Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια του μετα την αναβαθμιση,δινει χρονους 4000mah και οχι 3300 που ειναι στην πραγματικοτητα...

 

Εχει διαφορα οντως με την 8 στην αυτονομία ή ειναι στο μυαλο που λεμε?

Εσυ εκανες καθαρη εγκατάσταση ή την περασες απο πανω?

Παντως και με την oreo εχει δυνατη αυτονομια τοσο που λες αποκλείεται να εχει 3300 μπαταρία...πιο πολυ για 3600-3700 το κανεις , μπορει και πιο πανω

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει διαφορά σε σχέση με την 8. Και στην χρήση και στην αναμονή.

 

Την πέρασα και εγώ από πάνω χωρίς επαναφορά, μια χαζομαρούλα που μου έχει κάνει κάνα δυο φορές είναι ότι άργησε να εμφανιστεί το aod μετά το κλείδωμα. Βασικά πρέπει αλλά ποιος κάθεται να κατεβάζει και να στήνει από την αρχή

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι κολλησα.Πως αλλαζουμε τις ρυθμισεις usb,απο φορτιση μονο,μεταφορα αρχειων κλπ,γιατι επελεξα φορτιση μονο(παντα),και τωρα δεν βρισκω τις υπολοιπες επιλογες να ενεργοποιησω μεταφορα αρχειων οταν συνδεω το καλωδιο στον υπολογιστη με το τηλεφωνο...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι κολλησα.Πως αλλαζουμε τις ρυθμισεις usb,απο φορτιση μονο,μεταφορα αρχειων κλπ,γιατι επελεξα φορτιση μονο(παντα),και τωρα δεν βρισκω τις υπολοιπες επιλογες να ενεργοποιησω μεταφορα αρχειων οταν συνδεω το καλωδιο στον υπολογιστη με το τηλεφωνο...

Όταν το συνδέεις τώρα δεν σου βγάζει το εικονίδιο στην πάνω μπάρα για επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις τώρα δεν σου βγάζει το εικονίδιο στην πάνω μπάρα για επιλογή;

 

Βγαζει μονο αυτο που λεει φορτιση,χωρις τις αλλες επιλογες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι κολλησα.Πως αλλαζουμε τις ρυθμισεις usb,απο φορτιση μονο,μεταφορα αρχειων κλπ,γιατι επελεξα φορτιση μονο(παντα),και τωρα δεν βρισκω τις υπολοιπες επιλογες να ενεργοποιησω μεταφορα αρχειων οταν συνδεω το καλωδιο στον υπολογιστη με το τηλεφωνο...

 

Στο μενου του προγραμματιστη υπαρχει αυτο που θελεις..

 

@ freddaras

 

Φιλε μου εσυ εκανες καθαρη εγκατάσταση θυμισε μου?

Ακυρο τωρα ειδα το edit σου.

Απο ταχυτητα τα ιδια ?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου του προγραμματιστη υπαρχει αυτο που θελεις..

 

@ freddaras

 

Φιλε μου εσυ εκανες καθαρη εγκατάσταση θυμισε μου?

 

Οχι καθαρη,πανω απο την 8.Μενου προγραμματιστη σε ποιο απ ολα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οκ απάντησε ο φίλος πιο πάνω

 

Σε ποιο μενου προγραμματιστη απο ολα ομως γιατι δεν το βρισκω?Παταω εκει που λεει επιλεξτε διαμορφωση usb,αλλα δεν κανει τιποτα....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα οντως με την 8 στην αυτονομία ή ειναι στο μυαλο που λεμε?

Εσυ εκανες καθαρη εγκατάσταση ή την περασες απο πανω?

Παντως και με την oreo εχει δυνατη αυτονομια τοσο που λες αποκλείεται να εχει 3300 μπαταρία...πιο πολυ για 3600-3700 το κανεις , μπορει και πιο πανω

 

φιλε εχει διαφορα στην μπαταρια ...και το καταλαβαινεις απο την πρωτη μερα που θα τη βαλεις ..εγω το ειχα πει μερικες μερες πριν την ιδια μερα που την εβαλα ! :) η μπαταρια ηταν ηδη σουπερ για αυτο που ηταν αλλα τωρα γινεται ακομη καλυτερη ...(ναι ναι οσο απίστευτο και αν ακούγεται )

δεν εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα σκοπευω το σαββατοκυριακο μολις βρω χρονο να κανω ενα φορματ και τα βαλω ολα απο την αρχη ...

και παλι ομως δουλευει τουμπανο απλα θα το κανω για το μαμοτι για να μην με τρωει μετα :)

μπραβο στην lg δικαιωνει με αυτο το update και αλλο την κινηταρα μας

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε τη διαχείριση της ραμ. Με την 8 είχα ελεύθερη μετά από επανεκκίνηση περίπου 1,80 γίγα ενώ τώρα τη βλέπω στο 1,20 και κάτω. Χωρίς να έχει αντίκτυπο βέβαια στο πώς δουλεύει. Το είδε κανενας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε τη διαχείριση της ραμ. Με την 8 είχα ελεύθερη μετά από επανεκκίνηση περίπου 1,80 γίγα ενώ τώρα τη βλέπω στο 1,20 και κάτω. Χωρίς να έχει αντίκτυπο βέβαια στο πώς δουλεύει. Το είδε κανενας άλλος?

