Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό έχει εξαφανιστεί εδώ και 10 μέρες από το prime του Amazon.de. Πολύ περίεργο...

 

Ίσως έρχεται το s...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Το έχω στα χέρια μου...Σε μπλε..

Απλά πανέμορφο...

Μεγειά! Πάμε γερά για το 2ο ταξί :p :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά! Πάμε γερά για το 2ο ταξί :p :happy:

 

Αν παρ ελπιδα πεσει κατω απο 500 ευρα λεωφορειο θα γεμισει 75αρι σιγουρα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Το έχω στα χέρια μου...Σε μπλε..

Απλά πανέμορφο...

 

καλοριζικοοοο..το v30+ η το απλο?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι κάποια στιγμή θα πάει και κάτω από 500€. Και με την σημερινή τιμή είναι Νο1 επιλογή

 

και εγω αυτο περιμενω ..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα , Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος LG V30 + DS

Δυστηχως αν και παραγγειλα το LG V30 64gb SIngle SIM που είναι ευροπαικο , εκαναν λαθος και μου εστειλαν το V30 + 128gb Dual Sim που από ότι καταλαβα διαβαζοντας εδώ δεν είναι Ευροπαικο και δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

 

Η ερωτηση μου είναι , αν λοιπον παθει κατι το κινητο τι ακριβος πρεπει να κανουμε ποια διαδικασία να ακολουθήσουμε ?

 

Το κατάστημα που το αγορασα δεν μου το αλλάζει οποτε το κρατησα , μου ειπαν ότι εχει εγγυηση κανονικα από αυτους το στελνω σε αυτους.

Το θεμα είναι τι κανουμε αν κλίσει το κατάστημα ? μπορούμε να βγαλουμε ακρη με την LG global ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα , Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος LG V30 + DS

Δυστηχως αν και παραγγειλα το LG V30 64gb SIngle SIM που είναι ευροπαικο , εκαναν λαθος και μου εστειλαν το V30 + 128gb Dual Sim που από ότι καταλαβα διαβαζοντας εδώ δεν είναι Ευροπαικο και δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

 

Η ερωτηση μου είναι , αν λοιπον παθει κατι το κινητο τι ακριβος πρεπει να κανουμε ποια διαδικασία να ακολουθήσουμε ?

 

Το κατάστημα που το αγορασα δεν μου το αλλάζει οποτε το κρατησα , μου ειπαν ότι εχει εγγυηση κανονικα από αυτους το στελνω σε αυτους.

Το θεμα είναι τι κανουμε αν κλίσει το κατάστημα ? μπορούμε να βγαλουμε ακρη με την LG global ?

Ο μόνος τρόπος να έχεις service αν το χρειαστείς είναι μέσω του καταστήματος που το αγόρασες. Μετά θα πρέπει να ψάξεις Hong Kong μεριά που είναι προδιαγραφές η συσκευή σου. Πόσο πιθανό θεωρείς να κλείσει το κατάστημα; Για ποιο κατάστημα μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν χαλασει την πάτησα. Το κατάστημα δεν είναι φυσικο , είναι ιντερνετικο και είναι καινουργιο σχεδόν 5 μηνες που άνοιξε , Το ποσο πιθανο να κλίσει ένα κατάστημα όμως δεν νομιζω ότι εχει να κανει με το μέγεθος του . Σε αρκετες περιπτώσεις και αγορες μου όμως ειχα πρόβλημα με καταστήματα που εχουν κλησει . Για την ακριβεια ειχα ένα HTC 10 το οποιο το πειρα από Ελληνικο κατάστημα και τελικα οταν σταματησε να δουλευει η καμερα η HTC δεν μου το καλυψε διοτι ηταν λεει από Hong Kong (και το καταστημα δεν υπηρχε εκλεισε ) .

Ονομα καταστηματος δεν ξερω αν επιτρέπεται να πω , οποτε θα πω οτι ηταν το ποιο οικονομικο σε αναζητηση και ξεκιναει απο W......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα , Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος LG V30 + DS

Δυστηχως αν και παραγγειλα το LG V30 64gb SIngle SIM που είναι ευροπαικο , εκαναν λαθος και μου εστειλαν το V30 + 128gb Dual Sim που από ότι καταλαβα διαβαζοντας εδώ δεν είναι Ευροπαικο και δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

 

Η ερωτηση μου είναι , αν λοιπον παθει κατι το κινητο τι ακριβος πρεπει να κανουμε ποια διαδικασία να ακολουθήσουμε ?

 

Το κατάστημα που το αγορασα δεν μου το αλλάζει οποτε το κρατησα , μου ειπαν ότι εχει εγγυηση κανονικα από αυτους το στελνω σε αυτους.

