Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως η διαφορά στην αναμονή να μην είναι στο SW, αλλά στο SoC .

O 845 είναι ποιο ενεργοβόρος απο τον 835

 

GFXBench T-Rex Offscreen Power Efficiency

(System Active Power)

..... Avg. Power / Watt Efficiency

845---> 4.02W / 37.51 fps/W

835---> 3.45W / 31.31 fps/W

 

GFXBench Manhattan 3.1 Offscreen Power Efficiency

..... Avg. Power / Watt Efficiency

845---> 4.38W / 13.90 fps/W

835---> 3.79W / 10.26 fps/W

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως η διαφορά στην αναμονή να μην είναι στο SW, αλλά στο SoC .

O 845 είναι ποιο ενεργοβόρος απο τον 835

 

Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην αναμονή. Οτι soc και να χε δεν δικαιολογείται.

 

Κατα τα άλλα, αν δεν απατώμαι ο 845 ειναι πιο ενεργοβόρος στη gpu κατι που κανονικα δεν θα πρεπε να κανει διαφορά στην αναμονή. Ας πουμε το g7 που εχει τον 845 ειχε τρομερή διαχείριση στην αναμονή (παιζει να ηταν και καλυτερη απο του v30) αλλά έχανε αρκετά περισσότερο στη χρήση οπότε και τελικά είχε μικρότερη αυτονομία από v30.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην αναμονή. .

 

Καλά ακόμα και σήμερα δεν το διορθώσανε?

Αν είναι SW πρόβλημα, τόσο καιρό τι κάνουν?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα και σήμερα δεν το διορθώσανε?

Αν είναι SW πρόβλημα, τόσο καιρό τι κάνουν?

 

Πριν 3 βδομάδες που το ειχε ο φίλος δεν ειχε παρει κανενα update. Με patch Οκτωβρίου ηταν αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 βδομάδες που το ειχε ο φίλος δεν ειχε παρει κανενα update. Με patch Οκτωβρίου ηταν αν θυμαμαι καλα.

Μιλάς για το V40? Κάνε μια ερώτηση από που το είχε πάρει ο φίλος και αν ήταν EU. Συνήθως τα hong kong δεν παίρνουν αναβαθμίσεις.

 

Δεν μπορεί να έχει το V30 Μαϊου και το V40 Οκτωβρίου...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην αναμονή. Οτι soc και να χε δεν δικαιολογείται.

 

Κατα τα άλλα, αν δεν απατώμαι ο 845 ειναι πιο ενεργοβόρος στη gpu κατι που κανονικα δεν θα πρεπε να κανει διαφορά στην αναμονή. Ας πουμε το g7 που εχει τον 845 ειχε τρομερή διαχείριση στην αναμονή (παιζει να ηταν και καλυτερη απο του v30) αλλά έχανε αρκετά περισσότερο στη χρήση οπότε και τελικά είχε μικρότερη αυτονομία από v30.

 

δεν ξερω πως παει το κινητακι σε εσας, παντως εγω εχω παρει ενα backup εφαρμογων και ρυθμισεων και περιπου ανα 2μηνο κανω reset και επαναφορα.. το εχω παρατηρησει, μετα το διμηνο η μπαταρια βγαζει οριακα την ημερα με τη δικη μου χρηση.. sot συνηθως παιζω στις 2 ωρες την ημερα, οχι οτι δεν βγαζει παραπανω απλα τοσο ασχολουμαι με το κινητο στην ημερα μου. μετα το format στρωνει και κανα 2μηνο ειμαι παλι κομππλε! το αστειο ειναι οτι δεν αλλαζει το παραμικρο στο setup.. οτι τρεχει πριν, τρεχει και μετα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως παει το κινητακι σε εσας, παντως εγω εχω παρει ενα backup εφαρμογων και ρυθμισεων και περιπου ανα 2μηνο κανω reset και επαναφορα.. το εχω παρατηρησει, μετα το διμηνο η μπαταρια βγαζει οριακα την ημερα με τη δικη μου χρηση.. sot συνηθως παιζω στις 2 ωρες την ημερα, οχι οτι δεν βγαζει παραπανω απλα τοσο ασχολουμαι με το κινητο στην ημερα μου. μετα το format στρωνει και κανα 2μηνο ειμαι παλι κομππλε! το αστειο ειναι οτι δεν αλλαζει το παραμικρο στο setup.. οτι τρεχει πριν, τρεχει και μετα!

