Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας. Ανοίγοντας τις επαφές ή τα μηνύματα, φαίνονται τα ονόματα με μαύρα γράμματα σε άσπρο φόντο. Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει αυτό (λίγο χρώμα ρε παιδιά!); Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ανοίγοντας τις επαφές ή τα μηνύματα, φαίνονται τα ονόματα με μαύρα γράμματα σε άσπρο φόντο. Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει αυτό (λίγο χρώμα ρε παιδιά!); Ευχαριστώ.

Βάλε αυτό το θέμα και ίσως σου αρέσουν όλα περισσότερο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.wsdeveloper.ux8.black

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό το θέμα και ίσως σου αρέσουν όλα περισσότερο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.wsdeveloper.ux8.black

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, αλλά δεν μου αρέσει το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θελω να επανελθω στο θεμα που ειχα αναφερει προ ημερων με τη θαμπαδα που βλεπω σε κειμενα σελιδων κατα την κυλιση ασχετως μεγεθους γραμματοσειρας,και σας δινω ενα τυχαιο λινκ που σε εκεινο ετυχε να το δω πιο εντονα,για να το δειτε κι εσεις αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.

Απλα να αναφερω οτι ειμαι με pie και δεν ξερω αν οφειλεται στην αναβαθμιση η ειναι θεμα της οθονης μου,γιατι το παρελαβα με αυτη την εκδοση και δεν ξερω πως ηταν στις προηγουμενες.

 

Φυσικα εκανα και μια εγγραφη οθονης με το πως φαινεται στο δικο μου τηλεφωνο,την οποια θα προσπαθησω να αναρτησω επισης.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=292676821738&category=20349&pm=1&ds=0&t=1533968553000&ver=0&cspheader=1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω κάποια θαμπάδα στην συγκεκριμένη σελίδα

 

Να διευκρινισω μηπως δεν το εξηγησα καλα,οτι οταν λεω θαμπαδα εννοω οταν φευγουν τα γραμματα προς τα πανω,απο κατω τους κανει σκιες.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινισω μηπως δεν το εξηγησα καλα,οτι οταν λεω θαμπαδα εννοω οταν φευγουν τα γραμματα προς τα πανω,απο κατω τους κανει σκιες.

Ούτε κάτι τέτοιο παρατηρώ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάτι τέτοιο παρατηρώ

 

Πολυ περιεργο που μου το κανει παντως.

Το πιο περιεργο ειναι οτι στο βιντεο εγγραφης οθονης που τραβηξα,δε φαινεται τοσο εντονο,αλλα οταν κανω την κυλιση στην σελιδα φαινεται αρκετα.

Θα ανεβασω και το βιντεο να το δειτε..δε φαινεται τοσο εντονο οσο οταν ακουμπαει το δαχτυλο μου στην οθονη..παω για σερβις μαλλον;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θελω να επανελθω στο θεμα που ειχα αναφερει προ ημερων με τη θαμπαδα που βλεπω σε κειμενα σελιδων κατα την κυλιση ασχετως μεγεθους γραμματοσειρας,και σας δινω ενα τυχαιο λινκ που σε εκεινο ετυχε να το δω πιο εντονα,για να το δειτε κι εσεις αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.

Απλα να αναφερω οτι ειμαι με pie και δεν ξερω αν οφειλεται στην αναβαθμιση η ειναι θεμα της οθονης μου,γιατι το παρελαβα με αυτη την εκδοση και δεν ξερω πως ηταν στις προηγουμενες.

 

Φυσικα εκανα και μια εγγραφη οθονης με το πως φαινεται στο δικο μου τηλεφωνο,την οποια θα προσπαθησω να αναρτησω επισης.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=292676821738&category=20349&pm=1&ds=0&t=1533968553000&ver=0&cspheader=1

 

Το βίντεο καταγράφει το υλικό που παίζεται και όχι το πώς το αναπαράγει η οθόνη σου. Αν το αναπαραγω στην δική μου οθόνη, θα δω τα της δικής μου οθόνης ;)

 

Κατά τα άλλα ξαναλέω αναλόγως και την ποιότητα της οθόνης, είναι φυσιολογικό στις oled οθονες να υπάρχουν τέτοιες σκιές καθώς κινείται η εικόνα. Και όσο πιο χαμηλή η φωτεινότητα τόσο πιο έντονο το θέμα.

