Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς ετοιμαζομουν να γράψω. έχω το Α1 στην άκρη κ έχω ένα πιξελ ν κάνω δουλειά γιατι με το Α1 δεν μπορούσα να μιλήσω.

Ε, εδώ κ δύο μέρες τα ίδια κ στο πιξελ.δεν μπορώ μιλήσω.δεν με ακούνε. Πρώτη φορά σκέφτομαι τόσο δυνατά το iOS.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ετοιμαζομουν να γράψω. έχω το Α1 στην άκρη κ έχω ένα πιξελ ν κάνω δουλειά γιατι με το Α1 δεν μπορούσα να μιλήσω.

Ε, εδώ κ δύο μέρες τα ίδια κ στο πιξελ.δεν μπορώ μιλήσω.δεν με ακούνε. Πρώτη φορά σκέφτομαι τόσο δυνατά το iOS.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω γιατί κάποιοι αναφέρετε τόσα προβλήματα, ενώ δεν υπάρχουν σε εμένα. Όσον αφορά το wifi έχουμε γράψει σε προηγούμενα ποστ διάφορα πράγματα που πρέπει να εξετάσετε. Το πράγματι σημαντικό θέμα με την μπαντα Β20 και το 4G (που επηρέασε πολύ κόσμο) διορθώθηκε έστω και μετά από μερικές ημέρες.

Είναι βέβαια γεγονός ότι όταν γίνονται σημαντικά updates είναι πολύ πιθανόν να παρουσιαστούν και διάφορα προβλήματα, που συνήθως διορθώνονται με επόμενες ενημερώσεις. Προβλήματα έχουν παρουσιαστεί στο παρελθόν και με κάποιες εκδόσεις του IOS, αλλά εάν θέλετε και σε άλλη πλατφόρμα είναι πρόσφατη η αστοχία σε Windows 10 update που δημιούργησε τεράστια προβλήματα σε πάρα πολλούς υπολογιστές.

Όσον αφορά την επιλογή android ή IOS προσωπικά σαφώς προτιμώ το android εφόσον είναι ένα λειτουργικό που μπορώ να έχω ταυτόχρονα στο κινητό μου, στο τάμπλετ μου, στο TV Box μου και στην τηλεόρασή μου (και μάλιστα με ένα κόστος σαφώς πιο λογικό).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί κάποιοι αναφέρετε τόσα προβλήματα, ενώ δεν υπάρχουν σε εμένα. Όσον αφορά το wifi έχουμε γράψει σε προηγούμενα ποστ διάφορα πράγματα που πρέπει να εξετάσετε. Το πράγματι σημαντικό θέμα με την μπαντα Β20 και το 4G (που επηρέασε πολύ κόσμο) διορθώθηκε έστω και μετά από μερικές ημέρες.

Είναι βέβαια γεγονός ότι όταν γίνονται σημαντικά updates είναι πολύ πιθανόν να παρουσιαστούν και διάφορα προβλήματα, που συνήθως διορθώνονται με επόμενες ενημερώσεις. Προβλήματα έχουν παρουσιαστεί στο παρελθόν και με κάποιες εκδόσεις του IOS, αλλά εάν θέλετε και σε άλλη πλατφόρμα είναι πρόσφατη η αστοχία σε Windows 10 update που δημιούργησε τεράστια προβλήματα σε πάρα πολλούς υπολογιστές.

Όσον αφορά την επιλογή android ή IOS προσωπικά σαφώς προτιμώ το android εφόσον είναι ένα λειτουργικό που μπορώ να έχω ταυτόχρονα στο κινητό μου, στο τάμπλετ μου, στο TV Box μου και στην τηλεόρασή μου (και μάλιστα με ένα κόστος σαφώς πιο λογικό).

 

Απόλυτα σωστός!!

Παιδιά καλά κάνετε και αναφέρετε εδώ τα προβλήματα που έχετε αλλά όπως το έχω ξανά πει ακόμα πιο καλά θα κάνετε αν τα αναφέρετε και στην Xiaomi μέσω του αντίστοιχου app που υπάρχει στο smartphone... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί κάποιοι αναφέρετε τόσα προβλήματα, ενώ δεν υπάρχουν σε εμένα. Όσον αφορά το wifi έχουμε γράψει σε προηγούμενα ποστ διάφορα πράγματα που πρέπει να εξετάσετε. Το πράγματι σημαντικό θέμα με την μπαντα Β20 και το 4G (που επηρέασε πολύ κόσμο) διορθώθηκε έστω και μετά από μερικές ημέρες.

