Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.notebookcheck.net/LG-rolls-back-on-V30-Android-Pie-commitment.426519.0.html

 

Με λίγα λόγια, για λόγους ποιότητας καθυστερεί για τον Ιούλιο (ενω είχε υποσχεθεί Ιούνιο) το update με την PIE.

Θέλουν να είναι απόλυτα σίγουροι ότι θα είναι απόλυτα σωστή η αναβάθμιση PIE στο V30 (γιατί θα είναι και η τελευταία του ).

Όπώτε υπομονή καναμήνα ακόμα. Πιστεύω το αργότερο μέχρι 15Αυγουστο θα έχουμε PIE.

Καλύτερα καθηστεριμένα την PIE, και να είναι προσεγμένη και χωρίς προβλήματα, παρά νωρίτερα και να την παίρνουν πίσω λόγω προβλημάτων(αλαSamsung) ή να βγαίνει με προβληματάκια και να θέλει πατσάκια για να στρώσει.

 

Γενικά μπορεί η LG να αργεί στις αναβαθμίσεις , αλλά ότι αναβαθμίσεις κάνει είναι rock solid

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα καθηστεριμένα την PIE, και να είναι προσεγμένη και χωρίς προβλήματα, παρά νωρίτερα και να την παίρνουν πίσω λόγω προβλημάτων(αλαSamsung) ή να βγαίνει με προβληματάκια και να θέλει πατσάκια για να στρώσει.

 

Γενικά μπορεί η LG να αργεί στις αναβαθμίσεις , αλλά ότι αναβαθμίσεις κάνει είναι rock solid

Θα συμφωνήσω. Γενικά η LG δεν σκοτώνει τα παλιότερα μοντέλα με τις αναβαθμίσεις, ενώ άλλες εταιρείες για κάποιους λόγους το κάνουν ...

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια πραγματικα η wide ειναι η καλυτερη σελφι καμερα ...

ουσιαστικα δεν χρειαζεται η μπροστινη καμερα για photos ..

το εχω λιωσει τωρα το καλοκαιρι!

εντυπωση τρομερη εξακολουθει να με κανει η μπαταρια του κινητού ενα χρονο μετα επισης!

ΘΗΡΙΟ κυριολεκτικα ..δεν εχει δωση σημεία πτώσης ουτε για πλάκα!

πας το πρωι μπανιο με 3g γυρνας το βραδυ σπιτι (αφου το εχεις τσακισει με τα ΠΑΝΤΑ) και εχεις ακομη μπαταρια!

τελικα δεν ειναι μονο ποσο μεγαλη η μικρη ειναι η μπαταρια αλλα το πως την κανει διαχείριση το κινητο ! και εδω η lg ενω στο παρελθον μας ειχε βγαλει την ψυχη εχει κανει παπάδες!

απο τα καλυτερα κινητα που εχω παρει! δεν εχω καμια διαθεση να το αλλαξω ακομη! και εμφανισιακά με τρελαινει!

αφου σκεφτομαι να παρω και ενα δευτερο τωρα που επεσε η τιμη του τοσο πολυ :)

στολιδι κανονικο!

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια πραγματικα η wide ειναι η καλυτερη σελφι καμερα ...

ουσιαστικα δεν χρειαζεται η μπροστινη καμερα για photos ..

το εχω λιωσει τωρα το καλοκαιρι!

εντυπωση τρομερη εξακολουθει να με κανει η μπαταρια του κινητού ενα χρονο μετα επισης!

ΘΗΡΙΟ κυριολεκτικα ..δεν εχει δωση σημεία πτώσης ουτε για πλάκα!

πας το πρωι μπανιο με 3g γυρνας το βραδυ σπιτι (αφου το εχεις τσακισει με τα ΠΑΝΤΑ) και εχεις ακομη μπαταρια!

τελικα δεν ειναι μονο ποσο μεγαλη η μικρη ειναι η μπαταρια αλλα το πως την κανει διαχείριση το κινητο ! και εδω η lg ενω στο παρελθον μας ειχε βγαλει την ψυχη εχει κανει παπάδες!

απο τα καλυτερα κινητα που εχω παρει! δεν εχω καμια διαθεση να το αλλαξω ακομη! και εμφανισιακά με τρελαινει!

αφου σκεφτομαι να παρω και ενα δευτερο τωρα που επεσε η τιμη του τοσο πολυ :)

στολιδι κανονικο!

