Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζω ότι ενώ άλλα regions έχουν πάρει κανονικά την αναβάθμιση το dec, που είναι και το δικό μου, ακόμα τίποτα. Κανένας άλλος εδώ που να την έχει πάρει ή να έχει ακούσει κάτι;

 

Πως μπορουμε να δουμε τι region ειναι η συσκευη?

Λετε να την απεσυραν παλι?

Αλλες φορες μεσα σε μια-δυο μερες το πολυ την παιρναμε..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακόμα τίποτα....IBR Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να δουμε τι region ειναι η συσκευη?

Λετε να την απεσυραν παλι?

Αλλες φορες μεσα σε μια-δυο μερες το πολυ την παιρναμε..

 

Εγω από το imei το βρήκα στοGoogle

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου DEC ειναι...προσπαθησα παντως να το flashαρω με τη μέθοδο στο xda αλλα στο 4% μου βγαζει error "WPDAPI.exe is not a valid Win32 application".

Δοκιμασα ολα οσα προτείνουν στη κοινοτητα αλλα τιποτα.

Εχει κανεις καποια λύση ?

 

 

ΕDΙΤ

 

Το προχωρησα με τον παρακατω τροπο περνώντας την απο πανω και ολα κομπλε...

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/development/h930-lg-v30-european-market-t3951898

 

Πρωτες εντυπώσεις

 

2+ ram ελεύθερη μετα απο επανεκκίνηση δεν ειχα ποτε! Μεχρι και 2.2 ειδα!

Επιτελους το τηλεφωνο επανηλθε στη σπιρταδα που ειχε με την 8 (μπορει να ειναι και πιο γρηγορο εκτος και ειχα συνηθίσει που ηταν αργο τοσο καιρο).

Οι εφαρμογες δεν κλεινουν στο παρασκήνιο και το multitasking βελτιωθηκε αρκετα επισης. Φαίνεται πως εχει δουλευτει καλα αυτο το κομματι στο update.

Αυτονομιες και τα υπόλοιπα θα τα δούμε στη πορεια..

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

 

2+ ram ελεύθερη μετα απο επανεκκίνηση δεν ειχα ποτε! Μεχρι και 2.2 ειδα!

Επιτελους το τηλεφωνο επανηλθε στη σπιρταδα που ειχε με την 8 (μπορει να ειναι και πιο γρηγορο εκτος και ειχα συνηθίσει που ηταν αργο τοσο καιρο).

Οι εφαρμογες δεν κλεινουν στο παρασκήνιο και το multitasking βελτιωθηκε αρκετα επισης. Φαίνεται πως εχει δουλευτει καλα αυτο το κομματι στο update.

Αυτονομιες και τα υπόλοιπα θα τα δούμε στη πορεια..

2 gb ram ελεύθερα δεν είδα ποτέ.... Είσαι σίγουρος;;;; Ακόμα και μετά από επαναφορά το μέγιστο ελεύθερο που είδα ήταν 1.6gb... Χωρίς επιπλέον εφαρμογές εγκατεστημένες.... Εκτός και αν η q που είχα βάλει ήταν beta ενώ η kdz είναι η final...

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και 2.3 ειδα σημερα...

Τωρα παιζω 1.9 ..

Βαριες εφαρμογές facebook,insta,messenger δεν εχω βεβαια..μονο ενα viber τρεχω.

Για το λογου το αληθες να τι εχω αυτη τη στιγμη χωρις να εχω κλεισει τπτ.

 

949SvVb

 

2F6tHPT

 

Το περιεργο ειναι αμεσως μετα το restart παιζει στα 1.6 με 1.7..

Μολις το δουλευω κ το πιεζω ανεβαινει 2+.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αν θες λες που πόσο κατειλημμένο σου γράφει στο σύστημα.... Εμένα 1.5gb

 

1.3 με 1.4 gb παιζει τωρα..

Ανέβασα κάποια screenshots πιο πανω αλλα δεν ξερω γιατι δεν τα εμφανιζει..

