Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόβλημα με wifi με την 9 έχει παρατηρήσει κανείς.

Απόσταση από το ρούτερ ευθεία γραμμή χωρίς εμπόδια 4μετρα

50αρα vdsl και το τηλέφωνο με speed test max 6 ενώ άλλο μοντέλο δίπλα του μίνιμουμ 44.

Μετά από ρεβοοτ κινητού 44 και μετά από 2 3 τεστ πέφτει πάλι στα Μαξ 6

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με wifi με την 9 έχει παρατηρήσει κανείς.

Απόσταση από το ρούτερ ευθεία γραμμή χωρίς εμπόδια 4μετρα

50αρα vdsl και το τηλέφωνο με speed test max 6 ενώ άλλο μοντέλο δίπλα του μίνιμουμ 44.

Μετά από ρεβοοτ κινητού 44 και μετά από 2 3 τεστ πέφτει πάλι στα Μαξ 6

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε αυτά που αναφέρονται στο Ποστ #5710 (ειδικά εάν ισχύει το Νο2).Εάν θέλεις λες εάν είδες κάποια διαφορά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...επειδη ειμαι ασχετος θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.....αλλαγη καναλιου σε ρουτερ γινεται μονο αν ειναι ασυρματο?....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...επειδη ειμαι ασχετος θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.....αλλαγη καναλιου σε ρουτερ γινεται μονο αν ειναι ασυρματο?....

 

ευχαριστω

Το κανάλι εκπομπής του ρούτερ αφορά το wifi, δηλαδή το ασύρματο δίκτυο.

Εξ' ου και το γεγονός ότι η επιλογή καναλιού, βρίσκεται στις ρυθμίσεις wifi του ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά που αναφέρονται στο Ποστ #5710 (ειδικά εάν ισχύει το Νο2).Εάν θέλεις λες εάν είδες κάποια διαφορά.

 

Δοκιμασα μονο να κλεισω το bluetooth. Σε δυο διαφορετικα ρουτερ , με κλειστο bt το wifi πηγαινε καμπανα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μονο να κλεισω το bluetooth. Σε δυο διαφορετικα ρουτερ , με κλειστο bt το wifi πηγαινε καμπανα.

 

Άρα επιβεβαιώνεις αυτό που έχει αναφερθεί από άλλους, ότι η ταυτόχρονη χρήση bt και wifi δημιουργεί προβλήματα/καθυστερήσεις στο wifi. Επίσης έχει επιβεβαιωθεί ότι η χρήση του καναλιού 13 στο ρούτερ πιθανόν να δημιουργεί θέματα στο wifi.

Οπότε όσοι έχετε θέματα με το wifi κοιτάξτε αυτά που προαναφέρθηκαν (επιπλέον μία απλή επανεκκίνηση του ρούτερ είναι πάντοτε χρήσιμη).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς αν κάνει δουλειά η "προσαρμοστική μπαταρία"? Εμένα μου φαίνεται άχρηστη επιλογή τόσο καιρό...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους,

Ρε παιδιά ξαφνικά έχω το εξής πρόβλημα : Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μου βγάζει το μύνημα "O χώρος αποθήκευσης της SD θα εξαντληθεί σύντομα" και δεν μου αποθηκεύει την φωτό. Τι κουφό είναι αυτό αφού έχω ελεύθερο χώρο στην SD μου 10GB. 'Οταν απο τίς ρυθμήσεις αλλάξω τον χώρο αποθήκευσης στην μνήμη της συσκευής τότε μου την αποθηκεύει κανονικά αλλά στην μνήμη της συσκευής βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους,

Ρε παιδιά ξαφνικά έχω το εξής πρόβλημα : Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μου βγάζει το μύνημα "O χώρος αποθήκευσης της SD θα εξαντληθεί σύντομα" και δεν μου αποθηκεύει την φωτό. Τι κουφό είναι αυτό αφού έχω ελεύθερο χώρο στην SD μου 10GB. 'Οταν απο τίς ρυθμήσεις αλλάξω τον χώρο αποθήκευσης στην μνήμη της συσκευής τότε μου την αποθηκεύει κανονικά αλλά στην μνήμη της συσκευής βέβαια.

 

Κανείς παιδιά δεν έχει παρόμοιο πρόβλημα ?

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πρωτη φορα γραφω κ βρηκα το forum τυχαια,αλλα πραγματικα εχω αγανακτησει.αντιμετωπιζω κ εγω θεμα με το wifi απο τοτε που περασα την pie.εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα κ παλι δεν συνδεεται με τιποτα,οχι μονο στου σπιτιου,αλλα πουθενα.Διαβασα για την λυση με το hard reset,αλλα επειδη δεν μπορω να κανω hard reset σε ολα τα router(γυμναστηριο,σχολη,κλπ) μηπως υπαρχει κανενας αλλος τροπος να λυθει το προβλημα ή να αρχισω να ψαχνω για αλλη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πρωτη φορα γραφω κ βρηκα το forum τυχαια,αλλα πραγματικα εχω αγανακτησει.αντιμετωπιζω κ εγω θεμα με το wifi απο τοτε που περασα την pie.εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα κ παλι δεν συνδεεται με τιποτα,οχι μονο στου σπιτιου,αλλα πουθενα.Διαβασα για την λυση με το hard reset,αλλα επειδη δεν μπορω να κανω hard reset σε ολα τα router(γυμναστηριο,σχολη,κλπ) μηπως υπαρχει κανενας αλλος τροπος να λυθει το προβλημα ή να αρχισω να ψαχνω για αλλη συσκευη?
Εγώ ξεκίνησα ήδη, γιατί όπως τα λες είναι. Άντε στου σπιτιού, το κατάφερα να δουλέψει, αλλά στα υπόλοιπα, 50-50 είναι αν θα έχεις WiFi. Και να τανε μόνο αυτό το πρόβλημα...