Είναι βέβαια γεγονός ότι όταν γίνονται σημαντικά updates είναι πολύ πιθανόν να παρουσιαστούν και διάφορα προβλήματα, που συνήθως διορθώνονται με επόμενες ενημερώσεις. Προβλήματα έχουν παρουσιαστεί στο παρελθόν και με κάποιες εκδόσεις του IOS, αλλά εάν θέλετε και σε άλλη πλατφόρμα είναι πρόσφατη η αστοχία σε Windows 10 update που δημιούργησε τεράστια προβλήματα σε πάρα πολλούς υπολογιστές.

Όσον αφορά την επιλογή android ή IOS προσωπικά σαφώς προτιμώ το android εφόσον είναι ένα λειτουργικό που μπορώ να έχω ταυτόχρονα στο κινητό μου, στο τάμπλετ μου, στο TV Box μου και στην τηλεόρασή μου (και μάλιστα με ένα κόστος σαφώς πιο λογικό).

 

Eφοσον δεν υπαρχουν σε σενα λοιπον,ειναι αδυνατον να υπαρχουν σε αλλες συσκευες.

Απο οτι φαινεται οι λυσεις που προτεινατε δεν λυνουν τα θεματα,σε ολες τις συσκευες,οπως γραφτηκε κ σε προηγουμενα ποστ.Οσο για την σημαντικοτητα των προβληματων,απο την στιγμη που καποιος δεν μπορει να κανει την δουλεια του,ειναι σημαντικο,κ απαντησεις εκ του ασφαλους σε υφος "θα λυθουν στο update που θα ερθει μετα απο κανα μηνα" δεν βοηθανε.

δεν θα μπω στην ατελειωτη κουβεντα android vs ios γτ θα ξεφυγουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβώς ετοιμαζομουν να γράψω. έχω το Α1 στην άκρη κ έχω ένα πιξελ ν κάνω δουλειά γιατι με το Α1 δεν μπορούσα να μιλήσω.

Ε, εδώ κ δύο μέρες τα ίδια κ στο πιξελ.δεν μπορώ μιλήσω.δεν με ακούνε. Πρώτη φορά σκέφτομαι τόσο δυνατά το iOS.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προσωπικα ηθελα απο καιρο να το δοκιμασω κ πλεον ειμαι σιγουρος οτι θα περασω σε iphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω στείλει και στην Xiaomi εννοείται.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@ath156 ειλικρινά χαίρομαι που δεν έχεις θέμα,αλλά τι να σου πω εγώ πραγματικά είναι φορές που δεν μπορώ να μιλήσω,ενώ τους ακούω κανονικά. Όσο για το WiFi αφού έκανα όλα αυτά που λέμε με το Xiaomi δεν είδα προκοπή,ενω με το πίξελ οκ δουλεύει αλλά έχω πολλές αποσυνδέσεις.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν προβλήματα και αγανακτούν, να μας πουν τι "σκαλίσματα" έχουν κάνει στο κινητό τους, γιατί πχ εγώ που δεν το έχω πειράξει καθόλου, ούτε root, ούτε bootloader, ούτε κλειδώματα και ξεκλειδώματα, ούτε custom roms, ούτε gcam και λοιπά κολοκύθια τούμπανα, έχω εδώ και ένα χρόνο μια άψογη συσκευή που σήμερα δουλεύει καλύτερα από την ημέρα που την αγόρασα...
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν προβλήματα και αγανακτούν, να μας πουν τι "σκαλίσματα" έχουν κάνει στο κινητό τους, γιατί πχ εγώ που δεν το έχω πειράξει καθόλου, ούτε root, ούτε bootloader, ούτε κλειδώματα και ξεκλειδώματα, ούτε custom roms, ούτε gcam και λοιπά κολοκύθια τούμπανα, έχω εδώ και ένα χρόνο μια άψογη συσκευή που σήμερα δουλεύει καλύτερα από την ημέρα που την αγόρασα...