 

5319118e8eb7e1f2588864a8d4a067cc-prev.png upload

 

Και τωρα μου μιλαμε εχω αυτα

 

1bd6c14654fcba32e08ca99ad521833d-prev.png upload

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

1.3 με 1.4 gb παιζει τωρα..

Ανέβασα κάποια screenshots πιο πανω αλλα δεν ξερω γιατι δεν τα εμφανιζει..

 

5319118e8eb7e1f2588864a8d4a067cc-prev.png upload

 

Και τωρα μου μιλαμε εχω αυτα

 

1bd6c14654fcba32e08ca99ad521833d-prev.png upload

 

Εγώ είμαι μονιμα 1.5 με 1.6. Ίσως δοκιμάσω να την ξαναπεράσω με kdz...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες λες που πόσο κατειλημμένο σου γράφει στο σύστημα.... Εμένα 1.5gb

 

 

 

[/color]

Αν θες λες που πόσο κατειλημμένο σου γράφει στο σύστημα.... Εμένα 1.5gb

 

Μπες στις επιλογες προγραμματιστη εκει που λεει "υπηρεσιες που εκτελουνται"..σου δειχνει ολες τις διεργασιες.

Κι εγω παντως παρατηρω ανεβασμενη ραμ σε σχεση με προχτες που πηρα την αναβαθμιση.εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων κ ηρθε στα ισια του.

 

Τωρα που μιλαμε ειμαι με 1.3 και 1.4 ελευθερη ραμ.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πράγματα παντως..

Οσες εφαρμογες και να ανοιξω τοσο ανεβαινει τι να πω..

Πριν το ειδα στο 2.4 (!) αλλα η προσωρινη γεμιζει αρκετα αφηνοντας 200 με 300mb ελευθερα.

Στη προσωρινη εχω 1.9gb κατειλημμένα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μπες στις επιλογες προγραμματιστη εκει που λεει "υπηρεσιες που εκτελουνται"..σου δειχνει ολες τις διεργασιες.

Κι εγω παντως παρατηρω ανεβασμενη ραμ σε σχεση με προχτες που πηρα την αναβαθμιση.εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων κ ηρθε στα ισια του.

 

Τωρα που μιλαμε ειμαι με 1.3 και 1.4 ελευθερη ραμ.

 

Από εκεί βλέπω και εγώ ... Εσύ λες 1.4 ελεύθερη... Εδώ ο φίλος παίζει με 2 gb ελεύθερη... Εσένα πόσο σου λέει στο σύστημα;;;;

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί βλέπω και εγώ ... Εσύ λες 1.4 ελεύθερη... Εδώ ο φίλος παίζει με 2 gb ελεύθερη... Εσένα πόσο σου λέει στο σύστημα;;;;

 

Αυτη τη στιγμη εχω ανοικτη μουσικη,browser και το μενου των ρυθμισεων..εχω 1.7 στο συστημα και 1.4 ελευθερη..

Κοιτα ο φιλος πανω εχει φλασαρει εξ αρχης ετσι;παιζει κι αυτο ρολο γιατι αλλο να περνας εξ ολοκληρου νεο λειτουργικο κι αλλο να το βαζεις πανω απο αλλο ασχετα αν κανεις επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω ανοικτη μουσικη,browser και το μενου των ρυθμισεων..εχω 1.7 στο συστημα και 1.4 ελευθερη..

Κοιτα ο φιλος πανω εχει φλασαρει εξ αρχης ετσι;παιζει κι αυτο ρολο γιατι αλλο να περνας εξ ολοκληρου νεο λειτουργικο κι αλλο να το βαζεις πανω απο αλλο ασχετα αν κανεις επαναφορα.

