Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν είχα πριν wu, φαντάστηκα ότι θα δίνει 1,5 giga από το πακέτο, 500mb λόγω online ανανέωσης και ο,τι δίνει το reload it...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ αυτό νόμιζα, αλλά τελικά δεν επιβεβαιώνεται απ' ό,τι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό νόμιζα, αλλά τελικά δεν επιβεβαιώνεται απ' ό,τι κατάλαβα.

 

Απο ποίον δεν επιβεβαιώνεται??

 

Εννοείται οτι με 10 ευρω online έχεις:

 

500MB απο ανανέωση

1500ΜΒ προνομιακό

1200MB reloadit και άλλα 100ΜΒ απο πάρε μοίρασε αν το κανεις σύνολο 3300ΜΒ

 

Η γυναικα μου, σε 2 μήνες εχει 5400ΜΒ υπόλοιπο.

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω το προνομιακό, αλλά μου στείλανε μύνημα δίνοντας μου την προσφορά Α6 που είναι ίδιο το ίδιο σε παροχές, έστειλα MB στο 1330 και μου ήρθε απάντηση ότι έχω με την ανανέωση 10 ευρώ 500Mb για ένα μήνα

 

Στάλθηκε από το CUBOT DINOSAUR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι γινεται στην πραξη,οταν βαλεις 10 ευρω επιβεβαιωσε το μας.

Το mb στο 1330 ισχυε πριν αλλαξει το reloadit,το οτι το μηνυμα φευγει και ερχεται η απαντηση οπως τοτε που ισχυε δεν μου λεει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω 3 φορές εχω βάλει 10 ευρώ κάρτα online στο προνομιακό και το μόνο που πηρα ήταν τα 1200 mb του reloid it..500 δεν μου εδωσε ποτέ!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ποίον δεν επιβεβαιώνεται??

 

Εννοείται οτι με 10 ευρω online έχεις:

 

500MB απο ανανέωση

1500ΜΒ προνομιακό

1200MB reloadit και άλλα 100ΜΒ απο πάρε μοίρασε αν το κανεις σύνολο 3300ΜΒ

 

Η γυναικα μου, σε 2 μήνες εχει 5400ΜΒ υπόλοιπο.

 

Το 5400ΜΒ πάντως βγάζει 2700ΜΒ το μήνα (αν δεν έχει χαλάσει τίποτα δηλαδή), το οποίο με τη σειρά του μπορεί να βγαίνει από τα 1500ΜΒ του προγράμματος + τα 1200ΜΒ του reloadit.

 

Επίσης:

Εγω 3 φορές εχω βάλει 10 ευρώ κάρτα online στο προνομιακό και το μόνο που πηρα ήταν τα 1200 mb του reloid it..500 δεν μου εδωσε ποτέ!!

 

Άρα όντως ακόμα δεν επιβεβαιώνεται πως 10ευρη ανανέωση σημαίνει και 500ΜΒ δώρο. Μένει μόνο να ακούσουμε την εμπειρία κι άλλων χρηστών για να βγάλουμε ένα σχετικά ασφαλές συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Το 5400ΜΒ πάντως βγάζει 2700ΜΒ το μήνα (αν δεν έχει χαλάσει τίποτα δηλαδή), το οποίο με τη σειρά του μπορεί να βγαίνει από τα 1500ΜΒ του προγράμματος + τα 1200ΜΒ του reloadit.

 

Επίσης:

 

 

Άρα όντως ακόμα δεν επιβεβαιώνεται πως 10ευρη ανανέωση σημαίνει και 500ΜΒ δώρο. Μένει μόνο να ακούσουμε την εμπειρία κι άλλων χρηστών για να βγάλουμε ένα σχετικά ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το "ψάχνει" ο nemesis ακόμα: Τί κ πώς;....χα χα:!!! :lol:

 

Αααα και ο cmvr με τα "ωραία" βοηθητικά του blog....χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω 3 φορές εχω βάλει 10 ευρώ κάρτα online στο προνομιακό και το μόνο που πηρα ήταν τα 1200 mb του reloid it..500 δεν μου εδωσε ποτέ!!