Μετά το G2 που κάποιοι το κράτησαν 3-4-5 χρόνια και πολλοί το αγόραζαν μετά από 3-4 χρόνια το V30 είναι ένα τέτοιο κινητό από την LG. Κανένα άλλο ενδιάμεσα δεν το κατάφερε αυτό λόγω των γνωστών προβλημάτων. Είναι μία υπερβολικά τίμια και αξιόπιστη πρόταση για κάποιον που δεν θέλει να δίνει πολλά λεφτά και να αλλάζει στα 1-2 χρόνια συσκευή.

 

Να πάρω 2ο δεν το έχω σκεφτεί, να το κρατήσω όσο πάει όμως ναι...

Link to comment
Share on other sites

!

αφου σκεφτομαι να παρω και ενα δευτερο τωρα που επεσε η τιμη του τοσο πολυ :)

στολιδι κανονικο!

Που έπεσε βρε η τιμή κοντά στα 300 παίζει εδώ και πολύ καιρό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που έπεσε βρε η τιμή κοντά στα 300 παίζει εδώ και πολύ καιρό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

331,για την ακριβεια, ετοιμοπαραδοτο ,στο 1ο σκρουτζομαγαζο που το εχει διαθεσιμο και οχι κατοπιν παραγγελιας...Δεν το λες και φτηνο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

331,για την ακριβεια, ετοιμοπαραδοτο ,στο 1ο σκρουτζομαγαζο που το εχει διαθεσιμο και οχι κατοπιν παραγγελιας...Δεν το λες και φτηνο....

Όχι βέβαια το αντίθετο,το point μου ήταν που είπε ότι έπεσε και νόμισα στα 250€....

Εντάξει καλό χρυσό αλλά έχει κάποια ηλικία πια

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια το αντίθετο,το point μου ήταν που είπε ότι έπεσε και νόμισα στα 250€....

Και γω το παρακολουθω αλλά δεν πέφτει το άτιμο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Eγω παντως θα το χτυπησω τις επομενες ημερες.Μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον απο την αρχη οταν κυκλοφορησε και δεν διαψευστηκα και νομιζω ηρθε η ωρα να το αποκτησω..Ισως η καλυτερη συσκευη που εχει βγαλει η Lg μεχρι στιγμης...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδες ψαχνω να το δωσω να δοκιμασω κατι αλλο και δεν βρισκω τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα. Το v40 και g8 ειναι επομενοι στοχοι καθως απο αυτα και επειτα θεωρω οτι βελτιωσε ουσιαστικα τις καμερες.

Απο εκει και περα στις τιμες που ειναι ακομα δεν παω, το G7 με τρωει λογω επεξεργαστη αλλα και εκει δε βρισκω κατι καλυτερο..και βαρεθηκα :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παιδες ψαχνω να το δωσω να δοκιμασω κατι αλλο και δεν βρισκω τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα. Το v40 και g8 ειναι επομενοι στοχοι καθως απο αυτα και επειτα θεωρω οτι βελτιωσε ουσιαστικα τις καμερες.

Απο εκει και περα στις τιμες που ειναι ακομα δεν παω, το G7 με τρωει λογω επεξεργαστη αλλα και εκει δε βρισκω κατι καλυτερο..και βαρεθηκα :P

 

Αυτο ειναι η "Αχχιλειος πτερνα" της Lg μαζι με την καθυστερηση στις αναβαθμισεις.Δηλαδη βγαζει ενα καλο μοντελο και μετα πρεπει να περιμενεις 2 η και 3 γενιες μοντελα για να βρεις κατι καλυτερο η αξιολογοτερο απο αυτο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το ειχα αγορασει εγω ηταν πανω απο 450 :)

οποτε τωρα που τσεκαρα την τιμη μου φαινηκε οτι επεσε ..σορυ αν δεν εγινα κατανοητός πανω! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παντως παιδες ψαχνω να το δωσω να δοκιμασω κατι αλλο και δεν βρισκω τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα. Το v40 και g8 ειναι επομενοι στοχοι καθως απο αυτα και επειτα θεωρω οτι βελτιωσε ουσιαστικα τις καμερες.

Απο εκει και περα στις τιμες που ειναι ακομα δεν παω, το G7 με τρωει λογω επεξεργαστη αλλα και εκει δε βρισκω κατι καλυτερο..και βαρεθηκα :P

το v40 θα ειναι ισως το επομενο μου αλλα θα περιμενω να πεσει και αλλο η τιμη συμφωνω ...