Το θεμα είναι τι κανουμε αν κλίσει το κατάστημα ? μπορούμε να βγαλουμε ακρη με την LG global ?

 

Τι σημαίνει δεν στο αλλάζεις εφόσον δεν είναι το προϊόν που ήθελες και παρήγγειλες; Το κατάστημα όνομα έχει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα , Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος LG V30 + DS

Δυστηχως αν και παραγγειλα το LG V30 64gb SIngle SIM που είναι ευροπαικο , εκαναν λαθος και μου εστειλαν το V30 + 128gb Dual Sim που από ότι καταλαβα διαβαζοντας εδώ δεν είναι Ευροπαικο και δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

 

Η ερωτηση μου είναι , αν λοιπον παθει κατι το κινητο τι ακριβος πρεπει να κανουμε ποια διαδικασία να ακολουθήσουμε ?

 

Το κατάστημα που το αγορασα δεν μου το αλλάζει οποτε το κρατησα , μου ειπαν ότι εχει εγγυηση κανονικα από αυτους το στελνω σε αυτους.

Το θεμα είναι τι κανουμε αν κλίσει το κατάστημα ? μπορούμε να βγαλουμε ακρη με την LG global ?

 

για μενα κανε του μια ασφαλεια με 25-30 ευρω στον ΞΗρογιαννοπουλο, και αν παθει κατι τουλαχιστον εχεις απο τα λεφτα σου πισω μεχρι το όποιο κοστος επισκευης καλυμμενο, για 1 χρονο, αλλα αν εχει καποιο προβλημα θα στο βγαλει λογικα μες το χρονο. για 2ο χρονο ψαξε αλλα μαγαζια με πιο ακριβες ασφαλειες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν χαλασει την πάτησα. Το κατάστημα δεν είναι φυσικο , είναι ιντερνετικο και είναι καινουργιο σχεδόν 5 μηνες που άνοιξε , Το ποσο πιθανο να κλίσει ένα κατάστημα όμως δεν νομιζω ότι εχει να κανει με το μέγεθος του . Σε αρκετες περιπτώσεις και αγορες μου όμως ειχα πρόβλημα με καταστήματα που εχουν κλησει . Για την ακριβεια ειχα ένα HTC 10 το οποιο το πειρα από Ελληνικο κατάστημα και τελικα οταν σταματησε να δουλευει η καμερα η HTC δεν μου το καλυψε διοτι ηταν λεει από Hong Kong (και το καταστημα δεν υπηρχε εκλεισε ) .

Ονομα καταστηματος δεν ξερω αν επιτρέπεται να πω , οποτε θα πω οτι ηταν το ποιο οικονομικο σε αναζητηση και ξεκιναει απο W......

Φίλε μου έχουμε καταντήσει να κάνουν άλλοι λαμογιές και να φοβόμαστε εμείς. Αν έχεις φίλο κάποιο δικηγόρο βαλτον να κάνει ένα τηλεφώνημα η να στείλει ένα email να τους εξηγήσει το όνειρο. Λογικά δεν θα σε χρεώσει τπτ αν είναι φίλος. Θα δεις για ποτε θα στο αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουμε καταντήσει να κάνουν άλλοι λαμογιές και να φοβόμαστε εμείς. Αν έχεις φίλο κάποιο δικηγόρο βαλτον να κάνει ένα τηλεφώνημα η να στείλει ένα email να τους εξηγήσει το όνειρο. Λογικά δεν θα σε χρεώσει τπτ αν είναι φίλος. Θα δεις για ποτε θα στο αλλάξουν...

 

επισης ολα τα μαγαζια στελνουν email επιβεβαιωσης παραγγελιας, εκει πρεπει να δει τι εχουν στειλει μιας και ειπες να το κυνηγησει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους , τωρα που το ανοιξα δεν νομιζω να μπορω να βγαλω ακρη , και να πω την αλήθεια μου καλα να παθω , την επομενη φορα μονο αγορα από κατάστημα μπροστα στα ματια μου . Τωρα καλα να παθω .
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους , τωρα που το ανοιξα δεν νομιζω να μπορω να βγαλω ακρη , και να πω την αλήθεια μου καλα να παθω , την επομενη φορα μονο αγορα από κατάστημα μπροστα στα ματια μου . Τωρα καλα να παθω .

 

Και online να είναι δικαιούσαι υπαναχωρηση εντός 8 ημερών αν όχι 15 εάν δεν το ανοίξεις. Σε μεγάλα μαγαζιά και ανοιχτό το γυρνάς. Οπότε απλά να ελέγχεις τι παίρνεις έστω και από μακρυά. Επίσης δες λίγο στα email τι σου έχουν γράψει και τι έχουν χρεώσει..αν το πήρες φθηνά αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα , Ειμαι και εγω πλεον ενας κατοχος LG V30 + DS

Δυστηχως αν και παραγγειλα το LG V30 64gb SIngle SIM που είναι ευροπαικο , εκαναν λαθος και μου εστειλαν το V30 + 128gb Dual Sim που από ότι καταλαβα διαβαζοντας εδώ δεν είναι Ευροπαικο και δεν εχει εγγυηση στην Ελλαδα.

