρεις εκει εξω πολλους που θα σου πουν «ναι».

Τελος, κανε μας τη χαρη που θα αποκαλεσεις και ανοησιες τις συγκρισεις σε αυτονομια με αλλες συσκευες.

Δελτία Τύπου φίλε μου από έναν άνθρωπο που αλλάζει 20 συσκευές το έτος (iOS και android) δεν προκειται να δεις .

Απο εκει και περα καλύτερη αυτονομία είναι και τα 10 λεπτά και τα 20 λεπτά και οι 5 ώρες. Για διευκρινησε μου λοιπον το "καλύτερο" σε απόλυτους αριθμούς.

Δεν χαρακτηρίζω ανοησία την σύγκριση συσκευών σε αυτονομία. Όπως γράφω παραπάνω το redni note 4 τσακίζει όλα τα flagship των 1000 ευρω σε αυτονομία. Εκει υπαρχει αισθητή και αξια αναφορας διάφορα στην μπαταρία.

Συγκρίσεις όμως με s8 plus και iPhone 8 plus που αναφέρουν διαφορες του επιπέδου που αναφέρονται εδώ μέσα είναι ανοησίες και με το παραπάνω.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για σένα φίλε Πανο είσαι ο μόνος πλέον που μιλάει για καλύτερη αυτονομία από s8+. Τόσο εγώ όσο και ο Σωτήρης μετά από s8+ και iPhone 8+ αντίστοιχα διαπιστώσαμε ότι είναι κάτω 10 με 20% και από τα 2 που ανέφερα. Απλά πράγματα από διαφορετικά μέλη με διαφορετικού είδους χρήση.

Εγώ δεν θα μιλήσω για καλύτερη ή χειρότερη αυτονομια του Note 8. Λέω ότι οι διαφορές είναι μη παρατηρησιμες και θεωρώ υπερβολή την τόση κλάψα. Δηλαδή το s8 plus έχει κοινα αποδεκτα εξαιρετικη μπαταρία και θα προβληματιστει καποιος με την μπαταρία του note 8? Είναι δυνατόν να αναφέρονται τέτοια πράγματα?

Και να δεχτω αυτο που λες ....10% καλύτερη μπαταρία το s8+.

Η διάφορα αυτη της ταξης του 10% κάνει το ένα κινητό κορυφαιο σε μπαταρία και το αλλο ανεπαρκές? Το 10% σε απόλυτα νούμερα και με ένα μέσο όρο οθόνης τις 5 ώρες σε 1-2 μέρες χρήσης, μεταφραζεται σε 30 λεπτα οθόνης

Την δε διάφορα 20+% με το iPhone 8 plus μόνο σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας μπορώ να το δεχτώ. Το είχα 1 μήνα και το αποκλείω χωρις καν συζήτηση. Το iPhone 8 plus όπως και το 7 plus είναι χειρότερο σε αυτονομια και από το note 8 και από το s8 plus.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Δελτία Τύπου φίλε μου από έναν άνθρωπο που αλλάζει 20 συσκευές το έτος (iOS και android) δεν προκειται να δεις .

Απο εκει και περα καλύτερη αυτονομία είναι και τα 10 λεπτά και τα 20 λεπτά και οι 5 ώρες. Για διευκρινησε μου λοιπον το "καλύτερο" σε απόλυτους αριθμούς.

Δεν χαρακτηρίζω ανοησία την σύγκριση συσκευών σε αυτονομία. Όπως γράφω παραπάνω το redni note 4 τσακίζει όλα τα flagship των 1000 ευρω σε αυτονομία. Εκει υπαρχει αισθητή και αξια αναφορας διάφορα στην μπαταρία.

Συγκρίσεις όμως με s8 plus και iPhone 8 plus που αναφέρουν διαφορες του επιπέδου που αναφέρονται εδώ μέσα είναι ανοησίες και με το παραπάνω.

 

Aδερφε, τι δεν καταλαβαινεις; Συγκρινω Ν Α Υ Α Ρ Χ Ι Δ Ε Σ! Πού κολλαει το redmi; :wacko:

Εχω καναν λογο να πω ψεματα; Με τη δικη μου χρηση, καλως ή κακως, το iPhone μου κραταει παραπανω.

Και αν θες και την αποψη μου, πολυ κακως εβαλε μονο 3300mah μπαταρια η sammy σε τοσο μεγαλη συσκευη.