 

Kαι εγω το ιδιο. 1500 mb απο το προγραμμα και 1200 απο το ριλοουντιτ

συνολο 2700 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση:εχω ενα whatsup παλιο που μονο δεχομαι κλησεις κ ενα προνομοιακο.μπορω να βαλω 20 ευρω στο παλιο για να παρω την ανανεωση του τετραμηνου κ μετα να τα μεταφερω στο προνομοιακο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση:εχω ενα whatsup παλιο που μονο δεχομαι κλησεις κ ενα προνομοιακο.μπορω να βαλω 20 ευρω στο παλιο για να παρω την ανανεωση του τετραμηνου κ μετα να τα μεταφερω στο προνομοιακο?

 

easy transfer : Googlαρε το (κ προϋποθέσεις).

 

ΝΑΙ: 20€ το τελευταίο 4μηνο από το easy transfer.

Χρέωση υπηρεσίας -0,20€ (σε αυτό ΑΠΟ το οποίο μεταφ€ρεις)

Link to comment
Share on other sites

Πλεον τα 500mb δωρο με ανανέωση 10 ευρώ εχουν καταργηθει. Σου δίνει στο reload it 600mb για ενα μηνα ή 1giga για μια εβδομάδα. Αν κάνεις online ανενεωση αυτα διπλασιαζονται, δηλαδή 1200 mb για ένα μηνα ή 2giga για μια εβδομάδα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον τα 500mb δωρο με ανανέωση 10 ευρώ εχουν καταργηθει. Σου δίνει στο reload it 600mb για ενα μηνα ή 1giga για μια εβδομάδα. Αν κάνεις online ανενεωση αυτα διπλασιαζονται, δηλαδή 1200 mb για ένα μηνα ή 2giga για μια εβδομάδα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Αυτό ισχύει γενικότερα για What's up/Cosmoκάρτα/Frog ή μόνο όσον αφορά το προνομιακό What's up;

Link to comment
Share on other sites

πως είπατε? :confused:

Όχι εγώ, από δω ο ψευδοπροφήτης και συνάδελφος (φυσικός) της κακιάς ώρας.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβα τελικα για ποιον ηταν,απλα δεν ειχα δει πουθενα τη δημοσιευση της "προφητείας" πριν και προς στιγμη κόλλησα.
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι "πείτε" boys.

 

Γνωστόν το "μετά":

 

Το οτι πέφτεις μέσα σε 1,2,3 πράγματα (εν προκειμένω βάση υπολογισμού) δεν αποτελεί ένδειξη παπικού αλάθητου ή προφητικής ιδιότητας,το ίδιο ισχύει και για μένα και για όλους.
Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό τι σχέση έχει εδώ,σε άλλο αναφερόμουν εκεί. Οκ τα έχουμε πει ξανά και ξανά μη γεμίζουμε τα θέματα με offtopic.
Link to comment
Share on other sites

Κατι βασικο για το προνομιακο και ειδικα γι'αυτους που ακομα δεν το χρησιμοποιουν ως "πρωτο" νουμερο ειναι το εξης :

Σε ποσους μηνες χωρις ανανεωση ή ενεργοποίηση πακέτου "χάνεται" ή προσφορα; Ενα παιδι πριν μερικα pages ανεφερε οτι εκλεινε 2 μηνες χωρις ανανεωση καπου τωρα και εξακολουθουσε να ισχυει, ξερουμε κατι παραπανω;

Ναι, εγώ είμαι φίλε. Μία και μοναδική φορά το ενεργοποίησα στις 2 Αυγούστου, την ημέρα που αγόρασα το νούμερο από το μετρό του Συντάγματος. Εννοείται ότι εξακολουθεί να ισχύει κανονικά η προσφορά στον αριθμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ είμαι φίλε. Μία και μοναδική φορά το ενεργοποίησα στις 2 Αυγούστου, την ημέρα που αγόρασα το νούμερο από το μετρό του Συντάγματος. Εννοείται ότι εξακολουθεί να ισχύει κανονικά η προσφορά στον αριθμό μου.