εγω ειμαι καλυμμένος και στις photos με το v30 οποτε :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το ειχα αγορασει εγω ηταν πανω απο 450 :)

οποτε τωρα που τσεκαρα την τιμη μου φαινηκε οτι επεσε ..σορυ αν δεν εγινα κατανοητός πανω! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το v40 θα ειναι ισως το επομενο μου αλλα θα περιμενω να πεσει και αλλο η τιμη συμφωνω ...

εγω ειμαι καλυμμένος και στις photos με το v30 οποτε :)

 

Σωπα βρε αδερφε...Δεν το εκανες εσκεμμενα...:happy:Παντως το 40 δεν εχει την αναμενομενη καινοτομια που θα απαιτουσε να ειχε σαν καλυτερο-επομενο μοντελο απο το 30 και ετσι δικαιολογουνται και οι μειωμενες πωλησεις του μεχρι στιγμης...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εδω ειναι photos που τραβηξα απο το ιδιο σημειο την ιδια στιγμη ακριβως με στοκ και gcam ...

η gcam τελικα αλλοιώνει το χρωμα παντου ..οσο φανταστικές και αν φαίνονται οι wide που τραβηξα με τα πιο μαύρα σύννεφα η πραγματικοτητα ηταν οπως στην στοκ :) ο ουρανος ηταν πιο γαλαζιος και το νερο πιο γαλαζιο επίσης ...

δυστυχώς τελικα οι gcam αλλοιώνουν το χρωμα παντου σε καθε συνθήκη ! παντα θα τις κραταω βεβαια (κυριως για selfie και νυχτερινές/nightsade )αλλα αρχικη μου επιλογη θα ειναι η στοκ καμερα οριστικά ...:)

 

gcam

48233771117_462671cae6_c.jpgIMG_20190708_160809 by φρεντυ dyfre, on Flickr

stock

48233779567_59d3c47c93_c.jpg20190708_160733 by φρεντυ dyfre, on Flickr

gcam

48233776202_f3307d4e1e_c.jpgIMG_20190708_160801 by φρεντυ dyfre, on Flickr

stock

48233708156_b867b2ed3f_c.jpg20190708_160727 by φρεντυ dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εδω ειναι photos που τραβηξα απο το ιδιο σημειο την ιδια στιγμη ακριβως με στοκ και gcam ...

η gcam τελικα αλλοιώνει το χρωμα παντου ..οσο φανταστικές και αν φαίνονται οι wide που τραβηξα με τα πιο μαύρα σύννεφα η πραγματικοτητα ηταν οπως στην στοκ :) ο ουρανος ηταν πιο γαλαζιος και το νερο πιο γαλαζιο επίσης ...

δυστυχώς τελικα οι gcam αλλοιώνουν το χρωμα παντου σε καθε συνθήκη ! παντα θα τις κραταω βεβαια (κυριως για selfie και νυχτερινές/nightsade )αλλα αρχικη μου επιλογη θα ειναι η στοκ καμερα οριστικά ...:)

 

gcam

48233771117_462671cae6_c.jpgIMG_20190708_160809 by φρεντυ dyfre, on Flickr

stock

48233779567_59d3c47c93_c.jpg20190708_160733 by φρεντυ dyfre, on Flickr

gcam

48233776202_f3307d4e1e_c.jpgIMG_20190708_160801 by φρεντυ dyfre, on Flickr

stock

48233708156_b867b2ed3f_c.jpg20190708_160727 by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

Φρεντυ η gcam είναι μόνο για δύσκολες συνθήκες με μεγάλες αντιθέσεις φωτός και πιο σκοτεινές.. Σε όλες τις άλλες εννοείται μόνο στοκ..

ΟΣο για το 40αρι σίγουρα δεν είναι κάτι τρομερό αλλά είναι πλήρες σχετικά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φρεντυ η gcam είναι μόνο για δύσκολες συνθήκες με μεγάλες αντιθέσεις φωτός και πιο σκοτεινές.. Σε όλες τις άλλες εννοείται μόνο στοκ..

ΟΣο για το 40αρι σίγουρα δεν είναι κάτι τρομερό αλλά είναι πλήρες σχετικά..

 

niko στα reviews που διαβαζω παντως δεν λενε οτι ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην καμερα ..

σιγουρα υπαρχει μια βελτιωση στο 40ρι αλλα δεν ειναι και κατι το ΟΥΑΟΥ σε σχεση παντα με το 30 ωστε να τρελαθεις να το αλλαξεις κτλ :) ...:)

Link to comment
Share on other sites

niko στα reviews που διαβαζω παντως δεν λενε οτι ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην καμερα ..