 

Η ερωτηση μου είναι , αν λοιπον παθει κατι το κινητο τι ακριβος πρεπει να κανουμε ποια διαδικασία να ακολουθήσουμε ?

 

Το κατάστημα που το αγορασα δεν μου το αλλάζει οποτε το κρατησα , μου ειπαν ότι εχει εγγυηση κανονικα από αυτους το στελνω σε αυτους.

Το θεμα είναι τι κανουμε αν κλίσει το κατάστημα ? μπορούμε να βγαλουμε ακρη με την LG global ?

 

Εαν εσυ εχεις κανει ηλεκτρονικα την παραγγελια η οποια και εγινε αλλα το καταστημα σου εδωσε λαθος μοντελο κινητου,εχεις δικαιωμα να το επιστρεψεις πισω ακριβως επειδη ειναι ιντερνετικη αγορα εξ αποστασεως.

 

Μιλησε με συνηγορο ή ΓΓΚ και θα βγαλεις ακρη.

 

Κατα τα αλλα εγω το εχω πει απειρες φορες οτι κατι τετοια καταστηματα που ειναι τα φθηνοτερα σε bestprice ή skroutz και μονο ιντερνετικα δεν ειναι οτι το καλυτερο,αλλα βλεπεις στο forum οι περισσοτεροι κοιταζουν απο που θα γλυτωσουν και 1 ευρω και αν μετα γινει η στραβη ή κατι τρεχα γυρευε.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους , τωρα που το ανοιξα δεν νομιζω να μπορω να βγαλω ακρη , και να πω την αλήθεια μου καλα να παθω , την επομενη φορα μονο αγορα από κατάστημα μπροστα στα ματια μου . Τωρα καλα να παθω .

Φίλε απόλαυσε το κινητό και εγώ το ίδιο έχω πάρει εις γνώση μου , εχει περισσότερη μνήμη απο το απλό που παρήγγειλες και έμενα ο πωλητής μου δίνει 1 χρόνο από τον ίδιο e- bay άλλα είμαι της απόψεως οτι η LG εχει βελτιωθεί σημαντικά και δεν θα σου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα . Μην αγχώνεσαι και βάζεις το μυαλό σου στην διαδικασία του " Γρύλου " και απόλαυσε το. Κάτοχος G4 ακόμα και στη γυναίκα μου V30+ δεν θα σου βγάλει το παραμικρό !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απόλαυσε το κινητό και εγώ το ίδιο έχω πάρει εις γνώση μου , εχει περισσότερη μνήμη απο το απλό που παρήγγειλες και έμενα ο πωλητής μου δίνει 1 χρόνο από τον ίδιο e- bay άλλα είμαι της απόψεως οτι η LG εχει βελτιωθεί σημαντικά και δεν θα σου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα . Μην αγχώνεσαι και βάζεις το μυαλό σου στην διαδικασία του " Γρύλου " και απόλαυσε το. Κάτοχος G4 ακόμα και στη γυναίκα μου V30+ δεν θα σου βγάλει το παραμικρό !

 

 

Δευτερη μερα με το κινητο και εχω βγαλει από το μυαλο μου , όπως λες και εσυ φιλε μου την διαδικασια του Γρυλου .

Και το απολαμβανω.

 

 

Να πω λοιπον εντυπώσεις , Για αρχη να πω ότι ειμουν με s7 edge , S8 , και τωρα εχω το V30 , Η οθονη όταν την ειδα στην αρχη το πρωτο που μου κανε εντυπωση ηταν η μικρη φωτεινότητα σε σχεση με τα Samsung .Όμως εχει πολύ ποιο φυσικα χρωματα και μακραν καλυτερο μαυρο , το λευκο του δεν μου κανει ουτε ροζ ουτε κιτρινιζει καθολου σε σχεση με τα Samsung .

Η μπαταρια του είναι οκ σε επίπεδα που ξερω ουτε τιποτα το τρομερο ουτε κακη, εμενα μου βγαζει 2 μερες μιας και δεν παιζω παιχνίδια κτλ.