 

ΟΚ ευχαριστω. Αρα ειμαστε σιγουροι οτι το διμηνο ειναι safe :p

Αν σκοπευεις να το "τραβηξεις" και αλλο ριχνε μια ενημερωση εδω στο forum τι γινεται γιατι δεν ξερω αν μεχρι στιγμης εχουμε καποια επισημη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό τι σχέση έχει εδώ,σε άλλο αναφερόμουν εκεί. Οκ τα έχουμε πει ξανά και ξανά μη γεμίζουμε τα θέματα με offtopic.

 

Τα έχω ξαναπεί πάμπολλες φορές.

Γνωστόν κ αναμενόμενο.:)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω. Αρα ειμαστε σιγουροι οτι το διμηνο ειναι safe :p

Αν σκοπευεις να το "τραβηξεις" και αλλο ριχνε μια ενημερωση εδω στο forum τι γινεται γιατι δεν ξερω αν μεχρι στιγμης εχουμε καποια επισημη απαντηση.

Τουλάχιστον τετράμηνο θα το πάω, μπορεί και εξάμηνο. Έχω άλλα δύο προνομιακά νούμερα που δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμη, οπότε δε με νοιάζει και πολύ (εντάξει, όχι ότι θέλω να τη χάσω κι'όλας), αν χαθεί η προσφορά από το συγκεκριμένο αριθμό. Πριν από 15 μέρες, ρώτησα στο FB του What's Up. Τους εξήγησα ότι έχω και φοιτητικό WU, όποτε δεν είναι εύκολο να αγοράζω την ειδική προσφορά κάθε μήνα (ε, είναι και ακριβούλα εδώ που τα λέμε, πόσο μάλλον για δεύτερο νούμερο), αλλά δε θέλω και να τη χάσω. Μου απάντησαν, ότι η προσφορά δεν έχει ημερομηνία λήξης, ούτε ακυρώνεται λόγω μη αγοράς του πακέτου, οπότε μπορώ να το ενεργοποιώ αν και όποτε θέλω. Μένει να δούμε αν ισχύει αυτό και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Με 8,5€ δεν βρίσκεις αυτά που δίνει σε συμβόλαιο.

 

Ανανέωση έκανα και μεταφέρθηκαν μόνο τα μβ, όχι τα λεπτά ομιλίας.μικρό το κακό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τετράμηνο θα το πάω, μπορεί και εξάμηνο. Έχω άλλα δύο προνομιακά νούμερα που δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμη, οπότε δε με νοιάζει και πολύ (εντάξει, όχι ότι θέλω να τη χάσω κι'όλας), αν χαθεί η προσφορά από το συγκεκριμένο αριθμό. Πριν από 15 μέρες, ρώτησα στο FB του What's Up. Τους εξήγησα ότι έχω και φοιτητικό WU, όποτε δεν είναι εύκολο να αγοράζω την ειδική προσφορά κάθε μήνα (ε, είναι και ακριβούλα εδώ που τα λέμε, πόσο μάλλον για δεύτερο νούμερο), αλλά δε θέλω και να τη χάσω. Μου απάντησαν, ότι η προσφορά δεν έχει ημερομηνία λήξης, ούτε ακυρώνεται λόγω μη αγοράς του πακέτου, οπότε μπορώ να το ενεργοποιώ αν και όποτε θέλω. Μένει να δούμε αν ισχύει αυτό και στην πράξη.

 

Καλο αυτο. Ευχαριστω για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα παντως τα 500ΜΒ μου τα εδωσε στο προνομιακο που πηρα και ενεργοποιησα γυρω στις 20 Σεπτεμβριου! Οποτε στο προνομιακο(τουλαχιστον σε καποιους συνδρομητες) ισχυουν τα 500ΜΒ με καθε 10€ ανανεωσης!

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ακόμα στο κέντρο πωλητές του πακέτου;

Edited by Link
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...