 

Σωστή επισήμανση!!

Μήπως έχεις το κόκκινο; (για να καταλάβω παρτίδα...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν προβλήματα και αγανακτούν, να μας πουν τι "σκαλίσματα" έχουν κάνει στο κινητό τους, γιατί πχ εγώ που δεν το έχω πειράξει καθόλου, ούτε root, ούτε bootloader, ούτε κλειδώματα και ξεκλειδώματα, ούτε custom roms, ούτε gcam και λοιπά κολοκύθια τούμπανα, έχω εδώ και ένα χρόνο μια άψογη συσκευή που σήμερα δουλεύει καλύτερα από την ημέρα που την αγόρασα...

 

Χωρίς να έχω πειράξει τίποτα (επιδότηση συσκευής από cosmote) κάνει τα εξής:

- Έχω ρύθμιση να σβήνει η οθόνη μετά από 15 (νομίζω) δευτερόλεπτα. Η οθόνη σβήνει ανάβουν τα "κουμπιά" στο κάτω μέρος και μετά ξανα σβήνουν.

- Το δαχτυλικό αποτύπωμα άστο καλύτερα. Στις 10 φορές οι 7 αποτυχία

- Έχω θέμα και με την ποιότητα ομιλίας κατά την σύνδεση με το bluetooth. Δεν θυμάμαι όμως, αν το πρόβλημα παρουσιάστηκε με την pie

- Η μπαταρία χειροτέρεψε αφάνταστα

Μαύρο χρώμα η συσκευή από 08/02/2018

Άρα άσχετο το σκάλισμα. Την πάτησα που το αναβάθμισα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Banggood, κόκκινο, τον περασμένο Ιανουάριο.

Τι να πω από τις πιο ποιοτικές συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου, και έχω πιάσει αρκετές...

Το παραμικρό πρόβλημα, όπως το πήρα την πρώτη μέρα ακόμα η μπαταρία του να έχει χάσει 150mAh σε απόδοση, αλλά με σωστή συντήρηση της... ;)

Δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος δεν έχει καταλάβει πόσο ευαίσθητες συσκευές είναι τα smartphones... Αρκετοί το βάζουν στο μπάνιο για να ακούνε μουσική καθώς κάνουν μπάνιο, πολλοί όπως και εγώ καμιά φορά το βάζουν στην πίσω τσέπη του παντελονιού τους, αλλά όταν το βάζω έχω το μυαλό μου οτι έχω το κινητό στην πίσω τσέπη και δεν το κάνω όταν κάνω εργασίες όπως πχ μπορεί να σκύψω κτλ... Γιατί το έχω δει και αυτό, και να δουλεύει ο άλλος να σκύβει και ξαφνικά να μου λέει "άκουσα ένα κρακ" και γενικά δεν του δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα... Γιατί άραγε... :lol:

Θέλω να πω οτι το θέμα είναι πολύπλοκο.

Από το '95 που έχω κινητό δεν θυμάμαι κάποια συσκευή να μου έχει παρουσιάζει πρόβλημα και τις κρατούσα για πολλά χρόνια, δεν αλλάζω εύκολα όπως δεν αγοράζω και εύκολα, αλλά γνωρίζω πολύ καλά πως πρέπει να χειρίζομαι τις ηλεκτρονικές συσκευές... (Αν εξαιρέσεις το Samsung Note 3 Neo που μου παρουσίασαν πρόβλημα οι NAND μνήμες του, αλλά γνωστή η Samsung για τις καμένες πλακέτες και τα προβλήματα στις μνήμες των κινητών της και γι'αυτό έφυγα...

Την Xiaomi την θεωρώ ιδιαίτερα αξιόπιστη στις κατασκευές της γενικά, πολύ ανώτερη την υποτιθέμενη Top Samsung...