 

Για να το πω πιο απλά, φαντάσου καθώς σκρολαρεις κάτι μαύρο (πχ γράμματα) εκεί που ήταν "σβηστά" τα πιξελς θα πρέπει να "ανάψουν". Όσο περισσοτερο υστερεί η οθόνη στο να κάνει ανανέωση στα πιξελς τόσο πιο έντονο θα είναι το θέμα με τα πιξελς.

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο καταγράφει το υλικό που παίζεται και όχι το πώς το αναπαράγει η οθόνη σου. Αν το αναπαραγω στην δική μου οθόνη, θα δω τα της δικής μου οθόνης ;)

 

Κατά τα άλλα ξαναλέω αναλόγως και την ποιότητα της οθόνης, είναι φυσιολογικό στις oled οθονες να υπάρχουν τέτοιες σκιές καθώς κινείται η εικόνα. Και όσο πιο χαμηλή η φωτεινότητα τόσο πιο έντονο το θέμα.

 

Για να το πω πιο απλά, φαντάσου καθώς σκρολαρεις κάτι μαύρο (πχ γράμματα) εκεί που ήταν "σβηστά" τα πιξελς θα πρέπει να "ανάψουν". Όσο περισσοτερο υστερεί η οθόνη στο να κάνει ανανέωση στα πιξελς τόσο πιο έντονο θα είναι το θέμα με τα πιξελς.

 

Αντρεα ναι εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που ειπες για τη φωτεινοτητα..τωρα που το ανεφερες το ξανατσεκαρα και ειδα οτι οσο πιο χαμηλη ειναι,τοσο πιο εντονα φαινεται.

Στο ενδιαμεσο εντωμεταξυ τσεκαρα το ιδιο κειμενο και στο τηλεφωνο της γυναικας μου που αν και παλιοτερο μοντελο εχει ομως amoled,και το κανει και σε εκεινο,σε μικροτερη ενταση ομως..προφανως λογω καλυτερης ποιοτητας οθονης οπως ανεφερες κι εσυ.

Αρα προφανως φαινεται οτι θα πρεπει να αρχισω να το συνηθιζω μιας και ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα ξαναδουλεψει παρομοιας τεχνολογιας οθονη, παρα μονο lcd.

Οπως και να εχει σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο που μου το κανει παντως.

Το πιο περιεργο ειναι οτι στο βιντεο εγγραφης οθονης που τραβηξα,δε φαινεται τοσο εντονο,αλλα οταν κανω την κυλιση στην σελιδα φαινεται αρκετα.

Θα ανεβασω και το βιντεο να το δειτε..δε φαινεται τοσο εντονο οσο οταν ακουμπαει το δαχτυλο μου στην οθονη..παω για σερβις μαλλον;

 

 

Βάλε και το βίντεο που φαίνεται πως το παιζει το κινητό σου.. , αυτό που είχες αρχικά. Επίσης κάνε μια δοκιμή με Android 8.. Ή τουλάχιστον δώσε και το λινκ το αρχικό να το δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν είναι πιο κοντά στο ένα ή στο άλλο. Πάντως αν το βαλω full screen το κάνει και στο mate αλλά όχι τόσο έντονα όσο στο δικό σου, ζαλίζουν δηλαδή τα γράμματα καθώς σκρολαρεις

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το βίντεο που φαίνεται πως το παιζει το κινητό σου.. , αυτό που είχες αρχικά. Επίσης κάνε μια δοκιμή με Android 8.. Ή τουλάχιστον δώσε και το λινκ το αρχικό να το δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν είναι πιο κοντά στο ένα ή στο άλλο. Πάντως αν το βαλω full screen το κάνει και στο mate αλλά όχι τόσο έντονα όσο στο δικό σου, ζαλίζουν δηλαδή τα γράμματα καθώς σκρολαρεις

 

Νικο το βιντεακι που ανεβασα ειναι απλα πιο μικρο σε διαρκεια απο το αρχικο..θα ανεβασω και το αρχικο που εκει που παιζει μεγαλη γραμματοσειρα μετα γυριζει σε μικρη.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη σας ζαλισα με το θεμα μου,σας παραθετω ομως ενα ακομα βιντεο εγγραφης οθονης σχεδον ιδιο με το προηγουμενο αλλα μεγαλυτερης διαρκειας και περιεχει και αλλαγη μεγεθους γραμματοσειρας,οπου στα μικρα γραμματα φενεται ξεκαθαρα η θολουρα στα γραμματα σε σημειο να ζαλιζει.

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη σας ζαλισα με το θεμα μου,σας παραθετω ομως ενα ακομα βιντεο εγγραφης οθονης σχεδον ιδιο με το προηγουμενο αλλα μεγαλυτερης διαρκειας και περιεχει και αλλαγη μεγεθους γραμματοσειρας,οπου στα μικρα γραμματα φενεται ξεκαθαρα η θολουρα στα γραμματα σε σημειο να ζαλιζει.