σιγουρα υπαρχει μια βελτιωση στο 40ρι αλλα δεν ειναι και κατι το ΟΥΑΟΥ σε σχεση παντα με το 30 ωστε να τρελαθεις να το αλλαξεις κτλ :) ...:)

 

Πάντως έχει πιο μεγάλο αισθητήρα και θεωρώ ότι η βασική κάμερα θα έχει διαφορά ειδικά σε εσωτερικούς χώρους...εκεί πάσχει το v30.. Όπως και να έχει έτσι για την εμπειρία θέλω να το δοκιμάσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πιο μεγάλο αισθητήρα και θεωρώ ότι η βασική κάμερα θα έχει διαφορά ειδικά σε εσωτερικούς χώρους...εκεί πάσχει το v30.. Όπως και να έχει έτσι για την εμπειρία θέλω να το δοκιμάσω
Δεν διαφωνώ φίλε και εγώ μαζί σου αλλά όχι σε αυτή την τιμή. αν πέσει ακόμα λίγο το βάζω στο πρόγραμμα για την ώρα παραμένω εδώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το v40 επειδή το είχε φιλος να ξέρετε ότι έχει πραγματικά πολύ μέτρια αυτονομία (έχανε πολύ στην αναμονή). Επίσης ως κάμερα, όταν μπαίνει το night mode έχει αρκετό sharpening.
Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9540&idPhone2=9300&idPhone3=8712

 

Σύγκριση G8 V40 V30

Στην εικόνα αριστερά τοποθετείτε το finder στο σημείο που θέλετε να ζουμάρει και να δείτε λεπτομέρειες .

Βάλτε το ζουμ κάτω δεξιά στο μεταλλικό ψάρι... ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ φίλε και εγώ μαζί σου αλλά όχι σε αυτή την τιμή. αν πέσει ακόμα λίγο το βάζω στο πρόγραμμα για την ώρα παραμένω εδώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλα ναι, εγω το εχω για 2ο και δεν το δουλευω ουσιαστικα, οποτε τα αλλαζω ετσι για την εμπειρια..συν οτι το χρησιμοποιω ως βασικο καθε 6-7 μηνες που αλλαζω το βασικο μου και τοτε γυρναω το 2ο ως πρωτο.

 

Το v40 επειδή το είχε φιλος να ξέρετε ότι έχει πραγματικά πολύ μέτρια αυτονομία (έχανε πολύ στην αναμονή). Επίσης ως κάμερα, όταν μπαίνει το night mode έχει αρκετό sharpening.

 

Περιμενα οτι θα ηταν κοντα, αν και εχει μεγαλυτερη οθονη, αλλα μου κανει εντυπωση αν εχει τοσο μετρια.

Σε καμερα το Night mode απλα το κανει μερα μεν αλλα δεν βγαζει καθολου ποιοτικες, τουλαχιστον στο v30 δεν το εχω δουλεψει ποτε, δε μαρεσει, προτιμω να μην βγαλω καθολου..

 

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9540&idPhone2=9300&idPhone3=8712

 

Σύγκριση G8 V40 V30

Στην εικόνα αριστερά τοποθετείτε το finder στο σημείο που θέλετε να ζουμάρει και να δείτε λεπτομέρειες .

Βάλτε το ζουμ κάτω δεξιά στο μεταλλικό ψάρι... ;)

 

Χμμ, σιγουρα αλλα μηπως ετυχε στο δειγμα εκει αυτη η διαφορα? Θεωρητικα το v40 και g8 που εχουν μεγαλυτερο αισθητηρα επρεπε να εχουν καλυτερη λεπτομερεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 2 μήνες έκλεισα με την κινητάρα που συνεχίζει να μ αρέσει οπως την πρώτη μέρα. Βγάζω τις περισσότερες φορές 2 ημέρες με την μπσταριαρα του ενώ σε βαριά χρήση συνέχεια με 4G μου βγάζει άνετα την ημέρα. Τόσο καλογραμμένο λειτουργικό που δεν με ενδιαφέρει η μετάβαση στην Pie αν δεν είναι εξίσου καλή! (Αλλωστε δεν έχει και τόσες διαφορές)

Εχω καταευχαριστηθεί την oled οθόνη με τα black themes που έχω βάλει σε όλες τις εφαρμογές που τα υποστηρίζουν

Αν πάνε όλα καλά θα το κρατήσω στάνταρ μια 3ετια+

Η αίσθηση κρατηματος Η ποιότητα του και οι αναλογίες του είναι σούπερ (δεν μπορώ τα κινητά σαν τηλεκοντρόλ)