 

απο τη στιγμη που κανεις επαναφορα ρυθμισεων και εφαρμογων μην περιμενεις να δεις βελτιωση..στησε το απο την αρχη και εκει θα δεις κατι καλυτερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως παει το κινητακι σε εσας, παντως εγω εχω παρει ενα backup εφαρμογων και ρυθμισεων και περιπου ανα 2μηνο κανω reset και επαναφορα.. το εχω παρατηρησει, μετα το διμηνο η μπαταρια βγαζει οριακα την ημερα με τη δικη μου χρηση.. sot συνηθως παιζω στις 2 ωρες την ημερα, οχι οτι δεν βγαζει παραπανω απλα τοσο ασχολουμαι με το κινητο στην ημερα μου. μετα το format στρωνει και κανα 2μηνο ειμαι παλι κομππλε! το αστειο ειναι οτι δεν αλλαζει το παραμικρο στο setup.. οτι τρεχει πριν, τρεχει και μετα!
Κάτι στο δημιουργεί αυτό. Εφόσον βάζεις το backup αυτούσιο σου ξαναπαρουσιαζεται θεωρώ. Κάνε όπως λέει κι ο Νίκος μια καθαρή επαναφορά εργοστασιακών.
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως παει το κινητακι σε εσας, παντως εγω εχω παρει ενα backup εφαρμογων και ρυθμισεων και περιπου ανα 2μηνο κανω reset και επαναφορα.. το εχω παρατηρησει, μετα το διμηνο η μπαταρια βγαζει οριακα την ημερα με τη δικη μου χρηση.. sot συνηθως παιζω στις 2 ωρες την ημερα, οχι οτι δεν βγαζει παραπανω απλα τοσο ασχολουμαι με το κινητο στην ημερα μου. μετα το format στρωνει και κανα 2μηνο ειμαι παλι κομππλε! το αστειο ειναι οτι δεν αλλαζει το παραμικρο στο setup.. οτι τρεχει πριν, τρεχει και μετα!

 

Συμφωνω απολυτα με τα παιδια απο πανω.

Κι εγω στο δικο μου ειχα κανει οτι κι εσυ 2 συνεχομενες φορες σε διαστημα λιγοτερο των 6 μηνων,κι ενω στην αρχη ηταν καπως καλα,μετα απο λιγες μερες αρχιζε να παρουσιαζεται η πτωση στην αποδοση.

 

Και μαλιστα στην τελευταια επαναφορα που εκανα,ενω ειχα σεταρει τη συσκευη εξ ολοκληρου απο το μηδεν,ειχα παρει back up μονο για τον nova launcher του οποιου τις ρυθμισεις ειχα κανει επαναφορα,κι αυτο απο μονο του μου εριχνε την αποδοση ωσπου το διεγραψα κ το ξαναπερασα απο την αρχη.

Φαντασου,ειχα πτωση μονο απο μια εφαρμογη,ποσο μαλλον που ειχα ρυθμισεις για ολα οπως κι εσυ.

Ειδα αρκετη διαφορα στις επιδοσεις γενικα..ξερω ειναι μεγαλο πακετο να ξαναπερνας τα παντα απο την αρχη αλλα πιστεψε με αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τα παιδια απο πανω.

Κι εγω στο δικο μου ειχα κανει οτι κι εσυ 2 συνεχομενες φορες σε διαστημα λιγοτερο των 6 μηνων,κι ενω στην αρχη ηταν καπως καλα,μετα απο λιγες μερες αρχιζε να παρουσιαζεται η πτωση στην αποδοση.

 

Και μαλιστα στην τελευταια επαναφορα που εκανα,ενω ειχα σεταρει τη συσκευη εξ ολοκληρου απο το μηδεν,ειχα παρει back up μονο για τον nova launcher του οποιου τις ρυθμισεις ειχα κανει επαναφορα,κι αυτο απο μονο του μου εριχνε την αποδοση ωσπου το διεγραψα κ το ξαναπερασα απο την αρχη.

Φαντασου,ειχα πτωση μονο απο μια εφαρμογη,ποσο μαλλον που ειχα ρυθμισεις για ολα οπως κι εσυ.

Ειδα αρκετη διαφορα στις επιδοσεις γενικα..ξερω ειναι μεγαλο πακετο να ξαναπερνας τα παντα απο την αρχη αλλα πιστεψε με αξιζει τον κοπο.

 

συμφωνω σε ολα που λετε, αλλα δεν μου το κανει αμεσως, η αλλαγη στη διαρκεια της μπαταριας ξεκινα περιπου στις 40-60 μερες μετα το φορματ! δηλαδη για εναμιση μηνα τρεχει σωστα.. δεν τα ξαναπερναω παιδια απο την αρχη!! :lol::lol: εχω 150+ εφαρμογες που οι περισσοτερες θελουν ρυθμισεις καθε φορα.. παιζει να θελω μια ολοκληρη μερα να κανω αυτη τη δουλεια! χαχα

Εχω android απο version 1.1 και 10 χρονια τωρα με titanium backup, ολα τα υπολοιπα ,ου φαινεται πικρα.. το v30 ειναι το 1ο κινητο που δεν εχω κανει ροοτ, και αυτο γιατι η τραπεζα πειραιως δεν τρεχει με ροοτ!...