Και τώρα αυτό είναι καλό η κακό?

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω πριν λιγο πανω απο την 8.

Μου φαίνεται κ μενα σιγουρα ταχυτερο και μπαταρια οντως βλεπω διαφορα αλλα ασφαλες συμπέρασμα θα βγαλω μετα απο καποιες μερες χρησης.

Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι πως η φωτεινότητα στο αυτοματο κατεβαινει στο 11% ενω πριν μεχρι το 15.

Επίσης η ελευθερη μνήμη ειναι λιγότερη οπως αναφέρει ο φιλος παραπανω.

Ειναι της ταξης των 300 mb περιπου.

Αυτα απο μενα σε πρωτη φαση.

 

Κατι αλλο επισης

Ειχαμε ποτε εγγραφή οθονης γιατι το βλεπω σαν συντόμευση στη κουρτινα ειδοποιησεων..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η κατανάλωση της ραμ είναι μεγαλύτερη... Επιφυλάσσομαι γιατί ακόμα είναι νωρίς αλλά βλέπω κάπως χειρότερο multitasking.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η κατανάλωση της ραμ είναι μεγαλύτερη... Επιφυλάσσομαι γιατί ακόμα είναι νωρίς αλλά βλέπω κάπως χειρότερο multitasking.

 

Ναι ισχυει αυτο με το multitasking οπως εχω παρατηρησει και ενα μικρο lag οταν θελω να βγω απο τα υπομενου των ρυθμισεων.

Στο ανοιγμα των εφαρμογών ομως μου φαίνεται λιγο πιο νευρικο απο πριν.

Ας μας πει και καποιος που εκανε και καθαρη εγκατάσταση για το multitasking.

Ελπιζω να το διορθωσουν με καποιο update αν και χλωμο το κοβω!

Παντως εχουν προστεθεί και διαφορες μικροεπιλογες απ οτι προλαβα να δω...

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Έπαθα το ίδιο με τη φόρτιση, που είναι τα μενού προγραμματιστή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποιο μενου προγραμματιστη απο ολα ομως γιατι δεν το βρισκω?Παταω εκει που λεει επιλεξτε διαμορφωση usb,αλλα δεν κανει τιποτα....
Παιδιά. Έπαθα το ίδιο , που είναι τα μενού προγραμματιστή?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Έπαθα το ίδιο με τη φόρτιση, που είναι τα μενού προγραμματιστή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά. Έπαθα το ίδιο , που είναι τα μενού προγραμματιστή?

 

Πας ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ-πληροφοριες λογισμικου-και πατας πεντε φορές στον αριθμο κατασκευης.

Ετσι εμφανίζεται στις ρυθμισεις το μενου των πραγραμματιστων

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις γράψτε καποιος και τη διαδικασια για την καθαρή εγκατάσταση έτσι να υπαρχει. Λεβ και γω να την κάνω όταν βρω χρόνο έτσι για το ****το...
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ-πληροφοριες λογισμικου-και πατας πεντε φορές στον αριθμο κατασκευης.

 

Ετσι εμφανίζεται στις ρυθμισεις το μενου των πραγραμματιστων

Κι από κει τι πατάω για να επανέλθει να με ρωτάει για τη θύρα usb ? Φοβάμαι μην πατήσω τπτ άλλο και κάνω πατατα
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κι από κει τι πατάω για να επανέλθει να με ρωτάει για τη θύρα usb ? Φοβάμαι μην πατήσω τπτ άλλο και κάνω πατατα

 

Εγω ειδα και αποειδα με το συγκεκριμενο θεμα και τελικα εκανα επαναφορα και επανηλθε ,αλλα αρκει να μην πατησεις "παντα" στις επιλογες usb,αλλα "μια φορα" οταν συνδεεις με το καλωδιο το τηλεφωνο με τον υπολογιστη....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα και αποειδα με το συγκεκριμενο θεμα και τελικα εκανα επαναφορα και επανηλθε ,αλλα αρκει να μην πατησεις "παντα" στις επιλογες usb,αλλα "μια φορα" οταν συνδεεις με το καλωδιο το τηλεφωνο με τον υπολογιστη....
Μη μου λες τέτοια και αύριο φεύγω ταξίδι , άμα γεμίσει ο χώρος πως θα τον αδειάσω
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις γράψτε καποιος και τη διαδικασια για την καθαρή εγκατάσταση έτσι να υπαρχει. Λεβ και γω να την κάνω όταν βρω χρόνο έτσι για το ****το...

 

Turn off the device.

Press and hold the Power and Volume down buttons.

When the LG logo appears, quickly release and then re-hold the Power button while continuing to hold the Volume down button.

When the 'Delete all user data (including LG and carrier apps) and reset all settings' message appears, use the Volume down button to highlight Yes.

Press the Power button to reset the device

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Turn off the device.

Press and hold the Power and Volume down buttons.

When the LG logo appears, quickly release and then re-hold the Power button while continuing to hold the Volume down button.

When the 'Delete all user data (including LG and carrier apps) and reset all settings' message appears, use the Volume down button to highlight Yes.

Press the Power button to reset the device

Κάνει κάτι διαφορετικό ή επιπλέον αυτό από την Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που γίνεται από τις Ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...