 

Ειναι πιθανό ... Αυτό είπα και εγώ... Αν δεν βαρεθώ θα την ξαναπεράσω από kdz....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανό ... Αυτό είπα και εγώ... Αν δεν βαρεθώ θα την ξαναπεράσω από kdz....
Μπορείτε να γράψετε αναλυτικά την διαδικασία πως περνιεται από Kdz που λέτε. Έστω στα αγγλικά με copy paste γιατί μπαίνω και βλέπω διάφορα μην κάνω καμία πατάτα και το στείλω αδιάβαστο !
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να γράψετε αναλυτικά την διαδικασία πως περνιεται από Kdz που λέτε. Έστω στα αγγλικά με copy paste γιατί μπαίνω και βλέπω διάφορα μην κάνω καμία πατάτα και το στείλω αδιάβαστο !

 

Ακριβως στην αρχη της σελιδας που διαβαζουμε τωρα εχει βαλει λινκ ο φιλος που το φλασαρε..ειναι απο το xda κι εχει αναλυτικα οδηγιες και τι να προσεξουμε μην κανουμε καμια πατατα οπως εγραψες κι εσυ.

Φυσικα θελει λιγο καλο διαβασμα ωστε να λυθουν ολες οι πιθανες αποριες,και μετα ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι πως φλασαρα το kdz αρχειο το οποίο ειναι 3.1 gb.

Η διαδικασία ειναι απλη..καταβαζεις το αρχειο αυτο και το πατσαρισμενο lgup προγραμμα φλασαρισματος το οποιο βρισκεται στο τελος του πρωτου ποστ.

Ακολουθας τις οδηγιες εγκαταστασης που αναφερει στη συνεχεια μπαινεις σε download mode στο κινητο και ξεκινας το φλασαρισμα σε upgrade επιλογη για να μη χασεις τα δεδομενα σου.

Ετσι το εκανα εγω...και ειναι official.

Βεβαια δεν ξερω ετσι αν θα μπορεσω να ξαναπαρω ota στο μελλον, αλλα δε νομιζω να παρουμε τπτ πλεον...

Και αν παρουμε την εχω μαθει τη διαδικασία φλασαρισματος...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι πως φλασαρα το kdz αρχειο το οποίο ειναι 3.1 gb.

Η διαδικασία ειναι απλη..καταβαζεις το αρχειο αυτο και το πατσαρισμενο lgup προγραμμα φλασαρισματος το οποιο βρισκεται στο τελος του πρωτου ποστ.

Ακολουθας τις οδηγιες εγκαταστασης που αναφερει στη συνεχεια μπαινεις σε download mode στο κινητο και ξεκινας το φλασαρισμα σε upgrade επιλογη για να μη χασεις τα δεδομενα σου.

Ετσι το εκανα εγω...και ειναι official.

Βεβαια δεν ξερω ετσι αν θα μπορεσω να ξαναπαρω ota στο μελλον, αλλα δε νομιζω να παρουμε τπτ πλεον...

Και αν παρουμε την εχω μαθει τη διαδικασία φλασαρισματος...

 

Να σε ρωτησω,οταν εγραψες οτι προσπαθησες να το φλασαρεις και σου εβγαζε σφαλμα,τι αλλο εκανες μετα και σου πετυχε;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω,οταν εγραψες οτι προσπαθησες να το φλασαρεις και σου εβγαζε σφαλμα,τι αλλο εκανες μετα και σου πετυχε;

 

Προσπαθουσα με αλλο αρχειο απο αλλο ποστ με κατάληξη up, μεγεθους 950 mb περιπου αν θυμαμαι καλα και το φλασαρεις απο το ιδιο προγραμμα με επιλογη ota update.

Εκει οτι κ να εκανα ειχα σφαλμα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θέλει οπωσδήποτε ξεκλείδωτο bootloader?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει οπωσδήποτε ξεκλείδωτο bootloader?

 

Δεν εχω πειραξει τπτ στον bootloader μου ειναι κλειδωμενο.

Οπως αναφερει προς το τελος η διαδικασία αυτη ειναι σαν ενα χειροκίνητο ota..ετσι λεει

 

78b1e0e9e04bef3d2843c4ff070aa064-prev.png upload

 

Και το ξανατονιζω...

Φλασαρουμε με την επιλογη UPGRADE αν θελουμε να διατηρησουμε τα δεδομενα μας.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...