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Λογικά μέσα στον Αύγουστο .

Το καλό είναι ότι θα πάρουμε και τις μικροπινελιές στο μενού, που έχει το G8 και θα ανανεωθεί λίγο το κινητό.

Gestures θα έχει πιστεύω και ελπίζω να δώσουν καμιά βελτίωση στην κάμερα προσθέτοντας portait mode.

Σκεφτόμουνα εδώ και καιρό να το αλλάξω αλλά όπου και να κοιτάω πάντα κάτι με χαλάει και δεν κάνω την αλλαγή.

Το V30 είναι απο τα καλύτερα και ποιο πλήρη κινητά που είχα ποτέ μου,

Πήρε η κοπέλα μου το Mi9 το οποίο σκεφτόμουν να πάρω κι εγώ.

Μετα την σύγκριση δεν είδα κάτι που να με τραβήξει. Βασικό του μείον για εμένα το ράδιο FM.

Έχει την καλύτερη AOD και γενικά σε όλα του είναι καταπληκτικό.

Αφού λοιπόν δεν μου άρεσαν τα G8 και V50 θα κάτσω στα αβγά μου για έναν χρόνο ακόμα μπάς και βγει κάτι καλύτερο του χρόνου.

Δεν νιώθω καθόλου "ριγμένος" με το V30 το 2019.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια μαζι σας ..αν δεν βγει κατι να με ταρακουνησει δεν το κουναω απο δω με τιποτα :)

θα παρουμε και pie μια χαρα! :)

κινηταρα με ολη την σημασια της λεξης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστός στην κινητάρα

 

Το καλό με το να αργεί η αναβάθμιση είναι ότι παίρνουμε και κάτι απ τα νέα μοντέλα στο UI

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ το κινητό, μου ζητάει επίμονα επαναφορά πλέον, αλλα μην κάνω συνεχώς, ξέρετε πότε θα έρθει η 9άρα να το κάνω μια κ καλη??

 

Άκυρο, είπατε πιο πάνω, αλλα δεν το είδα.........

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το lg g4 και το lg v30 χτες σε χώρο με 100ρα γραμμή είπα να κάνω μια συγκριση του wifi.

Το αποτελεσμα με speedtest εδειχνε σαφή υπεροχή του g4! Μιλαμε για διαφορες του τυπου: lg g4 85/60 και το lg v30 68/42στην καλυτερη του.

Ειναι δυνατον;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το lg g4 και το lg v30 χτες σε χώρο με 100ρα γραμμή είπα να κάνω μια συγκριση του wifi.

Το αποτελεσμα με speedtest εδειχνε σαφή υπεροχή του g4! Μιλαμε για διαφορες του τυπου: lg g4 85/60 και το lg v30 68/42στην καλυτερη του.

Ειναι δυνατον;

βασικα το καταλαβα αυτο φετος ....

ειναι το μονο μειον που βρισκω σε αυτο το κινητο ...

ενω αλλα κινητα στην παραλια χθες σερφαραν με το wifi του μαγαζιου (ηταν αρκετα πισω) εγω δεν μπορουσα ..

στο σπιτι μου επισης ο ανιψιός μου με xnaomi χθες στο πισω μπαλκονι σερφαρε απο το ρουτερ που εχω μπροστα ενω εγω παλι δεν μπορουσα ...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά επειδή το συγκρίνω καθημερινά στο υπνοδωμάτιο με την γυναίκα που έχει iphone 6s και το υπνοδωμάτιο είναι μακριά απο το μοντεμ, το iphone δεν πιάνει καθόλου ή ελάχιστα και αποσυνδέεται, ενώ το V30 κανένα πρόβλημα.

 

Το θέμα είναι με τι το συγκρίνεις. όταν το συγκρίνουμε με ΧΙΑΟΜΙ και είναι χειρότερο τότε είναι θέμα, όταν το συγκρίνουμε με iphone και είναι καλύτερο το V30, τότε δεν το κάνουμε θέμα.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε σύγκριση με το Mate 8 πάντως που είχα προηγουμένως δεν είδα διαφορά υπέρ κανενός στην ένταση του WiFi.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Mολις μου ηρθε αναβαθμιση σε 9 μεσω Bridge,με επιδιορθωση ασφαλειας 1 Ιουλιου,σε γερμανικο...Πρωτες εντυπωσεις πιο smooth και γρηγορο σε μεταβασεις μενου...Περαιτερω εντυπωσεις εν καιρω... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι, δείτε και η μπαταρία πως πάει με την 9 σε σχέση με την 8! Και πείτε μας εντυπώσεις
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...