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι οτι είναι πολύπλοκο το θέμα των προβλημάτων και από που προέρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία άποψη Κώστα. Γνωριζόμαστε χρόνια εδώ μέσα και σε εκτιμώ. Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά γενικότερα στην παρούσα φάση και επειδή πήρα κ πίξελ νομίζω ότι η pie φταίει.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με τους φίλους παραπάνω. Η χρήση, το "πείραγμα" ακόμα και κάποιες εφαρμογές μπορούν να αλλάξουν πολύ τον τρόπο λειτουργίας κάποιου τηλεφώνου. Φυσικά δεν πρέπει να μένει απ' έξω και ο παράγοντας "αστοχία υλικού" που η λογική λέει ότι όσο πιο φθηνό είναι ένα προϊόν, τόσο πιο πιθανό είναι να συμβεί.

 

Εγώ αγορασμένο από Γερμανό και απείραχτο πάει τρένο το τηλεφωνάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 10 χρονια ειχα παντα συσκευες nexus και ενα χρονο τωρα περιπου το μι α1.Παντα μετα απο μια αναβαθμιση υπηρχαν καποια προβληματα αλλα αυτο που ειχα καταληξει πολλες φορες εφταιγε και καποια εφαρμογη που χρησιμοποιουσα.Παντως με το συγκεκριμενο μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

εγω με αυτα που διαβαζω την αναβαθμιση την εχω και περιμενει.:wacko::cry:

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία άποψη Κώστα. Γνωριζόμαστε χρόνια εδώ μέσα και σε εκτιμώ. Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά γενικότερα στην παρούσα φάση και επειδή πήρα κ πίξελ νομίζω ότι η pie φταίει.

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρακολουθώ το θέμα και ναι η Pie φταίει σίγουρα... Απλά επειδή επιδιορθώνω και υπολογιστές, αυτά που βλέπω δεν υπάρχουν!! Δεν τα προσέχουν όπως πρέπει και μετά φταίει η Xiaomi και η κάθε Xiaomi... Τέλος πάντων είναι αρκετά μεγάλο το θέμα... ;)

Μ'έχεις πετύχει και σε άλλο thread?? :lol: :p

 

Συμφωνώ κι εγώ με τους φίλους παραπάνω. Η χρήση, το "πείραγμα" ακόμα και κάποιες εφαρμογές μπορούν να αλλάξουν πολύ τον τρόπο λειτουργίας κάποιου τηλεφώνου. Φυσικά δεν πρέπει να μένει απ' έξω και ο παράγοντας "αστοχία υλικού" που η λογική λέει ότι όσο πιο φθηνό είναι ένα προϊόν, τόσο πιο πιθανό είναι να συμβεί.

 

Εγώ αγορασμένο από Γερμανό και απείραχτο πάει τρένο το τηλεφωνάκι.

 

Ακριβώς γι'αυτό που αναφέρεις για τις εφαρμογές, είμαι της άποψης και της γνώμης ότι όταν περνάμε καινούργια έκδοση λειτουργικού συστήματος επιβάλλεται το πλήρες "Format" της συσκευής πριν το κατέβασμα και την εγκατάσταση!! Για να αποφύγουμε όσο το δυνατόν τα όποια μικροπροβλήματα και να είστε σίγουροι οτι οι δοκιμές από τους προγραμματιστές της κάθε εταιρίας γίνονται πάνω σε "καθαρά" λειτουργικά συστήματα!! ;)

Όσο αφορά τις αστοχίες υλικού, quality control, φθηνό - ακριβό προϊόν κτλ στα χρόνια μέσα έχω δει οτι έχει να κάνει καθαρά με την εκάστοτε εταιρία!! Οι εταιρίες που επιλέγω μέσα στα χρόνια, και μέχρι στιγμής μου έχει βγει σε καλό, είναι οι εταιρίες που έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευής σε όλο το εύρος των μοντέλων τους, και μπερδευόσαστε γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις χαρακτηριστικά πληρώνετε και όχι ποιότητα κατασκευής, και εννοώ εσωτερικά τι παίζει όχι εξωτερικά... ;)

Με τα πολλά για εμένα η Xiaomi ανήκει σε αυτές τις εταιρίες και δεν είναι τυχαίο οτι έχει ανέβει τόσο ψηλά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, δεν είναι η τιμολογιακή πολιτική της, οικονομικές είναι και άλλες... ;)

Αυτά από εμένα. :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν προβλήματα και αγανακτούν, να μας πουν τι "σκαλίσματα" έχουν κάνει στο κινητό τους, γιατί πχ εγώ που δεν το έχω πειράξει καθόλου, ούτε root, ούτε bootloader, ούτε κλειδώματα και ξεκλειδώματα, ούτε custom roms, ούτε gcam και λοιπά κολοκύθια τούμπανα, έχω εδώ και ένα χρόνο μια άψογη συσκευή που σήμερα δουλεύει καλύτερα από την ημέρα που την αγόρασα...

Απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Κάποια μικρά θέματα που είχα με τον αισθητήρα εγγύτητας έχουν λυθεί 100%. Επίσης θα συμφωνήσω στα λεγόμενα σου. Η ταχύτητα της συσκευής έχει βελτιωθεί.

Η μπαταρία είναι ένα τσακ καλύτερη.

Το multitasking είναι μια χαρά τουλάχιστον οπότε χρειάστηκε η εναλλαγή των εφαρμογών δεν με κρέμασε ποτέ.

Έχουμε και κανονικό ραδιόφωνο.

Γενικά ενάμιση χρόνο συμβιώσεις με το ταπεινό Α1 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Για τις προβληματικές συσκευές υπάρχει και η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και εγώ στους "τυχερούς". Το πήρα από Κωτσόβολο. Από Android 7 χωρίς hard reset και το τηλέφωνο πάει τρένο αν και έχω κάπου 200 εφαρμογές μέσα. Σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου του έχω αφιερώσει συνολικά το λιγότερο χρόνο. Τα θεματάκια του pie τα βλέπω αλλά σε βαθμό που δεν μου δημιουργούν πρόβλημα (αν και άλλαξα το ρούτερ του σπιτιού από το κανάλι 13). Η μπαταρία έστρωσε μετά από κάπου 15 μέρες, νομίζω ότι απλά το λογισμικό δεν έδειχνε το πραγματικό ποσοστό της στην αρχή.

Να δούμε αν θα βοηθήσει το update του Φεβρουαρίου όποτε έρθει.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι και εγώ στους "τυχερούς". Το πήρα από Κωτσόβολο. Από Android 7 χωρίς hard reset και το τηλέφωνο πάει τρένο αν και έχω κάπου 200 εφαρμογές μέσα. Σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου του έχω αφιερώσει συνολικά το λιγότερο χρόνο. Τα θεματάκια του pie τα βλέπω αλλά σε βαθμό που δεν μου δημιουργούν πρόβλημα (αν και άλλαξα το ρούτερ του σπιτιού από το κανάλι 13). Η μπαταρία έστρωσε μετά από κάπου 15 μέρες, νομίζω ότι απλά το λογισμικό δεν έδειχνε το πραγματικό ποσοστό της στην αρχή.

Να δούμε αν θα βοηθήσει το update του Φεβρουαρίου όποτε έρθει.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Προφανώς δεν είσαι μόνο στους "τυχερούς" αλλά πιθανότατα έχεις λογικές απαιτήσεις από το κινητό σου, το μεταχειρίζεσαι/φροντίζεις σωστά και ενημερώνεσαι για τυχόν λύσεις που ήδη έχουν αναφερθεί για τυχόν προβλήματα (συνήθως προσωρινά).Πιο συγκεκριμμένα:

- Βλέπω ότι ενημερώθηκες για την λύση με την αλλαγή του καναλιού (από το 13 σε άλλο).

- Είναι γνωστό ότι όταν αλλάζει μία ROM και ειδικά όταν πρόκειται για μία αλλαγή ουσιώδη (π.χ. από 7 σε 8) πολλές φορές απαιτούνται αρκετές επανεκκινήσεις για να "στρώσει" το κινητό.Έχω τύχει φίλο που δεν κλείνει ποτέ το κινητό του.Επίσης και εγώ έχω πάει από 7 σε 8 χωρίς ποτέ να κάνω hard reset.