Στην τιμή που έχει πέσει (κάτω από 300) το θεωρώ ακόμα και τώρα το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Εγώ το είχα πάρει στα 485 (με τιμολόγιο 390)

 

Το ότι βέβαια πέφτει τόσο πολύ η τιμή του είναι λίγο αρνητικό αν θες να το πουλήσεις

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 2 μήνες έκλεισα με την κινητάρα που συνεχίζει να μ αρέσει οπως την πρώτη μέρα. Βγάζω τις περισσότερες φορές 2 ημέρες με την μπσταριαρα του ενώ σε βαριά χρήση συνέχεια με 4G μου βγάζει άνετα την ημέρα. Τόσο καλογραμμένο λειτουργικό που δεν με ενδιαφέρει η μετάβαση στην Pie αν δεν είναι εξίσου καλή! (Αλλωστε δεν έχει και τόσες διαφορές)

Εχω καταευχαριστηθεί την oled οθόνη με τα black themes που έχω βάλει σε όλες τις εφαρμογές που τα υποστηρίζουν

Αν πάνε όλα καλά θα το κρατήσω στάνταρ μια 3ετια+

Η αίσθηση κρατηματος Η ποιότητα του και οι αναλογίες του είναι σούπερ (δεν μπορώ τα κινητά σαν τηλεκοντρόλ)

Στην τιμή που έχει πέσει (κάτω από 300) το θεωρώ ακόμα και τώρα το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Εγώ το είχα πάρει στα 485 (με τιμολόγιο 390)

 

Το ότι βέβαια πέφτει τόσο πολύ η τιμή του είναι λίγο αρνητικό αν θες να το πουλήσεις

 

Ετοιμοπαραδοτο στα σκρουτζομαγαζα 331 αρχικη τιμη.Οχι κατω απο 300...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμοπαραδοτο στα σκρουτζομαγαζα 331 αρχικη τιμη.Οχι κατω απο 300...

Βρε άσε και συ τα ετοιμοπαραδοτα,σε 3-5 εργάσιμες το χεις,ποια η διαφορά;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα οτι θα ηταν κοντα, αν και εχει μεγαλυτερη οθονη, αλλα μου κανει εντυπωση αν εχει τοσο μετρια.

Σε καμερα το Night mode απλα το κανει μερα μεν αλλα δεν βγαζει καθολου ποιοτικες, τουλαχιστον στο v30 δεν το εχω δουλεψει ποτε, δε μαρεσει, προτιμω να μην βγαλω καθολου..

 

Καθαρά λογισμικό ειναι το θέμα με την μπαταρία. Στην αναμονή είναι το drain. Αν δεις το gsmarena κατι παρόμοιο γράφει.

 

Δεν ειπα bright night αλλά night mode. Δηλαδή το mode που έχουν εδώ και χρόνια το lg (που βγαζει 0 iso). Γενικά αυτό που είδα είναι οτι έχει αυξημένο contrast και sharpening το οποίο γίνεται ακόμα πιο έντονο όταν μπαίνει το night mode. Κατά τα άλλα ειναι σαφέστατα πιο ποιοτική από v30/g7 αλλα χάνει την φυσικότητα που είχε η lg.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά λογισμικό ειναι το θέμα με την μπαταρία. Στην αναμονή είναι το drain. Αν δεις το gsmarena κατι παρόμοιο γράφει.

 

Δεν ειπα bright night αλλά night mode. Δηλαδή το mode που έχουν εδώ και χρόνια το lg (που βγαζει 0 iso). Γενικά αυτό που είδα είναι οτι έχει αυξημένο contrast και sharpening το οποίο γίνεται ακόμα πιο έντονο όταν μπαίνει το night mode. Κατά τα άλλα ειναι σαφέστατα πιο ποιοτική από v30/g7 αλλα χάνει την φυσικότητα που είχε η lg.

 

καταλαβα. Λογικο αν χανει σε αναμονη ειναι παντα s/w..

Τωρα για τα Modes, Οντως τα μπερδεψα αλλα συνολικα θεωρω οτι θα αξιζει το v40 οταν πεσει. Επισης το G8 το βρισκω πληρες αλλα ακομα ειναι ψηλα.. Παντως αν και αργει η LG, δινει καλες συσκευες ανα διαστηματα, σιγουρα το v30 για την εποχη του ηταν υπερπληρες αλλα και τα επερχομενα αν πεσουν σε τιμη και ειναι ανταγωνιστικα αξιζουν εναντι αλλων.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...