Και παμε για τον λογο που το αγορασα και δεν είναι άλλος από το Quad Dac , εχω αρκετα ακουστικα και ηχεια σπιτι μιας και λατρευω τη μουσικη , Sennheiser HD 600, 700, B&W P7 , Bose Quite COmfort, Sennheiser in ear momentum , B&W MM-1 κτλ κτλ τα περισσοτερα τα ειχα η με amps σε σταθερους η με Dragon fly Red . Το αποτέλεσμα που βγαζει ο DAC του V30 είναι ναι θα το πω σε επίπεδα πολύ καλου σταθερου και μαλιστα ορισμένες φορες ειχα καλυτερο διαχωρισμο στα οργανα . ( Πρην την αναβάθμιση σε Android 8.0 ηταν λιγο bass heavy εκανε ελαχιστο καβαλημα στις μεσαίες ομως μολις εγινε αναβαθμιση εφυγε αυτό δεν ξερω γιατι.

ΤΟ μέγεθος του είναι αρκετα καλο ( εχω μεγαλα χερια) και δεν γλυστραει , εβαλα μια θηκη τις SPiegen Clear Crystal και είναι κουκλι.

Αυτό που μου αρεσει παρα πολύ και δεν το περιμενα μιας και ειχα αρκετα χρονια να δω LG os , ηταν ότι μπορω να κανω τα παντα στο μενου από εφφε μεχρι και το πως θα είναι ολο το μενου ακομα και ενταση στην δονηση ξεχωριστα , εχει παρα πολλα πραγματα , και η καμερα αυτό που κανει με το WIDE φακο είναι εκπληκτικο και με βολευει.

Αυτά που ΔΕΝ μου αρεσαν είναι ότι δεν μπορω να εχω μια Οθονη αρχικη χωρις να εχει κατι πανω από Widget icons κτλ , η να κανω μια αδεια home screen μονος μου , Επίσης κατι περιεργο που μου κανει είναι σε Video HDR αλλαζει την φωτεινότητα από μονο του .

Ένα ακομα είναι ότι δεν εχω βρει τροπο να κλεινω ολες τις ειδοποίησεις και πρεπει να το κανω μια μια σε κάθε εφαρμογή.

Γενικοτερα πολύ οκ το κινητο …

Link to comment
Share on other sites

Και παμε για τον λογο που το αγορασα και δεν είναι άλλος από το Quad Dac , εχω αρκετα ακουστικα και ηχεια σπιτι μιας και λατρευω τη μουσικη , Sennheiser HD 600, 700, B&W P7 , Bose Quite COmfort, Sennheiser in ear momentum , B&W MM-1 κτλ κτλ τα περισσοτερα τα ειχα η με amps σε σταθερους η με Dragon fly Red . Το αποτέλεσμα που βγαζει ο DAC του V30 είναι ναι θα το πω σε επίπεδα πολύ καλου σταθερου και μαλιστα ορισμένες φορες ειχα καλυτερο διαχωρισμο στα οργανα . ( Πρην την αναβάθμιση σε Android 8.0 ηταν λιγο bass heavy εκανε ελαχιστο καβαλημα στις μεσαίες ομως μολις εγινε αναβαθμιση εφυγε αυτό δεν ξερω γιατι.

 

επειδη για τον ιδιο λογο εχω αυτη τη στιγμη Lg v20 και σκοπευω να παραμεινω στην lg για οσα χρονια βαζει dac στα κινητα της ηθελα να σε ρωτησω μιας και ειχες και s8,ο ηχος ειναι πολυ κατωτερος στα σαμσουνγκ ετσι? σκοπευω να παρω τα focal listen και ελεγα αν και σε αλλα κινητα χωρις dac κανουν τον ηχο να ακουγεται σχεδον ιδιος τοτε να πηγαινα σε κατι μικροτερο γιατι μονο το μεγεθος ειναι το προβλημα μου με το κινητο. φανταζομαι ομως για να τα εδωσες ολα και να πηγες στο v30 τοτε ναι δε θα συγκρινονται.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τον ήχο, τον ήχο που έχω ακούσει από το V30 με τα Razer Kraken pro v2 του γιου μου δεν τον έχω ξανακούσει από καμία άλλη συσκευή. Και δεν μιλάω μόνο για κινητά αλλά γενικά Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι που θα με κανει να μεινω για παντα σε συσκευες της lg και ας εχω καποια παραπονα. προταιρεοτητα και για μενα ειναι ο ηχος οποτε...ελεγα μπας και με αυτα που διαβαζω οτι η qualcomm θα καλυτερεψει τον ηχο στα κινητα της φτασει εστω και λιγο τα dac της ess που βαζει η lg...λιγουλακι οχι πολυ γιατι ξερω οτι δε συγκρινονται..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που ασχολείστε με τον ηχο ,την διάφορα σε τι κομμάτια την καταλαβαίνετε ?Απο mp3 320kb?

Παίζει και flac το κινητό?

H από internet υπηρεσίες όπως spotify?

Γιατι απο youtube κλπ δεν νομιζω να εχει διαφορα λιγο που το δοκιμασα

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...