 

 

Μα το βιντεο δεν δειχνει πως κανει αναπαραγωγη η οθόνη σου. Ειναι σαν να προβάλλεις την ιδια ταινια dvd σε διαφορετικά σπίτια/τηλεορασεις. Εαν του ενος εχει θέμα η τηλεόρασή του (πχ τα δειχνει ασπρομαυρα) δεν σημαινει οτι θα δειχνει ασπρόμαυρα και στον άλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή η εφαρμογή bluemail, δεν ανταποκρίνεται καλά όπως στο S8 που είχα, και η μαμισια της, LG δεν..., μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει δοκιμασμένη καλή εφαρμογή για emails για το V30 που να παρέχει συνδυασμένη προβολή εισερχομένων όλων των λογαριασμών;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή η εφαρμογή bluemail, δεν ανταποκρίνεται καλά όπως στο S8 που είχα, και η μαμισια της, LG δεν..., μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει δοκιμασμένη καλή εφαρμογή για emails για το V30 που να παρέχει συνδυασμένη προβολή εισερχομένων όλων των λογαριασμών;

Ευχαριστώ.

 

Μου κάνει εντύπωση που το λες γιατί εγώ την χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Για να έρχονται όμως όσο το δυνατόν πιο άμεσα οι ειδοποιήσεις των email αναγκαστικά έχω βάλει το BlueMail στις εξαιρέσεις εξοικονόμησης ενέργειας. Το μόνο πρόβλημα, που όμως είχα και σε προηγούμενες συσκευές, είναι ότι καταναλώνει πολλή μπαταρία. Όσο και να έψαξα όμως κατά καιρούς δεν βρήκα εναλλακτική εφαρμογή mail να με καλύπτει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή η εφαρμογή bluemail, δεν ανταποκρίνεται καλά όπως στο S8 που είχα, και η μαμισια της, LG δεν..., μήπως μπορεί κάποιος να προτείνει δοκιμασμένη καλή εφαρμογή για emails για το V30 που να παρέχει συνδυασμένη προβολή εισερχομένων όλων των λογαριασμών;

Ευχαριστώ.

Χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες σου, προσωπικά χρησιμοποιώ για όλους τους λογαριασμούς μου το typeapp τα τελευταία χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες σου, προσωπικά χρησιμοποιώ για όλους τους λογαριασμούς μου το typeapp τα τελευταία χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

 

Το typeapp είναι ουσιαστικά η ίδια εφαρμογή με το BlueMail με όλα θα θετικά και αρνητικά της. Το είχα παλιά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα κανένα νέο για αναβάθμιση στα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουμε;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έλειπα εξωτερικό και δεν έχω παρακολουθήσει , τι έγινε με την pie και σταμάτησε η αναβάθμιση? Εγώ την έχω βάλει βέβαια
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έλειπα εξωτερικό και δεν έχω παρακολουθήσει , τι έγινε με την pie και σταμάτησε η αναβάθμιση? Εγώ την έχω βάλει βέβαια

 

Προεκυψαν καποια bugs κυριως με τη διαχείριση μνημης και την απέσυραν.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Προεκυψαν καποια bugs κυριως με τη διαχείριση μνημης και την απέσυραν.
Οπότε θα βγάλουν νέα αναβάθμιση η το έχουν αφήσει?

Όντως η διαχείριση μνήμης δεν ήταν και η καλύτερη , οι περισσότερες εφαρμογές έκαναν refresh

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Προεκυψαν καποια bugs κυριως με τη διαχείριση μνημης και την απέσυραν.

 

Διαβαζω οντως συχνα για bugs τα οποια βρεθηκαν στην συγκεκριμενη αναβαθμιση,την v30a,αλλα το δικο μου ελαβε απευθειας την v30b και λειτουργει αψογα..περιεργα πραγματα αυτη η LG..η συσκευη μου ειναι Πολωνικη ξεκλειδωτη,κι απο οτι εχω δει στο σαιτ που βρισκουμε τα firmwares,η συγκεκριμενη χωρα ειναι απο τις λιγες ευρωπαικες που πηρε αυτη την εκδοση..καποιες αλλες ειναι ακομα στην oreo και δεν εχει κυκλοφορησει αναβαθμιση για εκεινες..δε μπορω να καταλαβω αυτες τις διακρισεις που κανουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...