Τεσπά, μην αρχίσω να λέω τους λόγους που έχουν γραφτεί κι εδώ, και σε άλλα φόρουμ και γίνομαι γκρινιάρης, αλλά αυτό ήταν το πρώτο και τελευταίο μου xiaomi, 100%.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι θέμα του pie και όχι της συσκευής. Η Google πρέπει να δώσει λύση.

Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ ενοχλητικο και δυσκολεύει την καθημερινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές συσκευές αντιμετωπίζουν θέμα με το wifi μετά από αναβάθμιση σε pie και όχι μόνο της xiaomi. Με μία πρόχειρη αναζήτηση, γίνεται εμφανές το θέμα σε συσκευές της ΝΟΚΙΑ, της Oneplus, της Huawei κλπ.

Πρέπει σίγουρα να δωθεί λύση καθώς φαίνεται πως είναι θέμα του λογισμικού και όχι των συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Και στο πιξελ που έχω πάρει από ένα φίλο για να κάνω δουλειά τα ίδια αλλά με λιγότερα προβλήματα. Είναι θέμα pie.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ανεβαζουμε την ενταση του ηχειου ?....γιατι δεν ακουω τον συνομιλητη ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ανεβαζουμε την ενταση του ηχειου ?....γιατι δεν ακουω τον συνομιλητη ?

 

Την ώρα που μιλάς πατάς το κουμπί αύξησης της έντασης στο πλάι του τηλεφώνου. Πρέπει να το κάνεις την ώρα της συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που μιλάς πατάς το κουμπί αύξησης της έντασης στο πλάι του τηλεφώνου. Πρέπει να το κάνεις την ώρα της συνομιλίας.

 

να σαι καλα φιλε μου..ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά....εχω το εξής πρόβλημα ...

Το κινητό πάει υπερβολικά αργά. ...έκανα factory reset αλλά και πάλι τιποτα....μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι ?ευχάριστο. ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά....εχω το εξής πρόβλημα ...

 

Το κινητό πάει υπερβολικά αργά. ...έκανα factory reset αλλά και πάλι τιποτα....μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι ?ευχάριστο. ...

Αν έβαλες το update της pie, αυτό φταίει. Εδώ κατάργησα πλέον το multitasking εγώ, αφού δεν δουλεύει πλέον, σχεδόν ποτέ. Περιμένω κι εγώ το επόμενο update, για να αποφασίσω για τη μοίρα του...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό σε μερικούς να μην δουλεύει το κινητό και να έχουν πρόβλημα και για μερικούς να είναι άψογο, τι είναι αυτό που προκαλεί αυτή την διαφορά;

Όλοι το ίδιο update πήραμε αρά κάτι άλλο φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.ερωτηση. όταν έχω συνδεδεμένα ακουστικά ενσύρματα δεν ακούγεται ο ήχος των ειδοποιήσεων.....το έκανε και παλιά ένα άλλο κινητό μου.αλλαζει κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό σε μερικούς να μην δουλεύει το κινητό και να έχουν πρόβλημα και για μερικούς να είναι άψογο, τι είναι αυτό που προκαλεί αυτή την διαφορά;

Όλοι το ίδιο update πήραμε αρά κάτι άλλο φταίει...

 

παντως οχι εμεις που περιμενουμε μια αναβαθμιση να κανει καλυτερο το κινητο,κ οχι δυσλειτουργικο κ σε μεγαλο βαθμο αχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα ήδη, γιατί όπως τα λες είναι. Άντε στου σπιτιού, το κατάφερα να δουλέψει, αλλά στα υπόλοιπα, 50-50 είναι αν θα έχεις WiFi. Και να τανε μόνο αυτό το πρόβλημα...

Τεσπά, μην αρχίσω να λέω τους λόγους που έχουν γραφτεί κι εδώ, και σε άλλα φόρουμ και γίνομαι γκρινιάρης, αλλά αυτό ήταν το πρώτο και τελευταίο μου xiaomi, 100%.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

ακριβως αυτο σκεφτομαι κ εγω.υποτιθεται παιρνεις κατι που ειναι κ καλο κ φτηνο και μαλιστα νιωθεις πιο ψαγμενος απο αυτους που εσκασαν ενα σωρο λεφτα για κινητο της προκοπης κ μετα σε κρεμαει κ αναγκαζεσαι να πληρωσεις κ αλλα λεφτα.ε τοτε γτ να μην τα δωσω απο την αρχη κ να παιδευομαι καθε τρεις κ λιγο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλές συσκευές αντιμετωπίζουν θέμα με το wifi μετά από αναβάθμιση σε pie και όχι μόνο της xiaomi. Με μία πρόχειρη αναζήτηση, γίνεται εμφανές το θέμα σε συσκευές της ΝΟΚΙΑ, της Oneplus, της Huawei κλπ.

Πρέπει σίγουρα να δωθεί λύση καθώς φαίνεται πως είναι θέμα του λογισμικού και όχι των συσκευών.

 

αυτο δεν το κανει καλυτερο δυστυχως...υποδεικνυει το χαλι της google ακομα κ μετα απο τοσα χρονια..αλλα θα μου πεις εδω τα pixel που κανουν ενα χιλιαρικο εχουν θεματα,εμεις θα γλυτωναμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...