Τα κανε πανω της απο περσι που πηγε η ανατιναξη συννεφο, αλλα αυτο δεν αποτελει δικαιολογια γιατι το S8+ σε μικροτερο σκαρι εχει μεγαλυτερη μπαταρια.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Aδερφε, τι δεν καταλαβαινεις; Συγκρινω Ν Α Υ Α Ρ Χ Ι Δ Ε Σ! Πού κολλαει το redmi; :wacko:

Στο λέω μηπως και καταλαβεις ότι στις Ν Α Υ Α Ρ Χ Ι Δ Ε Σ επιπεδου note 8 Δ Ε Ν υπάρχει κάποιο κινητο με διάφορα στην μπαταρία που να είναι άξια αναφοράς. Αν θες σημαντικά καλύτερη μπαταρία θα ρίξεις κατά πολύ τα στάνταρντ σου. Τόσο απλό!

 

Εχω καναν λογο να πω ψεματα; Με τη δικη μου χρηση, καλως ή κακως, το iPhone μου κραταει παραπανω..

Εγώ γιατι να έχω κάποιον λόγο να λέω το αντίθετο? Και εγω δεν ήμουν κάτοχος της συσκευής? Και μάλιστα παράλληλα για αρκετό καιρό.

 

Και αν θες και την αποψη μου, πολυ κακως εβαλε μονο 3300mah μπαταρια η sammy σε τοσο μεγαλη συσκευη.

Καλως,κακως αυτή έβαλε. Αν δεν σου αρκεί δεν το αγοράζεις. Ή το αγοράζεις, το δοκιμάζεις και το πουλάς. Εγώ δεν είδα καμία διάφορα στην αυτονομια σε σχέση με το επίσης πολύ καλό s8+ οπότε με καλύπτει απόλυτα χωρίς να με απασχολεί αν φοράει 3000, 3500 ή 4000mah μπαταρια. Το τελικο αποτέλεσμα με ενδιαφέρει και μόνο.

Επισης με την λογική σου και η Apple κακώς εκανε βαρυτερο και έβαλε μικρότερη μπαταρία στο 8 plus σε σχέση με το 7 plus, αλλα το πηρες κανονικότατα. Το ίδιο και εγώ.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Στο λέω μηπως και καταλαβεις ότι στις Ν Α Υ Α Ρ Χ Ι Δ Ε Σ επιπεδου note 8 Δ Ε Ν υπάρχει κάποιο κινητο με διάφορα στην μπαταρία που να είναι άξια αναφοράς. Αν θες σημαντικά καλύτερη μπαταρία θα ρίξεις κατά πολύ τα στάνταρντ σου. Τόσο απλό!

 

 

Εγώ γιατι να έχω κάποιον λόγο να λέω το αντίθετο? Και εγω δεν ήμουν κάτοχος της συσκευής? Και μάλιστα παράλληλα για αρκετό καιρό.

 

 

Καλως,κακως αυτή έβαλε. Αν δεν σου αρκεί δεν το αγοράζεις. Ή το αγοράζεις, το δοκιμάζεις και το πουλάς. Εγώ δεν είδα καμία διάφορα στην αυτονομια σε σχέση με το επίσης πολύ καλό s8+ οπότε με καλύπτει απόλυτα χωρίς να με απασχολεί αν φοράει 3000, 3500 ή 4000mah μπαταρια. Το τελικο αποτέλεσμα με ενδιαφέρει και μόνο.

Επισης με την λογική σου και η Apple κακώς εκανε βαρυτερο και έβαλε μικρότερη μπαταρία στο 8 plus σε σχέση με το 7 plus, αλλα το πηρες κανονικότατα. Το ίδιο και εγώ.

1. Ναυαρχιδες με καλυτερη αυτονομια απο Note υπαρχουν.

2. Ουτε εσυ εχεις λογος να πεις ψεματα, αλλα σου ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβεις οτι αλλη χρηση η δικια μου και αλλη η δικη σου;

3. Οχι καλως ή κακως, αν θελουμε να ειμαστε σωστοι κριτες θα πουμε μονο «κακως». Οποιοσδηποτε αλλος χαρακτηρισμος αποτελει φανμποϊσμο.

Οσο για την apple, κακως το εκανε ελαχιστα βαρυτερο με μικροτερη μπαταρια, αλλα guess what: στην πραξη η αυτονομια ειναι παρα πολυ καλη. Και αυτο μετραει.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...