- Το δακτυλικό του αποτύπωμα λειτουργεί άψογα τόσο σε αυτό όσο και στο Redmi Note 4 που έχω. Όπως έχει αναφέρει και άλλος φίλος όμως παραπάνω σημασία έχει και η μεταχείριση του κινητού (κινητό στην πίσω τσέπη παντελονιού,σκύψιμο κλπ).Επιπλέον μία άλλη πιθανότητα είναι να έχει διαβάσει το αποτύπωμα όταν το τηλέφωνο ήταν γυμνό και μετά από την τοποθέτηση κάποιας θήκης (ειδικά εάν έχει και κάποιο πάχος) να μην κάθεται το δάκτυλο με τον ίδιο τρόπο και να θέλει επαναρύθμιση. Όποιος έχει τέτοιο θέμα δοκίμασε να σβήσει και να ξαναδιαβάσει το αποτύπωμα?

- Και εγώ από τον Κωτσόβολο το πήρα αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία αυτό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από τους "τυχερούς".

Ψάχνοντας κάτι σε Pure Android (μετά από Nexus 5) βρήκα πάλι κάτι ανάλογο και value for money.

Πάρα πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή.

 

Εμένα το router μου είναι στο "auto". Να το ρυθμίσω σε κάποιο συγκεκριμένο κανάλι;

Δεν έχω γενικά ιδιαίτερα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το σήμα της συσκευής.Δλδ μέσα στο σπίτι μου δεν έχω καλό σημα κάτι που συνέβαινε και με το lg g2 που είχαν πριν το mi a1.παρατηρω ομως ότι μπορεί να μην έχω καθόλου σήμα και μετα να πάω στις ρυθμίσεις και να βάλω 2g και μετά πάλι 4g και βλέπω ότι βρίσκει σήμα πιάνοντας την Β20. Μετά από λίγη ώρα επιλέγει να πιάσει την μπάντα Β3 και να χάνεται το σήμα πάλι.δεν καυαλαβαινω γιατί δεν επιλέγει μόνιμα την Β20 σε αυτές τις περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το σήμα της συσκευής.Δλδ μέσα στο σπίτι μου δεν έχω καλό σημα κάτι που συνέβαινε και με το lg g2 που είχαν πριν το mi a1.παρατηρω ομως ότι μπορεί να μην έχω καθόλου σήμα και μετα να πάω στις ρυθμίσεις και να βάλω 2g και μετά πάλι 4g και βλέπω ότι βρίσκει σήμα πιάνοντας την Β20. Μετά από λίγη ώρα επιλέγει να πιάσει την μπάντα Β3 και να χάνεται το σήμα πάλι.δεν καυαλαβαινω γιατί δεν επιλέγει μόνιμα την Β20 σε αυτές τις περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από αυτό καταλαβαίνεις οτι δεν έχει να κάνει με το smartphone... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλήξει σε κάποια έκδοση gcam που να δουλεύει σχετικά καλά; Τρέχω ακόμη την

GoogleCamera_6.1.013.216795316-debug_tissot_v1.apk

Που δεν θυμάμαι καν που τη βρήκα. Ότι άλλο έχω τρέξει είτε δεν τρέχει είτε έχει πιο έντονο το θέμα με το auto focus.

 

Αν αλλάξεις την ανάλυση σε 9 ΜΡ το auto focus δεν έχει θέμα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Up

Edited by crAss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το σήμα της συσκευής.Δλδ μέσα στο σπίτι μου δεν έχω καλό σημα κάτι που συνέβαινε και με το lg g2 που είχαν πριν το mi a1.παρατηρω ομως ότι μπορεί να μην έχω καθόλου σήμα και μετα να πάω στις ρυθμίσεις και να βάλω 2g και μετά πάλι 4g και βλέπω ότι βρίσκει σήμα πιάνοντας την Β20. Μετά από λίγη ώρα επιλέγει να πιάσει την μπάντα Β3 και να χάνεται το σήμα πάλι.δεν καυαλαβαινω γιατί δεν επιλέγει μόνιμα την Β20 σε αυτές τις περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το πρόβλημα το έχω εγώ από όταν το πήρα (τον περασμένο Μάιο) ενώ με ένα Samsung είχα σταθερό 4g παντού αν και χαμηλό σήμα ακόμα και μέσα στο σπίτι μου ενω με το mi a1 δεν το κρατάει γυρίζει σε 3g 2g ίσως παίζει ρόλο και η πλαστική πλάτη που είχε το sumsung στην καλύτερη λήψη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...